Bloedrode cijfers Anderlecht: schuldenberg van 116,7 miljoen

door
Bloedrode cijfers Anderlecht: schuldenberg van 116,7 miljoen

Waar het sportief gezien steeds beter lijkt te lopen, blijft RSC Anderlecht kampen met zware financiële problemen. Zo kon zakenkrant De Tijd de jaarrekening van het voorbije seizoen 2019-2020 inkijken. En de cijfers van de recordkampioen kleuren opnieuw rood, bloedrood zelfs.


Het goede nieuws is dat Anderlecht zijn inkomsten, voornamelijk dankzij transfergelden, wist op te trekken tot 89 miljoen euro. Maar ondanks pogingen van de clubleiding om te besparen, zijn de kosten andermaal gestegen tot 122 miljoen euro. Volgens De Tijd bedroeg het nettoresultaat uiteindelijk zo'n 36.4 miljoen euro verlies. De schuldenberg zou mede daardoor gestegen zijn tot liefst 116,7 miljoen euro.

Bovendien werden in de voorbije jaarrekening slechts vier 'corona-maanden' opgenomen. De grote impact van de crisis, vooral dan het wegvallen van de wedstrijd gerelateerde inkomsten, zal zich pas laten voelen in de volgende jaarrekening. Al probeert RSCA ook positief te blijven. Door het spelen zonder publiek vallen immers ook een groot deel aan kosten weg, terwijl de sponsorgelden grotendeels intact blijven.

Bovendien zal de club de vruchten plukken van het nieuwe en lucratieve TV-contract. Én wordt de recordverkoop van Jérémy Doku nog in de berekening opgenomen. Maar andermaal werd duidelijk dat de aandeelhouders dringend tot een akkoord moeten komen over een structureel herstelplan.

LEES OOK: 'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

Denkt u dat RSCA binnen de vijf jaar weer rendabel kan worden?

Meest recent

Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

36
36
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

34
34
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

16
16
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

39
39
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

318
318
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

44
44
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

464
464
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

313
313
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

20
20
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

65
65
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

135
135
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

364
364
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

186
186
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

617
617
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

496
496
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

239
239
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

64
64
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

300
300
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

54
54
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

867
867
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

194
194
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

145
145
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

55
55
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

318
318
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

393
393

Meer sportnieuws