Genk stevent af op nieuw transferfiasco

1607
Genk stevent af op nieuw transferfiasco

Enkel door het falen van de tegenstand bezet KRC Genk tegenwoordig nog de derde plaats in de Jupiler Pro League. Nog een geluk dat de Limburgers over een vlotscorende spits beschikken zoals Paul Onuachu. Terwijl de Nigeriaan wekelijks indruk maakt, verdwijnt Cyriel Dessers steeds meer naar de achtergrond. En dat ondanks een flinke investering van maar liefst vier miljoen euro.


GEEN VERTROUWEN 

Cyriel Dessers beleeft momenteel niet de gelukkigste periode in zijn sportieve carrière. Sinds oktober vorig jaar verscheen de 26-jarige aanvaller niet meer aan de aftrap bij KRC Genk, en zijn laatste doelpunt dateert alweer van 6 december. Met een prijskaartje van vier miljoen euro is Dessers dus niet meteen een geslaagde transfer gebleken. Zijn geringe speelgelegenheid tast dan ook duidelijk zijn zelfvertrouwen aan, iets wat vorig weekend nog pijnlijk gedemonstreerd werd tegen Sporting Charleroi.



In minuut 88 stevende Cyriel Dessers alleen op het doel af van Rémy Descamps. De éénvoudige Nigeriaanse international kon daarmee zijn ellenlange doelpuntendroogte sinds 6 december eindelijk een halt toeroepen. Maar verrassend genoeg speelde Dessers de bal slordig af aan Théo Bongonda, die de slechte pass van Dessers niet meer kon rechtzetten. Die actie demonstreert het gebrek aan vertrouwen bij de centrale spits, die dit seizoen nog maar vier doelpunten kon scoren.

WEDERKEREND VERHAAL 

Nochtans werd Cyriel Dessers vorig jaar aangeworven als een echte toptransfer. Dimitri de Condé betaalde vier miljoen euro voor de vlotscorende spits, die bij Heracles Almelo gedeeld topschutter werd in de Eredivisie. Die hoge verwachtingen zorgden evenwel voor een grote druk op Dessers' schouders. Ook de interne concurrentie van Paul Onuachu, de onbetwiste topschutter in de Jupiler Pro League, zorgt ervoor dat Dessers vandaag niet in een beste sportieve en mentale vorm verkeert.



Het niet onmiddellijk manifesteren van dure aankopen is een wederkerend verhaal bij KRC Genk. De voorgangers van Cyriel Dessers in die optiek zijn legio. Théo Bongonda, Ally Samatta, Patrik Hrosovsky en Paul Onuachu konden zich bijvoorbeeld ook maar in een later stadium doorzetten in Limburg. Voorlopig verdient Dessers dus nog wat respijt, maar de huidige coach John van den Brom lijkt niet meteen te rekenen op de zomertransfer van vier miljoen euro.

FACTOR VAN DEN BROM 

Daarom verklaarde technisch directeur Dimitri de Condé onlangs aan Het Belang van Limburg dat hij niet begrijpt waarom er iemand aan Cyriel Dessers zou twijfelen. Maar momenteel geniet de spits niet meteen het volle vertrouwen van John van de Brom. Dat blijkt alvast uit Dessers' vergaarde speeltijd onder de huidige coach van Genk. Van den Brom leidde ondertussen 19 wedstrijden in Limburg, maar daarin kwam Dessers amper 209 minuten in actie. En altijd als invaller.

In de match tegen KV Mechelen werd het geringe vertrouwen van John van den Brom in Cyriel Dessers nadrukkelijk aangetoond. Die bewuste wedstrijd stevende af een billijk 0-0 gelijkspel, waardoor een inbreng van Cyriel Dessers misschien voor een verlossend doelpunt kon zorgen. Maar van den Brom hield zijn invaller de ganse wedstrijd aan de bank gekluisterd. Ook daaruit bleek dat het vertrouwen van de Nederlander in Dessers niet bijster groot is.



John van den Brom trachtte die keuze te verklaren na het gelijkspel tegen KV Mechelen. “Ik weet wel dat ik Cyriel Dessers achter de hand heb, maar met Paul (Onuachu, nvdr.) heb ik een jongen die helemaal uit het niets die bal kan binnenschieten en die de wedstrijd kan beslissen. Ook al zat hij helemaal niet in de wedstrijd, hé, laten we dat voorop stellen. Maar ik ga niet wisselen om te wisselen, zelfs al mag je vijf vervangingen doorvoeren.”

