Club Brugge miste absolute parel door AS Monaco

743 stemmen
Club Brugge miste absolute parel door AS Monaco

In de voorbije zomermercato werden verschillende centrumspitsen gelinkt aan een transfer naar Club Brugge. Eéntje daarvan was Kevin Denkey. Blauw-Zwart voerde toen zelfs concrete onderhandelingen met de Togolese spits van Nîmes Olympique. Maar uiteindelijk besloot Club Brugge om in de zomermercato toch geen spits aan te trekken. In januari dook Denkey verrassend genoeg op bij de buren van Cercle Brugge. En daar heeft de Vereniging allerminst spijt van. Dankzij AS Monaco.


2 GOALS, 2 ZEGES

Een geslaagde interceptie rond de middencirkel, daarna twee tegenstanders uitschakelen met een dribbel, om vervolgens koelbloedig af te werken. Op Le Canonnier liet Kevin Denkey zijn visitekaartje achter bij Cercle Brugge. 't Was ook meteen zijn eerste competitiedoelpunt in Brugse loondienst, en dat was alvast genoeg om de zege veilig te stellen tegen Moeskroen. Eén week later, vorig weekend dus, was Denkey alweer beslissend voor Cercle. Tegen Waasland-Beveren legde de 20-jarige opnieuw een lange rush af met de bal, dribbelde hij zijn tegenstander, met wederom een belangrijk doelpunt als resultaat. 



Cercle pakte in die partijen zes op zes, dankzij onder meer twee doelpunten van Kevin Denkey. De 20-jarige Togolees leverde dus alvast enkele veelbelovende prestaties af, maar Denkey heeft nog zoveel meer in z'n mars. De winteraanwinst was dit seizoen namelijk nog niet helemaal wedstrijdfit, want hij sukkelde met een schimmel tussen de tenen. Dat euvel zou het hem erg lastig maken om zelfs maar voetbalschoenen aan zijn voeten te kunnen verdragen. Pas sinds enkele dagen zou Denkey geen last meer ondervinden van die belemmering. RSC Anderlecht, de tegenstander van Cercle in de kwartfinale van de beker vanavond, is dus alvast gewaarschuwd.

CLUB – CERCLE  

Kevin Denkey maakt vandaag dus het mooie weer bij Cercle Brugge, en daarmee verwezenlijkt de Vereniging een serieus huzarenstukje. De veelbelovende spits genoot in de voorbije zomermaanden namelijk de concrete interesse van grote buur Club Brugge. Denkey zou toen zelfs een persoonlijk akkoord gevonden hebben met de huidige Belgische landskampioen. Ook Club en zijn toenmalige werkgever Nîmes Olympique hadden een vergelijk gevonden qua transferprijs. Twee miljoen euro moest volstaan om Denkey permanent over te nemen, en daarmee zou blauw-zwart andere geïnteresseerde clubs zoals Schalke 04 aftroeven.

Maar uiteindelijk besloot Club Brugge om in de zomermercato geen extra centrale spits aan te trekken, een beslissing die in januari weliswaar werd gecorrigeerd door de komst van Bas Dost. Denkey bleef nog tot januari op post bij Nîmes, maar daarna trok hij verrassend genoeg naar Cercle Brugge. Qua omvang, statuur en niveau gaapt er tussen beide Brugse organisaties nochtans een wereld van verschil. Maar voor die knappe transfer moet de Vereniging vooral moederclub AS Monaco bedanken. De Monegasken hadden de jonge aanvaller namelijk al twee jaar op de radar staan, toen Denkey met Nîmes een doelpunt lukte tegen Monaco. Sindsdien bleef de Franse topclub hem nauwlettend en intensief opvolgen, waardoor het allerminst toevallig is dat Denkey vandaag opduikt bij Cercle Brugge.



Nochtans had Kevin Denkey vandaag zeker niet misstaan bij Club Brugge. Zelfs op halve sterkte weet de Togolees tegenwoordig uit te blinken in de Jupiler Pro League, zijn twee belangrijke doelpunten tegen Moeskroen en Waasland-Beveren bewijzen dat alvast. Bovendien vertrok Michael Krmencik van Club naar PAOK Saloniki, wordt er niet meer gerekend op David Okereke als centrale spits, én vertoeft Bas Dost momenteel in de lappenmand. Coach Philippe Clement beschikt daarom enkel over de jonge Youssouph Badji en Daniel Perez als enige zuivere centrumaanvallers. Dan zou de aanwezigheid van Denkey vandaag alvast geen overbodige luxe geweest zijn.

