'Genk heeft opvolger VD Brom al bepaald'

door
'Genk heeft opvolger VD Brom al bepaald'

Na een bijzondere povere vijf op 27 staat John van den Brom behoorlijk onder druk bij KRC Genk. Daar werd maandagavond dan ook een crisisoverleg gehouden om te beraden over het lot van de coach.


Volgens diverse media mag de Nederlander echter opgelucht ademhalen, want vooralsnog wordt hij nog niet de laan uitgestuurd. Uiteindelijk oordeelde het bestuur dat de verstandhouding tussen de spelers en Van den Brom voldoende groot is om verder met elkaar door te gaan. Zowel komende vrijdag tegen Charleroi als volgende week in de kwartfinale van de Croky Cup tegen KV Mechelen zit hij normaal gezien dus nog op de bank. Die wedstrijden lijken evenwel cruciaal te zullen worden voor zijn toekomst in de Luminus Arena. Zeker bij een uitschakeling in de beker zou Van den Brom weleens meteen terug ter discussie kunnen staan.

UPDATE 16u06
Voorlopig blijft Van den Brom dus nog in het zadel zitten bij Genk, al hangt zijn lot allicht dus wel nog steeds aan een zijden draadje. Mocht het nummer drie in de Jupiler Pro League alsnog overgaan tot een ontslag, lijkt de opvolger bovendien reeds vast te liggen. Zo stelt Het Nieuwsblad dat assistent Domenico Olivieri, die zowel na het ontslag van Hannes Wolf als het vertrek van Jess Thorup al depanneerde, "een derde interimopdracht als hoofdcoach (voorlopig) bespaard blijft".

Indien het straks toch tot een vroegtijdig afscheid van Van den Brom komt, waarbij vermoedelijk in één klap dan ook diens rechterhand Dennis Haar mag beschikken, is het dus nog maar eens aan Olivieri om tijdelijk over te pakken. Wie weet zelfs tot het einde van het seizoen, want met amper zes wedstrijden te gaan voor de play-offs lijkt het kort dag om elders nog een adequate vervanger te vinden. Tenminste, indien de trouwe kracht in de schaduw dat zelf ziet zitten.

LEES OOK: 'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

Olivieri verdient een volwaardige kans als T1

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

250
250
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

79
79
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

200
200
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

79
79
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

633
633
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

841
841
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

312
312
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

188
188
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

66
66
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

217
217
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

141
141
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

417
417
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

31
31
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

191
191
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

219
219
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

78
78
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

123
123
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

307
307
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

212
212
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

26
26
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

73
73
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

139
139
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

537
537
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

129
129
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

771
771

Meer sportnieuws