Club Brugge miste absolute parel door AS Monaco

743
Club Brugge miste absolute parel door AS Monaco

In de voorbije zomermercato werden verschillende centrumspitsen gelinkt aan een transfer naar Club Brugge. Eéntje daarvan was Kevin Denkey. Blauw-Zwart voerde toen zelfs concrete onderhandelingen met de Togolese spits van Nîmes Olympique. Maar uiteindelijk besloot Club Brugge om in de zomermercato toch geen spits aan te trekken. In januari dook Denkey verrassend genoeg op bij de buren van Cercle Brugge. En daar heeft de Vereniging allerminst spijt van. Dankzij AS Monaco.


2 GOALS, 2 ZEGES

Een geslaagde interceptie rond de middencirkel, daarna twee tegenstanders uitschakelen met een dribbel, om vervolgens koelbloedig af te werken. Op Le Canonnier liet Kevin Denkey zijn visitekaartje achter bij Cercle Brugge. 't Was ook meteen zijn eerste competitiedoelpunt in Brugse loondienst, en dat was alvast genoeg om de zege veilig te stellen tegen Moeskroen. Eén week later, vorig weekend dus, was Denkey alweer beslissend voor Cercle. Tegen Waasland-Beveren legde de 20-jarige opnieuw een lange rush af met de bal, dribbelde hij zijn tegenstander, met wederom een belangrijk doelpunt als resultaat. 



Cercle pakte in die partijen zes op zes, dankzij onder meer twee doelpunten van Kevin Denkey. De 20-jarige Togolees leverde dus alvast enkele veelbelovende prestaties af, maar Denkey heeft nog zoveel meer in z'n mars. De winteraanwinst was dit seizoen namelijk nog niet helemaal wedstrijdfit, want hij sukkelde met een schimmel tussen de tenen. Dat euvel zou het hem erg lastig maken om zelfs maar voetbalschoenen aan zijn voeten te kunnen verdragen. Pas sinds enkele dagen zou Denkey geen last meer ondervinden van die belemmering. RSC Anderlecht, de tegenstander van Cercle in de kwartfinale van de beker vanavond, is dus alvast gewaarschuwd.

CLUB – CERCLE  

Kevin Denkey maakt vandaag dus het mooie weer bij Cercle Brugge, en daarmee verwezenlijkt de Vereniging een serieus huzarenstukje. De veelbelovende spits genoot in de voorbije zomermaanden namelijk de concrete interesse van grote buur Club Brugge. Denkey zou toen zelfs een persoonlijk akkoord gevonden hebben met de huidige Belgische landskampioen. Ook Club en zijn toenmalige werkgever Nîmes Olympique hadden een vergelijk gevonden qua transferprijs. Twee miljoen euro moest volstaan om Denkey permanent over te nemen, en daarmee zou blauw-zwart andere geïnteresseerde clubs zoals Schalke 04 aftroeven.

Maar uiteindelijk besloot Club Brugge om in de zomermercato geen extra centrale spits aan te trekken, een beslissing die in januari weliswaar werd gecorrigeerd door de komst van Bas Dost. Denkey bleef nog tot januari op post bij Nîmes, maar daarna trok hij verrassend genoeg naar Cercle Brugge. Qua omvang, statuur en niveau gaapt er tussen beide Brugse organisaties nochtans een wereld van verschil. Maar voor die knappe transfer moet de Vereniging vooral moederclub AS Monaco bedanken. De Monegasken hadden de jonge aanvaller namelijk al twee jaar op de radar staan, toen Denkey met Nîmes een doelpunt lukte tegen Monaco. Sindsdien bleef de Franse topclub hem nauwlettend en intensief opvolgen, waardoor het allerminst toevallig is dat Denkey vandaag opduikt bij Cercle Brugge.



Nochtans had Kevin Denkey vandaag zeker niet misstaan bij Club Brugge. Zelfs op halve sterkte weet de Togolees tegenwoordig uit te blinken in de Jupiler Pro League, zijn twee belangrijke doelpunten tegen Moeskroen en Waasland-Beveren bewijzen dat alvast. Bovendien vertrok Michael Krmencik van Club naar PAOK Saloniki, wordt er niet meer gerekend op David Okereke als centrale spits, én vertoeft Bas Dost momenteel in de lappenmand. Coach Philippe Clement beschikt daarom enkel over de jonge Youssouph Badji en Daniel Perez als enige zuivere centrumaanvallers. Dan zou de aanwezigheid van Denkey vandaag alvast geen overbodige luxe geweest zijn.

