Genk stevent af op nieuw transferfiasco

1607
Genk stevent af op nieuw transferfiasco

Enkel door het falen van de tegenstand bezet KRC Genk tegenwoordig nog de derde plaats in de Jupiler Pro League. Nog een geluk dat de Limburgers over een vlotscorende spits beschikken zoals Paul Onuachu. Terwijl de Nigeriaan wekelijks indruk maakt, verdwijnt Cyriel Dessers steeds meer naar de achtergrond. En dat ondanks een flinke investering van maar liefst vier miljoen euro.


GEEN VERTROUWEN 

Cyriel Dessers beleeft momenteel niet de gelukkigste periode in zijn sportieve carrière. Sinds oktober vorig jaar verscheen de 26-jarige aanvaller niet meer aan de aftrap bij KRC Genk, en zijn laatste doelpunt dateert alweer van 6 december. Met een prijskaartje van vier miljoen euro is Dessers dus niet meteen een geslaagde transfer gebleken. Zijn geringe speelgelegenheid tast dan ook duidelijk zijn zelfvertrouwen aan, iets wat vorig weekend nog pijnlijk gedemonstreerd werd tegen Sporting Charleroi.



In minuut 88 stevende Cyriel Dessers alleen op het doel af van Rémy Descamps. De éénvoudige Nigeriaanse international kon daarmee zijn ellenlange doelpuntendroogte sinds 6 december eindelijk een halt toeroepen. Maar verrassend genoeg speelde Dessers de bal slordig af aan Théo Bongonda, die de slechte pass van Dessers niet meer kon rechtzetten. Die actie demonstreert het gebrek aan vertrouwen bij de centrale spits, die dit seizoen nog maar vier doelpunten kon scoren.

WEDERKEREND VERHAAL 

Nochtans werd Cyriel Dessers vorig jaar aangeworven als een echte toptransfer. Dimitri de Condé betaalde vier miljoen euro voor de vlotscorende spits, die bij Heracles Almelo gedeeld topschutter werd in de Eredivisie. Die hoge verwachtingen zorgden evenwel voor een grote druk op Dessers' schouders. Ook de interne concurrentie van Paul Onuachu, de onbetwiste topschutter in de Jupiler Pro League, zorgt ervoor dat Dessers vandaag niet in een beste sportieve en mentale vorm verkeert.



Het niet onmiddellijk manifesteren van dure aankopen is een wederkerend verhaal bij KRC Genk. De voorgangers van Cyriel Dessers in die optiek zijn legio. Théo Bongonda, Ally Samatta, Patrik Hrosovsky en Paul Onuachu konden zich bijvoorbeeld ook maar in een later stadium doorzetten in Limburg. Voorlopig verdient Dessers dus nog wat respijt, maar de huidige coach John van den Brom lijkt niet meteen te rekenen op de zomertransfer van vier miljoen euro.

FACTOR VAN DEN BROM 

Daarom verklaarde technisch directeur Dimitri de Condé onlangs aan Het Belang van Limburg dat hij niet begrijpt waarom er iemand aan Cyriel Dessers zou twijfelen. Maar momenteel geniet de spits niet meteen het volle vertrouwen van John van de Brom. Dat blijkt alvast uit Dessers' vergaarde speeltijd onder de huidige coach van Genk. Van den Brom leidde ondertussen 19 wedstrijden in Limburg, maar daarin kwam Dessers amper 209 minuten in actie. En altijd als invaller.

In de match tegen KV Mechelen werd het geringe vertrouwen van John van den Brom in Cyriel Dessers nadrukkelijk aangetoond. Die bewuste wedstrijd stevende af een billijk 0-0 gelijkspel, waardoor een inbreng van Cyriel Dessers misschien voor een verlossend doelpunt kon zorgen. Maar van den Brom hield zijn invaller de ganse wedstrijd aan de bank gekluisterd. Ook daaruit bleek dat het vertrouwen van de Nederlander in Dessers niet bijster groot is.



John van den Brom trachtte die keuze te verklaren na het gelijkspel tegen KV Mechelen. “Ik weet wel dat ik Cyriel Dessers achter de hand heb, maar met Paul (Onuachu, nvdr.) heb ik een jongen die helemaal uit het niets die bal kan binnenschieten en die de wedstrijd kan beslissen. Ook al zat hij helemaal niet in de wedstrijd, hé, laten we dat voorop stellen. Maar ik ga niet wisselen om te wisselen, zelfs al mag je vijf vervangingen doorvoeren.”

GEEN KILLER 

De club gelooft intern nog hard in de kwaliteiten van Cyriel Dessers, maar John van den Brom ziet hem dus eerder als een invaller. Toch zal de Genkse clubleiding straks graag een return on investment zien van hun dure miljoenenaankoop, maar daarvoor zal Dessers eerst veel meer aan spelen moeten toekomen. Anderzijds hadden Dimitri de Condé & co ook moeten weten dat Dessers geen erg efficiëntie centrumaanvaller is, zoals Paul Onuachu dat wel is bijvoorbeeld.



Vorig seizoen werd Cyriel Dessers weliswaar de gedeelde topschutter in de Nederlandse Eredivisie, maar opvallend genoeg kwam hij toen niet erg efficiënt voor de dag. Dessers lukte toen 15 doelpunten in 26 competitiewedstrijden maar daarvoor had hij wel 81 doelkansen voor nodig. Dergelijke efficiëntie-ratio van 18,5 procent is niet meteen een parameter die gelinkt wordt met een een dodelijke centrumspits. Paul Onuachu werkt dit seizoen bijvoorbeeld af aan 33 procent.

