TRANSFERUURTJE: 'Club wil opnieuw uitpakken, leegloop Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil opnieuw uitpakken, leegloop Anderlecht'

De wintermercato draait inmiddels op volle toeren. En ondanks de gevolgen van de coronacrisis worden toch weer een pak transacties verwacht in binnen- en buitenland, bovendien kunnen spelers met een aflopend contract nu al onderhandelen over een zomertransfer. VoetbalNieuws zet al deze geruchten en belangrijkste afgeronde deals dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge heeft zoals verwacht afscheid genomen van Emmanuel Dennis. De Nigeriaan wordt voor een half seizoen verhuurd aan FC Köln. Simon Deli zou dan weer bij Saint-Etienne aan de slag kunnen. Blauw-Zwart wil zelf ook nog een extra aanvaller aantrekken. Twee namen die de voorbije dagen al genoemd werden, zouden alvast hoog op de verlanglijst staan: Jaden Philogene-Bidace (Aston Villa) en Facundo Pellistri (Manchester United). Ook Junior Edmilson is volgens Het Nieuwsblad nog in beeld.

Anderlecht nam maandag afscheid van Ognjen Vranjes en Bubaccar Sanneh, die verhuurd werden aan respectievelijk Charleroi en het Deense Aarhus. En volgens Le Soir is ook voor Zakaria Bakkali een oplossing in de maak: zo zou de aanvaller op de terugweg zijn naar de Eredivisie. Zo wordt hij normaal gezien verhuurd aan Sparta Rotterdam. Bakkali zou zelf al groen licht hebben gegeven voor deze overgang. Mustapha Bundu is op zijn beurt goed op weg naar FC Kopenhagen. Landry Dimata tot slot, kan volgens HLN rekenen op interesse uit Italië.

KRC Genk heeft nog twee uitgaande transfers aangekondigd. De nummer twee uit de Jupiler Pro League heeft een oplossing gevonden voor Mats Möller Daehli, die een jaar geleden naar België kwam. Hij kon echter nooit overtuigen en wordt nu met aankoopoptie verhuurd aan FC Nürnberg. Zinho Gano wordt dan weer voor een half jaartje bij KV Kortrijk gestald. In zijn geval werd niet gecommuniceerd over een optie.

Antwerp FC grijpt dan toch naast de komst van Adolfo Gaich, die zelf de onderhandelingen zou hebben stopgezet. De Great Old moet dus op zoek naar een andere aanvaller, terwijl ook aan uitgaande zijde één en ander beweegt. Volgens Gazet van Antwerpen legt Manuel Benson dinsdag zijn medische proeven af bij PEC Zwolle. De flankaanvaller vervolgt zijn carrière dus in Nederland, waar hij het seizoen zal volmaken op huurbasis. Simen Juklerod onderhandeld dan weer met Celta de Vigo over een transfervrije overstap na het seizoen.

La Dernière Heure meldt dat Standard een oogje heeft laten vallen op Milan Corryn. Deze 21-jarige middenvelder is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar besloot de recordkampioen in 2018 in te ruilen voor de Slowaakse AS Trencin. Daar liet hij al behoorlijke mooie dingen zien. Eind dit seizoen loopt zijn contract bij Trencin echter af en dus is Corryn in de zomer gratis op te pikken.

Op de officiële webstek heeft Waasland-Beveren bevestigd dat Melvin Sitti terugkeert richting zijn moederclub. De Waaslanders huurden de Fransman van Norwich City, maar door aanhoudende blessures speelde Sitti geen minuut voor de ploeg van Nicky Hayen.

Alex Craninx zal mogelijk naar de Jupiler Pro League afzakken. KAS Eupen heeft grote belangstelling in de huidige doelman van Molde. Volgens onze bronnen is er wel degelijk interesse, maar voorlopig is er van een akkoord geen sprake.

BUITENLAND
Volgens het Spaanse dagblad AS heeft Kylian Mbappé een beslissing genomen over zijn toekomst. De Fransman zou zijn aflopende contract bij Paris Saint-Germain dan toch niet verlengen. Komende zomer zal het dus tot een transfer moeten komen en de aanvaller zou zijn zinnen hebben gezet op Real Madrid. De Spaanse kampioen zou alvast bereid zijn om het huidige salaris, inclusief premies en portretrechten, te evenaren. Sergio Ramos kan dan weer de omgekeerde beweging maken. Hij kreeg volgens Onda Cero een lucratief contractvoorstel uit Parijs.

Martin Ödegaard verhuist weldra naar Arsenal. Volgens transferspecialist Fabrizio Romano is de deal inmiddels helemaal rond en hoeft er alleen nog maar getekend te worden. Er is géén optie tot koop in de huurovereenkomst opgenomen. Wel zouden Arsenal en Real Madrid eind dit seizoen met elkaar kunnen gaan onderhandelen over een eventueel permanente deal. Aan uitgaande zijde ziet de Londense club dan weer een ervaren pion vertrekken. Zo trekt Sokratis Papastathopoulos richting Olympiakos.

Volgens verschillende Franse en Italiaanse media gaat Juventus de veelbelovende Marley Aké weghalen bij Olympique Marseille. De 20-jarige flankaanvaller zou voor 4,5 jaar gaan tekenen in Turijn. In ruil voor de Franse winger zou Marseille bij Juventus de 18-jarige offensieve middenvelder Franco Tongya mogen weghalen.

LEES OOK: Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Voor wie is de huidige mercato het grootste succes?

Meest recent

Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

39
39
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

12
12
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

36
36
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

27
27
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

22
22
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

55
55
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

34
34
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

48
48
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

67
67
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

66
66
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

145
145
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

486
486
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

144
144
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

18
18
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

205
205
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

259
259
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

191
191
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

462
462
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

262
262
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

154
154
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

707
707
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

153
153
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

51
51

Meer sportnieuws