Kompany danst om historisch dieptepunt heen

door
Kompany danst om historisch dieptepunt heen

Met de knappe zeges tegen Genk en Union, leek de trein bij RSC Anderlecht helemaal vertrokken. Maar twee wedstrijden later staat de recordkampioen weer bij af. Na de non-match vorige week op het veld van Cercle Brugge, volgde zondagmiddag een nieuwe afgang in eigen huis tegen KV Kortrijk.

Paars-Wit verloor immers met 0-2, maar vooral de manier waarop de ploeg van coach Vincent Kompany zich presenteerde was bijzonder pover. Er zat amper diepgang in het spel, veel te vaak werd balverlies geleden en zowat alle spelers bleven onder hun gewenste niveau. Radiocommentator Tom Boudeweel spreekt dan ook van een nieuw dieptepunt. "We hebben nu al veel samen beleefd dit seizoen in de Jupiler Pro League, maar sorry, dit was er nu toch wel over hoor Anderlecht. Sprakeloos", reageerde Boudeweel op Twitter.

Vooral de offensieve onmondigheid van Paars-Wit was schrijnend. Zo kreeg de thuisploeg geen enkele bal tussen de palen en dat voor de tweede wedstrijd op rij. VTM-journalist Jarno Bertho berekende dat dit nog nóóit eerder is voorgekomen in de clubgeschiedenis.

UPDATE 22/02

Twee volledige competitiewedstrijden zonder ook maar één schot tussen de palen. Het is de bikkelharde conclusie na het verlies van Anderlecht thuis tegen KV Kortrijk (0-2). Ook vorige week in en tegen Cercle Brugge (0-0) lukte hen al geen enkele poging óp doel.

Dat vraagt toch om wat uitleg, dacht ook Sporza-journalist Bart Aerts, die de vraag voorlegde aan Vincent Kompany. Echter danste die er vlotjes omheen en wou de Anderlecht-coach hier eigenlijk geen aandacht aan schenken. Kompany stelde uiteraard wel dat dit correct was – hoe kan hij ook anders – maar werd er geen oorzaak gegeven, noch was Kompany hierover ongerust. De coach van Paars-Wit stelde namelijk dat er verder moet worden gekeken dan de laatste twee wedstrijden.

LEES OOK: Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Moet Kompany hierover ongerust zijn?

Meest recent

Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

39
39
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

58
58
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

54
54
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

244
244
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

314
314
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

64
64
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

23
23
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

393
393
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

94
94
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

141
141
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

234
234
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

31
31
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

67
67
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

143
143
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

2127
2127
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

191
191
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

545
545
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

266
266
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

12
12
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

212
212
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

655
655
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

559
559
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

505
505
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

522
522
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

101
101

Meer sportnieuws