'Anderlecht zette licentie op het spel voor Bayat'

door
'Anderlecht zette licentie op het spel voor Bayat'

Alsof de huidige sportieve malaise nog niet genoeg is. Het Nieuwsblad schetste de afgelopen dagen in een uitgebreide reeks een hallucinant beeld over het reilen en zeilen bij Anderlecht de voorbije jaren, met een lugubere hoofdrol voor Mogi Bayat.


In de tijd dat Herman Van Holsbeeck nog als sportief manager de plak zwaaide in Neerpede, liet de supermakelaar stevig zijn grip gelden op Paars-Wit. Zo wist Bayat bij de overstap van Adrien Trebel, die Standard in januari 2017 inruilde, voor zichzelf gouden voorwaarden vast te leggen. De details daaromtrent vindt u hier terug, maar het komt er alvast op neer dat de broer van de bondsvoorzitter sowieso een stevig graantje zou meepikken indien de Franse middenvelder nogmaals van werkgever zou verhuizen. Een constructie die sterk ruikt naar third-party ownership, sinds twee jaar door de FIFA eerder uitdrukkelijk verboden. Bij huisjurist Renaud Duchêne gaan dan ook al snel de alarmbellen af, waarop hij zowel de directie als Bayat zelf contacteert.

"Dit is een belangrijk punt waarop we gecontroleerd worden door de Licentiecommissie", klinkt het volgens Het Nieuwsblad onder meer in het mailverkeer, al moet de krant op de vraag welk gevolg er aan die waarschuwing werd gegeven wel het antwoord schuldig blijven. Hoe dan ook speelde Anderlecht de afgelopen jaren duidelijk meermaals met vuur wat haar licentie betreft, met recent nog tevens vragen rond Vincent Kompany zijn functie, het voorzitterschap van Wouter Vandenhaute en de link van Marc Coucke met KV Oostende. Ook de rol van Bayat zelf in de jaren voordien lijkt bovendien niet helemaal koosjer, en mogelijk zelfs in strijd met de reglementen omtrent de betrokkenheid van makelaars bij de dagelijkse werking van voetbalclubs.

LEES OOK: Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Denkt u dat Anderlecht de dans al meermaals ontsprong?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

82
82
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

253
253
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

152
152
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

179
179
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

257
257
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

83
83
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

633
633
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

315
315
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

220
220
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

321
321
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

225
225
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

394
394
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

370
370
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

495
495
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

224
224
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

109
109
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

429
429
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

392
392
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

152
152
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

298
298
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

311
311
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

170
170

Meer sportnieuws