'Anderlecht zette licentie op het spel voor Bayat'

378 stemmen
'Anderlecht zette licentie op het spel voor Bayat'

Alsof de huidige sportieve malaise nog niet genoeg is. Het Nieuwsblad schetste de afgelopen dagen in een uitgebreide reeks een hallucinant beeld over het reilen en zeilen bij Anderlecht de voorbije jaren, met een lugubere hoofdrol voor Mogi Bayat.


In de tijd dat Herman Van Holsbeeck nog als sportief manager de plak zwaaide in Neerpede, liet de supermakelaar stevig zijn grip gelden op Paars-Wit. Zo wist Bayat bij de overstap van Adrien Trebel, die Standard in januari 2017 inruilde, voor zichzelf gouden voorwaarden vast te leggen. De details daaromtrent vindt u hier terug, maar het komt er alvast op neer dat de broer van de bondsvoorzitter sowieso een stevig graantje zou meepikken indien de Franse middenvelder nogmaals van werkgever zou verhuizen. Een constructie die sterk ruikt naar third-party ownership, sinds twee jaar door de FIFA eerder uitdrukkelijk verboden. Bij huisjurist Renaud Duchêne gaan dan ook al snel de alarmbellen af, waarop hij zowel de directie als Bayat zelf contacteert.

"Dit is een belangrijk punt waarop we gecontroleerd worden door de Licentiecommissie", klinkt het volgens Het Nieuwsblad onder meer in het mailverkeer, al moet de krant op de vraag welk gevolg er aan die waarschuwing werd gegeven wel het antwoord schuldig blijven. Hoe dan ook speelde Anderlecht de afgelopen jaren duidelijk meermaals met vuur wat haar licentie betreft, met recent nog tevens vragen rond Vincent Kompany zijn functie, het voorzitterschap van Wouter Vandenhaute en de link van Marc Coucke met KV Oostende. Ook de rol van Bayat zelf in de jaren voordien lijkt bovendien niet helemaal koosjer, en mogelijk zelfs in strijd met de reglementen omtrent de betrokkenheid van makelaars bij de dagelijkse werking van voetbalclubs.

LEES OOK: Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Denkt u dat Anderlecht de dans al meermaals ontsprong?

Meest recent

Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

22
22
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

20
20
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

19
19
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

52
52
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

283
283
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

90
90
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

105
105
Stunt in Eredivisie: Dusan Tadic is terug

Een enorme transferstunt in de Nederlandse eerste klasse. Dusan Tadic is terug in de Eredivisie. De ...

23
23
'Vincent Janssen heeft zeer mooie transfer beet'

Vincent Janssen heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige aanvaller van Royal Antwerp FC zet ...

170
170
'PSG mengt zich in titanenstrijd voor ex-JPL-doelman'

Het duurde deze zomer lang voor de internationale transfermarkt op gang kwam, maar sinds het einde ...

54
54
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat binnenkort een volgende toptransfer afronden. De club gaat Leandro Rousseau ...

79
79
'Anderlecht verlost van Vazquez: verrassende bestemming'

Anderlecht heetf nog heel veel transferhuiswerk voor de boeg deze zomer. Sportief directeur Antoine ...

332
332
'Union gaat meteen vol voor vervanger voor Scherpen'

Voor Union nadert de start van het nieuwe seizoen met rasse schreden. Vrijdag is er immers al de ...

90
90
'Tolu maakt zeer opmerkelijke transfer'

Een jaar geleden werd Tolu Arokodare nog de duurste uitgaande transfer ooit van KRC Genk, dat zijn ...

126
126
OHL verrast en haalt coach uit 1B aan boord

OH Leuven blikt terug op enkele tegenvallende seizoenen en gooit het deze zomer daarom weer over een ...

43
43
'Akkoord op tafel: Club verliest volgende sterkhouder'

Bij Club Brugge wisten ze dat ze zich deze zomer moesten opmaken voor het vertrek van verschillende ...

576
576
'Straffe transfer De Bruyne in de maak'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en Kevin De ...

281
281
'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'

STVV kijkt vol spanning uit naar zijn Europese avontuur van de volgende maanden, want na de knappe ...

143
143
'Charleroi houdt voet bij stuk: 7 miljoen geweigerd'

Charleroi hoopt dit seizoen op wat stabiliteit na een bewogen jaar, met onder meer twee ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Pech voor Anderlecht en Club, Union casht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

197
197
Topscheidsrechter neemt ingrijpende beslissing na WK-finale

Het WK 2026 zit er al meer dan een week op. Spanje won het mondiale landentornooi na een spannende ...

121
121
Italië op stelten: ‘Pirlo-ramp, Maldini en co furieus'

Het gaat van kwaad naar erger met de Italiaanse ploeg. Afgelopen WK zagen we de Europese grootmacht ...

135
135
‘Nieuwe Karetsas-wending: grootmacht plots in de running’

Konstantinos Karetsas is op weg naar een zomerse knaltransfer. De clubs staan in de rij voor het ...

489
489
'Maziz verlaat OHL voor droombestemming'

Youssef Maziz vertrok een maandje geleden geruisloos bij OH Leuven. De aanvallende middenvelder zijn ...

59
59
Hayen komt met bizarre uitspraken na match tegen Ajax

Nicky Hayen werkt bij Burnley volop aan het klaarstomen van zijn team voor het seizoen in de ...

150
150

Meer sportnieuws