'Anderlecht maakt zich op voor zomerse toptransfer'

door
'Anderlecht maakt zich op voor zomerse toptransfer'

RSC Anderlecht lijkt sportief weer op de goede weg, de manier waarop de Brusselaars zondag van KRC Genk wonnen was alvast erg veelbelovend. Maar financieel gezien blijft de recordkampioen met de nodige problemen kampen. Zo wordt er maar geen akkoord gevonden onder de aandeelhouders.


Michael Verschueren, spreekbuis van de minderheidsaandeelhouders, liet afgelopen weekend verstaan dat Anderlecht die oplossing vooral moet zoeken uit sportieve inkomsten. Met andere woorden: Europees voetbal. Maar volgens financieel journalist Dries Bervoet zullen er ook weer spelers verkocht moeten worden. "Een snelle oplossing is niet voor meteen. Vergeet niet dat de situatie dramatisch was en de club met een grote put zit. Het enige wat Anderlecht nu heel snel uit die put kan trekken, is hun jong talent verkopen naar het voorbeeld van Jérémy Doku voor 20 tot 30 miljoen euro", vertelde hij tegenover De Tribune.

Paars-Wit heeft momenteel nog enkele goudhaantjes rondlopen die op korte termijn een aardige som kunnen opbrengen, denk bijvoorbeeld aan Albert Sambi Lokonga. Maar dat zou sportief wel weer een aderlating zijn. Analist Peter Vandenbempt stelt echter dat het niet zover hoeft te komen. Al is Europees voetbal dan wel een must. "Zo kan de club voorkomen dat een sleutelspeler als Sambi Lokonga verkocht moet worden in de zomer. Dus het zal ofwel Europees geld worden ofwel talent verkopen", aldus Vandenbempt in de podcast.

LEES OOK: Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Wie denkt u dat RSCA op korte termijn het meest zal opbrengen?

Meest recent

Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

16
16
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

23
23
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

258
258
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

291
291
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

89
89
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

324
324
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

146
146
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

214
214
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

264
264
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

114
114
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

62
62
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

199
199
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

162
162
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

73
73
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

96
96
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

44
44
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

264
264
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

280
280
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

254
254
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

237
237
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

313
313
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

416
416
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

479
479
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

792
792
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

519
519

Meer sportnieuws