TRANSFERUURTJE: 'Club troefde RSCA af, monsterbod op Haaland'

402
TRANSFERUURTJE: 'Club troefde RSCA af, monsterbod op Haaland'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht greep afgelopen mercato naast in een interessante aanwinst. Het Laatste Nieuws weet dat Paars-Wit sinds november bezig was met de komst van Tahith Chong. Die zat toen op een zijspoor bij Werder Bremen en de Duitsers waren bereid om de huurovereenkomst met moederclub Manchester United vroegtijdig stop te zetten. De zeer moeilijke financiële situatie zorgde er voor dat RSCA zijn loon niet kon ophoesten. Club Brugge kon dat wel en nam het huurcontract over.

Laurent Ciman laat weten dat hij in januari over een transfer sprak met Standard, dat hem wilde terughalen als speler. De Rouches zagen in de toenmalige verdediger een ideale speler die de jongeren op en naast het veld bij de hand kon nemen. Dat laat hij in La Capitale weten. Tot een deal kwam het echter niet. Inmiddels hing Ciman zijn schoenen aan de haak en besloot hij aan de slag te gaan als assistent-coach bij Montreal Impact.

KAS Eupen liet Menno Koch naar CSKA Sofia verhuizen. De club uit Eerste Klasse A zou 500.000 euro vangen voor de speler. Eupen moet daarvan ongeveer 15.000 tot 20.000 euro aan opleidingsvergoedingen overmaken aan PSV, de ploeg waar Koch in het verleden voor speelde.

BUITENLAND
Borussia Dortmund maakte zich deze week sterk dat Erling Braut Haaland komende zomer niet vertrekt, maar die afschrik-strategie blijkt niet te werken. Zo zou Chelsea FC achter de schermen stevig doordrukken voor de Noorse goaltjesdief. Volgens BILD heeft grote baas Roman Abramovich zelfs toestemming gegeven voor een bod van ruim honderd miljoen euro. De Blues lijken momenteel dus over de beste papieren te beschikken.

Sander Berge werd ruim een jaar geleden voor meer dan 20 miljoen euro door KRC Genk verkocht aan Sheffield United. De Noorse middenvelder lijkt in de zomer al een nieuwe transfer te gaan realiseren. Arsenal werd al eens gelinkt aan de ex-speler van Racing Genk, maar ook Aston Villa zou hem op de radar hebben staan. Berge kan bij Villa, dat knap achtste staat, Marvelous Nakamba opvolgen.

Volgens Marca willen ze bij Paris Saint-Germain snel duidelijkheid over de plannen van Kyllian Mbappé. Het Spaanse medium stelt dan ook dat de saga weldra zijn uitkomst zal kennen. Ofwel kiest de aanvaller voor een verlengd verblijf bij PSG, ofwel geeft hij aan dat hij graag wil vertrekken. In dat geval is een transfer voor komende zomer onvermijdelijk, gezien hij het jaar nadien anders transfervrij de deur zou uitwandelen. Real Madrid zou alvast kandidaat zijn.

Toptalent Brian Brobbey heeft een aflopend contract bij Ajax, maar heeft vooralsnog geweigerd om zijn handtekening onder een nieuwe verbintenis te zetten. Om die reden lonkt een transfer naar het buitenland. RB Leipzig werd genoemd als topfavoriet, ware het niet dat AC Milan nu concrete actie onderneemt. Sterker nog: volgens de Corriere dello Sport is geen enkele club zo concreet als Milan.

LEES OOK: ‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Chong zou bij Anderlecht meer minuten maken ...

Meest recent

Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

2
2
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

16
16
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

33
33
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

72
72
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

288
288
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

172
172
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

82
82
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

28
28
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

115
115
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

28
28
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

147
147
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

387
387
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

48
48
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

418
418
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

177
177
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

188
188
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

572
572
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

160
160
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

170
170
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

780
780
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

193
193
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

113
113
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

158
158
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38

Meer sportnieuws