TRANSFERUURTJE: 'Club troefde RSCA af, monsterbod op Haaland'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club troefde RSCA af, monsterbod op Haaland'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht greep afgelopen mercato naast in een interessante aanwinst. Het Laatste Nieuws weet dat Paars-Wit sinds november bezig was met de komst van Tahith Chong. Die zat toen op een zijspoor bij Werder Bremen en de Duitsers waren bereid om de huurovereenkomst met moederclub Manchester United vroegtijdig stop te zetten. De zeer moeilijke financiële situatie zorgde er voor dat RSCA zijn loon niet kon ophoesten. Club Brugge kon dat wel en nam het huurcontract over.

Laurent Ciman laat weten dat hij in januari over een transfer sprak met Standard, dat hem wilde terughalen als speler. De Rouches zagen in de toenmalige verdediger een ideale speler die de jongeren op en naast het veld bij de hand kon nemen. Dat laat hij in La Capitale weten. Tot een deal kwam het echter niet. Inmiddels hing Ciman zijn schoenen aan de haak en besloot hij aan de slag te gaan als assistent-coach bij Montreal Impact.

KAS Eupen liet Menno Koch naar CSKA Sofia verhuizen. De club uit Eerste Klasse A zou 500.000 euro vangen voor de speler. Eupen moet daarvan ongeveer 15.000 tot 20.000 euro aan opleidingsvergoedingen overmaken aan PSV, de ploeg waar Koch in het verleden voor speelde.

BUITENLAND
Borussia Dortmund maakte zich deze week sterk dat Erling Braut Haaland komende zomer niet vertrekt, maar die afschrik-strategie blijkt niet te werken. Zo zou Chelsea FC achter de schermen stevig doordrukken voor de Noorse goaltjesdief. Volgens BILD heeft grote baas Roman Abramovich zelfs toestemming gegeven voor een bod van ruim honderd miljoen euro. De Blues lijken momenteel dus over de beste papieren te beschikken.

Sander Berge werd ruim een jaar geleden voor meer dan 20 miljoen euro door KRC Genk verkocht aan Sheffield United. De Noorse middenvelder lijkt in de zomer al een nieuwe transfer te gaan realiseren. Arsenal werd al eens gelinkt aan de ex-speler van Racing Genk, maar ook Aston Villa zou hem op de radar hebben staan. Berge kan bij Villa, dat knap achtste staat, Marvelous Nakamba opvolgen.

Volgens Marca willen ze bij Paris Saint-Germain snel duidelijkheid over de plannen van Kyllian Mbappé. Het Spaanse medium stelt dan ook dat de saga weldra zijn uitkomst zal kennen. Ofwel kiest de aanvaller voor een verlengd verblijf bij PSG, ofwel geeft hij aan dat hij graag wil vertrekken. In dat geval is een transfer voor komende zomer onvermijdelijk, gezien hij het jaar nadien anders transfervrij de deur zou uitwandelen. Real Madrid zou alvast kandidaat zijn.

Toptalent Brian Brobbey heeft een aflopend contract bij Ajax, maar heeft vooralsnog geweigerd om zijn handtekening onder een nieuwe verbintenis te zetten. Om die reden lonkt een transfer naar het buitenland. RB Leipzig werd genoemd als topfavoriet, ware het niet dat AC Milan nu concrete actie onderneemt. Sterker nog: volgens de Corriere dello Sport is geen enkele club zo concreet als Milan.

LEES OOK: Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Chong zou bij Anderlecht meer minuten maken ...

Meest recent

JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

6
6
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

63
63
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

109
109
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

111
111
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

76
76
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

94
94
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

151
151
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

422
422
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

226
226
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

81
81
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

82
82
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

247
247
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

245
245
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

112
112
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

409
409
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

319
319
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

214
214
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

368
368
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

1042
1042
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

118
118
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

214
214
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

323
323
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

99
99
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

242
242
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

236
236

Meer sportnieuws