Zulte Waregem snuffelt aan Play-Off I na zege in Vlasico

door
Zulte Waregem snuffelt aan Play-Off I na zege in Vlasico

Zulte Waregem heeft voor het eerst sinds lang nog eens een zege geboekt in de Vlasico. Het team van Francky Dury moest daarvoor een achterstand rechtzetten maar won finaal wel meer dan verdiend in het Guldensporenstadion en staat voorlopig op een uiterst knappe vijfde plaats.

KV Kortrijk pakte vorige week uit met een knappe stunt op het veld van Anderlecht en hoopte die overwinning een vervolg te geven met een zege tegen buur Zulte Waregem. Het team van Dury kon een prima zaak doen met het oog op de Play-Offs en kwam ongewijzigd aan de aftrap. BIj de Kerels waren er vier wijzigingen, onder meer Chevalier en De Sart kwamen in het elftal.
Dolle vijf minuten in voor de rest matige eerste helft
Essevee opende sterk en na een paar minuten spelen moest Ilic al een poging van Vossen uit doel houden. Aan de overzijde was er ook een vroege mogelijkheid voor Chevalier, zijn vrije trap werd door Bostyn al bij al gemakkelijk gepakt. Na twintig minuten spelen was het raak voor de thuisploeg: Selemani vond de achterlijn en legde gepast terug op Palaversa, die schoot de 1-0 voorbij Bostyn. Lang konden de Kerels niet genieten van hun voorsprong. Een minuutje later werd Bruno foutief gehaakt in de zestien meter door Derijck en de topschutter van Zulte Waregem klaarde zelf het klusje vanaf elf meter: 1-1. De bezoekers namen nadien over en waren de betere ploeg maar gescoord werd er niet meer voor de pauze.

Bruno hangt de bordjes vanaf elf meter weer gelijk na de openingstreffer van Palaversa.
Bezoekers zetten dominantie om in een verdiende zege
Vlak na de rust was er meteen een grote kans voor Chevalier, die van in de zestien meter te slap in de handen van Bostyn besloot. Even later was de Fransman opnieuw gevaarlijk bij een scherpe voorzet van Selemani, opnieuw was de bezoekende doelman bij de pinken. Aan de overzijde schoot man in vorm Bruno maar rakelings naast en op het uur schoot de Waregemse topschutter nog eens over de kooi van Ilic. De bezoekers verdienden een voorsprong en kregen die ook. Halfweg de tweede helft was er een fraaie actie van Dompé op links, die legde prima terug op Chory en de Tsjech schoot de 1-2 hoog in doel. Essevee was vanavond gewoon beter dan KV Kortrijk en hield ook nadien verdiend stand. Het rukt zo op naar een vijfde plaats en heeft zowaar nog uitzicht op Play-Off I.
Scoreverloop:
1-0 (20') Palaversa, 1-1 (22') Bruno (p), 1-2 (65') Chory

LEES OOK: KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

Haalt Zulte Waregem nog Play-Off I?

Meest recent

'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

47
47
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

27
27
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

112
112
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

98
98
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

10
10
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

69
69
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

150
150
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

191
191
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

134
134
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

214
214
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

289
289
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

450
450
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

271
271
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

97
97
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

55
55
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

73
73
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

78
78
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

84
84
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

45
45
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

84
84
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

209
209
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

138
138
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

192
192
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

182
182
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

678
678

Meer sportnieuws