TORINSTINCT 

Kevin Denkey bevestigde aan Het Laatste Nieuws dat hij interessante gesprekken voerde met Club Brugge, maar uiteindelijk koos hij dus voluit voor het project bij Cercle Brugge – al dan niet via een constructie met moederclub AS Monaco. Na het vertrek van Guy Mbenza naar Royal Antwerp FC beschikte Cercle enkel nog over Ike Ugbo als diepe spits, waardoor een extra optie met Denkey noodzakelijk was. De veelzijdige aanvaller vertoeft momenteel nog niet in topvorm wegens een schimmel tussen de tenen, maar desondanks laat hij alvast mooie prestaties zien.

Vooreerst bewijst Kevin Denkey te beschikken over een neus voor doelpunten. In totaal lukte hij alvast drie goals, de beker en de competitie gecombineerd, in 214 speelminuten (blessuretijd incluis). Door zijn vervelend en aanslepend euvel tussen de tenen werd hij door Paul Clement en Yves Vanderhaeghe nog geen enkele keer aan de aftrap gebracht in de Jupiler Pro League. Maar desondanks kwam hij toch al tot twee doelpunten in slechts 126 speelminuten. Dat betekent een gemiddelde van 1,43 doelpunt per wedstrijd, waarmee hij alvast de vlotst scorende spits is in de Belgische competitie.



Uiteraard valt het af te wachten hoe Kevin Denkey's doelpuntgemiddelde zal evolueren naarmate hij meer speelminuten zal maken, maar momenteel vindt hij alvast erg vlotjes de weg naar het doel. Zijn honger naar doelpunten vertaalt zich ook in de efficiëntie in de zone van de waarheid. Denkey's twee gescoorde competitiedoelpunten vloeiden voort uit vijf doelpogingen, waarmee hij een erg hoge efficiëntie voor de dag legt van maar liefst 40 procent. En ook in dat onderdeel is hij de primus onder alle centrumspitsen van de Jupiler Pro League. Als we er de huidige bekercampagne bijnemen, dan stijgt die efficiëntie zelfs naar 43 procent.

VEELZIJDIGHEID 

Kevin Denkey bezit dus een natuurlijk instinct om doelpunten te maken. Dat is alvast een belangrijke en cruciale vereiste als centrumspits. Maar de Togolees heeft naast goals scoren nog veel meer te bieden. Zijn offensieve kwaliteiten zijn namelijk erg veelzijdig, want Denkey beschikt over een aardige dribbel, een goede versnelling én tevens een sterke fysiek. De combinatie van die hoogwaardige capaciteiten uitten zich trouwens in zijn recente gescoorde doelpunten tegen Moeskroen en Waasland-Beveren.



In de aangegane offensieve duels als bij de dribbels, laat Kevin Denkey in beide parameters een erg hoge efficiëntie noteren. In die mate zelfs dat hij in beide onderdelen opnieuw de best presterende centrumaanvaller is in de Jupiler Pro League. Bovendien is Denkey ook erg regelmatig in zijn geslaagde offensieve acties. Met de Togolees beschikt Cercle dus over een uniek en zeldzaam wapen om het behoud in 1A veilig te stellen. Een groeibriljant om in de gaten te houden.

EN NU? 

De wintertransfer van Kevin Denkey is er dus eentje die kan tellen voor Cercle Brugge. Ook al kwam de veelbelovende spits nog maar 214 speelminuten in actie, wat grotendeels te wijten valt door een schimmel tussen de tenen, demonstreerde hij alvast zijn grote meerwaarde op Jan Breydel. Toch valt het af te wachten hoe Denkey straks zijn evolutie zal doorzetten. Zal hij zijn goede prestaties op de lange termijn kunnen bevestigen, of valt zijn niveau wat terug naarmate zijn speelgelegenheid toeneemt? Bij Cercle Brugge hoopt men alvast op het eerste scenario, terwijl ook grote buur Club Brugge benieuwd is naar de evolutie van hun zomertarget.

LEES OOK: ‘Romano meldt Lukaku-nieuws: club haakt af, één favoriet’

Had Denkey goed gepast bij Club Brugge?

Meest recent

Standard focust op de jeugd en legt toptalent vast

Standard Luik kampte de afgelopen seizoenen met financiële problemen en de Rouches focussen ...

