Anderlecht vreest oproer, politie reeds ingeschakeld

769 stemmen
Anderlecht vreest oproer, politie reeds ingeschakeld

De wanprestatie van afgelopen weekend tegen KV Kortrijk is hard aangekomen bij de aanhang van RSC Anderlecht. Zo stuurde de Franstalige supportersfederatie zondag nog een kritische open brief de wereld in. Dinsdagavond overleggen delegaties van de fans alvast met het bestuur.

Dan komt de zogenaamde fanboard immers samen. Dit orgaan bestaat uit vertegenwoordigers van de verschillende supporterfederaties en zal overleggen met leden van het bestuur. Zo weet Het Laatste Nieuws dat nieuwe CEO Jos Donvil dit keer de aanhangers zal toespreken. Het zal de eerste keer worden dat hij rechtstreeks de dialoog aangaat met de supporters.

Donvil zou zich alvast aan een 'bewogen vergadering' verwachten. Want ook onder de fans blijkt er heel wat onenigheid te heersen. Zo was men aan Vlaamse kant niet echt te spreken over de brief die verstuurd werd door de Waalse vrienden. Wat er precies op de agenda staat is momenteel niet bekend, maar de financiële malaise en de wisselvallige resultaten zullen ongetwijfeld ter sprake komen.

UPDATE 10u30

Dinsdagavond zou er dus een overleg volgen tussen enkele Anderlecht-fans en CEO Jos Donvil. Dat lijkt best nodig te zijn om de boel te kalmeren, want volgens Het Laatste Nieuws vrezen ze bij Paars-Wit ongeregeldheden in aanloop naar de Clasico van zondag tegen Standard. Die worden al zeker verwacht wanneer er dan opnieuw een negatief resultaat zou volgen. De politie houdt intussen de sociale media dan ook nauwlettend in de gaten meldt de krant, om tijdig te kunnen ingrijpen indien er daar plannen tot opstand zouden ontstaan.

LEES OOK: 'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Zullen er ongeregeldheden ontstaan?

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

188
188
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

108
108
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

54
54
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

46
46
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

455
455
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

208
208
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

89
89
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

99
99
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

103
103
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

9
9
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

86
86
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

256
256
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

104
104
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

372
372
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

97
97
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

32
32
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

132
132
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

537
537
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

194
194
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

68
68
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

341
341
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

260
260
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

133
133
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

190
190
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

504
504

Meer sportnieuws