Spelersbus Anderlecht bekogeld: Kompany moet uitleg geven

2760 stemmen
Spelersbus Anderlecht bekogeld: Kompany moet uitleg geven

Standard kan zijn vrije val in de Jupiler Pro League voorlopig niet stoppen. De Rouches konden al meer dan een maand niet meer winnen in de competitie en gingen zondagmiddag op eigen veld ook onderuit tegen aartsrivaal RSC Anderlecht. Voor een aantal supporters was de maat dan ook vol.


In aanloop naar de partij werd de druk extra opgevoerd door de Luiks aanhang. Maar hun actie had dus weinig effect op de prestaties van de spelers. En dat bleef niet zonder gevolgen. Na de match werd de uitgang van de parking immers geblokkeerd door een aantal woedende aanhangers. Zij weigerden de spelers te laten vertrekken, ook de bus van Anderlecht kon volgens Het Laatste Nieuws niet weg. Mehdi Carcela en Maxime Lestienne moesten zelfs uitstappen in een poging om te bemiddelen.

UPDATE 18u08
De onvrede van de Standard-fans was niet enkel te wijten aan de zwakke prestatie van hun ploeg. Voor de wedstrijd deelde RSCA via het officiële Instagram-verhaal enkele beelden van de catacomben op Sclessin. En aan hun kant hadden de Brusselaars verschillende spandoeken en vlaggen opgehangen van de eigen supportersclubs. Dat werkte als een rode lap op een stier bij de Luiks aanhang. La Dernière Heure meldt dat de bus van Paars-Wit niet alleen geblokkeerd werd, maar ook bekogeld werd door enkele heethoofden.

Coach Vincent Kompany besloot dan maar zijn verantwoordelijkheid te nemen. VTM-journalist Jarno Bertho stelde vast dat de ex-Rode Duivel de bus verliet en persoonlijk de confrontatie aanging met de relschoppers. Volgens Het Nieuwsblad moest hij onder meer uitleg geven bij de paars-witte vlaggen in de catacomben. Uiteindelijk keerde de rust in en rond Sclessin wel terug.

LEES OOK: Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Standard moet een sanctie krijgen voor het wangedrag van de fans ...

Meest recent

Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

15
15
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

73
73
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

45
45
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

57
57
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

116
116
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

86
86
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

38
38
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

404
404
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

63
63
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

36
36
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

222
222
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

94
94
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

168
168
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

399
399
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

344
344
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

90
90
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

61
61
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

190
190
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

173
173
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

63
63
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

448
448
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

337
337
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

319
319
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

84
84
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

337
337

Meer sportnieuws