'Van den Brom dropt enkele verrassingen in Genkse basiself'

door
'Van den Brom dropt enkele verrassingen in Genkse basiself'

Het was de voorbije dagen heet onder de voeten van John van den Brom, wiens job na een één op twaalf nadrukkelijk in vraag gesteld werd. De Nederlander mag (voorlopig?) wel aanblijven als trainer van KRC Genk, maar dan zal het tij wel snel moeten keren. Door de zwakke reeks is de kloof met Club Brugge al opgelopen tot 20 punten met een match meer gespeeld en bovendien dreigt Genk zijn plaats in de top vier te verliezen.


De Limburgers werden al bijgehaald door KV Oostende en voelen ook de hete adem van Anderlecht in de nek. Vrijdagavond kan de kentering al ingezet worden, als er tenminste gewonnen kan worden op het veld van het eveneens kwakkelende Charleroi. Van den Brom overweegt daar volgens Het Nieuwsblad enkele verrassende namen in de strijd te gooien.

De krant oppert dat er weleens basisplaatsen weggelegd zouden kunnen zijn voor Luca Oyen en Cyriel Dessers. Voor die laatste werd in de zomer nog 4 miljoen euro neergeteld, maar Genk schakelde al snel over op een systeem met één spits en Dessers verloor de concurrentiestrijd van Onuachu. Sinds eind augustus stond hij nog maar één keer aan de aftrap, op 30 oktober tegen Eupen. De 17-jarige Oyen was ook wat uit beeld verdwenen nadat hij indruk maakte in het begin van het seizoen, maar mag nu dus ook hopen op een nieuwe kans in de basis. Voor hem was dat zelfs al geleden van 3 oktober. Het Laatste Nieuws weet dat daardoor Theo Bongonda naar de bank zou kunnen verdwijnen.

LEES OOK: 10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

Moet Van den Brom zijn ploeg wijzigen?

Meest recent

Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

34
34
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

145
145
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

49
49
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

138
138
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

198
198
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

259
259
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

359
359
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

46
46
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

60
60
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

270
270
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

108
108
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

418
418
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

104
104
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

212
212
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

235
235
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1034
1034
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

454
454
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

418
418
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

196
196
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

182
182
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

348
348
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

284
284
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

102
102
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

460
460
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

287
287

Meer sportnieuws