'Anderlecht zette licentie op het spel voor Bayat'

door
'Anderlecht zette licentie op het spel voor Bayat'

Alsof de huidige sportieve malaise nog niet genoeg is. Het Nieuwsblad schetste de afgelopen dagen in een uitgebreide reeks een hallucinant beeld over het reilen en zeilen bij Anderlecht de voorbije jaren, met een lugubere hoofdrol voor Mogi Bayat.


In de tijd dat Herman Van Holsbeeck nog als sportief manager de plak zwaaide in Neerpede, liet de supermakelaar stevig zijn grip gelden op Paars-Wit. Zo wist Bayat bij de overstap van Adrien Trebel, die Standard in januari 2017 inruilde, voor zichzelf gouden voorwaarden vast te leggen. De details daaromtrent vindt u hier terug, maar het komt er alvast op neer dat de broer van de bondsvoorzitter sowieso een stevig graantje zou meepikken indien de Franse middenvelder nogmaals van werkgever zou verhuizen. Een constructie die sterk ruikt naar third-party ownership, sinds twee jaar door de FIFA eerder uitdrukkelijk verboden. Bij huisjurist Renaud Duchêne gaan dan ook al snel de alarmbellen af, waarop hij zowel de directie als Bayat zelf contacteert.

"Dit is een belangrijk punt waarop we gecontroleerd worden door de Licentiecommissie", klinkt het volgens Het Nieuwsblad onder meer in het mailverkeer, al moet de krant op de vraag welk gevolg er aan die waarschuwing werd gegeven wel het antwoord schuldig blijven. Hoe dan ook speelde Anderlecht de afgelopen jaren duidelijk meermaals met vuur wat haar licentie betreft, met recent nog tevens vragen rond Vincent Kompany zijn functie, het voorzitterschap van Wouter Vandenhaute en de link van Marc Coucke met KV Oostende. Ook de rol van Bayat zelf in de jaren voordien lijkt bovendien niet helemaal koosjer, en mogelijk zelfs in strijd met de reglementen omtrent de betrokkenheid van makelaars bij de dagelijkse werking van voetbalclubs.

LEES OOK: KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Denkt u dat Anderlecht de dans al meermaals ontsprong?

Meest recent

Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

34
34
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

20
20
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

47
47
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

367
367
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

88
88
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

27
27
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

27
27
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

230
230
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

211
211
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

115
115
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

341
341
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

307
307
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

185
185
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

64
64
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

330
330
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

116
116
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

68
68
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

233
233
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

361
361
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

404
404
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

322
322
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

377
377
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

154
154
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

403
403

Meer sportnieuws