Club in ban van corona: ook zorgen voor bekerclash met Standard

door
Club in ban van corona: ook zorgen voor bekerclash met Standard

Het corona-virus heeft andermaal een grote impact op het voetbalweekend in de Jupiler Pro League. Zo zal de topper van zondagavond tussen AA Gent en Club Brugge niet kunnen plaatsvinden. De virus-uitbraak bij Blauw-Zwart geraakt maar niet onder controle, waardoor de landskampioen met succes om uitstel vroeg.


De Bruggelingen werden de voorbije weken geteisterd door een heuse corona-bom. Zo zaten Vanaken, Lang, Rits, Denswil, De Ketelaere en Mitrovic al in quarantaine, net als coach Clement en zijn voltallige staf. Niemand van hun zou gerecupereerd worden voor zondag. Daarnaast geraakte nu ook tweede doelman Horvath, alsook youngsters Asoma en Sandra besmet. Volgens het corona-protocol van de Pro League is uitstel mogelijk zodra er 7 spelers uit de A-kern (die dit seizoen al op het wedstrijdblad stonden) positief testen. Club voldeed aan die voorwaarde en besloot dus niet te twijfelen. Zeker omdat het door de Europese uitschakeling veel gemakkelijker was om een nieuwe datum te vinden.

Een extra vrij weekend was gezien de omstandigheden overigens welgekomen bij Blauw-Zwart. Toch zijn de zorgen zeker nog niet voorbij. Door de twee inhaalmatchen, ook het uitgestelde duel tegen Charleroi moet nog afgewerkt worden, wordt maart opnieuw een bijzonder drukke maand terwijl de concurrentie dan wat meer ademruimte heeft. Bovendien staat donderdag alweer een bekermatch tegen Standard op het programma. Normaal gezien recupereert Club dan zeker spelers als Vanaken, Denswil en Mitrovic, waardoor nieuw uitsluitsel momenteel is uitgesloten.

Het drietal zal dan echter al twee weken niet meer getraind hebben en het valt af te wachten in welke mate het virus een fysieke impact op hun zal hebben. Niet bepaald de ideale omstandigheden om zo'n zwaar bekerduel voor te bereiden. Tot slot is het nog maar de vraag wat de volgende testronde zal opleveren gezien het virus nog steeds binnen de club circuleert.

LEES OOK: 'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

Begrijpt u dat Gent-Club werd uitgesteld?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

63
63
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

98
98
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

138
138
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

249
249
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

451
451
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

182
182
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

233
233
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

290
290
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

139
139
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

355
355
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

228
228
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

326
326
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

601
601
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

418
418
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

142
142
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

166
166
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

307
307
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

862
862
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

360
360
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

78
78
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

353
353
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

613
613
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

143
143
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

282
282

Meer sportnieuws