TRANSFERUURTJE: 'Club troefde RSCA af, monsterbod op Haaland'

402 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club troefde RSCA af, monsterbod op Haaland'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht greep afgelopen mercato naast in een interessante aanwinst. Het Laatste Nieuws weet dat Paars-Wit sinds november bezig was met de komst van Tahith Chong. Die zat toen op een zijspoor bij Werder Bremen en de Duitsers waren bereid om de huurovereenkomst met moederclub Manchester United vroegtijdig stop te zetten. De zeer moeilijke financiële situatie zorgde er voor dat RSCA zijn loon niet kon ophoesten. Club Brugge kon dat wel en nam het huurcontract over.

Laurent Ciman laat weten dat hij in januari over een transfer sprak met Standard, dat hem wilde terughalen als speler. De Rouches zagen in de toenmalige verdediger een ideale speler die de jongeren op en naast het veld bij de hand kon nemen. Dat laat hij in La Capitale weten. Tot een deal kwam het echter niet. Inmiddels hing Ciman zijn schoenen aan de haak en besloot hij aan de slag te gaan als assistent-coach bij Montreal Impact.

KAS Eupen liet Menno Koch naar CSKA Sofia verhuizen. De club uit Eerste Klasse A zou 500.000 euro vangen voor de speler. Eupen moet daarvan ongeveer 15.000 tot 20.000 euro aan opleidingsvergoedingen overmaken aan PSV, de ploeg waar Koch in het verleden voor speelde.

BUITENLAND
Borussia Dortmund maakte zich deze week sterk dat Erling Braut Haaland komende zomer niet vertrekt, maar die afschrik-strategie blijkt niet te werken. Zo zou Chelsea FC achter de schermen stevig doordrukken voor de Noorse goaltjesdief. Volgens BILD heeft grote baas Roman Abramovich zelfs toestemming gegeven voor een bod van ruim honderd miljoen euro. De Blues lijken momenteel dus over de beste papieren te beschikken.

Sander Berge werd ruim een jaar geleden voor meer dan 20 miljoen euro door KRC Genk verkocht aan Sheffield United. De Noorse middenvelder lijkt in de zomer al een nieuwe transfer te gaan realiseren. Arsenal werd al eens gelinkt aan de ex-speler van Racing Genk, maar ook Aston Villa zou hem op de radar hebben staan. Berge kan bij Villa, dat knap achtste staat, Marvelous Nakamba opvolgen.

Volgens Marca willen ze bij Paris Saint-Germain snel duidelijkheid over de plannen van Kyllian Mbappé. Het Spaanse medium stelt dan ook dat de saga weldra zijn uitkomst zal kennen. Ofwel kiest de aanvaller voor een verlengd verblijf bij PSG, ofwel geeft hij aan dat hij graag wil vertrekken. In dat geval is een transfer voor komende zomer onvermijdelijk, gezien hij het jaar nadien anders transfervrij de deur zou uitwandelen. Real Madrid zou alvast kandidaat zijn.

Toptalent Brian Brobbey heeft een aflopend contract bij Ajax, maar heeft vooralsnog geweigerd om zijn handtekening onder een nieuwe verbintenis te zetten. Om die reden lonkt een transfer naar het buitenland. RB Leipzig werd genoemd als topfavoriet, ware het niet dat AC Milan nu concrete actie onderneemt. Sterker nog: volgens de Corriere dello Sport is geen enkele club zo concreet als Milan.

LEES OOK: Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Chong zou bij Anderlecht meer minuten maken ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

66
66
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

69
69
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

85
85
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

63
63
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

148
148
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

201
201
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

433
433
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

374
374
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

342
342
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

89
89
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

688
688
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

76
76
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

293
293
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

58
58
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

121
121
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

433
433
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

144
144
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

117
117
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

74
74
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

217
217
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

662
662
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

924
924
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

730
730
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

118
118
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

525
525

Meer sportnieuws