Spelersbus Anderlecht bekogeld: Kompany moet uitleg geven

door
Spelersbus Anderlecht bekogeld: Kompany moet uitleg geven

Standard kan zijn vrije val in de Jupiler Pro League voorlopig niet stoppen. De Rouches konden al meer dan een maand niet meer winnen in de competitie en gingen zondagmiddag op eigen veld ook onderuit tegen aartsrivaal RSC Anderlecht. Voor een aantal supporters was de maat dan ook vol.


In aanloop naar de partij werd de druk extra opgevoerd door de Luiks aanhang. Maar hun actie had dus weinig effect op de prestaties van de spelers. En dat bleef niet zonder gevolgen. Na de match werd de uitgang van de parking immers geblokkeerd door een aantal woedende aanhangers. Zij weigerden de spelers te laten vertrekken, ook de bus van Anderlecht kon volgens Het Laatste Nieuws niet weg. Mehdi Carcela en Maxime Lestienne moesten zelfs uitstappen in een poging om te bemiddelen.

UPDATE 18u08
De onvrede van de Standard-fans was niet enkel te wijten aan de zwakke prestatie van hun ploeg. Voor de wedstrijd deelde RSCA via het officiële Instagram-verhaal enkele beelden van de catacomben op Sclessin. En aan hun kant hadden de Brusselaars verschillende spandoeken en vlaggen opgehangen van de eigen supportersclubs. Dat werkte als een rode lap op een stier bij de Luiks aanhang. La Dernière Heure meldt dat de bus van Paars-Wit niet alleen geblokkeerd werd, maar ook bekogeld werd door enkele heethoofden.

Coach Vincent Kompany besloot dan maar zijn verantwoordelijkheid te nemen. VTM-journalist Jarno Bertho stelde vast dat de ex-Rode Duivel de bus verliet en persoonlijk de confrontatie aanging met de relschoppers. Volgens Het Nieuwsblad moest hij onder meer uitleg geven bij de paars-witte vlaggen in de catacomben. Uiteindelijk keerde de rust in en rond Sclessin wel terug.

LEES OOK: Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs
148

Standard moet een sanctie krijgen voor het wangedrag van de fans ...

Meest recent

'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

11
11
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

51
51
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

13
13
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

44
44
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

82
82
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

185
185
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

163
163
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

65
65
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

52
52
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

62
62
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

40
40
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

442
442
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

277
277
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

155
155
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

401
401
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

48
48
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

440
440
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

209
209
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

187
187
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

329
329
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

205
205
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

519
519
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

148
148
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

49
49
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

264
264

Meer sportnieuws