Club Brugge miste absolute parel door AS Monaco

door
Club Brugge miste absolute parel door AS Monaco

In de voorbije zomermercato werden verschillende centrumspitsen gelinkt aan een transfer naar Club Brugge. Eéntje daarvan was Kevin Denkey. Blauw-Zwart voerde toen zelfs concrete onderhandelingen met de Togolese spits van Nîmes Olympique. Maar uiteindelijk besloot Club Brugge om in de zomermercato toch geen spits aan te trekken. In januari dook Denkey verrassend genoeg op bij de buren van Cercle Brugge. En daar heeft de Vereniging allerminst spijt van. Dankzij AS Monaco.


2 GOALS, 2 ZEGES

Een geslaagde interceptie rond de middencirkel, daarna twee tegenstanders uitschakelen met een dribbel, om vervolgens koelbloedig af te werken. Op Le Canonnier liet Kevin Denkey zijn visitekaartje achter bij Cercle Brugge. 't Was ook meteen zijn eerste competitiedoelpunt in Brugse loondienst, en dat was alvast genoeg om de zege veilig te stellen tegen Moeskroen. Eén week later, vorig weekend dus, was Denkey alweer beslissend voor Cercle. Tegen Waasland-Beveren legde de 20-jarige opnieuw een lange rush af met de bal, dribbelde hij zijn tegenstander, met wederom een belangrijk doelpunt als resultaat. 



Cercle pakte in die partijen zes op zes, dankzij onder meer twee doelpunten van Kevin Denkey. De 20-jarige Togolees leverde dus alvast enkele veelbelovende prestaties af, maar Denkey heeft nog zoveel meer in z'n mars. De winteraanwinst was dit seizoen namelijk nog niet helemaal wedstrijdfit, want hij sukkelde met een schimmel tussen de tenen. Dat euvel zou het hem erg lastig maken om zelfs maar voetbalschoenen aan zijn voeten te kunnen verdragen. Pas sinds enkele dagen zou Denkey geen last meer ondervinden van die belemmering. RSC Anderlecht, de tegenstander van Cercle in de kwartfinale van de beker vanavond, is dus alvast gewaarschuwd.

CLUB – CERCLE  

Kevin Denkey maakt vandaag dus het mooie weer bij Cercle Brugge, en daarmee verwezenlijkt de Vereniging een serieus huzarenstukje. De veelbelovende spits genoot in de voorbije zomermaanden namelijk de concrete interesse van grote buur Club Brugge. Denkey zou toen zelfs een persoonlijk akkoord gevonden hebben met de huidige Belgische landskampioen. Ook Club en zijn toenmalige werkgever Nîmes Olympique hadden een vergelijk gevonden qua transferprijs. Twee miljoen euro moest volstaan om Denkey permanent over te nemen, en daarmee zou blauw-zwart andere geïnteresseerde clubs zoals Schalke 04 aftroeven.

Maar uiteindelijk besloot Club Brugge om in de zomermercato geen extra centrale spits aan te trekken, een beslissing die in januari weliswaar werd gecorrigeerd door de komst van Bas Dost. Denkey bleef nog tot januari op post bij Nîmes, maar daarna trok hij verrassend genoeg naar Cercle Brugge. Qua omvang, statuur en niveau gaapt er tussen beide Brugse organisaties nochtans een wereld van verschil. Maar voor die knappe transfer moet de Vereniging vooral moederclub AS Monaco bedanken. De Monegasken hadden de jonge aanvaller namelijk al twee jaar op de radar staan, toen Denkey met Nîmes een doelpunt lukte tegen Monaco. Sindsdien bleef de Franse topclub hem nauwlettend en intensief opvolgen, waardoor het allerminst toevallig is dat Denkey vandaag opduikt bij Cercle Brugge.



Nochtans had Kevin Denkey vandaag zeker niet misstaan bij Club Brugge. Zelfs op halve sterkte weet de Togolees tegenwoordig uit te blinken in de Jupiler Pro League, zijn twee belangrijke doelpunten tegen Moeskroen en Waasland-Beveren bewijzen dat alvast. Bovendien vertrok Michael Krmencik van Club naar PAOK Saloniki, wordt er niet meer gerekend op David Okereke als centrale spits, én vertoeft Bas Dost momenteel in de lappenmand. Coach Philippe Clement beschikt daarom enkel over de jonge Youssouph Badji en Daniel Perez als enige zuivere centrumaanvallers. Dan zou de aanwezigheid van Denkey vandaag alvast geen overbodige luxe geweest zijn.

