Clasico krijgt staartje: Standard stuurt boze brief naar RSCA

door
Clasico krijgt staartje: Standard stuurt boze brief naar RSCA

RSC Anderlecht won zondagmiddag met 1-3 op het veld van Standard na een behoorlijk gezapige wedstrijd. Na de partij kwam het wel tot enkele incidenten met boze thuisaanhangers die de spelers van de Rouches lieten halthouden aan de parking. Maar ook de spelersbus van Paars-Wit werd tegengehouden door enkele heethoofden.


Dat laatste had echter niet zoveel te maken met het verloop van de wedstrijd. In aanloop naar de aftrap had RSCA via zijn Instagram-verhaal immers enkele beelden gedeeld van de catacomben op Sclessin. Aan Anderlecht-zijde (door de corona-maatregelen worden beide ploegen in de catacomben van mekaar afgescheiden) waren immers vlaggen en spandoeken opgehangen van de eigen supporters opgehangen. Maar de aanhang van de Rouches kon niet lachen met deze paars-witte kleuren in hun stadion en zagen er zelfs een vorm van provocatie in. Daarom hielden zij de bus van RSCA tegen, volgens bepaalde bronnen werd ze zelfs bekogeld, en moest coach Vincent Kompany uitstappen om te bemiddelen.

Uiteraard een volledig buitensporige reactie. Maar ook de actie van Anderlecht was nu niet bepaald erg handig, zeker niet het delen van de beelden op de sociale media. SudPresse weet alvast dat het Luikse bestuur hier niet mee kon lachen. Zij vonden dit een onnodige manier om het vuur aan de lont te steken, zeker gezien de vele Standard-supporters die voor de wedstrijd al rond het stadion verzamelden. Het Waalse medium stelt dan ook dat de directie van de Rouches een officieel schrijven heeft verstuurd naar de collega's in Brussel, waarin het onbegrip voor deze actie werd geformuleerd.

LEES OOK: KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

Moet RSCA zijn excuses aanbieden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

94
94
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

40
40
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

11
11
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

53
53
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

24
24
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

26
26
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

102
102
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

60
60
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

214
214
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

57
57
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

58
58
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

18
18
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

80
80
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

64
64
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

100
100
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

441
441
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

32
32
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

76
76
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

239
239
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

37
37
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

64
64
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

289
289
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

121
121
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

56
56
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

260
260
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

158
158

Meer sportnieuws