TRANSFERUURTJE: 'Sevilla lonkt naar RSCA, bijzondere transfer Cavani'

door
TRANSFERUURTJE: 'Sevilla lonkt naar RSCA, bijzondere transfer Cavani'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNIeuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Om de financiële problemen te counteren is RSC Anderlecht komende zomer genoodzaakt om één of meerdere sterkhouders te verkopen. Vooral Albert Sambi-Lokonga wordt daarvoor genoemd. Het medium Estadio Deportivo sluit alvast niet uit dat Sevilla FC van de situatie gebruik maakt om straks een poging te ondernemen. De Andalusiërs werden in een recent verleden al aan Sambi Lokonga gelinkt, maar toen werd een overgang nooit echt concreet. Volgens het Hondurese Diez staat de 17-jarige Iverson Sacaza op dan weer zelf op de radar van Anderlecht. De aanvaller maakt momenteel deel uit van de Getafe City Soccer School.

Club Brugge hoopt op termijn een absoluut recordbedrag te vangen voor goudhaantje Noa Lang. Al lijkt het erop dat Blauw-Zwart een deeltje van de winsten zal moeten afstaan aan ex-club Ajax. "Ik hoorde van onze Belgische collega's dat er inderdaad een doorverkooppercentage werd afgesproken. Ik denk zo'n 10%, maar het kan ook 15% zijn", zei Ajax-watcher Mike Vermeij bij de voetbalpodcast van De Telegraaf.

Bij Zulte Waregem is Laurens De Bock weer titularis en in Het Nieuwsblad geeft hij aan dat hij liefst ook volgend seizoen bij Essevee zou blijven. Hij wordt tot het einde van het seizoen gehuurd, maar Zulte Waregem beschikt over een aankoopoptie. Bij Leeds heeft De Bock nog een contract tot 2022, maar de kans is onbestaande dat hij daar nog aan de bak zou raken.

BUITENLAND
Edinson Cavani beschikt over een aflopend contract bij Manchester United. De Engelsen hebben wel nog een optie, maar de kans bestaat dat die niet gelicht wordt. Volgens ESPN zou Boca Juniors in dat geval willen toeslaan. De Argentijnse topclub zou zelfs al de eerste contacten hebben gelegd. Naar verluidt wil Boca de Uruguayaan sowieso aantrekken. Indien zijn overeenkomst bij United toch verlengd wordt, zal de club zelfs wachten tot 2022.

RB Leipzig heeft linksachter Angelino definitief aangetrokken. De Duitse club maakte officieel bekend dat het de speler helemaal heeft overgenomen van de Engelse topclub Manchester City. Leipzig huurde de voormalige speler van PSV dit seizoen van City en hij liet er een geweldige indruk achter. De club had een aankoopoptie op de speler en ze hebben besloten die te lichten. Het betaalt 18 miljoen euro voor de speler.

RKC Waalwijk wist afgelopen zomer Ahmed Touba voor een prikje weg te halen bij Club Brugge. De linksvoetige verdediger is er aan een bijzonder sterk seizoen bezig. En dat zou de jonge Belg wel eens een fraaie transfer kunnen opleveren. AZ en Ajax informeerden volgens onze bronnen al, maar voorlopig is het nog niet concreet.

Globo Esporte stelt dat de transfervrije Diego Costa de voorbije dagen onderhandelde met het Braziliaanse Palmeiras. Toch lijkt een overgang naar Sao Paulo er niet in te zitten. De meest recente winnaar van de Copa Libertadores zou onvoldoende middelen hebben om aan zijn salarisvoorwaarden te voldoen. Toch zou Costa nog niet hoeven wanhopen. Vanuit Turkije, Qatar en Saudi-Arabië zou immers ook belangstelling heersen.

Orlando City haalde een grote naam naar de Verenigde Staten. De Amerikaanse club zag Daryl Dike naar Barnsley verkassen en de werkgever van Nani heeft Alexandre Patro aangetrokken als vervanger. De Braziliaanse aanvaller had geen club meer, nadat hij de afgelopen twee jaar uitkwam voor Sao Paulo.

LEES OOK: Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

Denkt u dat Lokonga meer dan 20 miljoen zal opbrengen?

Meest recent

Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

0
0
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

27
27
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

6
6
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

33
33
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

251
251
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

115
115
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

150
150
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

36
36
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

260
260
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

16
16
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

74
74
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

77
77
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

102
102
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

935
935
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

168
168
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

50
50
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

36
36
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

92
92
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

426
426
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

49
49
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

223
223
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

78
78
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

74
74
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

342
342
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

500
500

Meer sportnieuws