Genk stevent af op nieuw transferfiasco

1607
Genk stevent af op nieuw transferfiasco

Enkel door het falen van de tegenstand bezet KRC Genk tegenwoordig nog de derde plaats in de Jupiler Pro League. Nog een geluk dat de Limburgers over een vlotscorende spits beschikken zoals Paul Onuachu. Terwijl de Nigeriaan wekelijks indruk maakt, verdwijnt Cyriel Dessers steeds meer naar de achtergrond. En dat ondanks een flinke investering van maar liefst vier miljoen euro.


GEEN VERTROUWEN 

Cyriel Dessers beleeft momenteel niet de gelukkigste periode in zijn sportieve carrière. Sinds oktober vorig jaar verscheen de 26-jarige aanvaller niet meer aan de aftrap bij KRC Genk, en zijn laatste doelpunt dateert alweer van 6 december. Met een prijskaartje van vier miljoen euro is Dessers dus niet meteen een geslaagde transfer gebleken. Zijn geringe speelgelegenheid tast dan ook duidelijk zijn zelfvertrouwen aan, iets wat vorig weekend nog pijnlijk gedemonstreerd werd tegen Sporting Charleroi.



In minuut 88 stevende Cyriel Dessers alleen op het doel af van Rémy Descamps. De éénvoudige Nigeriaanse international kon daarmee zijn ellenlange doelpuntendroogte sinds 6 december eindelijk een halt toeroepen. Maar verrassend genoeg speelde Dessers de bal slordig af aan Théo Bongonda, die de slechte pass van Dessers niet meer kon rechtzetten. Die actie demonstreert het gebrek aan vertrouwen bij de centrale spits, die dit seizoen nog maar vier doelpunten kon scoren.

WEDERKEREND VERHAAL 

Nochtans werd Cyriel Dessers vorig jaar aangeworven als een echte toptransfer. Dimitri de Condé betaalde vier miljoen euro voor de vlotscorende spits, die bij Heracles Almelo gedeeld topschutter werd in de Eredivisie. Die hoge verwachtingen zorgden evenwel voor een grote druk op Dessers' schouders. Ook de interne concurrentie van Paul Onuachu, de onbetwiste topschutter in de Jupiler Pro League, zorgt ervoor dat Dessers vandaag niet in een beste sportieve en mentale vorm verkeert.



Het niet onmiddellijk manifesteren van dure aankopen is een wederkerend verhaal bij KRC Genk. De voorgangers van Cyriel Dessers in die optiek zijn legio. Théo Bongonda, Ally Samatta, Patrik Hrosovsky en Paul Onuachu konden zich bijvoorbeeld ook maar in een later stadium doorzetten in Limburg. Voorlopig verdient Dessers dus nog wat respijt, maar de huidige coach John van den Brom lijkt niet meteen te rekenen op de zomertransfer van vier miljoen euro.

FACTOR VAN DEN BROM 

Daarom verklaarde technisch directeur Dimitri de Condé onlangs aan Het Belang van Limburg dat hij niet begrijpt waarom er iemand aan Cyriel Dessers zou twijfelen. Maar momenteel geniet de spits niet meteen het volle vertrouwen van John van de Brom. Dat blijkt alvast uit Dessers' vergaarde speeltijd onder de huidige coach van Genk. Van den Brom leidde ondertussen 19 wedstrijden in Limburg, maar daarin kwam Dessers amper 209 minuten in actie. En altijd als invaller.

In de match tegen KV Mechelen werd het geringe vertrouwen van John van den Brom in Cyriel Dessers nadrukkelijk aangetoond. Die bewuste wedstrijd stevende af een billijk 0-0 gelijkspel, waardoor een inbreng van Cyriel Dessers misschien voor een verlossend doelpunt kon zorgen. Maar van den Brom hield zijn invaller de ganse wedstrijd aan de bank gekluisterd. Ook daaruit bleek dat het vertrouwen van de Nederlander in Dessers niet bijster groot is.



