Dynamo maakt gruwelijk einde aan EL-campagne Club

door
Dynamo maakt gruwelijk einde aan EL-campagne Club

Club Brugge stond vanavond in de Europa League voor het allesbeslissende duel tegen Dynamo Kiev in de 1/16 finale. Zoals geweten kreeg Blauw-Zwart deze week alweer een corona-opdoffer te verwerken, maar kreeg het enkele uren voor de wedstrijd toch nog een streepje goed nieuws te horen.

Want zo bleek de tweede test van Simon Mignolet alsnog negatief te zijn, en mocht de doelman gewoon aantreden tegen de Oekraïners. Charles De Ketelaere testte echter opnieuw positief en voegde zich zo bij het alreeds indrukwekkende lijstje van corona-afwezigen met Vanaken, Lang, Denswil, Rits en Mitrovic. Ook Philippe Clement & co zaten nog steeds niet in de dug-out. Stand-in Rik De Mil koos voor dezelfde namen als vorige week, afgezien twee pionnen. CDK werd in de basis vervangen door Thomas Van den Keybus, waar ook de vorige week geschorste Sobol in terugkeerde.



Gezien de vele afwezigen – en uiteraard ook het feit dat Club in het voordeel was na de 1-1 in Kiev – koos Blauw-Zwart ervoor om de wedstrijd te controleren. Dat lukte in de eerste helft ook best aardig, al was het zeker geen voordeel naar de wedstrijdbeleving toe.Het tempo was vrij gezapig en niet onlogisch was de ruststand dan ook gewoon 0-0. Club kreeg weliswaar één goeie kans, maar Dost kopte te centraal op de voorzet van Mata. Van de kant van Dynamo kwam er al helemaal geen gevaar, maar uiteraard bleef de regel dat die aan één doelpunt genoeg hadden voor kwalificatie.



Dat leek ook in de tweede helft evenwel eerder aan Brugse kant te vallen. De ingevallen Badji kreeg daar een uitgelezen kans op, maar zowel hij als Vormer in de rebound wisten Buschan niet te kloppen. Naarmate de tijd vorderde steeg ook de stress, en Dynamo rook intussen toch zijn kans. Niet onterecht bleek zo'n vijf minuten voor tijd. Buyalsky zorgde voor 0-1 én een flinke Brugse domper. De tijd was kort, en Club kon zich niet meer herstellen van deze opdoffer. Het vliegt zo dus voortijdig uit Europa, toch in grote mate te danken aan de vele corona-afwezigen. Met een Club op zijn sterkst, was de uitkomst vermoedelijk anders geweest.

Scoreverloop:
(84') Buyalsky 0-1

LEES OOK: Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Deze uitschakeling is niet verdiend...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

11
11
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

19
19
Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

67
67
Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

322
322
Goed nieuws voor Club: Monaco ziet steunpilaar nog uitvallen

Club Brugge zal er meteen moeten staan in de Champions League. Het treft dit seizoen immers de ...

122
122
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Terwijl de transfermarkt in principe gesloten is, vallen er toch nog enkele Belgische ...

50
50
'Witte rook op komst: Messi beslist over toekomst'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijnse ...

108
108
Mourinho beschuldigd van bizar 'complot' na nieuwe job

Het lijkt erop dat José Mourinho snel weer aan de slag zal gaan. Amper enkele weken na zijn ...

63
63
Nieuw knaljaar voor Charleroi? "Creëren iets buitengewoons"

Vorig seizoen wist Charleroi vriend en vijand te verbazen door met goed voetbal uiteindelijk een ...

46
46
Monaco-coach spreekt na hallucinante ervaring

Club Brugge begint straks om 18u45 aan zijn eerste opdracht in de league phase van de Champions ...

113
113
Lies Vandenberghe treft vrouw Van Gucht recht in het hart

VTM-sportanker Lies Vandenberghe en voormalig kampioene Blanka Vlasic lijken op het eerste gezicht ...

376
376
Verheyen snoeihard: "Die speler redt het niet bij Club"

Club Brugge speelt vanavond tegen AS Monaco. Als ze net als vorig jaar door willen gaan naar de ...

413
413
Crisis lonkt bij KRC Genk: Heynen trekt stevig van leer

KRC Genk moet zich dringend gaan bezinnen. Het verloor na een zeer zwakke prestatie met 0-1 van ...

361
361
Hoe vergaat het deze ‘Monaco-helden’ van Club Brugge?

Club Brugge speelt vanavond in eigen huis tegen AS Monaco. Een ploeg die ze in Brugge in principe ...

151
151
Bart Verhaeghe ontploft: "Dit gerucht klopt niet"

Het draait momenteel niet geweldig bij Club Brugge. In de competitie overtuigen ze zeker niet en ...

253
253
Dreun voor Club Brugge: Vanaken-probleem loopt uit de hand

Club Brugge worstelt met een paradox: Hans Vanaken is minder metronoom, maar beslist nog wél ...

404
404
Kompany doorbreekt stilzwijgen over ontslag Vandenhaute

Vincent Kompany wist met Bayern München Chelsea met 3-1 naar huis te sturen. Een vlotte zege ...

477
477
'Feest bij Standard: floptransfer vertrekt alsnog’

Standard gaat mogelijk alsnog een uitgaande transfer afronden. De Rouches zouden volgens ...

105
105
Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervaren pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

323
323
‘Transferbom onthuld: De Bruyne weigerde opvallende lokroep’

Kevin De Bruyne ruilde deze zomer Manchester City in voor Napoli. KDB is zeer goed begonnen aan zijn ...

167
167
Club Brugge opgelet voor ex-JPL'ers: "De 'nieuwe Dirar'"

Club Brugge speelt om 18u45 in het eigen Jan Breydelstadion tegen AS Monaco. Bij de Monegasken ...

126
126
Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

157
157
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

326
326
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

635
635
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

138
138

Meer sportnieuws