Clasico krijgt staartje: Standard stuurt boze brief naar RSCA

door
Clasico krijgt staartje: Standard stuurt boze brief naar RSCA

RSC Anderlecht won zondagmiddag met 1-3 op het veld van Standard na een behoorlijk gezapige wedstrijd. Na de partij kwam het wel tot enkele incidenten met boze thuisaanhangers die de spelers van de Rouches lieten halthouden aan de parking. Maar ook de spelersbus van Paars-Wit werd tegengehouden door enkele heethoofden.


Dat laatste had echter niet zoveel te maken met het verloop van de wedstrijd. In aanloop naar de aftrap had RSCA via zijn Instagram-verhaal immers enkele beelden gedeeld van de catacomben op Sclessin. Aan Anderlecht-zijde (door de corona-maatregelen worden beide ploegen in de catacomben van mekaar afgescheiden) waren immers vlaggen en spandoeken opgehangen van de eigen supporters opgehangen. Maar de aanhang van de Rouches kon niet lachen met deze paars-witte kleuren in hun stadion en zagen er zelfs een vorm van provocatie in. Daarom hielden zij de bus van RSCA tegen, volgens bepaalde bronnen werd ze zelfs bekogeld, en moest coach Vincent Kompany uitstappen om te bemiddelen.

Uiteraard een volledig buitensporige reactie. Maar ook de actie van Anderlecht was nu niet bepaald erg handig, zeker niet het delen van de beelden op de sociale media. SudPresse weet alvast dat het Luikse bestuur hier niet mee kon lachen. Zij vonden dit een onnodige manier om het vuur aan de lont te steken, zeker gezien de vele Standard-supporters die voor de wedstrijd al rond het stadion verzamelden. Het Waalse medium stelt dan ook dat de directie van de Rouches een officieel schrijven heeft verstuurd naar de collega's in Brussel, waarin het onbegrip voor deze actie werd geformuleerd.

LEES OOK: KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

Moet RSCA zijn excuses aanbieden?

Meest recent

'Vermant versus Tresoldi: Leko hakt knoop door'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

12
12
De Mil met handen in het haar: code rood bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

20
20
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

99
99
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

53
53
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

146
146
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

18
18
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

61
61
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

86
86
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

106
106
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

154
154
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

46
46
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

80
80
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

44
44
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

34
34
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

100
100
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

337
337
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

253
253
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

205
205
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

43
43
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

204
204
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

98
98
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

72
72
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

393
393
'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

73
73
Jonge Duivels komende zomer Europees kampioen?

België bracht in de voorbije decennia heel wat talent voort, maar kon dat nooit vertalen in ...

129
129

Meer sportnieuws