TORINSTINCT 

Kevin Denkey bevestigde aan Het Laatste Nieuws dat hij interessante gesprekken voerde met Club Brugge, maar uiteindelijk koos hij dus voluit voor het project bij Cercle Brugge – al dan niet via een constructie met moederclub AS Monaco. Na het vertrek van Guy Mbenza naar Royal Antwerp FC beschikte Cercle enkel nog over Ike Ugbo als diepe spits, waardoor een extra optie met Denkey noodzakelijk was. De veelzijdige aanvaller vertoeft momenteel nog niet in topvorm wegens een schimmel tussen de tenen, maar desondanks laat hij alvast mooie prestaties zien.

Vooreerst bewijst Kevin Denkey te beschikken over een neus voor doelpunten. In totaal lukte hij alvast drie goals, de beker en de competitie gecombineerd, in 214 speelminuten (blessuretijd incluis). Door zijn vervelend en aanslepend euvel tussen de tenen werd hij door Paul Clement en Yves Vanderhaeghe nog geen enkele keer aan de aftrap gebracht in de Jupiler Pro League. Maar desondanks kwam hij toch al tot twee doelpunten in slechts 126 speelminuten. Dat betekent een gemiddelde van 1,43 doelpunt per wedstrijd, waarmee hij alvast de vlotst scorende spits is in de Belgische competitie.



Uiteraard valt het af te wachten hoe Kevin Denkey's doelpuntgemiddelde zal evolueren naarmate hij meer speelminuten zal maken, maar momenteel vindt hij alvast erg vlotjes de weg naar het doel. Zijn honger naar doelpunten vertaalt zich ook in de efficiëntie in de zone van de waarheid. Denkey's twee gescoorde competitiedoelpunten vloeiden voort uit vijf doelpogingen, waarmee hij een erg hoge efficiëntie voor de dag legt van maar liefst 40 procent. En ook in dat onderdeel is hij de primus onder alle centrumspitsen van de Jupiler Pro League. Als we er de huidige bekercampagne bijnemen, dan stijgt die efficiëntie zelfs naar 43 procent.

VEELZIJDIGHEID 

Kevin Denkey bezit dus een natuurlijk instinct om doelpunten te maken. Dat is alvast een belangrijke en cruciale vereiste als centrumspits. Maar de Togolees heeft naast goals scoren nog veel meer te bieden. Zijn offensieve kwaliteiten zijn namelijk erg veelzijdig, want Denkey beschikt over een aardige dribbel, een goede versnelling én tevens een sterke fysiek. De combinatie van die hoogwaardige capaciteiten uitten zich trouwens in zijn recente gescoorde doelpunten tegen Moeskroen en Waasland-Beveren.



In de aangegane offensieve duels als bij de dribbels, laat Kevin Denkey in beide parameters een erg hoge efficiëntie noteren. In die mate zelfs dat hij in beide onderdelen opnieuw de best presterende centrumaanvaller is in de Jupiler Pro League. Bovendien is Denkey ook erg regelmatig in zijn geslaagde offensieve acties. Met de Togolees beschikt Cercle dus over een uniek en zeldzaam wapen om het behoud in 1A veilig te stellen. Een groeibriljant om in de gaten te houden.

EN NU? 

De wintertransfer van Kevin Denkey is er dus eentje die kan tellen voor Cercle Brugge. Ook al kwam de veelbelovende spits nog maar 214 speelminuten in actie, wat grotendeels te wijten valt door een schimmel tussen de tenen, demonstreerde hij alvast zijn grote meerwaarde op Jan Breydel. Toch valt het af te wachten hoe Denkey straks zijn evolutie zal doorzetten. Zal hij zijn goede prestaties op de lange termijn kunnen bevestigen, of valt zijn niveau wat terug naarmate zijn speelgelegenheid toeneemt? Bij Cercle Brugge hoopt men alvast op het eerste scenario, terwijl ook grote buur Club Brugge benieuwd is naar de evolutie van hun zomertarget.

LEES OOK: Jonge Duivel: "Geruchten over Anderlecht gehoord, maar..."

Had Denkey goed gepast bij Club Brugge?

Meest recent

Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

2
2
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

38
38
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

150
150
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

15
15
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

60
60
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

75
75
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

21
21
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

64
64
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

154
154
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

157
157
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

128
128
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

204
204
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

51
51
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

105
105
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

49
49
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

213
213
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

158
158
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

196
196
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

77
77
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

94
94
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

632
632
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

469
469
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

636
636
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

444
444
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

331
331

Meer sportnieuws