TRANSFERUURTJE: 'Club doet miljoenenbod, Alaba hakt knoop door'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club doet miljoenenbod, Alaba hakt knoop door'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNIeuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge blijft werk maken van de zomertransfer van Christos Tzolis. Volgens Sport Time legde Club reeds een concreet aanbod neer bij PAOK van 10 miljoen euro, met een clausule van 20 procent op de meerwaarde bij een doorverkoop én de helft van de rechten op Michael Krmencik. Die zou alvast beslist hebben dat hij in Griekenland wil blijven. Toch is Blauw-Zwart nog niet thuis. PAOK zou immers 15 miljoen euro verlangen, bovendien heerst er pittige concurrentie van PSV en Dortmund.

Kemar Lawrence keert na het seizoen mogelijk terug naar de MLS. Volgens SBI willen daar minstens twee teams de snelle back terug naar de Verenigde Staten halen. Het medium meent zelfs dat Anderlecht wel oren heeft naar een transfer en vrede zou nemen met ongeveer anderhalf miljoen euro, ofwel een recuperatie van de investering in Lawrence. Op zich niet onlogisch, vermits die slechts tot 2022 onder contract ligt bij de Brusselaars.

BUITENLAND
David Alaba zal zijn contract bij Bayern München niet verlengen, dat is al een tijdje bekend. Maar de Oostenrijker zou inmiddels een. keuze hebben gemaakt en zou eerstdaags zijn nieuwe club bekend maken. Met name Real Madrid wordt genoemd als zijn volgende werkgever, volgens buitenlandse media hangt daar wel een gigantisch prijskaartje aan vast. Volgens media als ESPN en The Telegraph heeft de multifunctionele voetballer (28) een vijfjarig contract geëist met een totale waarde van 110 miljoen euro.

André Onana mag liefst twaalf maanden lang niet voor Ajax uitkomen wegens het overtreden van de dopingregels en volgens de Turkse media willen de Amsterdammers daarom een nieuwe keeper aantrekken. Altay Bayindir zou hét doelwit van de nummer één van de Eredivisie zijn. Het betreft de eerste doelman van Fenerbahçe, die het al een tijdje uitstekend doet in de Süper Lig.

Volgens SPORT mag Real Madrid de hoop al opbergen om Kyllian Mbappé komende zomer aan te trekken, want de aanvaller zou in samenspraak met zijn entourage besloten hebben om dan niet te verkassen. Mbappé zou vinden dat zijn werk bij PSG nog niet af is en zou nog zeker een jaar in Parijs willen blijven. Daarna zou het wel de bedoeling zijn om te vertrekken in 2022, wanneer zijn contract afloopt. Dani Olmo van RB Leipzig zou volgens BILD wel een optie zijn bij Real.

Alex Craninx stond in januari op de radar van KAS Eupen, maar tot een overgang kwam het niet. De Belgische doelman heeft wel een andere club in Noorwegen gevonden. Dat maakte zijn nieuwe werkgever Lillestrom officieel bekend. Craninx komt op huurbasis over van reeksgenoot Molde, waar hij vooral tweede doelman was.

LEES OOK: Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Mbappé moet zo snel mogelijk naar Real trekken ...

Meest recent

Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt nieuwe wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

0
0
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

113
113
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

192
192
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

39
39
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

72
72
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

326
326
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

554
554
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

137
137
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

77
77
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

63
63
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

45
45
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

734
734
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

291
291
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

111
111
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

455
455
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

147
147
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

213
213
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

199
199
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

167
167
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

106
106
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

116
116
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

125
125
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

72
72
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

336
336
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

92
92

Meer sportnieuws