Kompany danst om historisch dieptepunt heen

291 stemmen
Kompany danst om historisch dieptepunt heen

Met de knappe zeges tegen Genk en Union, leek de trein bij RSC Anderlecht helemaal vertrokken. Maar twee wedstrijden later staat de recordkampioen weer bij af. Na de non-match vorige week op het veld van Cercle Brugge, volgde zondagmiddag een nieuwe afgang in eigen huis tegen KV Kortrijk.

Paars-Wit verloor immers met 0-2, maar vooral de manier waarop de ploeg van coach Vincent Kompany zich presenteerde was bijzonder pover. Er zat amper diepgang in het spel, veel te vaak werd balverlies geleden en zowat alle spelers bleven onder hun gewenste niveau. Radiocommentator Tom Boudeweel spreekt dan ook van een nieuw dieptepunt. "We hebben nu al veel samen beleefd dit seizoen in de Jupiler Pro League, maar sorry, dit was er nu toch wel over hoor Anderlecht. Sprakeloos", reageerde Boudeweel op Twitter.

Vooral de offensieve onmondigheid van Paars-Wit was schrijnend. Zo kreeg de thuisploeg geen enkele bal tussen de palen en dat voor de tweede wedstrijd op rij. VTM-journalist Jarno Bertho berekende dat dit nog nóóit eerder is voorgekomen in de clubgeschiedenis.

UPDATE 22/02

Twee volledige competitiewedstrijden zonder ook maar één schot tussen de palen. Het is de bikkelharde conclusie na het verlies van Anderlecht thuis tegen KV Kortrijk (0-2). Ook vorige week in en tegen Cercle Brugge (0-0) lukte hen al geen enkele poging óp doel.

Dat vraagt toch om wat uitleg, dacht ook Sporza-journalist Bart Aerts, die de vraag voorlegde aan Vincent Kompany. Echter danste die er vlotjes omheen en wou de Anderlecht-coach hier eigenlijk geen aandacht aan schenken. Kompany stelde uiteraard wel dat dit correct was – hoe kan hij ook anders – maar werd er geen oorzaak gegeven, noch was Kompany hierover ongerust. De coach van Paars-Wit stelde namelijk dat er verder moet worden gekeken dan de laatste twee wedstrijden.

LEES OOK: Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

Moet Kompany hierover ongerust zijn?

Meest recent

'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

6
6
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

19
19
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

137
137
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

21
21
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

227
227
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

488
488
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

90
90
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

77
77
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

242
242
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

91
91
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

35
35
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

72
72
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

169
169
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

334
334
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

33
33
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

203
203
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

44
44
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

387
387
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

509
509
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

406
406
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

780
780
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

276
276
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

384
384
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

185
185

Meer sportnieuws