Dynamo maakt gruwelijk einde aan EL-campagne Club

496 stemmen
Dynamo maakt gruwelijk einde aan EL-campagne Club

Club Brugge stond vanavond in de Europa League voor het allesbeslissende duel tegen Dynamo Kiev in de 1/16 finale. Zoals geweten kreeg Blauw-Zwart deze week alweer een corona-opdoffer te verwerken, maar kreeg het enkele uren voor de wedstrijd toch nog een streepje goed nieuws te horen.

Want zo bleek de tweede test van Simon Mignolet alsnog negatief te zijn, en mocht de doelman gewoon aantreden tegen de Oekraïners. Charles De Ketelaere testte echter opnieuw positief en voegde zich zo bij het alreeds indrukwekkende lijstje van corona-afwezigen met Vanaken, Lang, Denswil, Rits en Mitrovic. Ook Philippe Clement & co zaten nog steeds niet in de dug-out. Stand-in Rik De Mil koos voor dezelfde namen als vorige week, afgezien twee pionnen. CDK werd in de basis vervangen door Thomas Van den Keybus, waar ook de vorige week geschorste Sobol in terugkeerde.



Gezien de vele afwezigen – en uiteraard ook het feit dat Club in het voordeel was na de 1-1 in Kiev – koos Blauw-Zwart ervoor om de wedstrijd te controleren. Dat lukte in de eerste helft ook best aardig, al was het zeker geen voordeel naar de wedstrijdbeleving toe.Het tempo was vrij gezapig en niet onlogisch was de ruststand dan ook gewoon 0-0. Club kreeg weliswaar één goeie kans, maar Dost kopte te centraal op de voorzet van Mata. Van de kant van Dynamo kwam er al helemaal geen gevaar, maar uiteraard bleef de regel dat die aan één doelpunt genoeg hadden voor kwalificatie.



Dat leek ook in de tweede helft evenwel eerder aan Brugse kant te vallen. De ingevallen Badji kreeg daar een uitgelezen kans op, maar zowel hij als Vormer in de rebound wisten Buschan niet te kloppen. Naarmate de tijd vorderde steeg ook de stress, en Dynamo rook intussen toch zijn kans. Niet onterecht bleek zo'n vijf minuten voor tijd. Buyalsky zorgde voor 0-1 én een flinke Brugse domper. De tijd was kort, en Club kon zich niet meer herstellen van deze opdoffer. Het vliegt zo dus voortijdig uit Europa, toch in grote mate te danken aan de vele corona-afwezigen. Met een Club op zijn sterkst, was de uitkomst vermoedelijk anders geweest.

Scoreverloop:
(84') Buyalsky 0-1

LEES OOK: Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Deze uitschakeling is niet verdiend...

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

199
199
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

160
160
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

61
61
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

53
53
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

483
483
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

234
234
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

106
106
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

109
109
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

114
114
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

10
10
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

91
91
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

268
268
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

107
107
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

393
393
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

98
98
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

36
36
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

134
134
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

551
551
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

204
204
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

70
70
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

347
347
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

266
266
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

138
138
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

193
193
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

516
516

Meer sportnieuws