Spelersbus Anderlecht bekogeld: Kompany moet uitleg geven

2760 stemmen
Spelersbus Anderlecht bekogeld: Kompany moet uitleg geven

Standard kan zijn vrije val in de Jupiler Pro League voorlopig niet stoppen. De Rouches konden al meer dan een maand niet meer winnen in de competitie en gingen zondagmiddag op eigen veld ook onderuit tegen aartsrivaal RSC Anderlecht. Voor een aantal supporters was de maat dan ook vol.


In aanloop naar de partij werd de druk extra opgevoerd door de Luiks aanhang. Maar hun actie had dus weinig effect op de prestaties van de spelers. En dat bleef niet zonder gevolgen. Na de match werd de uitgang van de parking immers geblokkeerd door een aantal woedende aanhangers. Zij weigerden de spelers te laten vertrekken, ook de bus van Anderlecht kon volgens Het Laatste Nieuws niet weg. Mehdi Carcela en Maxime Lestienne moesten zelfs uitstappen in een poging om te bemiddelen.

UPDATE 18u08
De onvrede van de Standard-fans was niet enkel te wijten aan de zwakke prestatie van hun ploeg. Voor de wedstrijd deelde RSCA via het officiële Instagram-verhaal enkele beelden van de catacomben op Sclessin. En aan hun kant hadden de Brusselaars verschillende spandoeken en vlaggen opgehangen van de eigen supportersclubs. Dat werkte als een rode lap op een stier bij de Luiks aanhang. La Dernière Heure meldt dat de bus van Paars-Wit niet alleen geblokkeerd werd, maar ook bekogeld werd door enkele heethoofden.

Coach Vincent Kompany besloot dan maar zijn verantwoordelijkheid te nemen. VTM-journalist Jarno Bertho stelde vast dat de ex-Rode Duivel de bus verliet en persoonlijk de confrontatie aanging met de relschoppers. Volgens Het Nieuwsblad moest hij onder meer uitleg geven bij de paars-witte vlaggen in de catacomben. Uiteindelijk keerde de rust in en rond Sclessin wel terug.

LEES OOK: 'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Standard moet een sanctie krijgen voor het wangedrag van de fans ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
'Goudklomp voor Gent: City en United melden zich'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

0
0
'Beslissing valt over toekomst KDB en Lukaku bij Napoli'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

20
20
Perez dropt transferbom: "Bod van 150 miljoen"

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

30
30
'Club Brugge blijft cashen: WK levert stevige duit op'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

52
52
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

392
392
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

110
110
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

207
207
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

75
75
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

617
617
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

135
135
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

155
155
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

186
186
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

63
63
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

201
201
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

1007
1007
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

87
87
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

343
343
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

868
868
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

131
131
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

713
713
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

379
379
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

309
309
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

262
262
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

51
51
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

218
218

Meer sportnieuws