Pro League komt met nieuws over doorgaan sneeuwwedstrijden

door
Pro League komt met nieuws over doorgaan sneeuwwedstrijden

De Lage Landen kregen dit weekend te maken met een stevige winterprik en dat bleef niet zonder gevolgen voor het profvoetbal. Zo werden de zondagswedstrijden in 1B uitgesteld en ook in de Nederlandse Eredivisie zal er geen bal rollen. In de Jupiler Pro League lijkt wel alles te kunnen doorgaan.


Onze noorderburen namen de beslissing om op voorhand alles uit te stellen vooral uit bekommernis om de betrokkenen. "Ondanks dat er zonder publiek wordt gespeeld, wordt er in het geval van extreem weer uiteraard ook altijd rekening gehouden met de spelers en anderen die wel naar het stadion moeten komen", verklaarde de KNVB deze beslissing. In ons land wordt echter enkel naar de staat van het veld gekeken, zeker nu er geen supporters naar de wedstrijden moeten afreizen. En wat dat betreft lijken de clubs goed werk te hebben geleverd. Zo gaan vooralsnog alle wedstrijden door.

Uiteraard kan dat nog veranderen indien er in de loop van de dag extra sneeuw valt, maar de Pro League ziet het positief in. "Alles gaat door zoals gepland, tenzij de scheidsrechter op het moment zelf beslist dat ze niet kunnen voetballen. Vanuit de clubs die vandaag thuis spelen horen we dat ze bezig zijn om het veld speelklaar te krijgen. Op dit moment sneeuwt het nog licht in de provincie Antwerpen, maar in principe is er geen probleem om te spelen", aldus woordvoerder Stijn Van Bever bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: 'Spanning loopt op: Pro League verstuurt DAZN harde boodschap'

Logisch dat de wedstrijden doorgaan?

Meest recent

Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

18
18
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

112
112
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

170
170
Analisten unaniem: één winnaar na tweeluik Rode Duivels

De Rode Duivels gaan naar het WK. Tegen het bescheiden Liechtenstein lieten de troepen van Rudi ...

175
175
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

42
42
Doorbraak onder Garcia: "WK is een jongensdroom"

Onder Rudi Garcia komen een aantal Rode Duivels boven water. Zo was er gisteren een uitblinker die ...

95
95
Verheyen en Degryse over Garcia: "Zou laf zijn van de bond"

Rudi Garcia krijgt de volle laag vanuit bepaalde hoek. De kritiek is deels terecht, deels ...

182
182
Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Rudi Garcia heeft de Belgen naar het WK geloodst. Dat is een goede prestatie, maar zeker niet ...

111
111
Weelde voor Garcia: "Ik hoop in de basis te blijven staan"

Rudi Garcia mocht gisteren een feestje vieren. De WK-kwalificatie is een feit. Opdracht volbracht. ...

102
102
Plotse lof voor Garcia: "We zijn op de goede weg"

Het is hommeles tussen Rudi Garcia en Het Laatste Nieuws. Na de WK-kwalificatie stellen ze de ...

94
94
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

140
140
Witsel weet niet wat hij ziet: "Dit was héél emotioneel"

Na ongeveer een uur spelen bracht Rudi Garcia Axel Witsel in het veld. Hij gaf het Luikse publiek zo ...

170
170
Onthuld: 'Mannaert verkoos deze topcoach boven Garcia'

Na het behoud in de A-divisie van de Nations League, heeft Rudi Garcia ook zijn tweede grote target ...

351
351
Garcia vs. De Bilde: is dít de reden voor spanningen?

De Rode Duivels vierden dinsdagavond een uitgebreid feestje na hun kwalificatie voor het WK 2026. ...

496
496
Twee nieuwe WK-sprookjes, opsteker Duivels bij loting

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht geplaatst voor het WK in Canada, Mexico en de ...

223
223
'De Cat grof wild: transferplannen Anderlecht bekend'

Door de vroegtijdige uitschakeling van de Belgische ploeg op het WK U17, is Nathan De Cat ruim op ...

388
388
‘Druk op García stijgt: Belgische topcoach klopt al aan’

De druk op Rudi García wordt met de dag zwaarder: de resultaten vallen nog mee, maar op het ...

338
338
België naar WK: buitenlandse pers smult van één Rode Duivel

Als de balletjes op vijf december in de trommel gaan voor de loting van de groepsfase op het WK ...

426
426
Domper op feestavond: Garcia clasht met Gilles De Bilde

De Rode Duivels gaan naar het WK 2026! Zoals verwacht werd de kwalificatie dinsdagavond verzilverd ...

955
955
Met nieuwe bondscoach naar WK? 'Vincent Mannaert aan zet'

De Rode Duivels zijn sinds dinsdagavond zeker van hun WK-ticket na een mooie gala-avond tegen ...

282
282
Duivel solliciteert meteen naar WK: "Verdien mijn plaats"

De Rode Duivels mogen naar het WK, zoveel is nu ook definitief duidelijk. De kwalificatie kon hen ...

285
285
Kranten unaniem: één Rode Duivel alweer dé uitblinker

De Rode Duivels hebben dinsdagavond uiteindelijk toch hun WK-ticket in stijl weten binnen te halen. ...

341
341
Deze landen mogen al naar WK, zo zien barrages eruit

Dinsdagavond werden de laatste kwalificatiewedstrijden voor het WK afgewerkt. Enkel in Noord-Amerika ...

357
357
Spanje, Zwitserland, Oostenrijk, Schotland naar WK na thrillers

Naast de Rode Duivels wisten nog een aantal Europese landen zich dinsdag van het WK te verzilveren. ...

106
106

Meer sportnieuws