TRANSFERUURTJE: 'Club troefde RSCA af, monsterbod op Haaland'

402 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club troefde RSCA af, monsterbod op Haaland'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht greep afgelopen mercato naast in een interessante aanwinst. Het Laatste Nieuws weet dat Paars-Wit sinds november bezig was met de komst van Tahith Chong. Die zat toen op een zijspoor bij Werder Bremen en de Duitsers waren bereid om de huurovereenkomst met moederclub Manchester United vroegtijdig stop te zetten. De zeer moeilijke financiële situatie zorgde er voor dat RSCA zijn loon niet kon ophoesten. Club Brugge kon dat wel en nam het huurcontract over.

Laurent Ciman laat weten dat hij in januari over een transfer sprak met Standard, dat hem wilde terughalen als speler. De Rouches zagen in de toenmalige verdediger een ideale speler die de jongeren op en naast het veld bij de hand kon nemen. Dat laat hij in La Capitale weten. Tot een deal kwam het echter niet. Inmiddels hing Ciman zijn schoenen aan de haak en besloot hij aan de slag te gaan als assistent-coach bij Montreal Impact.

KAS Eupen liet Menno Koch naar CSKA Sofia verhuizen. De club uit Eerste Klasse A zou 500.000 euro vangen voor de speler. Eupen moet daarvan ongeveer 15.000 tot 20.000 euro aan opleidingsvergoedingen overmaken aan PSV, de ploeg waar Koch in het verleden voor speelde.

BUITENLAND
Borussia Dortmund maakte zich deze week sterk dat Erling Braut Haaland komende zomer niet vertrekt, maar die afschrik-strategie blijkt niet te werken. Zo zou Chelsea FC achter de schermen stevig doordrukken voor de Noorse goaltjesdief. Volgens BILD heeft grote baas Roman Abramovich zelfs toestemming gegeven voor een bod van ruim honderd miljoen euro. De Blues lijken momenteel dus over de beste papieren te beschikken.

Sander Berge werd ruim een jaar geleden voor meer dan 20 miljoen euro door KRC Genk verkocht aan Sheffield United. De Noorse middenvelder lijkt in de zomer al een nieuwe transfer te gaan realiseren. Arsenal werd al eens gelinkt aan de ex-speler van Racing Genk, maar ook Aston Villa zou hem op de radar hebben staan. Berge kan bij Villa, dat knap achtste staat, Marvelous Nakamba opvolgen.

Volgens Marca willen ze bij Paris Saint-Germain snel duidelijkheid over de plannen van Kyllian Mbappé. Het Spaanse medium stelt dan ook dat de saga weldra zijn uitkomst zal kennen. Ofwel kiest de aanvaller voor een verlengd verblijf bij PSG, ofwel geeft hij aan dat hij graag wil vertrekken. In dat geval is een transfer voor komende zomer onvermijdelijk, gezien hij het jaar nadien anders transfervrij de deur zou uitwandelen. Real Madrid zou alvast kandidaat zijn.

Toptalent Brian Brobbey heeft een aflopend contract bij Ajax, maar heeft vooralsnog geweigerd om zijn handtekening onder een nieuwe verbintenis te zetten. Om die reden lonkt een transfer naar het buitenland. RB Leipzig werd genoemd als topfavoriet, ware het niet dat AC Milan nu concrete actie onderneemt. Sterker nog: volgens de Corriere dello Sport is geen enkele club zo concreet als Milan.

LEES OOK: Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Chong zou bij Anderlecht meer minuten maken ...

Meest recent

'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

2
2
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

109
109
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

169
169
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

132
132
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

89
89
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

39
39
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

475
475
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

88
88
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

109
109
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

139
139
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

134
134
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

61
61
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

411
411
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

131
131
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

159
159
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

161
161
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

190
190
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

564
564
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

160
160
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

161
161
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

406
406
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

355
355
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

98
98
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

800
800

Meer sportnieuws