Haaland heerst tegen Sevilla, Juventus onderuit in Porto

door
Haaland heerst tegen Sevilla, Juventus onderuit in Porto

In de Champions League heeft Borussia Dortmund woensdag een grote stap richting de kwartfinale gezet. Dankzij onder meer twee goals van Erling Braut Haaland haalden de Duitsers het met 2-3 op het veld van Sevilla. Juventus verloor dan weer op bezoek bij FC Porto, maar kon de schade wel beperken: 2-1.


Dortmund ging nochtans behoorlijk dramatisch van start. Via een afgeweken bal van Suso kwam Sevilla immers al snel op voorsprong. Maar nog voor rust zette BVB de scheve situatie recht. Zo maakt Mahmoud Dahoud er met een fraaie knal 1-1 van. Enkele minuten later achtte Haaland zijn moment gekomen. Na knap voorbereidend werk van Jadon Sancho werkte de Noorse beer netjes in doel. En vlak voor rust maakte hij er zelf 1-3 van.

De grote Haaland-show kreeg in de tweede helft evenwel geen vervolg. Dortmund was tevreden met de tussenstand en legde zijn aanvallende intenties even opzij. Sevilla kon daar ook weinig tegenover zetten in een tweede helft die gekenmerkt werd door pittige duels en heel wat nervositeit. Uiteindelijk tekende invaller Luuk de Jong nog voor de 2-3, waardoor we toch nog wat spanning krijgen in de terugmatch.

JUVENTUS MAAKT SLECHTE BEURT
Al na ruim een minuut ging Juventus-middenvelder Rodrigo Betancur in de fout door te kort terug te spelen op doelman Wojcich Szczesny. Spits Mehdi Taremi kreeg al glijdend, met enig fortuin, de bal in het doel. De Oude Dame kon weinig creëren en zag na ruim een half uur ook nog aanvoerder Giorgio Chiellini afhaken met een spierblessure. Alsof de duvel ermee speelde gaf Juve ook kort in de tweede helft weer een goal weg.

Porto vond een weg door de vijandelijke verdediging, waarna Moussa Marega van dichtbij kon binnentikken. De pover spelende Serie A-club, met een onzichtbare Cristiano Ronaldo, deed in de slotfase nog wel wat terug. In de 82e minuut was het Federico Chiesa die de aansluitingstreffer maakte. Zo gaan de Bianconeri nog met een redelijke uitgangspositie de return tegemoet.

LEES OOK: Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Denkt u dat Dortmund de kwalificatie nog uit handen geeft?

Meest recent

Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

6
6
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

34
34
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

59
59
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

66
66
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

84
84
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

206
206
'Lewandowski lonkt naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

259
259
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

25
25
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

78
78
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

133
133
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

146
146
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

122
122
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

85
85
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

500
500
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

318
318
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

91
91
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

887
887
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

131
131
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

174
174
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

335
335
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

189
189
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

86
86
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

876
876
Vermant ziet WK-plek in gevaar komen door ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

394
394

Meer sportnieuws