Bloedrode cijfers Anderlecht: schuldenberg van 116,7 miljoen

door
Bloedrode cijfers Anderlecht: schuldenberg van 116,7 miljoen

Waar het sportief gezien steeds beter lijkt te lopen, blijft RSC Anderlecht kampen met zware financiële problemen. Zo kon zakenkrant De Tijd de jaarrekening van het voorbije seizoen 2019-2020 inkijken. En de cijfers van de recordkampioen kleuren opnieuw rood, bloedrood zelfs.


Het goede nieuws is dat Anderlecht zijn inkomsten, voornamelijk dankzij transfergelden, wist op te trekken tot 89 miljoen euro. Maar ondanks pogingen van de clubleiding om te besparen, zijn de kosten andermaal gestegen tot 122 miljoen euro. Volgens De Tijd bedroeg het nettoresultaat uiteindelijk zo'n 36.4 miljoen euro verlies. De schuldenberg zou mede daardoor gestegen zijn tot liefst 116,7 miljoen euro.

Bovendien werden in de voorbije jaarrekening slechts vier 'corona-maanden' opgenomen. De grote impact van de crisis, vooral dan het wegvallen van de wedstrijd gerelateerde inkomsten, zal zich pas laten voelen in de volgende jaarrekening. Al probeert RSCA ook positief te blijven. Door het spelen zonder publiek vallen immers ook een groot deel aan kosten weg, terwijl de sponsorgelden grotendeels intact blijven.

Bovendien zal de club de vruchten plukken van het nieuwe en lucratieve TV-contract. Én wordt de recordverkoop van Jérémy Doku nog in de berekening opgenomen. Maar andermaal werd duidelijk dat de aandeelhouders dringend tot een akkoord moeten komen over een structureel herstelplan.

LEES OOK: 'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

Denkt u dat RSCA binnen de vijf jaar weer rendabel kan worden?

Meest recent

Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

14
14
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

61
61
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

114
114
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

48
48
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

102
102
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

222
222
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

71
71
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

213
213
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

140
140
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

144
144
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

350
350
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

159
159
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

281
281
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

151
151
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

189
189
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

368
368
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

504
504
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

112
112
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

424
424
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

42
42
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

330
330
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

54
54
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

722
722
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

206
206
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

209
209

Meer sportnieuws