TRANSFERUURTJE: 'Club doet miljoenenbod, Alaba hakt knoop door'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club doet miljoenenbod, Alaba hakt knoop door'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNIeuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge blijft werk maken van de zomertransfer van Christos Tzolis. Volgens Sport Time legde Club reeds een concreet aanbod neer bij PAOK van 10 miljoen euro, met een clausule van 20 procent op de meerwaarde bij een doorverkoop én de helft van de rechten op Michael Krmencik. Die zou alvast beslist hebben dat hij in Griekenland wil blijven. Toch is Blauw-Zwart nog niet thuis. PAOK zou immers 15 miljoen euro verlangen, bovendien heerst er pittige concurrentie van PSV en Dortmund.

Kemar Lawrence keert na het seizoen mogelijk terug naar de MLS. Volgens SBI willen daar minstens twee teams de snelle back terug naar de Verenigde Staten halen. Het medium meent zelfs dat Anderlecht wel oren heeft naar een transfer en vrede zou nemen met ongeveer anderhalf miljoen euro, ofwel een recuperatie van de investering in Lawrence. Op zich niet onlogisch, vermits die slechts tot 2022 onder contract ligt bij de Brusselaars.

BUITENLAND
David Alaba zal zijn contract bij Bayern München niet verlengen, dat is al een tijdje bekend. Maar de Oostenrijker zou inmiddels een. keuze hebben gemaakt en zou eerstdaags zijn nieuwe club bekend maken. Met name Real Madrid wordt genoemd als zijn volgende werkgever, volgens buitenlandse media hangt daar wel een gigantisch prijskaartje aan vast. Volgens media als ESPN en The Telegraph heeft de multifunctionele voetballer (28) een vijfjarig contract geëist met een totale waarde van 110 miljoen euro.

André Onana mag liefst twaalf maanden lang niet voor Ajax uitkomen wegens het overtreden van de dopingregels en volgens de Turkse media willen de Amsterdammers daarom een nieuwe keeper aantrekken. Altay Bayindir zou hét doelwit van de nummer één van de Eredivisie zijn. Het betreft de eerste doelman van Fenerbahçe, die het al een tijdje uitstekend doet in de Süper Lig.

Volgens SPORT mag Real Madrid de hoop al opbergen om Kyllian Mbappé komende zomer aan te trekken, want de aanvaller zou in samenspraak met zijn entourage besloten hebben om dan niet te verkassen. Mbappé zou vinden dat zijn werk bij PSG nog niet af is en zou nog zeker een jaar in Parijs willen blijven. Daarna zou het wel de bedoeling zijn om te vertrekken in 2022, wanneer zijn contract afloopt. Dani Olmo van RB Leipzig zou volgens BILD wel een optie zijn bij Real.

Alex Craninx stond in januari op de radar van KAS Eupen, maar tot een overgang kwam het niet. De Belgische doelman heeft wel een andere club in Noorwegen gevonden. Dat maakte zijn nieuwe werkgever Lillestrom officieel bekend. Craninx komt op huurbasis over van reeksgenoot Molde, waar hij vooral tweede doelman was.

LEES OOK: 'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Mbappé moet zo snel mogelijk naar Real trekken ...

Meest recent

Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

18
18
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

100
100
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

26
26
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

67
67
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

344
344
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

154
154
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

310
310
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

101
101
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

33
33
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

105
105
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

159
159
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

148
148
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

485
485
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

170
170
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

130
130
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

302
302
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

310
310
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

440
440
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

68
68
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

264
264
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

85
85
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

121
121
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

137
137
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

136
136
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

58
58

Meer sportnieuws