TORINSTINCT 

Kevin Denkey bevestigde aan Het Laatste Nieuws dat hij interessante gesprekken voerde met Club Brugge, maar uiteindelijk koos hij dus voluit voor het project bij Cercle Brugge – al dan niet via een constructie met moederclub AS Monaco. Na het vertrek van Guy Mbenza naar Royal Antwerp FC beschikte Cercle enkel nog over Ike Ugbo als diepe spits, waardoor een extra optie met Denkey noodzakelijk was. De veelzijdige aanvaller vertoeft momenteel nog niet in topvorm wegens een schimmel tussen de tenen, maar desondanks laat hij alvast mooie prestaties zien.

Vooreerst bewijst Kevin Denkey te beschikken over een neus voor doelpunten. In totaal lukte hij alvast drie goals, de beker en de competitie gecombineerd, in 214 speelminuten (blessuretijd incluis). Door zijn vervelend en aanslepend euvel tussen de tenen werd hij door Paul Clement en Yves Vanderhaeghe nog geen enkele keer aan de aftrap gebracht in de Jupiler Pro League. Maar desondanks kwam hij toch al tot twee doelpunten in slechts 126 speelminuten. Dat betekent een gemiddelde van 1,43 doelpunt per wedstrijd, waarmee hij alvast de vlotst scorende spits is in de Belgische competitie.



Uiteraard valt het af te wachten hoe Kevin Denkey's doelpuntgemiddelde zal evolueren naarmate hij meer speelminuten zal maken, maar momenteel vindt hij alvast erg vlotjes de weg naar het doel. Zijn honger naar doelpunten vertaalt zich ook in de efficiëntie in de zone van de waarheid. Denkey's twee gescoorde competitiedoelpunten vloeiden voort uit vijf doelpogingen, waarmee hij een erg hoge efficiëntie voor de dag legt van maar liefst 40 procent. En ook in dat onderdeel is hij de primus onder alle centrumspitsen van de Jupiler Pro League. Als we er de huidige bekercampagne bijnemen, dan stijgt die efficiëntie zelfs naar 43 procent.

VEELZIJDIGHEID 

Kevin Denkey bezit dus een natuurlijk instinct om doelpunten te maken. Dat is alvast een belangrijke en cruciale vereiste als centrumspits. Maar de Togolees heeft naast goals scoren nog veel meer te bieden. Zijn offensieve kwaliteiten zijn namelijk erg veelzijdig, want Denkey beschikt over een aardige dribbel, een goede versnelling én tevens een sterke fysiek. De combinatie van die hoogwaardige capaciteiten uitten zich trouwens in zijn recente gescoorde doelpunten tegen Moeskroen en Waasland-Beveren.



In de aangegane offensieve duels als bij de dribbels, laat Kevin Denkey in beide parameters een erg hoge efficiëntie noteren. In die mate zelfs dat hij in beide onderdelen opnieuw de best presterende centrumaanvaller is in de Jupiler Pro League. Bovendien is Denkey ook erg regelmatig in zijn geslaagde offensieve acties. Met de Togolees beschikt Cercle dus over een uniek en zeldzaam wapen om het behoud in 1A veilig te stellen. Een groeibriljant om in de gaten te houden.

EN NU? 

De wintertransfer van Kevin Denkey is er dus eentje die kan tellen voor Cercle Brugge. Ook al kwam de veelbelovende spits nog maar 214 speelminuten in actie, wat grotendeels te wijten valt door een schimmel tussen de tenen, demonstreerde hij alvast zijn grote meerwaarde op Jan Breydel. Toch valt het af te wachten hoe Denkey straks zijn evolutie zal doorzetten. Zal hij zijn goede prestaties op de lange termijn kunnen bevestigen, of valt zijn niveau wat terug naarmate zijn speelgelegenheid toeneemt? Bij Cercle Brugge hoopt men alvast op het eerste scenario, terwijl ook grote buur Club Brugge benieuwd is naar de evolutie van hun zomertarget.

LEES OOK: 'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Had Denkey goed gepast bij Club Brugge?

Meest recent

Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

25
25
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

28
28
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

193
193
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

13
13
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

49
49
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

55
55
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

235
235
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

62
62
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

180
180
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

179
179
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

233
233
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

560
560
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

235
235
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

468
468
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

38
38
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

94
94
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

126
126
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

28
28
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

79
79
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

598
598
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

94
94
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

218
218
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

65
65
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

312
312
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

72
72

Meer sportnieuws