John van den Brom trachtte die keuze te verklaren na het gelijkspel tegen KV Mechelen. “Ik weet wel dat ik Cyriel Dessers achter de hand heb, maar met Paul (Onuachu, nvdr.) heb ik een jongen die helemaal uit het niets die bal kan binnenschieten en die de wedstrijd kan beslissen. Ook al zat hij helemaal niet in de wedstrijd, hé, laten we dat voorop stellen. Maar ik ga niet wisselen om te wisselen, zelfs al mag je vijf vervangingen doorvoeren.”

GEEN KILLER 

De club gelooft intern nog hard in de kwaliteiten van Cyriel Dessers, maar John van den Brom ziet hem dus eerder als een invaller. Toch zal de Genkse clubleiding straks graag een return on investment zien van hun dure miljoenenaankoop, maar daarvoor zal Dessers eerst veel meer aan spelen moeten toekomen. Anderzijds hadden Dimitri de Condé & co ook moeten weten dat Dessers geen erg efficiëntie centrumaanvaller is, zoals Paul Onuachu dat wel is bijvoorbeeld.



Vorig seizoen werd Cyriel Dessers weliswaar de gedeelde topschutter in de Nederlandse Eredivisie, maar opvallend genoeg kwam hij toen niet erg efficiënt voor de dag. Dessers lukte toen 15 doelpunten in 26 competitiewedstrijden maar daarvoor had hij wel 81 doelkansen voor nodig. Dergelijke efficiëntie-ratio van 18,5 procent is niet meteen een parameter die gelinkt wordt met een een dodelijke centrumspits. Paul Onuachu werkt dit seizoen bijvoorbeeld af aan 33 procent.

PROFEET VIDARSSON

Anderzijds scoorde Cyriel Dessers bij Heracles Almelo wél aan een regelmatig tempo. Per 90 minuten lukte hij namelijk 0,55 doelpunt, waarmee hij de op vier na frequentste doelpuntenmaker was in de Eredivisie. Ter vergelijking: op het vlak van efficiëntie voor doel bezette Dessers toen slechts de achttiende plaats. En da's toch een bedenkelijke constatering als zijnde de topschutter van de Nederlandse competitie.



Cyriel Dessers kan dus wel regelmatig een doelpunt maken, maar erg een erg efficiënte spits is hij niet meteen. Het verschil tussen de Nederlandse en Belgische competitie kan daarbij wel een belangrijke factor zijn, zoals Arnar Vidarsson eerder op het seizoen aanhaalde in Extra Time. “Het is wel een goalgetter, maar verder moet je niet te veel van hem verwachten … Topschutter worden in Nederland is wel gemakkelijker dan topschutter worden in België. Als hij dit seizoen topschutter wil worden, dan zal het toch wat beter moeten. Maar ik gun het die jongen”, aldus Vidarsson.

LEES OOK: AA Gent ving bot voor transfer: "KRC Genk zei 'neen'"

Is Dessers een miscasting van Genk?

Meest recent

Euvrard heeft boodschap: "Krijgen dingen in beweging"

Standard moet aan de bak tegen KRC Genk. De Luikenaars beseffen dat een vierde nederlaag in negen ...

7
7
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

15
15
Bruno haalt zeer belangrijke doelstelling bij Anderlecht

Vitor Bruno kreeg de afgelopen week de nodige kritiek, al zijn de resultaten globaal gezien in orde. ...

25
25
'Club Brugge-titularis mag inpakken: opvolger van 10M'

Club Brugge wil in januari opnieuw shoppen op het middenveld, en die zoektocht leidt naar Stavanger. ...

216
216
FC Barcelona – Real Madrid: dit is de ideale gecombineerde elf

Vanavond staat de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. De grootste ...

32
32
STVV weet het nu al: publiekslieveling wordt grof wild

STVV heeft ook dit jaar een goede ploeg. De Truienaars begonnen goed aan het seizoen, kenden een ...

27
27
Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Vitor Bruno is een trainer die de jeugd kansen geeft. Niemand is volledig afgeschreven, dat bewees ...

152
152
Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

458
458
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

145
145
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

183
183
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

60
60
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

101
101
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

422
422
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

376
376
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

80
80
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

113
113
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

87
87
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

32
32
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

270
270
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

145
145
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

48
48
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

68
68
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

132
132
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

169
169
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

183
183

Meer sportnieuws