20
20
'Here we go: Romano lekt verrassende transfersom Lukaku'

Romelu Lukaku wil weg bij Napoli na een snertseizoen. De aanvaller wil ergens de aanvalsleider zijn ...

110
110
Fuseini praat voor het eerst na brutale overval

Het waren heftige beelden. Op klaarlichte dag werd Mohammed Fuseini op brutale wijze overvallen. De ...

14
14
'Diego Moreira overtuigd: transfer naar Bundesliga-top'

Voor Diego Moreira kan de zomer van 2026 wel eens een mijlpaal in zijn carrière worden. De ...

39
39
'Méérdere versterkingen RSCA, één naam weerklinkt steeds luider'

Ondanks een meer dan behoorlijke start van het seizoen, staat de selectie van RSC Anderlecht nog ...

345
345
'Transferbom Carlos Forbs: Club legt prijskaartje vast'

Club Brugge heeft deze zomer al verschillende sterkhouders te gelde gemaakt en wil een verdere ...

995
995
"Bullshit praten" - Noa Lang clasht met bekende analist

Nu zijn toekomst bij SSC Napoli onzeker oogt, wordt Noa Lang gelinkt aan verschillende ploegen. Ook ...

115
115
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

97
97
Union zwaar gehavend in Europa: "Zaken buiten onze controle"

Union SG staat dinsdagavond voor een cruciale afspraak. De vicekampioen werkt dan zijn terugmatch in ...

92
92
Nieuwe wending in rechten-soap: onderzoek naar Play Sports

Na meer dan een jaar van onderhandelingen, statements en zelfs juridische gevechten, is er eindelijk ...

581
581
'Anderlecht blijft gaan: kersvers transfertarget duikt op'

RSC Anderlecht kan tot dusver tevreden zijn over de start van het nieuwe seizoen. Zeker gezien de ...

693
693
Preud’homme zet Leko op zijn plaats met 30M-transferbom

Ivan Leko trok al vroeg aan de alarmbel over de kern van Club Brugge. Guilian Preud’homme ...

876
876
'Bliksemvertrek Kanga: transferdetails AA Gent bekend'

AA Gent kan tevreden zijn over de start van het seizoen, maar er ligt nog werk op de transferplank. ...

376
376
'Hayen wil uitblinker wegroven uit Jupiler Pro League'

Nicky Hayen zorgde in het tussenseizoen voor een grote verrassing. De trainer vertrok plotsklaps bij ...

304
304
'Club Brugge schrikt op: plotse toptransfer Hugo Siquet'

Club Brugge is nog niet klaar op de mercato. Het wil zelf nog een flankaanvaller aanwerven en zoekt ...

596
596
'Doorbraak Lukaku gevonden: verrassend lage transfersom'

Romelu Lukaku lijkt zijn nieuwe club zo goed als beet te hebben. Behoudens last-minute wendingen ...

234
234
'Plottwist in Brugge: target Club tekent bij ... Cercle'

In de zoektocht naar een nieuwe flankaanvaller deden er de afgelopen weken tal van namen de ronde ...

264
264
'Anderlecht duwt door: Sibierski lanceert slotoffensief'

Met een 2-1 zege tegen La Louvière heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart niet gemist. ...

603
603
'Leko klapt uit de biecht: vuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge heeft al een drukke zomer achter de rug, maar het huiswerk zit er nog steeds niet op in ...

632
632
'Kassa rinkelt bij KRC Genk: opvolger al onderweg'

Konstantinos Karetsas liet de kassa er al luider dan ooit rinkelen, terwijl Rafiu Durosinmi het ...

408
408
'Club Brugge kan cashen: stormloop voor sterkhouder'

Club Brugge begon aan het nieuwe seizoen met een vlotte 3-0 zege tegen KV Kortrijk. Zaterdag trekt ...

448
448
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

352
352
Hasi shopt in Genk, Westerlo slaat toe bij Tottenham

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklassers blijven druk in de weer op de ...

112
112
'Nieuwe miljoenenbom: Arsenal neemt contact op met Club'

Arsenal FC betaalde deze zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

997
997
'Toptransfer Fernandez-Pardo: Lille vraagt hallucinante som'

Een uitgebreide rol zat er voor hem uiteindelijk niet in, maar Matias Fernandez-Pardo liet tijdens ...

163
163

Meer sportnieuws