TRANSFERUURTJE: 'Club doet miljoenenbod, Alaba hakt knoop door'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club doet miljoenenbod, Alaba hakt knoop door'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNIeuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge blijft werk maken van de zomertransfer van Christos Tzolis. Volgens Sport Time legde Club reeds een concreet aanbod neer bij PAOK van 10 miljoen euro, met een clausule van 20 procent op de meerwaarde bij een doorverkoop én de helft van de rechten op Michael Krmencik. Die zou alvast beslist hebben dat hij in Griekenland wil blijven. Toch is Blauw-Zwart nog niet thuis. PAOK zou immers 15 miljoen euro verlangen, bovendien heerst er pittige concurrentie van PSV en Dortmund.

Kemar Lawrence keert na het seizoen mogelijk terug naar de MLS. Volgens SBI willen daar minstens twee teams de snelle back terug naar de Verenigde Staten halen. Het medium meent zelfs dat Anderlecht wel oren heeft naar een transfer en vrede zou nemen met ongeveer anderhalf miljoen euro, ofwel een recuperatie van de investering in Lawrence. Op zich niet onlogisch, vermits die slechts tot 2022 onder contract ligt bij de Brusselaars.

BUITENLAND
David Alaba zal zijn contract bij Bayern München niet verlengen, dat is al een tijdje bekend. Maar de Oostenrijker zou inmiddels een. keuze hebben gemaakt en zou eerstdaags zijn nieuwe club bekend maken. Met name Real Madrid wordt genoemd als zijn volgende werkgever, volgens buitenlandse media hangt daar wel een gigantisch prijskaartje aan vast. Volgens media als ESPN en The Telegraph heeft de multifunctionele voetballer (28) een vijfjarig contract geëist met een totale waarde van 110 miljoen euro.

André Onana mag liefst twaalf maanden lang niet voor Ajax uitkomen wegens het overtreden van de dopingregels en volgens de Turkse media willen de Amsterdammers daarom een nieuwe keeper aantrekken. Altay Bayindir zou hét doelwit van de nummer één van de Eredivisie zijn. Het betreft de eerste doelman van Fenerbahçe, die het al een tijdje uitstekend doet in de Süper Lig.

Volgens SPORT mag Real Madrid de hoop al opbergen om Kyllian Mbappé komende zomer aan te trekken, want de aanvaller zou in samenspraak met zijn entourage besloten hebben om dan niet te verkassen. Mbappé zou vinden dat zijn werk bij PSG nog niet af is en zou nog zeker een jaar in Parijs willen blijven. Daarna zou het wel de bedoeling zijn om te vertrekken in 2022, wanneer zijn contract afloopt. Dani Olmo van RB Leipzig zou volgens BILD wel een optie zijn bij Real.

Alex Craninx stond in januari op de radar van KAS Eupen, maar tot een overgang kwam het niet. De Belgische doelman heeft wel een andere club in Noorwegen gevonden. Dat maakte zijn nieuwe werkgever Lillestrom officieel bekend. Craninx komt op huurbasis over van reeksgenoot Molde, waar hij vooral tweede doelman was.

LEES OOK: Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Mbappé moet zo snel mogelijk naar Real trekken ...

Meest recent

‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

11
11
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

21
21
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

25
25
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

72
72
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

135
135
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

35
35
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

75
75
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

101
101
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

293
293
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

261
261
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

67
67
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

169
169
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

376
376
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

222
222
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

373
373
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

347
347
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

111
111
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

109
109
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

474
474
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

266
266
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

339
339
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

698
698
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

285
285
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

476
476
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

668
668

Meer sportnieuws