Zulte Waregem snuffelt aan Play-Off I na zege in Vlasico

door
Zulte Waregem snuffelt aan Play-Off I na zege in Vlasico

Zulte Waregem heeft voor het eerst sinds lang nog eens een zege geboekt in de Vlasico. Het team van Francky Dury moest daarvoor een achterstand rechtzetten maar won finaal wel meer dan verdiend in het Guldensporenstadion en staat voorlopig op een uiterst knappe vijfde plaats.

KV Kortrijk pakte vorige week uit met een knappe stunt op het veld van Anderlecht en hoopte die overwinning een vervolg te geven met een zege tegen buur Zulte Waregem. Het team van Dury kon een prima zaak doen met het oog op de Play-Offs en kwam ongewijzigd aan de aftrap. BIj de Kerels waren er vier wijzigingen, onder meer Chevalier en De Sart kwamen in het elftal.
Dolle vijf minuten in voor de rest matige eerste helft
Essevee opende sterk en na een paar minuten spelen moest Ilic al een poging van Vossen uit doel houden. Aan de overzijde was er ook een vroege mogelijkheid voor Chevalier, zijn vrije trap werd door Bostyn al bij al gemakkelijk gepakt. Na twintig minuten spelen was het raak voor de thuisploeg: Selemani vond de achterlijn en legde gepast terug op Palaversa, die schoot de 1-0 voorbij Bostyn. Lang konden de Kerels niet genieten van hun voorsprong. Een minuutje later werd Bruno foutief gehaakt in de zestien meter door Derijck en de topschutter van Zulte Waregem klaarde zelf het klusje vanaf elf meter: 1-1. De bezoekers namen nadien over en waren de betere ploeg maar gescoord werd er niet meer voor de pauze.

Bruno hangt de bordjes vanaf elf meter weer gelijk na de openingstreffer van Palaversa.
Bezoekers zetten dominantie om in een verdiende zege
Vlak na de rust was er meteen een grote kans voor Chevalier, die van in de zestien meter te slap in de handen van Bostyn besloot. Even later was de Fransman opnieuw gevaarlijk bij een scherpe voorzet van Selemani, opnieuw was de bezoekende doelman bij de pinken. Aan de overzijde schoot man in vorm Bruno maar rakelings naast en op het uur schoot de Waregemse topschutter nog eens over de kooi van Ilic. De bezoekers verdienden een voorsprong en kregen die ook. Halfweg de tweede helft was er een fraaie actie van Dompé op links, die legde prima terug op Chory en de Tsjech schoot de 1-2 hoog in doel. Essevee was vanavond gewoon beter dan KV Kortrijk en hield ook nadien verdiend stand. Het rukt zo op naar een vijfde plaats en heeft zowaar nog uitzicht op Play-Off I.
Scoreverloop:
1-0 (20') Palaversa, 1-1 (22') Bruno (p), 1-2 (65') Chory

LEES OOK: Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Haalt Zulte Waregem nog Play-Off I?

Meest recent

Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

0
0
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

41
41
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

21
21
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

34
34
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

70
70
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

29
29
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

459
459
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

283
283
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

38
38
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

306
306
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

121
121
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

347
347
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

107
107
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

165
165
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

67
67
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

258
258
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

208
208
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

166
166
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

764
764
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

346
346
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

370
370
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

926
926
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

696
696
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

441
441
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

321
321

Meer sportnieuws