Club in ban van corona: ook zorgen voor bekerclash met Standard

1017 stemmen
Club in ban van corona: ook zorgen voor bekerclash met Standard

Het corona-virus heeft andermaal een grote impact op het voetbalweekend in de Jupiler Pro League. Zo zal de topper van zondagavond tussen AA Gent en Club Brugge niet kunnen plaatsvinden. De virus-uitbraak bij Blauw-Zwart geraakt maar niet onder controle, waardoor de landskampioen met succes om uitstel vroeg.


De Bruggelingen werden de voorbije weken geteisterd door een heuse corona-bom. Zo zaten Vanaken, Lang, Rits, Denswil, De Ketelaere en Mitrovic al in quarantaine, net als coach Clement en zijn voltallige staf. Niemand van hun zou gerecupereerd worden voor zondag. Daarnaast geraakte nu ook tweede doelman Horvath, alsook youngsters Asoma en Sandra besmet. Volgens het corona-protocol van de Pro League is uitstel mogelijk zodra er 7 spelers uit de A-kern (die dit seizoen al op het wedstrijdblad stonden) positief testen. Club voldeed aan die voorwaarde en besloot dus niet te twijfelen. Zeker omdat het door de Europese uitschakeling veel gemakkelijker was om een nieuwe datum te vinden.

Een extra vrij weekend was gezien de omstandigheden overigens welgekomen bij Blauw-Zwart. Toch zijn de zorgen zeker nog niet voorbij. Door de twee inhaalmatchen, ook het uitgestelde duel tegen Charleroi moet nog afgewerkt worden, wordt maart opnieuw een bijzonder drukke maand terwijl de concurrentie dan wat meer ademruimte heeft. Bovendien staat donderdag alweer een bekermatch tegen Standard op het programma. Normaal gezien recupereert Club dan zeker spelers als Vanaken, Denswil en Mitrovic, waardoor nieuw uitsluitsel momenteel is uitgesloten.

Het drietal zal dan echter al twee weken niet meer getraind hebben en het valt af te wachten in welke mate het virus een fysieke impact op hun zal hebben. Niet bepaald de ideale omstandigheden om zo'n zwaar bekerduel voor te bereiden. Tot slot is het nog maar de vraag wat de volgende testronde zal opleveren gezien het virus nog steeds binnen de club circuleert.

LEES OOK: De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

Begrijpt u dat Gent-Club werd uitgesteld?

Meest recent

Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

12
12
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

21
21
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

219
219
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

178
178
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

72
72
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

726
726
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

264
264
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

337
337
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

417
417
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

114
114
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

459
459
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

100
100
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

33
33
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

243
243
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

250
250
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

231
231
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

600
600
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

168
168
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

189
189
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

210
210
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

288
288
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

383
383
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

211
211
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

503
503
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

205
205

Meer sportnieuws