Bloedrode cijfers Anderlecht: schuldenberg van 116,7 miljoen

door
Bloedrode cijfers Anderlecht: schuldenberg van 116,7 miljoen

Waar het sportief gezien steeds beter lijkt te lopen, blijft RSC Anderlecht kampen met zware financiële problemen. Zo kon zakenkrant De Tijd de jaarrekening van het voorbije seizoen 2019-2020 inkijken. En de cijfers van de recordkampioen kleuren opnieuw rood, bloedrood zelfs.


Het goede nieuws is dat Anderlecht zijn inkomsten, voornamelijk dankzij transfergelden, wist op te trekken tot 89 miljoen euro. Maar ondanks pogingen van de clubleiding om te besparen, zijn de kosten andermaal gestegen tot 122 miljoen euro. Volgens De Tijd bedroeg het nettoresultaat uiteindelijk zo'n 36.4 miljoen euro verlies. De schuldenberg zou mede daardoor gestegen zijn tot liefst 116,7 miljoen euro.

Bovendien werden in de voorbije jaarrekening slechts vier 'corona-maanden' opgenomen. De grote impact van de crisis, vooral dan het wegvallen van de wedstrijd gerelateerde inkomsten, zal zich pas laten voelen in de volgende jaarrekening. Al probeert RSCA ook positief te blijven. Door het spelen zonder publiek vallen immers ook een groot deel aan kosten weg, terwijl de sponsorgelden grotendeels intact blijven.

Bovendien zal de club de vruchten plukken van het nieuwe en lucratieve TV-contract. Én wordt de recordverkoop van Jérémy Doku nog in de berekening opgenomen. Maar andermaal werd duidelijk dat de aandeelhouders dringend tot een akkoord moeten komen over een structureel herstelplan.

LEES OOK: Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Denkt u dat RSCA binnen de vijf jaar weer rendabel kan worden?

Meest recent

Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

16
16
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

58
58
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

201
201
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

72
72
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

64
64
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

111
111
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

64
64
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

207
207
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

154
154
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

66
66
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

286
286
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

213
213
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

295
295
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

447
447
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

140
140
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

99
99
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

599
599
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

301
301
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

317
317
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

190
190
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

303
303
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

437
437
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

84
84
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

143
143
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

71
71

Meer sportnieuws