TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Braziliaan, transfersom Diatta bekend'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Braziliaan, transfersom Diatta bekend'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNIeuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge verkocht Krépin Diatta in januari aan AS Monaco. De Senegalees bracht toch een stuk minder op dan de 20 miljoen euro + bonussen die in eerste instantie werd gedacht. Thierno Seydi, één van de makelaars die betrokken was bij de deal, laat in buitenlandse media weten dat Monaco 17 miljoen euro heeft overgemaakt aan Blauw-Zwart. Dat bedrag kan nog met 3 miljoen euro oplopen wegens allerhande bonussen.

RSC Anderlecht zal in de zomer mogelijk op zoek moeten naar een centrale verdediger, want Matt Miazga wordt zonder aankoopoptie gehuurd van Chelsea. Een mogelijke opvolger zou alvast de Braziliaanse jeugdinternational Adryelson kunnen worden. De 22-jarige verdediger van Sport Recife is volgens journalist Pedro Maranhão op de radar van Paars-Wit verschenen. Er zijn echter nog heel wat gegadigden, want ook Athletico Paranaense, Internacional, Grêmio, Lazio en Atalanta worden genoemd.

Mehdi Carcela zal na het seizoen dan toch niet vertrekken bij Standard. Want via het officiële TikTok-account van de club maakten de Rouches vrijdag bekend dat de 22-voudig Marokkaans international zijn lot langer aan de het huidige nummer zes in de stand verbonden heeft. Het gaat om een verlenging van één seizoen.

BUITENLAND
Bayern München heeft zijn eerste grote aanwinst voor volgend seizoen al beet. Dayot Upamecano maakt in de zomer de overstap van RB Leipzig naar Bayern, dat maakte technisch directeur Hasan Salihamidzic officieel bekend. "Ik kan het bevestigen, we zijn heel blij", zei hij aan Bild. De Duitse kampioen betaalt 42,5 miljoen euro voor de Fransman. Leipzig had niets te zeggen over deze deal, want dat bedrag was vastgelegd in zijn contract.

Hakim Ziyech heeft zijn draai op Stamford Bridge nog niet helemaal gevonden en dat zou wel eens tot een bliksemvertrek bij Chelsea FC kunnen leiden. Het Italiaanse medium Calciomercato weet vrijdag immers te melden dat zowel Juventus als AC Milan belangstelling toont voor Ziyech. Beide grootmachten uit de Serie A zouden de situatie van de 27-jarige spelmaker nauwlettend in de gaten houden.

Borussia Dortmund is aan een kwakkelseizoen bezig waarin het naast Champions League-voetbal dreigt te grijpen en is daarom mogelijk genoodzaakt enkele sterkhouders te verkopen. Dat zien ze ook bij Manchester United en volgens Eurosport willen ze in de zomer een nieuwe poging wagen om jadon Sancho binnen te halen. Dat zou United wel voor een prikje willen doen, want het zou van plan zijn om de gesprekken te openen met een bod van amper 57 miljoen euro. In de zomer vroeg Dortmund nog meer dan het dubbele.

Liverpool FC heeft het momenteel erg lastig om te bevestigen na de landstitel van vorig seizoen, komende zomer zou men op Anfield dan ook aan de selectie willen sleutelen. Een nieuwe middenvelder zou alvast bovenaan de verlanglijst staan. De belangrijkste reden daarvoor is het feit dat Georgino Wijnaldum zijn contract bij Liverpool nog steeds niet verlengd heeft. De kans op een vertrek van de Nederlander wordt met de dag groter en dus zal een vervangen gevonden moeten worden. Eerder deze week werd de naam van Youri Tielemans al geopperd, maar er zijn ook andere en meer concrete pistes. Denis Zakaria van Borussia Mönchengladbach bijvoorbeeld.

LEES OOK: Extra troef Rode Duivels: nieuw wapen Doku ontdekt

Tielemans zou een ideale middenvelder voor Liverpool zijn ...

Meest recent

Extra troef Rode Duivels: nieuw wapen Doku ontdekt

Jérémy Doku is al jaren een gevestigde naam in de Belgische nationale ploeg. Bij ...

2
2
HVH ziet grote JPL-revelatie: “Kopie van Emile Mpenza”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen onderweg en de analisten kunnen al een eerste beeld ...

29
29
Anderlecht reageert voor het eerst op vertrek Vandenhaute

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit werd vroegtijdig uitgeschakeld in Europa en ...

155
155
Bliksemvertrek Christian Burgess naar Saudi-Arabië?

Christian Burgess is een icoon van Union SG. De aanvoerder ligt momenteel in de lappenmand en de ...

94
94
Haaland legt bommetje: straffe boodschap over KDB

In de Champions League staan deze week weer een pak mooie wedstrijden op het programma. Maar de ...

65
65
Crisisplan Anderlecht: duo dreigt gratis te vertrekken

RSC Anderlecht cashte in het slot van de zomermercato nog stevig op Jan-Carlo Simic en Kasper ...

173
173
'Keeperscircus Club: nieuw element werpt ander licht'

Het keepers-rotatieplan bij Club Brugge blijft de gemoederen bedaren. Zeker nu Nordin Jackers voor ...

264
264
'Superster maakt Barça gek: Laporta is geobsedeerd'

FC Barcelona maakt zich momenteel op voor de start van zijn Champions League-campagne, aanstaande ...

91
91
'Ongepaste' houding Renard onder vuur: "Niet klassevol"

Olivier Renard heeft een woelige eerste zomermercato als sportief directeur van RSC Anderlecht ...

303
303
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

119
119
Union door in Champions League? Vandenbempt voorspelt

De League Phase van de Champions League barst dinsdagavond in alle hevigheid los. En het is zowaar ...

82
82
Fink moet ingrijpen: grote wijziging in basiself Genk?

KRC Genk moest zondagavond vrede nemen met een puntje op het veld van RSC Anderlecht. De Limburgers ...

361
361
Het knettert bij Club: speler kan elk moment ontploffen

Club Brugge sloeg €32 miljoen van Crystal Palace af en bouwt rond Tzolis tot 2029. Wekenlang ...

405
405
Champions League: het programma op de Belgische zenders

Dinsdagavond is het zover, dan wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Om de ...

199
199
Club laat miljoenenaankoop vallen: "Vreemde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

501
501
Drastisch plan Anderlecht: viertal op straat gezet?

Dankzij de onverwachte jackpot van Jan-Carlo Simic, kon RSC Anderlecht alsnog een positieve ...

965
965
Noa Lang in diepe problemen: 'Terugkeer naar Club Brugge'

In de Champions League gaat SSC Napoli donderdag op bezoek bij Manchester City. De spotlights zullen ...

761
761
Vanhaezebrouck waarschuwt Club: code rood in Brugge

Club Brugge begint donderdag in eigen huis aan een nieuwe campagne in de Champions League. De ideale ...

250
250
Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

290
290
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

169
169
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

872
872
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

480
480
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

43
43
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

134
134
Harde boodschap voor Hasi: zelfs die coach was beter

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

257
257

Meer sportnieuws