'Bestuur Anderlecht neemt beslissing over positie Kompany'

door
'Bestuur Anderlecht neemt beslissing over positie Kompany'

RSC Anderlecht blijft bijzonder wisselvallig presteren. Telkens wanneer de sportieve trein vertrokken lijkt, volgt daarop opnieuw een stevige terugval zoals de non-match van afgelopen weekend tegen KV Kortrijk. Er wordt dan ook steeds meer getwijfeld aan hoofdcoach Vincent Kompany.


De T1 maakte afgelopen weekend geen goede beurt met enkele bedenkelijke keuzes, die ook nog eens slecht uitpakten. Bovendien worden meer en meer bedenkingen geplaatst bij zijn eindeloze krediet. Een andere trainer zou al lang buiten liggen, redeneren steeds meer waarnemers. Maar van een ontslag is geen sprake. Volgens La Dernière Heure denkt het bestuur er niet aan om de samenwerking met Kompany momenteel stop te zetten. En daar zijn meerdere redenen voor.

Zo speelt het financiële aspect logischerwijs een rol. Een trainer ontslaan en een opvolger aanstellen kost de nodige centen en daar heeft RSCA momenteel een gebrek aan. Maar het bestuur blijft ook volop in het project van Kompany geloven. Men beseft dat hij niet het beste Anderlecht ter beschikking heeft en de ex-Rode Duivel levert goed werk met de jongeren, die op termijn ook een rol zullen spelen in het financiële herstel. Bovendien is stabiliteit op dit moment noodzakelijk bij Paars-Wit en is het nog maar de vraag welke (beschikbare) coach beter zou doen met deze selectie.

Tot slot is er sportief gezien ook nog niets verloren. Mede omdat de concurrentie het laat afweten, blijft RSCA op twee fronten in de running voor een Europees ticket. En dat is toch het grote doel van dit seizoen. Maar Kompany beseft ook dat het beter moet, na het seizoen zal ongetwijfeld een interne evaluatie volgen. Een zege volgend weekend in de clash met Standard, zou de gemoederen op korte termijn alvast bedaren.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

Kompany is nog steeds de juiste man voor Anderlecht ...

Meest recent

Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

5
5
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

6
6
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

32
32
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

74
74
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

40
40
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

266
266
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

502
502
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

485
485
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

333
333
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

327
327
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

232
232
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

567
567
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

236
236
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

83
83
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

278
278
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

81
81
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

441
441
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

195
195
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

72
72
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

46
46
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

73
73
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

195
195
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

119
119
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

63
63
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

263
263

Meer sportnieuws