TRANSFERUURTJE: 'Club troefde RSCA af, monsterbod op Haaland'

402 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club troefde RSCA af, monsterbod op Haaland'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht greep afgelopen mercato naast in een interessante aanwinst. Het Laatste Nieuws weet dat Paars-Wit sinds november bezig was met de komst van Tahith Chong. Die zat toen op een zijspoor bij Werder Bremen en de Duitsers waren bereid om de huurovereenkomst met moederclub Manchester United vroegtijdig stop te zetten. De zeer moeilijke financiële situatie zorgde er voor dat RSCA zijn loon niet kon ophoesten. Club Brugge kon dat wel en nam het huurcontract over.

Laurent Ciman laat weten dat hij in januari over een transfer sprak met Standard, dat hem wilde terughalen als speler. De Rouches zagen in de toenmalige verdediger een ideale speler die de jongeren op en naast het veld bij de hand kon nemen. Dat laat hij in La Capitale weten. Tot een deal kwam het echter niet. Inmiddels hing Ciman zijn schoenen aan de haak en besloot hij aan de slag te gaan als assistent-coach bij Montreal Impact.

KAS Eupen liet Menno Koch naar CSKA Sofia verhuizen. De club uit Eerste Klasse A zou 500.000 euro vangen voor de speler. Eupen moet daarvan ongeveer 15.000 tot 20.000 euro aan opleidingsvergoedingen overmaken aan PSV, de ploeg waar Koch in het verleden voor speelde.

BUITENLAND
Borussia Dortmund maakte zich deze week sterk dat Erling Braut Haaland komende zomer niet vertrekt, maar die afschrik-strategie blijkt niet te werken. Zo zou Chelsea FC achter de schermen stevig doordrukken voor de Noorse goaltjesdief. Volgens BILD heeft grote baas Roman Abramovich zelfs toestemming gegeven voor een bod van ruim honderd miljoen euro. De Blues lijken momenteel dus over de beste papieren te beschikken.

Sander Berge werd ruim een jaar geleden voor meer dan 20 miljoen euro door KRC Genk verkocht aan Sheffield United. De Noorse middenvelder lijkt in de zomer al een nieuwe transfer te gaan realiseren. Arsenal werd al eens gelinkt aan de ex-speler van Racing Genk, maar ook Aston Villa zou hem op de radar hebben staan. Berge kan bij Villa, dat knap achtste staat, Marvelous Nakamba opvolgen.

Volgens Marca willen ze bij Paris Saint-Germain snel duidelijkheid over de plannen van Kyllian Mbappé. Het Spaanse medium stelt dan ook dat de saga weldra zijn uitkomst zal kennen. Ofwel kiest de aanvaller voor een verlengd verblijf bij PSG, ofwel geeft hij aan dat hij graag wil vertrekken. In dat geval is een transfer voor komende zomer onvermijdelijk, gezien hij het jaar nadien anders transfervrij de deur zou uitwandelen. Real Madrid zou alvast kandidaat zijn.

Toptalent Brian Brobbey heeft een aflopend contract bij Ajax, maar heeft vooralsnog geweigerd om zijn handtekening onder een nieuwe verbintenis te zetten. Om die reden lonkt een transfer naar het buitenland. RB Leipzig werd genoemd als topfavoriet, ware het niet dat AC Milan nu concrete actie onderneemt. Sterker nog: volgens de Corriere dello Sport is geen enkele club zo concreet als Milan.

LEES OOK: Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Chong zou bij Anderlecht meer minuten maken ...

Meest recent

Ook Garcia schiet met scherp na beslissing van FIFA

Hét nieuws van de dag op het WK was een mokerslag voor de Rode Duivels. Zij moeten voor hun ...

36
36
Bom barst bij Antwerp: fans halen keihard uit

Het is een woelige week geweest voor Antwerp. Er stonden grote vraagtekens achter de toekomst van de ...

94
94
Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

275
275
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

17
17
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

88
88
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

70
70
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

508
508
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

569
569
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

76
76
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

635
635
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

274
274
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

110
110
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

931
931
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

871
871
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

156
156
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

327
327
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

141
141
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

633
633
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

205
205
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

143
143
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

923
923
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

364
364
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

798
798
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

621
621
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

935
935

Meer sportnieuws