'Anderlecht zette licentie op het spel voor Bayat'

378 stemmen
'Anderlecht zette licentie op het spel voor Bayat'

Alsof de huidige sportieve malaise nog niet genoeg is. Het Nieuwsblad schetste de afgelopen dagen in een uitgebreide reeks een hallucinant beeld over het reilen en zeilen bij Anderlecht de voorbije jaren, met een lugubere hoofdrol voor Mogi Bayat.


In de tijd dat Herman Van Holsbeeck nog als sportief manager de plak zwaaide in Neerpede, liet de supermakelaar stevig zijn grip gelden op Paars-Wit. Zo wist Bayat bij de overstap van Adrien Trebel, die Standard in januari 2017 inruilde, voor zichzelf gouden voorwaarden vast te leggen. De details daaromtrent vindt u hier terug, maar het komt er alvast op neer dat de broer van de bondsvoorzitter sowieso een stevig graantje zou meepikken indien de Franse middenvelder nogmaals van werkgever zou verhuizen. Een constructie die sterk ruikt naar third-party ownership, sinds twee jaar door de FIFA eerder uitdrukkelijk verboden. Bij huisjurist Renaud Duchêne gaan dan ook al snel de alarmbellen af, waarop hij zowel de directie als Bayat zelf contacteert.

"Dit is een belangrijk punt waarop we gecontroleerd worden door de Licentiecommissie", klinkt het volgens Het Nieuwsblad onder meer in het mailverkeer, al moet de krant op de vraag welk gevolg er aan die waarschuwing werd gegeven wel het antwoord schuldig blijven. Hoe dan ook speelde Anderlecht de afgelopen jaren duidelijk meermaals met vuur wat haar licentie betreft, met recent nog tevens vragen rond Vincent Kompany zijn functie, het voorzitterschap van Wouter Vandenhaute en de link van Marc Coucke met KV Oostende. Ook de rol van Bayat zelf in de jaren voordien lijkt bovendien niet helemaal koosjer, en mogelijk zelfs in strijd met de reglementen omtrent de betrokkenheid van makelaars bij de dagelijkse werking van voetbalclubs.

LEES OOK: Olivier Deschacht pakt uit met daverende privé-onthulling

Denkt u dat Anderlecht de dans al meermaals ontsprong?

Meest recent

Olivier Deschacht pakt uit met daverende privé-onthulling

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

66
66
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

136
136
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

78
78
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

50
50
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

270
270
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

147
147
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

203
203
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

79
79
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

146
146
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

295
295
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

166
166
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

155
155
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

210
210
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

794
794
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

170
170
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

617
617
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

594
594
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

383
383
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

268
268
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

232
232
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

70
70
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

82
82
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

284
284
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

67
67

Meer sportnieuws