Genk stevent af op nieuw transferfiasco

1607
Genk stevent af op nieuw transferfiasco

Enkel door het falen van de tegenstand bezet KRC Genk tegenwoordig nog de derde plaats in de Jupiler Pro League. Nog een geluk dat de Limburgers over een vlotscorende spits beschikken zoals Paul Onuachu. Terwijl de Nigeriaan wekelijks indruk maakt, verdwijnt Cyriel Dessers steeds meer naar de achtergrond. En dat ondanks een flinke investering van maar liefst vier miljoen euro.


GEEN VERTROUWEN 

Cyriel Dessers beleeft momenteel niet de gelukkigste periode in zijn sportieve carrière. Sinds oktober vorig jaar verscheen de 26-jarige aanvaller niet meer aan de aftrap bij KRC Genk, en zijn laatste doelpunt dateert alweer van 6 december. Met een prijskaartje van vier miljoen euro is Dessers dus niet meteen een geslaagde transfer gebleken. Zijn geringe speelgelegenheid tast dan ook duidelijk zijn zelfvertrouwen aan, iets wat vorig weekend nog pijnlijk gedemonstreerd werd tegen Sporting Charleroi.



In minuut 88 stevende Cyriel Dessers alleen op het doel af van Rémy Descamps. De éénvoudige Nigeriaanse international kon daarmee zijn ellenlange doelpuntendroogte sinds 6 december eindelijk een halt toeroepen. Maar verrassend genoeg speelde Dessers de bal slordig af aan Théo Bongonda, die de slechte pass van Dessers niet meer kon rechtzetten. Die actie demonstreert het gebrek aan vertrouwen bij de centrale spits, die dit seizoen nog maar vier doelpunten kon scoren.

WEDERKEREND VERHAAL 

Nochtans werd Cyriel Dessers vorig jaar aangeworven als een echte toptransfer. Dimitri de Condé betaalde vier miljoen euro voor de vlotscorende spits, die bij Heracles Almelo gedeeld topschutter werd in de Eredivisie. Die hoge verwachtingen zorgden evenwel voor een grote druk op Dessers' schouders. Ook de interne concurrentie van Paul Onuachu, de onbetwiste topschutter in de Jupiler Pro League, zorgt ervoor dat Dessers vandaag niet in een beste sportieve en mentale vorm verkeert.



Het niet onmiddellijk manifesteren van dure aankopen is een wederkerend verhaal bij KRC Genk. De voorgangers van Cyriel Dessers in die optiek zijn legio. Théo Bongonda, Ally Samatta, Patrik Hrosovsky en Paul Onuachu konden zich bijvoorbeeld ook maar in een later stadium doorzetten in Limburg. Voorlopig verdient Dessers dus nog wat respijt, maar de huidige coach John van den Brom lijkt niet meteen te rekenen op de zomertransfer van vier miljoen euro.

FACTOR VAN DEN BROM 

Daarom verklaarde technisch directeur Dimitri de Condé onlangs aan Het Belang van Limburg dat hij niet begrijpt waarom er iemand aan Cyriel Dessers zou twijfelen. Maar momenteel geniet de spits niet meteen het volle vertrouwen van John van de Brom. Dat blijkt alvast uit Dessers' vergaarde speeltijd onder de huidige coach van Genk. Van den Brom leidde ondertussen 19 wedstrijden in Limburg, maar daarin kwam Dessers amper 209 minuten in actie. En altijd als invaller.

In de match tegen KV Mechelen werd het geringe vertrouwen van John van den Brom in Cyriel Dessers nadrukkelijk aangetoond. Die bewuste wedstrijd stevende af een billijk 0-0 gelijkspel, waardoor een inbreng van Cyriel Dessers misschien voor een verlossend doelpunt kon zorgen. Maar van den Brom hield zijn invaller de ganse wedstrijd aan de bank gekluisterd. Ook daaruit bleek dat het vertrouwen van de Nederlander in Dessers niet bijster groot is.



John van den Brom trachtte die keuze te verklaren na het gelijkspel tegen KV Mechelen. “Ik weet wel dat ik Cyriel Dessers achter de hand heb, maar met Paul (Onuachu, nvdr.) heb ik een jongen die helemaal uit het niets die bal kan binnenschieten en die de wedstrijd kan beslissen. Ook al zat hij helemaal niet in de wedstrijd, hé, laten we dat voorop stellen. Maar ik ga niet wisselen om te wisselen, zelfs al mag je vijf vervangingen doorvoeren.”

GEEN KILLER 

De club gelooft intern nog hard in de kwaliteiten van Cyriel Dessers, maar John van den Brom ziet hem dus eerder als een invaller. Toch zal de Genkse clubleiding straks graag een return on investment zien van hun dure miljoenenaankoop, maar daarvoor zal Dessers eerst veel meer aan spelen moeten toekomen. Anderzijds hadden Dimitri de Condé & co ook moeten weten dat Dessers geen erg efficiëntie centrumaanvaller is, zoals Paul Onuachu dat wel is bijvoorbeeld.



Vorig seizoen werd Cyriel Dessers weliswaar de gedeelde topschutter in de Nederlandse Eredivisie, maar opvallend genoeg kwam hij toen niet erg efficiënt voor de dag. Dessers lukte toen 15 doelpunten in 26 competitiewedstrijden maar daarvoor had hij wel 81 doelkansen voor nodig. Dergelijke efficiëntie-ratio van 18,5 procent is niet meteen een parameter die gelinkt wordt met een een dodelijke centrumspits. Paul Onuachu werkt dit seizoen bijvoorbeeld af aan 33 procent.

PROFEET VIDARSSON

Anderzijds scoorde Cyriel Dessers bij Heracles Almelo wél aan een regelmatig tempo. Per 90 minuten lukte hij namelijk 0,55 doelpunt, waarmee hij de op vier na frequentste doelpuntenmaker was in de Eredivisie. Ter vergelijking: op het vlak van efficiëntie voor doel bezette Dessers toen slechts de achttiende plaats. En da's toch een bedenkelijke constatering als zijnde de topschutter van de Nederlandse competitie.



Cyriel Dessers kan dus wel regelmatig een doelpunt maken, maar erg een erg efficiënte spits is hij niet meteen. Het verschil tussen de Nederlandse en Belgische competitie kan daarbij wel een belangrijke factor zijn, zoals Arnar Vidarsson eerder op het seizoen aanhaalde in Extra Time. “Het is wel een goalgetter, maar verder moet je niet te veel van hem verwachten … Topschutter worden in Nederland is wel gemakkelijker dan topschutter worden in België. Als hij dit seizoen topschutter wil worden, dan zal het toch wat beter moeten. Maar ik gun het die jongen”, aldus Vidarsson.

LEES OOK: 'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

Is Dessers een miscasting van Genk?

Meest recent

Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

6
6
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

14
14
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

37
37
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

27
27
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

39
39
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

36
36
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

41
41
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

54
54
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

3
3
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

142
142
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

61
61
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

137
137
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

70
70
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

85
85
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

69
69
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

157
157
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

66
66
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

101
101
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

190
190
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

278
278
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

245
245
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

343
343
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

143
143
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

135
135
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

100
100

Meer sportnieuws