Trebel kostte Anderlecht al meer dan 15 miljoen euro

door
Trebel kostte Anderlecht al meer dan 15 miljoen euro

Adrien Trebel trok enkele jaren geleden voor 3 miljoen euro van Standard naar Anderlecht. Dat leek een goede deal te zijn. Op de achtergrond bewoog er echter véél meer. Via Mogi Bayat werd vooral de Franse middenvelder er veel beter van. Het Nieuwsblad, het volledige verhaal kan je hier lezen, kwam met een schokkend relaas.


Trebel zou bovenop de transferprijs maar liefst 3,3 miljoen euro tekengeld hebben ontvangen. Nicolas Onissé en Mogi Bayat spraken nadien af dat Onissé 315.000 euro commissie kreeg en Bayat maar liefst 515.000 euro. Bayat regelde via allerhande contracten ook nog eens dat hij de komende zes jaar het mandaat kreeg om Trebel voor minimaal 6 miljoen euro te verkopen. De supermakelaar zorgde dus zeer goed voor zichzelf.

Trebel kostte RSCA zo dus meer dan 7 miljoen euro, een som die hij allerminst waard is/was. Bij Anderlecht was Marc Coucke nadien ook niet vrij van schulden. Hij zorgde ervoor dat Trebel in 2018 een contract van 2,7 miljoen euro bruto kreeg, wellicht om bepaalde clausules in het contract te laten verdwijnen. Hij hoopte de Fransman dan meteen te verkopen voor pakweg 10 miljoen euro, maar dat mislukte. De Fransman heeft RSCA ondertussen al ongeveer 15 miljoen euro (transferprijs, loon, tekengeld, makelaarskosten) gekost en hij ligt er nog tot medio 2023 onder contract.

Als hij dat contract uitdoet, zal Trebel RSCA bijna 20 miljoen euro hebben gekost… Waanzinnige cijfers. Trebel was de laatste jaren meer geblesseerd dan fit en haalt voorlopig geen goed niveau tijdens zijn invalbeurten. Het is één van de redenen waarom Anderlecht momenteel financieel in moeilijke papieren zit, waar Peter Verbeke en Vincent Kompany de gevolgen van dragen. Daar hopen ze dan ook dat ze Trebel komende zomer van de hand kunnen doen, maar dat zal een zeer moeilijke opgave worden.

LEES OOK: Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

Zal Trebel komende zomer wel een club vinden?

Meest recent

'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

29
29
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

30
30
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

117
117
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

64
64
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

281
281
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

68
68
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

66
66
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

269
269
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

105
105
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

201
201
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

143
143
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

37
37
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

87
87
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

89
89
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

57
57
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

304
304
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

195
195
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

289
289
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

75
75
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

258
258
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

604
604
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

45
45
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

398
398
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

486
486

Meer sportnieuws