Kritiek op Kompany neemt toe: "Andere trainer overleefde dit niet"

door
Kritiek op Kompany neemt toe:

RSC Anderlecht kon vlak voor de jaarwissel enkele hoopgevende resultaten voorleggen, maar 2021 is voorlopig een grote teleurstelling voor Paars-Wit. Enkel de thuismatch tegen Charleroi was wel degelijk goed. In de andere duels van de afgelopen weken was het spelniveau te laag of werd te vaak puntenverlies geleden.


Omdat ook de meeste andere clubs behoorlijk wisselvallig presteren, blijft Anderlecht weliswaar in de running voor deelname aan Play-Off I. Maar de balans sinds de winterstop is ronduit dramatisch. Zo behaalde RSCA een erg magere 6 op 18, voorlopig werd alleen van Charleroi gewonnen. En ook bij het geleverde spel mogen vraagtekens geplaatst worden. De club ambieert een duidelijk herkenbare stijl met dominant en aanvallend voetbal. Maar daar was de voorbije weken zelden iets van te merken. Anderlecht scoorde in 2021 bijvoorbeeld nog maar 4 keer, waarvan slechts 1 veldgoal.

Op sociale media neemt de kritiek dan ook toe op trainer Vincent Kompany, die tot dusver quasi ongenaakbaar leek. En maandag werden ook bij Extra Time de nodige bedenkingen geplaatst. "Een andere trainer zou dat niet overleefd hebben op Anderlecht, dat is gewoon zo. Wat is uiteindelijk die stijl van het huis waar ze al twee jaar over spreken? Zondag tegen het lage blok van Gent konden ze toch zo spelen, maar creëerden ze slechts één kans", stelde Arnar Vidarsson. Ook Filip Joos toonde zich kritisch. "Want het is ook geen kern waar helemaal niets inzit. Leg me bijvoorbeeld uit waarom hij Murillo op de bank zet."

LEES OOK: 'Kompany in blijde verwachting: Bayern vol voor topaanwinst'

Trending:

Transfervete escaleert: Jashari stuurt kat naar stage Club
Transfervete escaleert: Jashari stuurt kat naar stage Club

Is Kompany nog steeds de juiste man voor Anderlecht?

Meest recent

Saelemaekers schept klaarheid over toekomst met boodschap

Voor een aantal Rode Duivels belooft het nog een drukke transferzomer te worden. Verschillende ...

2
2
Hasi kondigt volgende transferstappen van Anderlecht aan

Het nieuwe Anderlecht voor komend seizoen krijgt alsmaar meer vorm. Zaterdag boekte het zijn tweede ...

213
213
AA Gent pakt uit en legt toptalent langer vast

Bij AA Gent slaan ze dit seizoen nog maar eens een nieuwe richting in. Na de desastreuze play-offs ...

62
62
Essevee pakt zeer fraaie oefenzege tegen AZ

Zulte Waregem maakt straks na twee jaar afwezigheid zijn rentree op het hoogste niveau. De stap ...

58
58
Anderlecht rondt spraakmakende terugkeer helemaal af

Anderlecht blijft deze zomer bijzonder actief op de transfermarkt. Er streken de voorbije weken al ...

196
196
WK Clubs: PSG nekt Bayern, Musiala-drama overschaduwt clash

Paris Saint-Germain blijft op koers om na de treble ook het WK voor clubs te winnen. De Franse ...

75
75
'Club rondt volgende transfer af: last-minute wijziging selectie'

Club Brugge reisde zaterdag af naar Groot-Brittanië voor een oefenwedstrijd en een stage. ...

525
525
Medespelers in schok: horror-blessure Musiala op WK Clubs

Zaterdag werd in Atlanta de mooiste affiche van de kwartfinales op het WK voor clubs afgewerkt. Zo ...

460
460
'Standard heeft negende (!) aanwinst helemaal beet'

Standard toont zich bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. De Rouches haalden inmiddels al ...

268
268
KV Mechelen klopt promovendus, Dender vermorzelt Lierse

Op 25 juli wordt de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Om zo goed mogelijk ...

177
177
Man in vorm bezorgt Anderlecht zege, aanwinst maakt indruk

RSC Anderlecht heeft zijn derde oefenwedstrijd van de voorbereiding al winnend kunnen afsluiten. De ...

637
637
Derde peperdure aankoop Chelsea, Inter shopt in eigen land

De zomerse transferperiode begint stilaan ook los te komen aan de Europese top. Chelsea FC pakte ...

45
45
Fink vol lof: verrassende uitblinker in oefenzege Genk

KRC Genk kan aanstaande maandag met een positief gevoel op stage naar Duitsland vertrekken. De ...

316
316
Miljoenendeal rond: Club Brugge kondigt vertrek De Cuyper aan

Club Brugge heeft zaterdag opnieuw afscheid genomen van één van zijn ...

327
327
Anderlecht heeft beet: aanwinst gespot op Neerpede

RSC Anderlecht werkte zaterdagnamiddag een oefenwedstrijd af tegen het Griekse Aris. De partij in ...

418
418
Transfervete escaleert: Jashari stuurt kat naar stage Club

De transfersoap rond Ardon Jashari blijft maar verder escaleren. Normaal gezien werd de middenvelder ...

1109
1109
Jonkie nekt Union in duel der Lage Landen-kampioenen

Union SG heeft zaterdagnamiddag zijn eerste nederlaag van de voorbereiding geleden. In de oefenmatch ...

68
68
'Club laat miljoenen rollen: twee topaanwinsten onderweg'

Club Brugge reist dit weekend naar Schotland af, waar zondag een oefenwedstrijd tegen Rangers ...

1815
1815
'Grote kuis United: vijf grote namen naar uitgang geduwd'

Na een ronduit dramatisch seizoen wil Manchester United zich in de komende jaargang herpakken. ...

126
126
Gent bedwingt Charleroi, STVV blijft foutloos tegen Westerlo

Binnen een drietal weken start het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De eersteklassers zijn ...

203
203
'Lammens hakt knoop door over Antwerp-vertrek'

Met Jelle Bataille zag Antwerp FC andermaal een sterkhouder vertrekken. En er zitten nog meer ...

974
974
'Prioriteit van Renard' - opvolger Leoni staat klaar

RSC Anderlecht werkt zaterdagnamiddag zijn derde oefenwedstrijd van de voorbereiding af. Het Griekse ...

587
587
Transferstunt in Premier League: Walker tekent voor 2 jaar

Nu de uitschakeling op het WK voor clubs een feit is, genieten de spelers van Manchester City van ...

77
77
'Jashari-saga nadert kookpunt: scherpe deadline gesteld'

Club Brugge reist zaterdag af naar Groot-Brittanië voor het tweede luik van de ...

845
845
Overmars in lastig parket: "Onderschat ook hún invloed niet"

Royal Antwerp FC is bezig aan een moeizame transferperiode tot dusver. Het speelde enkele ...

576
576

Meer sportnieuws