'Bestuur Anderlecht neemt beslissing over positie Kompany'

door
'Bestuur Anderlecht neemt beslissing over positie Kompany'

RSC Anderlecht blijft bijzonder wisselvallig presteren. Telkens wanneer de sportieve trein vertrokken lijkt, volgt daarop opnieuw een stevige terugval zoals de non-match van afgelopen weekend tegen KV Kortrijk. Er wordt dan ook steeds meer getwijfeld aan hoofdcoach Vincent Kompany.


De T1 maakte afgelopen weekend geen goede beurt met enkele bedenkelijke keuzes, die ook nog eens slecht uitpakten. Bovendien worden meer en meer bedenkingen geplaatst bij zijn eindeloze krediet. Een andere trainer zou al lang buiten liggen, redeneren steeds meer waarnemers. Maar van een ontslag is geen sprake. Volgens La Dernière Heure denkt het bestuur er niet aan om de samenwerking met Kompany momenteel stop te zetten. En daar zijn meerdere redenen voor.

Zo speelt het financiële aspect logischerwijs een rol. Een trainer ontslaan en een opvolger aanstellen kost de nodige centen en daar heeft RSCA momenteel een gebrek aan. Maar het bestuur blijft ook volop in het project van Kompany geloven. Men beseft dat hij niet het beste Anderlecht ter beschikking heeft en de ex-Rode Duivel levert goed werk met de jongeren, die op termijn ook een rol zullen spelen in het financiële herstel. Bovendien is stabiliteit op dit moment noodzakelijk bij Paars-Wit en is het nog maar de vraag welke (beschikbare) coach beter zou doen met deze selectie.

Tot slot is er sportief gezien ook nog niets verloren. Mede omdat de concurrentie het laat afweten, blijft RSCA op twee fronten in de running voor een Europees ticket. En dat is toch het grote doel van dit seizoen. Maar Kompany beseft ook dat het beter moet, na het seizoen zal ongetwijfeld een interne evaluatie volgen. Een zege volgend weekend in de clash met Standard, zou de gemoederen op korte termijn alvast bedaren.

LEES OOK: Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Kompany is nog steeds de juiste man voor Anderlecht ...

Meest recent

Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

18
18
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

266
266
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

14
14
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

55
55
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

19
19
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

146
146
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

57
57
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

93
93
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

98
98
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

100
100
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

85
85
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

214
214
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

257
257
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

158
158
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

132
132
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

164
164
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

143
143
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

111
111
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

288
288
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

398
398
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

53
53
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

216
216
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

197
197
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

259
259

Meer sportnieuws