PROFEET VIDARSSON

Anderzijds scoorde Cyriel Dessers bij Heracles Almelo wél aan een regelmatig tempo. Per 90 minuten lukte hij namelijk 0,55 doelpunt, waarmee hij de op vier na frequentste doelpuntenmaker was in de Eredivisie. Ter vergelijking: op het vlak van efficiëntie voor doel bezette Dessers toen slechts de achttiende plaats. En da's toch een bedenkelijke constatering als zijnde de topschutter van de Nederlandse competitie.



Cyriel Dessers kan dus wel regelmatig een doelpunt maken, maar erg een erg efficiënte spits is hij niet meteen. Het verschil tussen de Nederlandse en Belgische competitie kan daarbij wel een belangrijke factor zijn, zoals Arnar Vidarsson eerder op het seizoen aanhaalde in Extra Time. “Het is wel een goalgetter, maar verder moet je niet te veel van hem verwachten … Topschutter worden in Nederland is wel gemakkelijker dan topschutter worden in België. Als hij dit seizoen topschutter wil worden, dan zal het toch wat beter moeten. Maar ik gun het die jongen”, aldus Vidarsson.

LEES OOK: Meteen rumoer bij Anderlecht: “Publiek wordt al nerveus”

Is Dessers een miscasting van Genk?

Meest recent

Verhaeghe brengt nieuws: Club moet verhuis uitstellen

Club Brugge trapt dinsdagavond tegen Aston Villa zijn campagne in de Champions League af. Dat ...

26
26
'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

De transferperiode mag dan wel voorbij zijn, maar bij Cercle Brugge is het nog behoorlijk druk. ...

18
18
TRANSFERUURTJE: 'Plotse megatransfer Cercle, Bayern grijpt in'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

77
77
Meteen rumoer bij Anderlecht: “Publiek wordt al nerveus”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen KRC Genk. Paars-Wit staat na vijf ...

186
186
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

63
63
Stassin verstuurt duidelijke boodschap richting van Bommel

Lucas Stassin werd afgelopen zomer over het hoofd gezien in de WK-selectie van bondscoach Rudi ...

19
19
Schrijvers bonkt op tafel bij OHL: “Het is belachelijk”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar klappen vallen in de Jupiler Pro League. Tegen promovendus ...

74
74
Vandenbempt: "Hij laat een krater achter bij Club Brugge"

Club Brugge pakt een twaalf op vijftien, waardoor de start dus goed is. Alleen is Blauw-Zwart ...

356
356
Weelde voor Van Bommel: plots extra opties bij Rode Duivels

Mark van Bommel maakt deze maand zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. De zomermercato ...

95
95
Vandenbempt looft JPL-club: "Goed voor het Belgisch voetbal"

De eerste vijf speeldagen van de Jupiler Pro League liggen achter de rug. Het seizoen kan nu ...

228
228
Potts zwaar onder de indruk: "Ik schrok ervan"

Club Brugge is met een 12 op 15 goed begonnen aan het seizoen, al is het voetbal nog niet geweldig. ...

458
458
KBVB komt met vlammend statement richting Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino verliest overal ter wereld steun. De Koninklijke Belgische ...

115
115
Anderlecht – KRC Genk: Bruno zorgt voor totale ommekeer

RSC Anderlecht is onder Vitor Bruno een heel ander team geworden. Net alleen door de nieuwe spelers, ...

387
387
Degryse onder de indruk: "Zij zijn de ploeg van de week"

De Jupiler Pro League is ondertussen alweer vijf speeldagen ver. En het is zowaar AA Gent dat met ...

279
279
Engelsen waarschuwen voor vier Club-spelers: "Major threat"

Club Brugge krijgt dinsdagavond de eer om de League Phase van de Champions League op gang te ...

420
420
"Ongezien" - Thorup wrijft zich in de ogen bij Genkse uitblinker

KRC Genk slaagde er zondagavond niet in om de volle buit te pakken op het veld van RSC Anderlecht. ...

322
322
Gent vindt steunpilaar: "We gaan wel eens in de clinch"

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

149
149
Late slipper Man United: Engelse pers pakt Lammens aan

Manchester United leek zondagnamiddag op weg naar zijn eerste uitzege van het seizoen. Maar op het ...

97
97
‘Leko betrapt op smerig dubbelspel bij Club Brugge’

Een rode kaart van Carlos Forbs was voor Ivan Leko voldoende om zijn speler publiek aan de ...

602
602
Gent niet te stoppen: nieuw target voor interland-break

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

239
239
Club vs. Aston Villa: Leko broedt op drastische ingreep

Club Brugge staat te popelen om te starten aan zijn Champions League-campagne. En dinsdagavond tegen ...

405
405
Anderlecht-publiek laat speler vallen: "Met trillende benen"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

786
786
Stassin beleeft meteen droomdebuut bij Sevilla

Heel wat Belgen versierden afgelopen week in het absolute slot van de mercato nog een transfer. ...

112
112
Kassa kassa: Cercle kondigt megatransfer aan

De transfermarkt sloot in België eerder deze week zijn deuren, maar toch valt er nog een zeer ...

87
87
Simons beleeft rampzalige start: "Het is om te janken"

Na vijf speeldagen lijken er in de Jupiler Pro League al enkele degradatiekandidaten opgestaan te ...

113
113

Meer sportnieuws