Bloedrode cijfers Anderlecht: schuldenberg van 116,7 miljoen

door
Bloedrode cijfers Anderlecht: schuldenberg van 116,7 miljoen

Waar het sportief gezien steeds beter lijkt te lopen, blijft RSC Anderlecht kampen met zware financiële problemen. Zo kon zakenkrant De Tijd de jaarrekening van het voorbije seizoen 2019-2020 inkijken. En de cijfers van de recordkampioen kleuren opnieuw rood, bloedrood zelfs.


Het goede nieuws is dat Anderlecht zijn inkomsten, voornamelijk dankzij transfergelden, wist op te trekken tot 89 miljoen euro. Maar ondanks pogingen van de clubleiding om te besparen, zijn de kosten andermaal gestegen tot 122 miljoen euro. Volgens De Tijd bedroeg het nettoresultaat uiteindelijk zo'n 36.4 miljoen euro verlies. De schuldenberg zou mede daardoor gestegen zijn tot liefst 116,7 miljoen euro.

Bovendien werden in de voorbije jaarrekening slechts vier 'corona-maanden' opgenomen. De grote impact van de crisis, vooral dan het wegvallen van de wedstrijd gerelateerde inkomsten, zal zich pas laten voelen in de volgende jaarrekening. Al probeert RSCA ook positief te blijven. Door het spelen zonder publiek vallen immers ook een groot deel aan kosten weg, terwijl de sponsorgelden grotendeels intact blijven.

Bovendien zal de club de vruchten plukken van het nieuwe en lucratieve TV-contract. Én wordt de recordverkoop van Jérémy Doku nog in de berekening opgenomen. Maar andermaal werd duidelijk dat de aandeelhouders dringend tot een akkoord moeten komen over een structureel herstelplan.

LEES OOK: Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Denkt u dat RSCA binnen de vijf jaar weer rendabel kan worden?

Meest recent

'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

20
20
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

27
27
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

97
97
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

42
42
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

68
68
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

28
28
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

218
218
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

160
160
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

220
220
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

242
242
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

116
116
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

239
239
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

917
917
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

97
97
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

50
50
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

115
115
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

601
601
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

245
245
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

659
659
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

185
185
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

249
249
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

45
45
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

56
56
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

701
701
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

862
862

Meer sportnieuws