TRANSFERUURTJE: 'Aanvaller snel weg bij RSCA, bizarre eis Alaba'

347
TRANSFERUURTJE: 'Aanvaller snel weg bij RSCA, bizarre eis Alaba'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans is groot dat Paul Mukairu na één seizoen al vertrekt bij RSC Anderlecht. Een bron uit zijn entourage laat aan het Amerikaanse Roma Press weten dat hij werd aangeboden bij AS Roma alsook bij enkele andere buitenlandse clubs. De Italianen zouden zijn dossier momenteel bestuderen, maar namen nog geen beslissing over een eventueel bod. In ieder geval bevestigt de bron dat RSCA de intentie om de aankoopoptie te lichten en hem vervolgens meteen voor een bepaalde meerwaarde weer door te verkopen. Jong talent Zeno Debast tekende ondertussen tot 2023 bij Paars-Wit.

Musashi Suzuki startte verschroeiend aan het seizoen in de Jupiler Pro League. De Japanse recordtransfer van Beerschot scoorde vijf doelpunten in zeven wedstrijden, waar viel daarna stil. De spits laat aan Het Nieuwsblad echter verstaan dat een vroegtijdig vertrek niet aan de orde is. Suzuki verklaarde namelijk dat hij graag nog enkele jaren in Antwerpen zou willen blijven.

BUITENLAND
Volgens de Italiaanse krant Corriere dello Sport heeft Manchester United contacten gelegd met de makelaar van Nikola Milenkovic over een transfer. En volgens The Sun zou de situatie alvast positief geëvolueerd zijn, de huidige speler van Fiorentina zou zelf ook zinnens zijn om naar Old Trafford te verhuizen. Al zal er ook op clubniveau nog stevig onderhandeld moeten worden, de Italianen verlangen immers zo'n 35 miljoen euro.

Het is Roman Abramovich menens om Chelsea terug naar de Europese top te loodsen. De Londense club mikt daarom op de komst van Erling Haaland, maar daarnaast volgen The Blues nog andere targets. Zoals de amper 16-jarige Jahkeele Marschall-Rutty bijvoorbeeld. Volgens The Sun wil Chelsea het wonderkind van Toronto FC aantrekken, maar dan zal er wel moeten afgerekend worden met andere belangstellenden.

Real Madrid, Chelsea en Paris Saint-Germain zouden alvast de drie belangrijkste kandidaten zijn om David Alaba straks transfervrij binnen te halen. Maar zij zullen dan wel aan een belangrijke voorwaarde moeten voldoen. Le Parisien stelt immers dat Alaba eist dat hij bij zijn volgende club op het middenveld uitgespeeld wordt. Dat zou hij zelf zijn beste positie vinden, maar bij Bayern München kreeg hij op die positie bijna nooit zijn kans.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Welke club heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

15
15
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

47
47
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

9
9
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

89
89
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

146
146
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

246
246
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

230
230
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

35
35
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

248
248
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

60
60
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

30
30
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

135
135
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

128
128
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

75
75
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

53
53
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

58
58
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

61
61
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

357
357
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

65
65
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

54
54
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

149
149
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

94
94
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

157
157
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

188
188
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

69
69

Meer sportnieuws