'Bestuur Anderlecht neemt beslissing over positie Kompany'

door
'Bestuur Anderlecht neemt beslissing over positie Kompany'

RSC Anderlecht blijft bijzonder wisselvallig presteren. Telkens wanneer de sportieve trein vertrokken lijkt, volgt daarop opnieuw een stevige terugval zoals de non-match van afgelopen weekend tegen KV Kortrijk. Er wordt dan ook steeds meer getwijfeld aan hoofdcoach Vincent Kompany.


De T1 maakte afgelopen weekend geen goede beurt met enkele bedenkelijke keuzes, die ook nog eens slecht uitpakten. Bovendien worden meer en meer bedenkingen geplaatst bij zijn eindeloze krediet. Een andere trainer zou al lang buiten liggen, redeneren steeds meer waarnemers. Maar van een ontslag is geen sprake. Volgens La Dernière Heure denkt het bestuur er niet aan om de samenwerking met Kompany momenteel stop te zetten. En daar zijn meerdere redenen voor.

Zo speelt het financiële aspect logischerwijs een rol. Een trainer ontslaan en een opvolger aanstellen kost de nodige centen en daar heeft RSCA momenteel een gebrek aan. Maar het bestuur blijft ook volop in het project van Kompany geloven. Men beseft dat hij niet het beste Anderlecht ter beschikking heeft en de ex-Rode Duivel levert goed werk met de jongeren, die op termijn ook een rol zullen spelen in het financiële herstel. Bovendien is stabiliteit op dit moment noodzakelijk bij Paars-Wit en is het nog maar de vraag welke (beschikbare) coach beter zou doen met deze selectie.

Tot slot is er sportief gezien ook nog niets verloren. Mede omdat de concurrentie het laat afweten, blijft RSCA op twee fronten in de running voor een Europees ticket. En dat is toch het grote doel van dit seizoen. Maar Kompany beseft ook dat het beter moet, na het seizoen zal ongetwijfeld een interne evaluatie volgen. Een zege volgend weekend in de clash met Standard, zou de gemoederen op korte termijn alvast bedaren.

LEES OOK: ‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Kompany is nog steeds de juiste man voor Anderlecht ...

Meest recent

'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

23
23
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

43
43
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

169
169
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

49
49
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

102
102
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

365
365
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

119
119
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

251
251
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

421
421
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

166
166
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

83
83
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

147
147
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

121
121
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

364
364
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

64
64
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

176
176
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

675
675
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

634
634
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

359
359
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

599
599
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

189
189
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

394
394
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

629
629
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

52
52
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

386
386

Meer sportnieuws