'Anderlecht krijgt duidelijk transfersignaal van Ajax'

door
'Anderlecht krijgt duidelijk transfersignaal van Ajax'

Door de blunder van Timon Wellenreuther tegen KV Kortrijk klinkt de roep om Hendrik Van Crombrugge weer net iets luider in het Lotto Park. Anderlecht hoopt de aanvoerder, op weg terug van een rugblessure, dan ook snel weer tussen de palen te verwelkomen. Per slot van rekening zouden het wel eens zijn laatste optredens voor Paars-Wit kunnen worden. Sinds hij zich vorig seizoen tot dé steunpilaar van de Brusselaars ontpopte, wordt Van Crombrugge immers geregeld gelinkt aan een transfer naar het buitenland.

Zelf lijkt de doelman daar ook oren naar te hebben, hoewel hij naar eigen zeggen evenmin zijn neus ophaalt voor een lang verblijf bij de recordkampioen. De eenmalige Rode Duivel brak tenslotte niet voor niks recent zijn contract open tot 2025. Toch valt het in de zoektocht naar financiële middelen niet uit te sluiten dat Anderlecht probeert te cashen op het verlengstuk van Vincent Kompany tussen de lijnen, die naar verluidt dan een slordige 10 miljoen moet opbrengen. Een ambitieuze doch misschien wel realistische vraagprijs, gezien de vergaande interesse uit onder meer Duitsland en Italië.

Het felst wordt Van Crombrugge echter gelinkt aan Ajax, dat in hem een mogelijke opvolger van André Onana ziet. Vorige zomer leek een deal zelfs in de maak, waarop Peter Verbeke polste bij Twente-doelman Joël Drommel als vervanger. In gesprek met Voetbal International, bij wie hij het bovenstaand verhaal bevestigde, solliciteert de Nederlander nu echter zélf naar de openstaande vacature in Amsterdam. "Ajax is een prachtige club, ik zou zeker niet weigeren. Ik kom ook uit die buurt en zou het zeker mooi vinden", klinkt het namelijk. Of hoe Drommel in één klap twéé transfers Anderlecht de neus kan doorboren.

UPDATE 26/02

Doelman Joël Drommel van Twente mag dan wel min of meer solliciteren bij Ajax, maar hij lijkt op dit moment toch niet bepaald de prioriteit te zijn van de Amsterdammers. Evenmin lijkt ook Hendrik Van Crombrugge dat nog te zijn. Althans volgens de Turkse media. Zij stellen namelijk dat Ajax concrete interesse toont in Altay Bayindir van Fenerbahçe.

De 22-jarige doelverdediger is behoorlijk populair op de transfermarkt, want ook Bayer Leverkusen, Tottenham Hotspur, Schalke 04 en Werder Bremen houden zijn verrichtingen in de gaten. Besluit Ajax de trekker over te halen, dan dient er volgens het medium Fotomac 12 miljoen euro betaald te worden.

Gezien deze geruchten lijkt Van Crombrugge dus (momenteel) geen optie meer te zijn voor de Ajacieden. Het is daarnaast ook gewoon afwachten of Ajax daadwerkelijk zal beslissen om een nieuwe doelman te halen. Eerst zal de situatie met de geschorste doelman André Onana moeten worden bekeken.

LEES OOK: Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Goed nieuws voor RSCA?

Meest recent

'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

6
6
Pikante onthulling Brusselmans zorgt voor opschudding

Herman Brusselmans heeft opnieuw voor opschudding gezorgd. De schrijver staat bekend om zijn ...

5
5
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

6
6
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

187
187
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

67
67
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

206
206
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

19
19
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

41
41
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

234
234
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

51
51
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

234
234
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

233
233
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

106
106
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

490
490
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

303
303
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

397
397
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

291
291
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

151
151
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

315
315
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

244
244
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1289
1289
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

284
284
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

198
198
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

1319
1319

Meer sportnieuws