'Bestuur Anderlecht neemt beslissing over positie Kompany'

2983 stemmen
'Bestuur Anderlecht neemt beslissing over positie Kompany'

RSC Anderlecht blijft bijzonder wisselvallig presteren. Telkens wanneer de sportieve trein vertrokken lijkt, volgt daarop opnieuw een stevige terugval zoals de non-match van afgelopen weekend tegen KV Kortrijk. Er wordt dan ook steeds meer getwijfeld aan hoofdcoach Vincent Kompany.


De T1 maakte afgelopen weekend geen goede beurt met enkele bedenkelijke keuzes, die ook nog eens slecht uitpakten. Bovendien worden meer en meer bedenkingen geplaatst bij zijn eindeloze krediet. Een andere trainer zou al lang buiten liggen, redeneren steeds meer waarnemers. Maar van een ontslag is geen sprake. Volgens La Dernière Heure denkt het bestuur er niet aan om de samenwerking met Kompany momenteel stop te zetten. En daar zijn meerdere redenen voor.

Zo speelt het financiële aspect logischerwijs een rol. Een trainer ontslaan en een opvolger aanstellen kost de nodige centen en daar heeft RSCA momenteel een gebrek aan. Maar het bestuur blijft ook volop in het project van Kompany geloven. Men beseft dat hij niet het beste Anderlecht ter beschikking heeft en de ex-Rode Duivel levert goed werk met de jongeren, die op termijn ook een rol zullen spelen in het financiële herstel. Bovendien is stabiliteit op dit moment noodzakelijk bij Paars-Wit en is het nog maar de vraag welke (beschikbare) coach beter zou doen met deze selectie.

Tot slot is er sportief gezien ook nog niets verloren. Mede omdat de concurrentie het laat afweten, blijft RSCA op twee fronten in de running voor een Europees ticket. En dat is toch het grote doel van dit seizoen. Maar Kompany beseft ook dat het beter moet, na het seizoen zal ongetwijfeld een interne evaluatie volgen. Een zege volgend weekend in de clash met Standard, zou de gemoederen op korte termijn alvast bedaren.

LEES OOK: Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Kompany is nog steeds de juiste man voor Anderlecht ...

Meest recent

Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

0
0
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

33
33
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

155
155
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

62
62
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

33
33
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

194
194
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

139
139
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

91
91
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

129
129
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

362
362
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

53
53
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

396
396
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

105
105
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

310
310
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

299
299
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

169
169
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

401
401
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

470
470
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

465
465
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

106
106
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

571
571
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

199
199
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

59
59
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

669
669
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

317
317

Meer sportnieuws