Spelersbus Anderlecht bekogeld: Kompany moet uitleg geven

2760 stemmen
Spelersbus Anderlecht bekogeld: Kompany moet uitleg geven

Standard kan zijn vrije val in de Jupiler Pro League voorlopig niet stoppen. De Rouches konden al meer dan een maand niet meer winnen in de competitie en gingen zondagmiddag op eigen veld ook onderuit tegen aartsrivaal RSC Anderlecht. Voor een aantal supporters was de maat dan ook vol.


In aanloop naar de partij werd de druk extra opgevoerd door de Luiks aanhang. Maar hun actie had dus weinig effect op de prestaties van de spelers. En dat bleef niet zonder gevolgen. Na de match werd de uitgang van de parking immers geblokkeerd door een aantal woedende aanhangers. Zij weigerden de spelers te laten vertrekken, ook de bus van Anderlecht kon volgens Het Laatste Nieuws niet weg. Mehdi Carcela en Maxime Lestienne moesten zelfs uitstappen in een poging om te bemiddelen.

UPDATE 18u08
De onvrede van de Standard-fans was niet enkel te wijten aan de zwakke prestatie van hun ploeg. Voor de wedstrijd deelde RSCA via het officiële Instagram-verhaal enkele beelden van de catacomben op Sclessin. En aan hun kant hadden de Brusselaars verschillende spandoeken en vlaggen opgehangen van de eigen supportersclubs. Dat werkte als een rode lap op een stier bij de Luiks aanhang. La Dernière Heure meldt dat de bus van Paars-Wit niet alleen geblokkeerd werd, maar ook bekogeld werd door enkele heethoofden.

Coach Vincent Kompany besloot dan maar zijn verantwoordelijkheid te nemen. VTM-journalist Jarno Bertho stelde vast dat de ex-Rode Duivel de bus verliet en persoonlijk de confrontatie aanging met de relschoppers. Volgens Het Nieuwsblad moest hij onder meer uitleg geven bij de paars-witte vlaggen in de catacomben. Uiteindelijk keerde de rust in en rond Sclessin wel terug.

LEES OOK: Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Standard moet een sanctie krijgen voor het wangedrag van de fans ...

Meest recent

Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

27
27
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

90
90
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

183
183
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

119
119
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

10
10
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

98
98
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

50
50
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

81
81
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

201
201
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

75
75
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

162
162
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

416
416
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

140
140
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

86
86
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

99
99
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

212
212
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

227
227
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

99
99
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

50
50
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

218
218
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

246
246
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

103
103
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

57
57
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

81
81
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

448
448

Meer sportnieuws