TRANSFERUURTJE: 'Club wil opnieuw uitpakken, leegloop Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil opnieuw uitpakken, leegloop Anderlecht'

De wintermercato draait inmiddels op volle toeren. En ondanks de gevolgen van de coronacrisis worden toch weer een pak transacties verwacht in binnen- en buitenland, bovendien kunnen spelers met een aflopend contract nu al onderhandelen over een zomertransfer. VoetbalNieuws zet al deze geruchten en belangrijkste afgeronde deals dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge heeft zoals verwacht afscheid genomen van Emmanuel Dennis. De Nigeriaan wordt voor een half seizoen verhuurd aan FC Köln. Simon Deli zou dan weer bij Saint-Etienne aan de slag kunnen. Blauw-Zwart wil zelf ook nog een extra aanvaller aantrekken. Twee namen die de voorbije dagen al genoemd werden, zouden alvast hoog op de verlanglijst staan: Jaden Philogene-Bidace (Aston Villa) en Facundo Pellistri (Manchester United). Ook Junior Edmilson is volgens Het Nieuwsblad nog in beeld.

Anderlecht nam maandag afscheid van Ognjen Vranjes en Bubaccar Sanneh, die verhuurd werden aan respectievelijk Charleroi en het Deense Aarhus. En volgens Le Soir is ook voor Zakaria Bakkali een oplossing in de maak: zo zou de aanvaller op de terugweg zijn naar de Eredivisie. Zo wordt hij normaal gezien verhuurd aan Sparta Rotterdam. Bakkali zou zelf al groen licht hebben gegeven voor deze overgang. Mustapha Bundu is op zijn beurt goed op weg naar FC Kopenhagen. Landry Dimata tot slot, kan volgens HLN rekenen op interesse uit Italië.

KRC Genk heeft nog twee uitgaande transfers aangekondigd. De nummer twee uit de Jupiler Pro League heeft een oplossing gevonden voor Mats Möller Daehli, die een jaar geleden naar België kwam. Hij kon echter nooit overtuigen en wordt nu met aankoopoptie verhuurd aan FC Nürnberg. Zinho Gano wordt dan weer voor een half jaartje bij KV Kortrijk gestald. In zijn geval werd niet gecommuniceerd over een optie.

Antwerp FC grijpt dan toch naast de komst van Adolfo Gaich, die zelf de onderhandelingen zou hebben stopgezet. De Great Old moet dus op zoek naar een andere aanvaller, terwijl ook aan uitgaande zijde één en ander beweegt. Volgens Gazet van Antwerpen legt Manuel Benson dinsdag zijn medische proeven af bij PEC Zwolle. De flankaanvaller vervolgt zijn carrière dus in Nederland, waar hij het seizoen zal volmaken op huurbasis. Simen Juklerod onderhandeld dan weer met Celta de Vigo over een transfervrije overstap na het seizoen.

La Dernière Heure meldt dat Standard een oogje heeft laten vallen op Milan Corryn. Deze 21-jarige middenvelder is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar besloot de recordkampioen in 2018 in te ruilen voor de Slowaakse AS Trencin. Daar liet hij al behoorlijke mooie dingen zien. Eind dit seizoen loopt zijn contract bij Trencin echter af en dus is Corryn in de zomer gratis op te pikken.

Op de officiële webstek heeft Waasland-Beveren bevestigd dat Melvin Sitti terugkeert richting zijn moederclub. De Waaslanders huurden de Fransman van Norwich City, maar door aanhoudende blessures speelde Sitti geen minuut voor de ploeg van Nicky Hayen.

Alex Craninx zal mogelijk naar de Jupiler Pro League afzakken. KAS Eupen heeft grote belangstelling in de huidige doelman van Molde. Volgens onze bronnen is er wel degelijk interesse, maar voorlopig is er van een akkoord geen sprake.

BUITENLAND
Volgens het Spaanse dagblad AS heeft Kylian Mbappé een beslissing genomen over zijn toekomst. De Fransman zou zijn aflopende contract bij Paris Saint-Germain dan toch niet verlengen. Komende zomer zal het dus tot een transfer moeten komen en de aanvaller zou zijn zinnen hebben gezet op Real Madrid. De Spaanse kampioen zou alvast bereid zijn om het huidige salaris, inclusief premies en portretrechten, te evenaren. Sergio Ramos kan dan weer de omgekeerde beweging maken. Hij kreeg volgens Onda Cero een lucratief contractvoorstel uit Parijs.

Martin Ödegaard verhuist weldra naar Arsenal. Volgens transferspecialist Fabrizio Romano is de deal inmiddels helemaal rond en hoeft er alleen nog maar getekend te worden. Er is géén optie tot koop in de huurovereenkomst opgenomen. Wel zouden Arsenal en Real Madrid eind dit seizoen met elkaar kunnen gaan onderhandelen over een eventueel permanente deal. Aan uitgaande zijde ziet de Londense club dan weer een ervaren pion vertrekken. Zo trekt Sokratis Papastathopoulos richting Olympiakos.

Volgens verschillende Franse en Italiaanse media gaat Juventus de veelbelovende Marley Aké weghalen bij Olympique Marseille. De 20-jarige flankaanvaller zou voor 4,5 jaar gaan tekenen in Turijn. In ruil voor de Franse winger zou Marseille bij Juventus de 18-jarige offensieve middenvelder Franco Tongya mogen weghalen.

LEES OOK: Anderlecht kruist vingers: “Precies wat ze zochten”

Voor wie is de huidige mercato het grootste succes?

Meest recent

Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

13
13
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

112
112
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

181
181
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

20
20
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

61
61
Harde boodschap voor Hasi: “Zelfs die coach was beter”

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

147
147
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

107
107
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

28
28
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

439
439
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

514
514
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

442
442
Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

De interlandbreak zorgde niet bepaald voor rust bij RSC Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute ...

470
470
'Hayen hakt keeperknoop door: Jackers out, Mignolet in?'

Met een 1-0 nederlaag in La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie ...

311
311
Renard doet boekje open over hete hangijzers Anderlecht

Met een mannetje minder sleepte RSC Anderlecht zondag nog een punt uit de brand tegen KRC Genk. Toch ...

444
444
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

1132
1132
'Club Brugge zorgt voor grote schok: sterkhouder moet weg'

Club Brugge was de afgelopen jaren matig in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en ...

1309
1309
'Europese top compleet gek van Belgische sensatie'

België heeft heel veel jong talent rondlopen. Bondscoach Rudi Garcia heeft ondertussen weer ...

363
363
Geviseerde Anderlecht-pion staat op: Hasi haalt zijn gram

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Luis Vazquez scoorde een keer, maar had dat ook een ...

396
396
Transferblunder Club Brugge? "Hij is pas vierde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

357
357
'Grootse plannen Kompany: megatransfer Rode Duivel'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen momenteel klaar voor de Champions League-clash tegen Chelsea FC. ...

339
339
'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Heel wat mooi volk was zondagavond naar het Lotto Park afgezakt voor de topper tussen RSC Anderlecht ...

635
635
Italianen verbijsterd: dít zien ze bij 34-jarige De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

741
741
Ongeziene situatie op Bosuil: "Ref kon hier niets aan doen"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

321
321
DAZN-affaire nadert climax: nieuwe details op tafel

De zevende speeldag in de Jupiler Pro League zit erop en andermaal waren de wedstrijden enkel en ...

1490
1490
Conclusie Proto bij Anderlecht: "Hij kan niet verdedigen"

De periode vlak voor en tijdens de interlandbreak was bij Anderlecht zeer woelig. Hun eerste ...

655
655

Meer sportnieuws