'Nederlandse bond legt rode loper uit voor Martinez'

669 stemmen
'Nederlandse bond legt rode loper uit voor Martinez'

Het grote doel van dit seizoen is uiteraard het EK van komende zomer, maar eind maart verzamelen de Rode Duivels al voor de start van de WK-kwalificatiecampagne. Bondscoach Roberto Martinez zal dan wel vervanging moeten vinden voor enkele geblesseerde spelers, bovendien staan er weer drie interlands op het programma. De kans op verrassingen is dus reëel.


En één van die verrassingen zou wel eens Pascal Struijk kunnen worden. De 21-jarige verdediger, bezig aan een sterk seizoen bij Leeds United, is een Nederlander maar kan ook voor België uitkomen vermits hij in Deurne geboren is. Martinez zou alvast contact met hem hebben gehad om hem richting een keuze voor de Rode Duivel te duwen. Sport/Voetbalmagazine meldde eerder al dat hij in maart wel eens geselecteerd zou kunnen worden en dat wordt nu ook bevestigd door het Nederlandse De Telegraaf. Struijk zou zijn keuze nog niet definitief hebben gemaakt, maar bij Oranje lijkt hij niet bovenaan de lijst te staan.

UPDATE 27/01
Het begint er steeds meer op te lijken dat we er weldra een nieuwe Rode Duivel bij krijgen. Zo stelt Voetbal International dat Struijk momenteel de opties aan het onderzoeken is om zijn Belgisch paspoort aan te vragen. Hij zou de knoop nog niet definitief hebben doorgehakt, maar het feit dat hij de dubbele nationaliteit wil aanvragen lijkt te wijzen op een keuze voor België. Bovendien wordt Martinez het niet bepaald moeilijk gemaakt door de Nederlandse bond. Volgens VI blijft het vanuit de KNVB immers erg stil in dit dossier. Het medium vindt het overigens vreemd dat Struijk tot dusver niet eens werd geselecteerd bij Jong Oranje. Het ziet er dus gunstig uit voor de Duivels, afwachten of dat eind maart ook tot een selectie leidt.

LEES OOK: Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Martinez en de bond moeten doordrukken voor Struijk ...

Meest recent

Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

74
74
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

14
14
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

34
34
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

72
72
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

62
62
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

260
260
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

190
190
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

46
46
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

419
419
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

169
169
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

497
497
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

66
66
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

116
116
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

47
47
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

378
378
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

715
715
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

553
553
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

162
162
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1167
1167
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

177
177
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

82
82
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

686
686
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

262
262
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

538
538
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

260
260

Meer sportnieuws