TRANSFERUURTJE: 'Aanvaller snel weg bij RSCA, bizarre eis Alaba'

door
TRANSFERUURTJE: 'Aanvaller snel weg bij RSCA, bizarre eis Alaba'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans is groot dat Paul Mukairu na één seizoen al vertrekt bij RSC Anderlecht. Een bron uit zijn entourage laat aan het Amerikaanse Roma Press weten dat hij werd aangeboden bij AS Roma alsook bij enkele andere buitenlandse clubs. De Italianen zouden zijn dossier momenteel bestuderen, maar namen nog geen beslissing over een eventueel bod. In ieder geval bevestigt de bron dat RSCA de intentie om de aankoopoptie te lichten en hem vervolgens meteen voor een bepaalde meerwaarde weer door te verkopen. Jong talent Zeno Debast tekende ondertussen tot 2023 bij Paars-Wit.

Musashi Suzuki startte verschroeiend aan het seizoen in de Jupiler Pro League. De Japanse recordtransfer van Beerschot scoorde vijf doelpunten in zeven wedstrijden, waar viel daarna stil. De spits laat aan Het Nieuwsblad echter verstaan dat een vroegtijdig vertrek niet aan de orde is. Suzuki verklaarde namelijk dat hij graag nog enkele jaren in Antwerpen zou willen blijven.

BUITENLAND
Volgens de Italiaanse krant Corriere dello Sport heeft Manchester United contacten gelegd met de makelaar van Nikola Milenkovic over een transfer. En volgens The Sun zou de situatie alvast positief geëvolueerd zijn, de huidige speler van Fiorentina zou zelf ook zinnens zijn om naar Old Trafford te verhuizen. Al zal er ook op clubniveau nog stevig onderhandeld moeten worden, de Italianen verlangen immers zo'n 35 miljoen euro.

Het is Roman Abramovich menens om Chelsea terug naar de Europese top te loodsen. De Londense club mikt daarom op de komst van Erling Haaland, maar daarnaast volgen The Blues nog andere targets. Zoals de amper 16-jarige Jahkeele Marschall-Rutty bijvoorbeeld. Volgens The Sun wil Chelsea het wonderkind van Toronto FC aantrekken, maar dan zal er wel moeten afgerekend worden met andere belangstellenden.

Real Madrid, Chelsea en Paris Saint-Germain zouden alvast de drie belangrijkste kandidaten zijn om David Alaba straks transfervrij binnen te halen. Maar zij zullen dan wel aan een belangrijke voorwaarde moeten voldoen. Le Parisien stelt immers dat Alaba eist dat hij bij zijn volgende club op het middenveld uitgespeeld wordt. Dat zou hij zelf zijn beste positie vinden, maar bij Bayern München kreeg hij op die positie bijna nooit zijn kans.

LEES OOK: CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

Welke club heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

73
73
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

252
252
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

279
279
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

143
143
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

82
82
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

372
372
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

302
302
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

91
91
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

107
107
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

111
111
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

104
104
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

181
181
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

419
419
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

200
200
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

372
372
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

187
187
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

112
112
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

86
86
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

588
588
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

222
222
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

78
78
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

136
136
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

133
133
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

171
171
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

223
223

Meer sportnieuws