Dynamo maakt gruwelijk einde aan EL-campagne Club

door
Dynamo maakt gruwelijk einde aan EL-campagne Club

Club Brugge stond vanavond in de Europa League voor het allesbeslissende duel tegen Dynamo Kiev in de 1/16 finale. Zoals geweten kreeg Blauw-Zwart deze week alweer een corona-opdoffer te verwerken, maar kreeg het enkele uren voor de wedstrijd toch nog een streepje goed nieuws te horen.

Want zo bleek de tweede test van Simon Mignolet alsnog negatief te zijn, en mocht de doelman gewoon aantreden tegen de Oekraïners. Charles De Ketelaere testte echter opnieuw positief en voegde zich zo bij het alreeds indrukwekkende lijstje van corona-afwezigen met Vanaken, Lang, Denswil, Rits en Mitrovic. Ook Philippe Clement & co zaten nog steeds niet in de dug-out. Stand-in Rik De Mil koos voor dezelfde namen als vorige week, afgezien twee pionnen. CDK werd in de basis vervangen door Thomas Van den Keybus, waar ook de vorige week geschorste Sobol in terugkeerde.



Gezien de vele afwezigen – en uiteraard ook het feit dat Club in het voordeel was na de 1-1 in Kiev – koos Blauw-Zwart ervoor om de wedstrijd te controleren. Dat lukte in de eerste helft ook best aardig, al was het zeker geen voordeel naar de wedstrijdbeleving toe.Het tempo was vrij gezapig en niet onlogisch was de ruststand dan ook gewoon 0-0. Club kreeg weliswaar één goeie kans, maar Dost kopte te centraal op de voorzet van Mata. Van de kant van Dynamo kwam er al helemaal geen gevaar, maar uiteraard bleef de regel dat die aan één doelpunt genoeg hadden voor kwalificatie.



Dat leek ook in de tweede helft evenwel eerder aan Brugse kant te vallen. De ingevallen Badji kreeg daar een uitgelezen kans op, maar zowel hij als Vormer in de rebound wisten Buschan niet te kloppen. Naarmate de tijd vorderde steeg ook de stress, en Dynamo rook intussen toch zijn kans. Niet onterecht bleek zo'n vijf minuten voor tijd. Buyalsky zorgde voor 0-1 én een flinke Brugse domper. De tijd was kort, en Club kon zich niet meer herstellen van deze opdoffer. Het vliegt zo dus voortijdig uit Europa, toch in grote mate te danken aan de vele corona-afwezigen. Met een Club op zijn sterkst, was de uitkomst vermoedelijk anders geweest.

Scoreverloop:
(84') Buyalsky 0-1

LEES OOK: DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Deze uitschakeling is niet verdiend...

Meest recent

Luis Enrique onder de indruk: lof voor Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

5
5
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

26
26
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

79
79
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

51
51
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

244
244
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

115
115
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

53
53
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

275
275
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

11
11
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

121
121
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

520
520
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

58
58
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

83
83
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

256
256
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

237
237
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

217
217
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

175
175
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

148
148
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

203
203
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

301
301
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

293
293
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

85
85
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

54
54
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

199
199
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

489
489

Meer sportnieuws