'Genk heeft opvolger VD Brom al bepaald'

door
'Genk heeft opvolger VD Brom al bepaald'

Na een bijzondere povere vijf op 27 staat John van den Brom behoorlijk onder druk bij KRC Genk. Daar werd maandagavond dan ook een crisisoverleg gehouden om te beraden over het lot van de coach.


Volgens diverse media mag de Nederlander echter opgelucht ademhalen, want vooralsnog wordt hij nog niet de laan uitgestuurd. Uiteindelijk oordeelde het bestuur dat de verstandhouding tussen de spelers en Van den Brom voldoende groot is om verder met elkaar door te gaan. Zowel komende vrijdag tegen Charleroi als volgende week in de kwartfinale van de Croky Cup tegen KV Mechelen zit hij normaal gezien dus nog op de bank. Die wedstrijden lijken evenwel cruciaal te zullen worden voor zijn toekomst in de Luminus Arena. Zeker bij een uitschakeling in de beker zou Van den Brom weleens meteen terug ter discussie kunnen staan.

UPDATE 16u06
Voorlopig blijft Van den Brom dus nog in het zadel zitten bij Genk, al hangt zijn lot allicht dus wel nog steeds aan een zijden draadje. Mocht het nummer drie in de Jupiler Pro League alsnog overgaan tot een ontslag, lijkt de opvolger bovendien reeds vast te liggen. Zo stelt Het Nieuwsblad dat assistent Domenico Olivieri, die zowel na het ontslag van Hannes Wolf als het vertrek van Jess Thorup al depanneerde, "een derde interimopdracht als hoofdcoach (voorlopig) bespaard blijft".

Indien het straks toch tot een vroegtijdig afscheid van Van den Brom komt, waarbij vermoedelijk in één klap dan ook diens rechterhand Dennis Haar mag beschikken, is het dus nog maar eens aan Olivieri om tijdelijk over te pakken. Wie weet zelfs tot het einde van het seizoen, want met amper zes wedstrijden te gaan voor de play-offs lijkt het kort dag om elders nog een adequate vervanger te vinden. Tenminste, indien de trouwe kracht in de schaduw dat zelf ziet zitten.

LEES OOK: Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Olivieri verdient een volwaardige kans als T1

Meest recent

Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

9
9
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

173
173
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

66
66
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

73
73
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

94
94
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

305
305
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

148
148
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

103
103
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

672
672
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

780
780
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

417
417
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

94
94
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

407
407
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

738
738
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

139
139
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

731
731
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

199
199
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

199
199
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

432
432
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

209
209
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

365
365
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

448
448
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

23
23
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

268
268
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

64
64

Meer sportnieuws