Nieuwe datums Charleroi-Club én Gent-Club lijken bekend

door
Nieuwe datums Charleroi-Club én Gent-Club lijken bekend

Het corona-virus heeft andermaal een grote impact op het voetbalweekend in de Jupiler Pro League. Zo zal de topper van zondagavond tussen AA Gent en Club Brugge niet kunnen plaatsvinden. De virus-uitbraak bij Blauw-Zwart geraakt maar niet onder controle, waardoor de landskampioen met succes om uitstel vroeg.


De Bruggelingen werden de voorbije weken geteisterd door een heuse corona-bom. Zo zaten Vanaken, Lang, Rits, Denswil, De Ketelaere en Mitrovic al in quarantaine, net als coach Clement en zijn voltallige staf. Niemand van hun zou gerecupereerd worden voor zondag. Daarnaast geraakte nu ook tweede doelman Horvath, alsook youngsters Asoma en Sandra besmet. Volgens het corona-protocol van de Pro League is uitstel mogelijk zodra er 7 spelers uit de A-kern (die dit seizoen al op het wedstrijdblad stonden) positief testen. Club voldeed aan die voorwaarde en besloot dus niet te twijfelen. Zeker omdat het door de Europese uitschakeling veel gemakkelijker was om een nieuwe datum te vinden.

UPDATE 08u20
De Pro League communiceerde voorlopig nog niet over het inhaalmoment van de 'Slag om Vlaanderen'. En ook de nieuwe datum van de partij tussen Charleroi en Club, die werd uitgesteld wegens de slechte staat van het veld, is nog niet bekend. Volgens Het Nieuwsblad is de kans evenwel groot dat de twee wedstrijden zullen worden afgewerkt op 11 en 18 maart, al lijken 10 en 17 maart ook een optie. Gezien Blauw-Zwart niet langer actief is in de Europa League, zijn deze datums beschikbaar. Kalendermanager Nils Van Brantegem liet eerder deze week al verstaan dat hij op 5 maart met de bevestiging zou komen. Mogelijk volgt die al vroeger, al zal men eerst afwachten of de bekerwedstrijd van volgende week tegen Standard wel kan doorgaan gezien de huidige situatie.

LEES OOK: Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

De regels om wedstrijden uit te stellen in de JPL moeten strenger ...

Meest recent

Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

8
8
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

39
39
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

181
181
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

189
189
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

220
220
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

271
271
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

51
51
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

233
233
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

174
174
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

244
244
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

178
178
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

424
424
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

363
363
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

106
106
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

298
298
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

192
192
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

556
556
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

719
719
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

424
424
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

347
347
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

173
173
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

654
654
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

620
620
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

391
391

Meer sportnieuws