Zulte Waregem snuffelt aan Play-Off I na zege in Vlasico

200
Zulte Waregem snuffelt aan Play-Off I na zege in Vlasico

Zulte Waregem heeft voor het eerst sinds lang nog eens een zege geboekt in de Vlasico. Het team van Francky Dury moest daarvoor een achterstand rechtzetten maar won finaal wel meer dan verdiend in het Guldensporenstadion en staat voorlopig op een uiterst knappe vijfde plaats.

KV Kortrijk pakte vorige week uit met een knappe stunt op het veld van Anderlecht en hoopte die overwinning een vervolg te geven met een zege tegen buur Zulte Waregem. Het team van Dury kon een prima zaak doen met het oog op de Play-Offs en kwam ongewijzigd aan de aftrap. BIj de Kerels waren er vier wijzigingen, onder meer Chevalier en De Sart kwamen in het elftal.
Dolle vijf minuten in voor de rest matige eerste helft
Essevee opende sterk en na een paar minuten spelen moest Ilic al een poging van Vossen uit doel houden. Aan de overzijde was er ook een vroege mogelijkheid voor Chevalier, zijn vrije trap werd door Bostyn al bij al gemakkelijk gepakt. Na twintig minuten spelen was het raak voor de thuisploeg: Selemani vond de achterlijn en legde gepast terug op Palaversa, die schoot de 1-0 voorbij Bostyn. Lang konden de Kerels niet genieten van hun voorsprong. Een minuutje later werd Bruno foutief gehaakt in de zestien meter door Derijck en de topschutter van Zulte Waregem klaarde zelf het klusje vanaf elf meter: 1-1. De bezoekers namen nadien over en waren de betere ploeg maar gescoord werd er niet meer voor de pauze.

Bruno hangt de bordjes vanaf elf meter weer gelijk na de openingstreffer van Palaversa.
Bezoekers zetten dominantie om in een verdiende zege
Vlak na de rust was er meteen een grote kans voor Chevalier, die van in de zestien meter te slap in de handen van Bostyn besloot. Even later was de Fransman opnieuw gevaarlijk bij een scherpe voorzet van Selemani, opnieuw was de bezoekende doelman bij de pinken. Aan de overzijde schoot man in vorm Bruno maar rakelings naast en op het uur schoot de Waregemse topschutter nog eens over de kooi van Ilic. De bezoekers verdienden een voorsprong en kregen die ook. Halfweg de tweede helft was er een fraaie actie van Dompé op links, die legde prima terug op Chory en de Tsjech schoot de 1-2 hoog in doel. Essevee was vanavond gewoon beter dan KV Kortrijk en hield ook nadien verdiend stand. Het rukt zo op naar een vijfde plaats en heeft zowaar nog uitzicht op Play-Off I.
Scoreverloop:
1-0 (20') Palaversa, 1-1 (22') Bruno (p), 1-2 (65') Chory

LEES OOK: Fluitconcertjes in Lotto Park: Bruno zet tweetal uit de wind

Haalt Zulte Waregem nog Play-Off I?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

50
50
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

70
70
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

41
41
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

97
97
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

59
59
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

142
142
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

174
174
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

58
58
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

21
21
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

107
107
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

134
134
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

370
370
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

367
367
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

273
273
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

222
222
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

61
61
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

35
35
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

28
28
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

50
50
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

100
100
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

40
40
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

171
171
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

104
104
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

111
111
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

199
199

Meer sportnieuws