Zulte Waregem snuffelt aan Play-Off I na zege in Vlasico

200 stemmen
Zulte Waregem snuffelt aan Play-Off I na zege in Vlasico

Zulte Waregem heeft voor het eerst sinds lang nog eens een zege geboekt in de Vlasico. Het team van Francky Dury moest daarvoor een achterstand rechtzetten maar won finaal wel meer dan verdiend in het Guldensporenstadion en staat voorlopig op een uiterst knappe vijfde plaats.

KV Kortrijk pakte vorige week uit met een knappe stunt op het veld van Anderlecht en hoopte die overwinning een vervolg te geven met een zege tegen buur Zulte Waregem. Het team van Dury kon een prima zaak doen met het oog op de Play-Offs en kwam ongewijzigd aan de aftrap. BIj de Kerels waren er vier wijzigingen, onder meer Chevalier en De Sart kwamen in het elftal.
Dolle vijf minuten in voor de rest matige eerste helft
Essevee opende sterk en na een paar minuten spelen moest Ilic al een poging van Vossen uit doel houden. Aan de overzijde was er ook een vroege mogelijkheid voor Chevalier, zijn vrije trap werd door Bostyn al bij al gemakkelijk gepakt. Na twintig minuten spelen was het raak voor de thuisploeg: Selemani vond de achterlijn en legde gepast terug op Palaversa, die schoot de 1-0 voorbij Bostyn. Lang konden de Kerels niet genieten van hun voorsprong. Een minuutje later werd Bruno foutief gehaakt in de zestien meter door Derijck en de topschutter van Zulte Waregem klaarde zelf het klusje vanaf elf meter: 1-1. De bezoekers namen nadien over en waren de betere ploeg maar gescoord werd er niet meer voor de pauze.

Bruno hangt de bordjes vanaf elf meter weer gelijk na de openingstreffer van Palaversa.
Bezoekers zetten dominantie om in een verdiende zege
Vlak na de rust was er meteen een grote kans voor Chevalier, die van in de zestien meter te slap in de handen van Bostyn besloot. Even later was de Fransman opnieuw gevaarlijk bij een scherpe voorzet van Selemani, opnieuw was de bezoekende doelman bij de pinken. Aan de overzijde schoot man in vorm Bruno maar rakelings naast en op het uur schoot de Waregemse topschutter nog eens over de kooi van Ilic. De bezoekers verdienden een voorsprong en kregen die ook. Halfweg de tweede helft was er een fraaie actie van Dompé op links, die legde prima terug op Chory en de Tsjech schoot de 1-2 hoog in doel. Essevee was vanavond gewoon beter dan KV Kortrijk en hield ook nadien verdiend stand. Het rukt zo op naar een vijfde plaats en heeft zowaar nog uitzicht op Play-Off I.
Scoreverloop:
1-0 (20') Palaversa, 1-1 (22') Bruno (p), 1-2 (65') Chory

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

🚀

Haalt Zulte Waregem nog Play-Off I?

Meest recent

Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

5
5
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

62
62
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

52
52
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

85
85
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

70
70
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

29
29
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

52
52
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

77
77
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

65
65
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

148
148
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

282
282
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

958
958
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

217
217
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

104
104
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

214
214
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

113
113
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

303
303
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

115
115
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

596
596
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

621
621
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

443
443
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1053
1053
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

250
250
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

496
496
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws