Haaland heerst tegen Sevilla, Juventus onderuit in Porto

196 stemmen
Haaland heerst tegen Sevilla, Juventus onderuit in Porto

In de Champions League heeft Borussia Dortmund woensdag een grote stap richting de kwartfinale gezet. Dankzij onder meer twee goals van Erling Braut Haaland haalden de Duitsers het met 2-3 op het veld van Sevilla. Juventus verloor dan weer op bezoek bij FC Porto, maar kon de schade wel beperken: 2-1.


Dortmund ging nochtans behoorlijk dramatisch van start. Via een afgeweken bal van Suso kwam Sevilla immers al snel op voorsprong. Maar nog voor rust zette BVB de scheve situatie recht. Zo maakt Mahmoud Dahoud er met een fraaie knal 1-1 van. Enkele minuten later achtte Haaland zijn moment gekomen. Na knap voorbereidend werk van Jadon Sancho werkte de Noorse beer netjes in doel. En vlak voor rust maakte hij er zelf 1-3 van.

De grote Haaland-show kreeg in de tweede helft evenwel geen vervolg. Dortmund was tevreden met de tussenstand en legde zijn aanvallende intenties even opzij. Sevilla kon daar ook weinig tegenover zetten in een tweede helft die gekenmerkt werd door pittige duels en heel wat nervositeit. Uiteindelijk tekende invaller Luuk de Jong nog voor de 2-3, waardoor we toch nog wat spanning krijgen in de terugmatch.

JUVENTUS MAAKT SLECHTE BEURT
Al na ruim een minuut ging Juventus-middenvelder Rodrigo Betancur in de fout door te kort terug te spelen op doelman Wojcich Szczesny. Spits Mehdi Taremi kreeg al glijdend, met enig fortuin, de bal in het doel. De Oude Dame kon weinig creëren en zag na ruim een half uur ook nog aanvoerder Giorgio Chiellini afhaken met een spierblessure. Alsof de duvel ermee speelde gaf Juve ook kort in de tweede helft weer een goal weg.

Porto vond een weg door de vijandelijke verdediging, waarna Moussa Marega van dichtbij kon binnentikken. De pover spelende Serie A-club, met een onzichtbare Cristiano Ronaldo, deed in de slotfase nog wel wat terug. In de 82e minuut was het Federico Chiesa die de aansluitingstreffer maakte. Zo gaan de Bianconeri nog met een redelijke uitgangspositie de return tegemoet.

LEES OOK: 'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Denkt u dat Dortmund de kwalificatie nog uit handen geeft?

Meest recent

'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

8
8
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

18
18
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

66
66
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

244
244
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

263
263
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

222
222
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

60
60
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

88
88
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

161
161
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

43
43
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

53
53
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

464
464
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

117
117
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

160
160
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

171
171
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

885
885
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

93
93
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

237
237
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

117
117
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

78
78
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

359
359
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

96
96
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

68
68
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

261
261

Meer sportnieuws