GEEN KILLER 

De club gelooft intern nog hard in de kwaliteiten van Cyriel Dessers, maar John van den Brom ziet hem dus eerder als een invaller. Toch zal de Genkse clubleiding straks graag een return on investment zien van hun dure miljoenenaankoop, maar daarvoor zal Dessers eerst veel meer aan spelen moeten toekomen. Anderzijds hadden Dimitri de Condé & co ook moeten weten dat Dessers geen erg efficiëntie centrumaanvaller is, zoals Paul Onuachu dat wel is bijvoorbeeld.



Vorig seizoen werd Cyriel Dessers weliswaar de gedeelde topschutter in de Nederlandse Eredivisie, maar opvallend genoeg kwam hij toen niet erg efficiënt voor de dag. Dessers lukte toen 15 doelpunten in 26 competitiewedstrijden maar daarvoor had hij wel 81 doelkansen voor nodig. Dergelijke efficiëntie-ratio van 18,5 procent is niet meteen een parameter die gelinkt wordt met een een dodelijke centrumspits. Paul Onuachu werkt dit seizoen bijvoorbeeld af aan 33 procent.

PROFEET VIDARSSON

Anderzijds scoorde Cyriel Dessers bij Heracles Almelo wél aan een regelmatig tempo. Per 90 minuten lukte hij namelijk 0,55 doelpunt, waarmee hij de op vier na frequentste doelpuntenmaker was in de Eredivisie. Ter vergelijking: op het vlak van efficiëntie voor doel bezette Dessers toen slechts de achttiende plaats. En da's toch een bedenkelijke constatering als zijnde de topschutter van de Nederlandse competitie.



Cyriel Dessers kan dus wel regelmatig een doelpunt maken, maar erg een erg efficiënte spits is hij niet meteen. Het verschil tussen de Nederlandse en Belgische competitie kan daarbij wel een belangrijke factor zijn, zoals Arnar Vidarsson eerder op het seizoen aanhaalde in Extra Time. “Het is wel een goalgetter, maar verder moet je niet te veel van hem verwachten … Topschutter worden in Nederland is wel gemakkelijker dan topschutter worden in België. Als hij dit seizoen topschutter wil worden, dan zal het toch wat beter moeten. Maar ik gun het die jongen”, aldus Vidarsson.

LEES OOK: Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Is Dessers een miscasting van Genk?

Meest recent

Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

55
55
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

17
17
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

28
28
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

272
272
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

35
35
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

148
148
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

17
17
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

423
423
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

217
217
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

708
708
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

198
198
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

776
776
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

751
751
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

437
437
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

271
271
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

155
155
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

72
72
Lemaréchal roept duidelijke boodschap naar Leko én Vanaken

Félix Lemaréchal leek volledig op de achtergrond verdwenen bij Club Brugge, maar dit ...

498
498
Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Sommige namen uit het Belgische voetbal blijven jarenlang nazinderen. Niet alleen door wat ze op het ...

205
205
Romeo Lavia eindelijk los? Rode Duivel slaat terug

Romeo Lavia werd voor een monsterbedrag binnengehaald door Chelsea, maar in twee seizoenen kon de ...

102
102
Beerschot pakt uit met derde shirt: Antwerpse haven centraal

Beerschot heeft nog een derde shirt voorgesteld voor dit seizoen. De Kielse Ratten lieten zich ...

34
34
UEFA bereidt groots strijdplan voor tegen Infantino

Na het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was er veel kritiek op Gianni Infantino. Vooral ...

127
127
Grote favoriet in Challenger Pro League: “Vol voor titel”

In de Challenger Pro League strijden de tweedeklassers voor een ticket naar de Jupiler Pro League. ...

176
176
Colin Coosemans slaat hard terug op Anderlecht-kritiek

RSC Anderlecht kwalificeerde zich voor de League Phase van de Europa League, maar op de eerste ...

314
314
‘Domper van Bommel: basispion Rode Duivels valt uit’

Vlak voor de bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels moet Mark van Bommel een ferme domper ...

388
388

Meer sportnieuws