Zulte Waregem snuffelt aan Play-Off I na zege in Vlasico

200
Zulte Waregem snuffelt aan Play-Off I na zege in Vlasico

Zulte Waregem heeft voor het eerst sinds lang nog eens een zege geboekt in de Vlasico. Het team van Francky Dury moest daarvoor een achterstand rechtzetten maar won finaal wel meer dan verdiend in het Guldensporenstadion en staat voorlopig op een uiterst knappe vijfde plaats.

KV Kortrijk pakte vorige week uit met een knappe stunt op het veld van Anderlecht en hoopte die overwinning een vervolg te geven met een zege tegen buur Zulte Waregem. Het team van Dury kon een prima zaak doen met het oog op de Play-Offs en kwam ongewijzigd aan de aftrap. BIj de Kerels waren er vier wijzigingen, onder meer Chevalier en De Sart kwamen in het elftal.
Dolle vijf minuten in voor de rest matige eerste helft
Essevee opende sterk en na een paar minuten spelen moest Ilic al een poging van Vossen uit doel houden. Aan de overzijde was er ook een vroege mogelijkheid voor Chevalier, zijn vrije trap werd door Bostyn al bij al gemakkelijk gepakt. Na twintig minuten spelen was het raak voor de thuisploeg: Selemani vond de achterlijn en legde gepast terug op Palaversa, die schoot de 1-0 voorbij Bostyn. Lang konden de Kerels niet genieten van hun voorsprong. Een minuutje later werd Bruno foutief gehaakt in de zestien meter door Derijck en de topschutter van Zulte Waregem klaarde zelf het klusje vanaf elf meter: 1-1. De bezoekers namen nadien over en waren de betere ploeg maar gescoord werd er niet meer voor de pauze.

Bruno hangt de bordjes vanaf elf meter weer gelijk na de openingstreffer van Palaversa.
Bezoekers zetten dominantie om in een verdiende zege
Vlak na de rust was er meteen een grote kans voor Chevalier, die van in de zestien meter te slap in de handen van Bostyn besloot. Even later was de Fransman opnieuw gevaarlijk bij een scherpe voorzet van Selemani, opnieuw was de bezoekende doelman bij de pinken. Aan de overzijde schoot man in vorm Bruno maar rakelings naast en op het uur schoot de Waregemse topschutter nog eens over de kooi van Ilic. De bezoekers verdienden een voorsprong en kregen die ook. Halfweg de tweede helft was er een fraaie actie van Dompé op links, die legde prima terug op Chory en de Tsjech schoot de 1-2 hoog in doel. Essevee was vanavond gewoon beter dan KV Kortrijk en hield ook nadien verdiend stand. Het rukt zo op naar een vijfde plaats en heeft zowaar nog uitzicht op Play-Off I.
Scoreverloop:
1-0 (20') Palaversa, 1-1 (22') Bruno (p), 1-2 (65') Chory

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

Haalt Zulte Waregem nog Play-Off I?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

18
18
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

22
22
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

28
28
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

21
21
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

11
11
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

63
63
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

114
114
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

114
114
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

248
248
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

250
250
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

115
115
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

123
123
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

206
206
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

172
172
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

245
245
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

307
307
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

206
206
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

111
111
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

92
92
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

249
249
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

52
52
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

139
139
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

239
239
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

958
958

Meer sportnieuws