'Bestuur Anderlecht neemt beslissing over positie Kompany'

2983 stemmen
'Bestuur Anderlecht neemt beslissing over positie Kompany'

RSC Anderlecht blijft bijzonder wisselvallig presteren. Telkens wanneer de sportieve trein vertrokken lijkt, volgt daarop opnieuw een stevige terugval zoals de non-match van afgelopen weekend tegen KV Kortrijk. Er wordt dan ook steeds meer getwijfeld aan hoofdcoach Vincent Kompany.


De T1 maakte afgelopen weekend geen goede beurt met enkele bedenkelijke keuzes, die ook nog eens slecht uitpakten. Bovendien worden meer en meer bedenkingen geplaatst bij zijn eindeloze krediet. Een andere trainer zou al lang buiten liggen, redeneren steeds meer waarnemers. Maar van een ontslag is geen sprake. Volgens La Dernière Heure denkt het bestuur er niet aan om de samenwerking met Kompany momenteel stop te zetten. En daar zijn meerdere redenen voor.

Zo speelt het financiële aspect logischerwijs een rol. Een trainer ontslaan en een opvolger aanstellen kost de nodige centen en daar heeft RSCA momenteel een gebrek aan. Maar het bestuur blijft ook volop in het project van Kompany geloven. Men beseft dat hij niet het beste Anderlecht ter beschikking heeft en de ex-Rode Duivel levert goed werk met de jongeren, die op termijn ook een rol zullen spelen in het financiële herstel. Bovendien is stabiliteit op dit moment noodzakelijk bij Paars-Wit en is het nog maar de vraag welke (beschikbare) coach beter zou doen met deze selectie.

Tot slot is er sportief gezien ook nog niets verloren. Mede omdat de concurrentie het laat afweten, blijft RSCA op twee fronten in de running voor een Europees ticket. En dat is toch het grote doel van dit seizoen. Maar Kompany beseft ook dat het beter moet, na het seizoen zal ongetwijfeld een interne evaluatie volgen. Een zege volgend weekend in de clash met Standard, zou de gemoederen op korte termijn alvast bedaren.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

Kompany is nog steeds de juiste man voor Anderlecht ...

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

41
41
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

97
97
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

451
451
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

41
41
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

57
57
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

330
330
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

428
428
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

520
520
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

881
881
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

117
117
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

532
532
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

55
55
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

140
140
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

100
100
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

154
154
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

410
410
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

732
732
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

308
308
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

508
508
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

413
413
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

237
237
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

109
109
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

106
106
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

173
173

Meer sportnieuws