Bloedrode cijfers Anderlecht: schuldenberg van 116,7 miljoen

1906 stemmen
Bloedrode cijfers Anderlecht: schuldenberg van 116,7 miljoen

Waar het sportief gezien steeds beter lijkt te lopen, blijft RSC Anderlecht kampen met zware financiële problemen. Zo kon zakenkrant De Tijd de jaarrekening van het voorbije seizoen 2019-2020 inkijken. En de cijfers van de recordkampioen kleuren opnieuw rood, bloedrood zelfs.


Het goede nieuws is dat Anderlecht zijn inkomsten, voornamelijk dankzij transfergelden, wist op te trekken tot 89 miljoen euro. Maar ondanks pogingen van de clubleiding om te besparen, zijn de kosten andermaal gestegen tot 122 miljoen euro. Volgens De Tijd bedroeg het nettoresultaat uiteindelijk zo'n 36.4 miljoen euro verlies. De schuldenberg zou mede daardoor gestegen zijn tot liefst 116,7 miljoen euro.

Bovendien werden in de voorbije jaarrekening slechts vier 'corona-maanden' opgenomen. De grote impact van de crisis, vooral dan het wegvallen van de wedstrijd gerelateerde inkomsten, zal zich pas laten voelen in de volgende jaarrekening. Al probeert RSCA ook positief te blijven. Door het spelen zonder publiek vallen immers ook een groot deel aan kosten weg, terwijl de sponsorgelden grotendeels intact blijven.

Bovendien zal de club de vruchten plukken van het nieuwe en lucratieve TV-contract. Én wordt de recordverkoop van Jérémy Doku nog in de berekening opgenomen. Maar andermaal werd duidelijk dat de aandeelhouders dringend tot een akkoord moeten komen over een structureel herstelplan.

LEES OOK: Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Denkt u dat RSCA binnen de vijf jaar weer rendabel kan worden?

Meest recent

Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

7
7
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

51
51
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

83
83
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

107
107
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

69
69
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

219
219
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

48
48
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

235
235
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

528
528
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

347
347
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

431
431
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

74
74
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

118
118
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

169
169
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

59
59
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

127
127
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

189
189
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

138
138
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

91
91
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

468
468
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

168
168
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

93
93
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

349
349
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

337
337

Meer sportnieuws