TRANSFERUURTJE: 'Club wil opnieuw uitpakken, leegloop Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil opnieuw uitpakken, leegloop Anderlecht'

De wintermercato draait inmiddels op volle toeren. En ondanks de gevolgen van de coronacrisis worden toch weer een pak transacties verwacht in binnen- en buitenland, bovendien kunnen spelers met een aflopend contract nu al onderhandelen over een zomertransfer. VoetbalNieuws zet al deze geruchten en belangrijkste afgeronde deals dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge heeft zoals verwacht afscheid genomen van Emmanuel Dennis. De Nigeriaan wordt voor een half seizoen verhuurd aan FC Köln. Simon Deli zou dan weer bij Saint-Etienne aan de slag kunnen. Blauw-Zwart wil zelf ook nog een extra aanvaller aantrekken. Twee namen die de voorbije dagen al genoemd werden, zouden alvast hoog op de verlanglijst staan: Jaden Philogene-Bidace (Aston Villa) en Facundo Pellistri (Manchester United). Ook Junior Edmilson is volgens Het Nieuwsblad nog in beeld.

Anderlecht nam maandag afscheid van Ognjen Vranjes en Bubaccar Sanneh, die verhuurd werden aan respectievelijk Charleroi en het Deense Aarhus. En volgens Le Soir is ook voor Zakaria Bakkali een oplossing in de maak: zo zou de aanvaller op de terugweg zijn naar de Eredivisie. Zo wordt hij normaal gezien verhuurd aan Sparta Rotterdam. Bakkali zou zelf al groen licht hebben gegeven voor deze overgang. Mustapha Bundu is op zijn beurt goed op weg naar FC Kopenhagen. Landry Dimata tot slot, kan volgens HLN rekenen op interesse uit Italië.

KRC Genk heeft nog twee uitgaande transfers aangekondigd. De nummer twee uit de Jupiler Pro League heeft een oplossing gevonden voor Mats Möller Daehli, die een jaar geleden naar België kwam. Hij kon echter nooit overtuigen en wordt nu met aankoopoptie verhuurd aan FC Nürnberg. Zinho Gano wordt dan weer voor een half jaartje bij KV Kortrijk gestald. In zijn geval werd niet gecommuniceerd over een optie.

Antwerp FC grijpt dan toch naast de komst van Adolfo Gaich, die zelf de onderhandelingen zou hebben stopgezet. De Great Old moet dus op zoek naar een andere aanvaller, terwijl ook aan uitgaande zijde één en ander beweegt. Volgens Gazet van Antwerpen legt Manuel Benson dinsdag zijn medische proeven af bij PEC Zwolle. De flankaanvaller vervolgt zijn carrière dus in Nederland, waar hij het seizoen zal volmaken op huurbasis. Simen Juklerod onderhandeld dan weer met Celta de Vigo over een transfervrije overstap na het seizoen.

La Dernière Heure meldt dat Standard een oogje heeft laten vallen op Milan Corryn. Deze 21-jarige middenvelder is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar besloot de recordkampioen in 2018 in te ruilen voor de Slowaakse AS Trencin. Daar liet hij al behoorlijke mooie dingen zien. Eind dit seizoen loopt zijn contract bij Trencin echter af en dus is Corryn in de zomer gratis op te pikken.

Op de officiële webstek heeft Waasland-Beveren bevestigd dat Melvin Sitti terugkeert richting zijn moederclub. De Waaslanders huurden de Fransman van Norwich City, maar door aanhoudende blessures speelde Sitti geen minuut voor de ploeg van Nicky Hayen.

Alex Craninx zal mogelijk naar de Jupiler Pro League afzakken. KAS Eupen heeft grote belangstelling in de huidige doelman van Molde. Volgens onze bronnen is er wel degelijk interesse, maar voorlopig is er van een akkoord geen sprake.

BUITENLAND
Volgens het Spaanse dagblad AS heeft Kylian Mbappé een beslissing genomen over zijn toekomst. De Fransman zou zijn aflopende contract bij Paris Saint-Germain dan toch niet verlengen. Komende zomer zal het dus tot een transfer moeten komen en de aanvaller zou zijn zinnen hebben gezet op Real Madrid. De Spaanse kampioen zou alvast bereid zijn om het huidige salaris, inclusief premies en portretrechten, te evenaren. Sergio Ramos kan dan weer de omgekeerde beweging maken. Hij kreeg volgens Onda Cero een lucratief contractvoorstel uit Parijs.

Martin Ödegaard verhuist weldra naar Arsenal. Volgens transferspecialist Fabrizio Romano is de deal inmiddels helemaal rond en hoeft er alleen nog maar getekend te worden. Er is géén optie tot koop in de huurovereenkomst opgenomen. Wel zouden Arsenal en Real Madrid eind dit seizoen met elkaar kunnen gaan onderhandelen over een eventueel permanente deal. Aan uitgaande zijde ziet de Londense club dan weer een ervaren pion vertrekken. Zo trekt Sokratis Papastathopoulos richting Olympiakos.

Volgens verschillende Franse en Italiaanse media gaat Juventus de veelbelovende Marley Aké weghalen bij Olympique Marseille. De 20-jarige flankaanvaller zou voor 4,5 jaar gaan tekenen in Turijn. In ruil voor de Franse winger zou Marseille bij Juventus de 18-jarige offensieve middenvelder Franco Tongya mogen weghalen.

LEES OOK: Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Voor wie is de huidige mercato het grootste succes?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

17
17
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

16
16
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

52
52
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

63
63
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

18
18
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

73
73
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

55
55
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

241
241
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

55
55
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

72
72
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

143
143
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

279
279
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

112
112
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

171
171
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

667
667
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

62
62
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

415
415
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

134
134
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

258
258
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

153
153
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

94
94
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

614
614
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

68
68
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

336
336
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

461
461

Meer sportnieuws