Dynamo maakt gruwelijk einde aan EL-campagne Club

door
Dynamo maakt gruwelijk einde aan EL-campagne Club

Club Brugge stond vanavond in de Europa League voor het allesbeslissende duel tegen Dynamo Kiev in de 1/16 finale. Zoals geweten kreeg Blauw-Zwart deze week alweer een corona-opdoffer te verwerken, maar kreeg het enkele uren voor de wedstrijd toch nog een streepje goed nieuws te horen.

Want zo bleek de tweede test van Simon Mignolet alsnog negatief te zijn, en mocht de doelman gewoon aantreden tegen de Oekraïners. Charles De Ketelaere testte echter opnieuw positief en voegde zich zo bij het alreeds indrukwekkende lijstje van corona-afwezigen met Vanaken, Lang, Denswil, Rits en Mitrovic. Ook Philippe Clement & co zaten nog steeds niet in de dug-out. Stand-in Rik De Mil koos voor dezelfde namen als vorige week, afgezien twee pionnen. CDK werd in de basis vervangen door Thomas Van den Keybus, waar ook de vorige week geschorste Sobol in terugkeerde.



Gezien de vele afwezigen – en uiteraard ook het feit dat Club in het voordeel was na de 1-1 in Kiev – koos Blauw-Zwart ervoor om de wedstrijd te controleren. Dat lukte in de eerste helft ook best aardig, al was het zeker geen voordeel naar de wedstrijdbeleving toe.Het tempo was vrij gezapig en niet onlogisch was de ruststand dan ook gewoon 0-0. Club kreeg weliswaar één goeie kans, maar Dost kopte te centraal op de voorzet van Mata. Van de kant van Dynamo kwam er al helemaal geen gevaar, maar uiteraard bleef de regel dat die aan één doelpunt genoeg hadden voor kwalificatie.



Dat leek ook in de tweede helft evenwel eerder aan Brugse kant te vallen. De ingevallen Badji kreeg daar een uitgelezen kans op, maar zowel hij als Vormer in de rebound wisten Buschan niet te kloppen. Naarmate de tijd vorderde steeg ook de stress, en Dynamo rook intussen toch zijn kans. Niet onterecht bleek zo'n vijf minuten voor tijd. Buyalsky zorgde voor 0-1 én een flinke Brugse domper. De tijd was kort, en Club kon zich niet meer herstellen van deze opdoffer. Het vliegt zo dus voortijdig uit Europa, toch in grote mate te danken aan de vele corona-afwezigen. Met een Club op zijn sterkst, was de uitkomst vermoedelijk anders geweest.

Scoreverloop:
(84') Buyalsky 0-1

LEES OOK: Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Deze uitschakeling is niet verdiend...

Meest recent

Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

5
5
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

24
24
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

112
112
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

16
16
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

88
88
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

217
217
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

246
246
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

148
148
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

478
478
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

296
296
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

72
72
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

174
174
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

119
119
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

108
108
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

151
151
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

423
423
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

640
640
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

326
326
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

183
183
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

149
149
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

531
531
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

513
513
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

147
147
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

151
151
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

138
138

Meer sportnieuws