Spelersbus Anderlecht bekogeld: Kompany moet uitleg geven

2760 stemmen
Spelersbus Anderlecht bekogeld: Kompany moet uitleg geven

Standard kan zijn vrije val in de Jupiler Pro League voorlopig niet stoppen. De Rouches konden al meer dan een maand niet meer winnen in de competitie en gingen zondagmiddag op eigen veld ook onderuit tegen aartsrivaal RSC Anderlecht. Voor een aantal supporters was de maat dan ook vol.


In aanloop naar de partij werd de druk extra opgevoerd door de Luiks aanhang. Maar hun actie had dus weinig effect op de prestaties van de spelers. En dat bleef niet zonder gevolgen. Na de match werd de uitgang van de parking immers geblokkeerd door een aantal woedende aanhangers. Zij weigerden de spelers te laten vertrekken, ook de bus van Anderlecht kon volgens Het Laatste Nieuws niet weg. Mehdi Carcela en Maxime Lestienne moesten zelfs uitstappen in een poging om te bemiddelen.

UPDATE 18u08
De onvrede van de Standard-fans was niet enkel te wijten aan de zwakke prestatie van hun ploeg. Voor de wedstrijd deelde RSCA via het officiële Instagram-verhaal enkele beelden van de catacomben op Sclessin. En aan hun kant hadden de Brusselaars verschillende spandoeken en vlaggen opgehangen van de eigen supportersclubs. Dat werkte als een rode lap op een stier bij de Luiks aanhang. La Dernière Heure meldt dat de bus van Paars-Wit niet alleen geblokkeerd werd, maar ook bekogeld werd door enkele heethoofden.

Coach Vincent Kompany besloot dan maar zijn verantwoordelijkheid te nemen. VTM-journalist Jarno Bertho stelde vast dat de ex-Rode Duivel de bus verliet en persoonlijk de confrontatie aanging met de relschoppers. Volgens Het Nieuwsblad moest hij onder meer uitleg geven bij de paars-witte vlaggen in de catacomben. Uiteindelijk keerde de rust in en rond Sclessin wel terug.

LEES OOK: Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

🚀

Standard moet een sanctie krijgen voor het wangedrag van de fans ...

Meest recent

'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

33
33
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

39
39
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

50
50
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

27
27
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

60
60
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

53
53
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

34
34
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

148
148
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

177
177
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

113
113
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

64
64
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

610
610
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

441
441
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

212
212
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

277
277
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

86
86
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

71
71
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

74
74
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

326
326
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

768
768
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

174
174
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

528
528
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

251
251
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

376
376
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

252
252

Meer sportnieuws