Kompany danst om historisch dieptepunt heen

291
Kompany danst om historisch dieptepunt heen

Met de knappe zeges tegen Genk en Union, leek de trein bij RSC Anderlecht helemaal vertrokken. Maar twee wedstrijden later staat de recordkampioen weer bij af. Na de non-match vorige week op het veld van Cercle Brugge, volgde zondagmiddag een nieuwe afgang in eigen huis tegen KV Kortrijk.

Paars-Wit verloor immers met 0-2, maar vooral de manier waarop de ploeg van coach Vincent Kompany zich presenteerde was bijzonder pover. Er zat amper diepgang in het spel, veel te vaak werd balverlies geleden en zowat alle spelers bleven onder hun gewenste niveau. Radiocommentator Tom Boudeweel spreekt dan ook van een nieuw dieptepunt. "We hebben nu al veel samen beleefd dit seizoen in de Jupiler Pro League, maar sorry, dit was er nu toch wel over hoor Anderlecht. Sprakeloos", reageerde Boudeweel op Twitter.

Vooral de offensieve onmondigheid van Paars-Wit was schrijnend. Zo kreeg de thuisploeg geen enkele bal tussen de palen en dat voor de tweede wedstrijd op rij. VTM-journalist Jarno Bertho berekende dat dit nog nóóit eerder is voorgekomen in de clubgeschiedenis.

UPDATE 22/02

Twee volledige competitiewedstrijden zonder ook maar één schot tussen de palen. Het is de bikkelharde conclusie na het verlies van Anderlecht thuis tegen KV Kortrijk (0-2). Ook vorige week in en tegen Cercle Brugge (0-0) lukte hen al geen enkele poging óp doel.

Dat vraagt toch om wat uitleg, dacht ook Sporza-journalist Bart Aerts, die de vraag voorlegde aan Vincent Kompany. Echter danste die er vlotjes omheen en wou de Anderlecht-coach hier eigenlijk geen aandacht aan schenken. Kompany stelde uiteraard wel dat dit correct was – hoe kan hij ook anders – maar werd er geen oorzaak gegeven, noch was Kompany hierover ongerust. De coach van Paars-Wit stelde namelijk dat er verder moet worden gekeken dan de laatste twee wedstrijden.

LEES OOK: Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Moet Kompany hierover ongerust zijn?

Meest recent

'Mourinho ongenadig: 2 spelers meteen doorgestuurd bij Real'

José Mourinho streek in de zomer opnieuw neer bij Real Madrid, dertien jaar na zijn vorige ...

9
9
Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

8
8
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

55
55
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

25
25
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

18
18
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

43
43
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

80
80
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

45
45
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

27
27
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

90
90
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

59
59
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

54
54
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

66
66
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

124
124
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

47
47
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

151
151
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

54
54
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

360
360
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

46
46
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

84
84
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

39
39
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

305
305
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

163
163
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

73
73

Meer sportnieuws