TRANSFERUURTJE: 'Sevilla lonkt naar RSCA, bijzondere transfer Cavani'

962 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Sevilla lonkt naar RSCA, bijzondere transfer Cavani'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNIeuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Om de financiële problemen te counteren is RSC Anderlecht komende zomer genoodzaakt om één of meerdere sterkhouders te verkopen. Vooral Albert Sambi-Lokonga wordt daarvoor genoemd. Het medium Estadio Deportivo sluit alvast niet uit dat Sevilla FC van de situatie gebruik maakt om straks een poging te ondernemen. De Andalusiërs werden in een recent verleden al aan Sambi Lokonga gelinkt, maar toen werd een overgang nooit echt concreet. Volgens het Hondurese Diez staat de 17-jarige Iverson Sacaza op dan weer zelf op de radar van Anderlecht. De aanvaller maakt momenteel deel uit van de Getafe City Soccer School.

Club Brugge hoopt op termijn een absoluut recordbedrag te vangen voor goudhaantje Noa Lang. Al lijkt het erop dat Blauw-Zwart een deeltje van de winsten zal moeten afstaan aan ex-club Ajax. "Ik hoorde van onze Belgische collega's dat er inderdaad een doorverkooppercentage werd afgesproken. Ik denk zo'n 10%, maar het kan ook 15% zijn", zei Ajax-watcher Mike Vermeij bij de voetbalpodcast van De Telegraaf.

Bij Zulte Waregem is Laurens De Bock weer titularis en in Het Nieuwsblad geeft hij aan dat hij liefst ook volgend seizoen bij Essevee zou blijven. Hij wordt tot het einde van het seizoen gehuurd, maar Zulte Waregem beschikt over een aankoopoptie. Bij Leeds heeft De Bock nog een contract tot 2022, maar de kans is onbestaande dat hij daar nog aan de bak zou raken.

BUITENLAND
Edinson Cavani beschikt over een aflopend contract bij Manchester United. De Engelsen hebben wel nog een optie, maar de kans bestaat dat die niet gelicht wordt. Volgens ESPN zou Boca Juniors in dat geval willen toeslaan. De Argentijnse topclub zou zelfs al de eerste contacten hebben gelegd. Naar verluidt wil Boca de Uruguayaan sowieso aantrekken. Indien zijn overeenkomst bij United toch verlengd wordt, zal de club zelfs wachten tot 2022.

RB Leipzig heeft linksachter Angelino definitief aangetrokken. De Duitse club maakte officieel bekend dat het de speler helemaal heeft overgenomen van de Engelse topclub Manchester City. Leipzig huurde de voormalige speler van PSV dit seizoen van City en hij liet er een geweldige indruk achter. De club had een aankoopoptie op de speler en ze hebben besloten die te lichten. Het betaalt 18 miljoen euro voor de speler.

RKC Waalwijk wist afgelopen zomer Ahmed Touba voor een prikje weg te halen bij Club Brugge. De linksvoetige verdediger is er aan een bijzonder sterk seizoen bezig. En dat zou de jonge Belg wel eens een fraaie transfer kunnen opleveren. AZ en Ajax informeerden volgens onze bronnen al, maar voorlopig is het nog niet concreet.

Globo Esporte stelt dat de transfervrije Diego Costa de voorbije dagen onderhandelde met het Braziliaanse Palmeiras. Toch lijkt een overgang naar Sao Paulo er niet in te zitten. De meest recente winnaar van de Copa Libertadores zou onvoldoende middelen hebben om aan zijn salarisvoorwaarden te voldoen. Toch zou Costa nog niet hoeven wanhopen. Vanuit Turkije, Qatar en Saudi-Arabië zou immers ook belangstelling heersen.

Orlando City haalde een grote naam naar de Verenigde Staten. De Amerikaanse club zag Daryl Dike naar Barnsley verkassen en de werkgever van Nani heeft Alexandre Patro aangetrokken als vervanger. De Braziliaanse aanvaller had geen club meer, nadat hij de afgelopen twee jaar uitkwam voor Sao Paulo.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

Denkt u dat Lokonga meer dan 20 miljoen zal opbrengen?

Meest recent

Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

43
43
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

34
34
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

150
150
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

33
33
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

46
46
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

79
79
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

327
327
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

29
29
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

74
74
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

218
218
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

152
152
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

116
116
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

90
90
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

155
155
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

418
418
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

79
79
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

459
459
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

102
102
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

326
326
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

520
520
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

377
377
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

475
475
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

561
561
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

935
935

Meer sportnieuws