Dynamo maakt gruwelijk einde aan EL-campagne Club

496 stemmen
Dynamo maakt gruwelijk einde aan EL-campagne Club

Club Brugge stond vanavond in de Europa League voor het allesbeslissende duel tegen Dynamo Kiev in de 1/16 finale. Zoals geweten kreeg Blauw-Zwart deze week alweer een corona-opdoffer te verwerken, maar kreeg het enkele uren voor de wedstrijd toch nog een streepje goed nieuws te horen.

Want zo bleek de tweede test van Simon Mignolet alsnog negatief te zijn, en mocht de doelman gewoon aantreden tegen de Oekraïners. Charles De Ketelaere testte echter opnieuw positief en voegde zich zo bij het alreeds indrukwekkende lijstje van corona-afwezigen met Vanaken, Lang, Denswil, Rits en Mitrovic. Ook Philippe Clement & co zaten nog steeds niet in de dug-out. Stand-in Rik De Mil koos voor dezelfde namen als vorige week, afgezien twee pionnen. CDK werd in de basis vervangen door Thomas Van den Keybus, waar ook de vorige week geschorste Sobol in terugkeerde.



Gezien de vele afwezigen – en uiteraard ook het feit dat Club in het voordeel was na de 1-1 in Kiev – koos Blauw-Zwart ervoor om de wedstrijd te controleren. Dat lukte in de eerste helft ook best aardig, al was het zeker geen voordeel naar de wedstrijdbeleving toe.Het tempo was vrij gezapig en niet onlogisch was de ruststand dan ook gewoon 0-0. Club kreeg weliswaar één goeie kans, maar Dost kopte te centraal op de voorzet van Mata. Van de kant van Dynamo kwam er al helemaal geen gevaar, maar uiteraard bleef de regel dat die aan één doelpunt genoeg hadden voor kwalificatie.



Dat leek ook in de tweede helft evenwel eerder aan Brugse kant te vallen. De ingevallen Badji kreeg daar een uitgelezen kans op, maar zowel hij als Vormer in de rebound wisten Buschan niet te kloppen. Naarmate de tijd vorderde steeg ook de stress, en Dynamo rook intussen toch zijn kans. Niet onterecht bleek zo'n vijf minuten voor tijd. Buyalsky zorgde voor 0-1 én een flinke Brugse domper. De tijd was kort, en Club kon zich niet meer herstellen van deze opdoffer. Het vliegt zo dus voortijdig uit Europa, toch in grote mate te danken aan de vele corona-afwezigen. Met een Club op zijn sterkst, was de uitkomst vermoedelijk anders geweest.

Scoreverloop:
(84') Buyalsky 0-1

LEES OOK: Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

Deze uitschakeling is niet verdiend...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

10
10
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

76
76
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

67
67
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

142
142
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

145
145
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

309
309
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

305
305
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

231
231
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

65
65
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

94
94
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

171
171
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

49
49
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

58
58
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

494
494
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

122
122
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

173
173
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

182
182
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

906
906
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

246
246
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

80
80
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

372
372
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

99
99

Meer sportnieuws