TRANSFERUURTJE: 'Aanvaller snel weg bij RSCA, bizarre eis Alaba'

door
TRANSFERUURTJE: 'Aanvaller snel weg bij RSCA, bizarre eis Alaba'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans is groot dat Paul Mukairu na één seizoen al vertrekt bij RSC Anderlecht. Een bron uit zijn entourage laat aan het Amerikaanse Roma Press weten dat hij werd aangeboden bij AS Roma alsook bij enkele andere buitenlandse clubs. De Italianen zouden zijn dossier momenteel bestuderen, maar namen nog geen beslissing over een eventueel bod. In ieder geval bevestigt de bron dat RSCA de intentie om de aankoopoptie te lichten en hem vervolgens meteen voor een bepaalde meerwaarde weer door te verkopen. Jong talent Zeno Debast tekende ondertussen tot 2023 bij Paars-Wit.

Musashi Suzuki startte verschroeiend aan het seizoen in de Jupiler Pro League. De Japanse recordtransfer van Beerschot scoorde vijf doelpunten in zeven wedstrijden, waar viel daarna stil. De spits laat aan Het Nieuwsblad echter verstaan dat een vroegtijdig vertrek niet aan de orde is. Suzuki verklaarde namelijk dat hij graag nog enkele jaren in Antwerpen zou willen blijven.

BUITENLAND
Volgens de Italiaanse krant Corriere dello Sport heeft Manchester United contacten gelegd met de makelaar van Nikola Milenkovic over een transfer. En volgens The Sun zou de situatie alvast positief geëvolueerd zijn, de huidige speler van Fiorentina zou zelf ook zinnens zijn om naar Old Trafford te verhuizen. Al zal er ook op clubniveau nog stevig onderhandeld moeten worden, de Italianen verlangen immers zo'n 35 miljoen euro.

Het is Roman Abramovich menens om Chelsea terug naar de Europese top te loodsen. De Londense club mikt daarom op de komst van Erling Haaland, maar daarnaast volgen The Blues nog andere targets. Zoals de amper 16-jarige Jahkeele Marschall-Rutty bijvoorbeeld. Volgens The Sun wil Chelsea het wonderkind van Toronto FC aantrekken, maar dan zal er wel moeten afgerekend worden met andere belangstellenden.

Real Madrid, Chelsea en Paris Saint-Germain zouden alvast de drie belangrijkste kandidaten zijn om David Alaba straks transfervrij binnen te halen. Maar zij zullen dan wel aan een belangrijke voorwaarde moeten voldoen. Le Parisien stelt immers dat Alaba eist dat hij bij zijn volgende club op het middenveld uitgespeeld wordt. Dat zou hij zelf zijn beste positie vinden, maar bij Bayern München kreeg hij op die positie bijna nooit zijn kans.

LEES OOK: Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Welke club heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

62
62
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

78
78
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

93
93
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

40
40
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

250
250
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

134
134
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

440
440
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

166
166
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

220
220
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

454
454
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

696
696
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

318
318
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

687
687
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

124
124
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

380
380
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

596
596
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

543
543
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

63
63
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

261
261
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

436
436
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

583
583
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

154
154
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

331
331
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws