Clasico krijgt staartje: Standard stuurt boze brief naar RSCA

door
Clasico krijgt staartje: Standard stuurt boze brief naar RSCA

RSC Anderlecht won zondagmiddag met 1-3 op het veld van Standard na een behoorlijk gezapige wedstrijd. Na de partij kwam het wel tot enkele incidenten met boze thuisaanhangers die de spelers van de Rouches lieten halthouden aan de parking. Maar ook de spelersbus van Paars-Wit werd tegengehouden door enkele heethoofden.


Dat laatste had echter niet zoveel te maken met het verloop van de wedstrijd. In aanloop naar de aftrap had RSCA via zijn Instagram-verhaal immers enkele beelden gedeeld van de catacomben op Sclessin. Aan Anderlecht-zijde (door de corona-maatregelen worden beide ploegen in de catacomben van mekaar afgescheiden) waren immers vlaggen en spandoeken opgehangen van de eigen supporters opgehangen. Maar de aanhang van de Rouches kon niet lachen met deze paars-witte kleuren in hun stadion en zagen er zelfs een vorm van provocatie in. Daarom hielden zij de bus van RSCA tegen, volgens bepaalde bronnen werd ze zelfs bekogeld, en moest coach Vincent Kompany uitstappen om te bemiddelen.

Uiteraard een volledig buitensporige reactie. Maar ook de actie van Anderlecht was nu niet bepaald erg handig, zeker niet het delen van de beelden op de sociale media. SudPresse weet alvast dat het Luikse bestuur hier niet mee kon lachen. Zij vonden dit een onnodige manier om het vuur aan de lont te steken, zeker gezien de vele Standard-supporters die voor de wedstrijd al rond het stadion verzamelden. Het Waalse medium stelt dan ook dat de directie van de Rouches een officieel schrijven heeft verstuurd naar de collega's in Brussel, waarin het onbegrip voor deze actie werd geformuleerd.

LEES OOK: Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

Moet RSCA zijn excuses aanbieden?

Meest recent

Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

24
24
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

106
106
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

20
20
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

150
150
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

28
28
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

347
347
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

138
138
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

149
149
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

56
56
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

306
306
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

66
66
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

187
187
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

147
147
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

76
76
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

220
220
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

44
44
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

246
246
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

221
221
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

38
38
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

403
403
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

135
135
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

64
64
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

95
95
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

61
61
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

312
312

Meer sportnieuws