Clasico krijgt staartje: Standard stuurt boze brief naar RSCA

door
Clasico krijgt staartje: Standard stuurt boze brief naar RSCA

RSC Anderlecht won zondagmiddag met 1-3 op het veld van Standard na een behoorlijk gezapige wedstrijd. Na de partij kwam het wel tot enkele incidenten met boze thuisaanhangers die de spelers van de Rouches lieten halthouden aan de parking. Maar ook de spelersbus van Paars-Wit werd tegengehouden door enkele heethoofden.


Dat laatste had echter niet zoveel te maken met het verloop van de wedstrijd. In aanloop naar de aftrap had RSCA via zijn Instagram-verhaal immers enkele beelden gedeeld van de catacomben op Sclessin. Aan Anderlecht-zijde (door de corona-maatregelen worden beide ploegen in de catacomben van mekaar afgescheiden) waren immers vlaggen en spandoeken opgehangen van de eigen supporters opgehangen. Maar de aanhang van de Rouches kon niet lachen met deze paars-witte kleuren in hun stadion en zagen er zelfs een vorm van provocatie in. Daarom hielden zij de bus van RSCA tegen, volgens bepaalde bronnen werd ze zelfs bekogeld, en moest coach Vincent Kompany uitstappen om te bemiddelen.

Uiteraard een volledig buitensporige reactie. Maar ook de actie van Anderlecht was nu niet bepaald erg handig, zeker niet het delen van de beelden op de sociale media. SudPresse weet alvast dat het Luikse bestuur hier niet mee kon lachen. Zij vonden dit een onnodige manier om het vuur aan de lont te steken, zeker gezien de vele Standard-supporters die voor de wedstrijd al rond het stadion verzamelden. Het Waalse medium stelt dan ook dat de directie van de Rouches een officieel schrijven heeft verstuurd naar de collega's in Brussel, waarin het onbegrip voor deze actie werd geformuleerd.

LEES OOK: Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Moet RSCA zijn excuses aanbieden?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

37
37
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

11
11
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

14
14
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

37
37
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

68
68
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

12
12
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

25
25
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

55
55
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

135
135
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

30
30
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

68
68
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

13
13
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

48
48
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

81
81
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

23
23
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

188
188
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

85
85
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

69
69
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

152
152
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

33
33
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

129
129
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

77
77
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

29
29
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

93
93
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

33
33

Meer sportnieuws