Club tegen de rest: Brugse suprematie aangetoond

door
Club tegen de rest: Brugse suprematie aangetoond

Club Brugge lijkt na zondag alweer stevig op weg naar een nieuwe Belgische landstitel. In de topper tegen Racing Genk, de nummer twee uit het klassement, werd namelijk een 3-2 overwinning geboekt.

Dat maakt dat Blauw-Zwart nu al twaalf punten voorsprong telt op zijn dichtste achtervolgers, dat nog steeds de Limburgers zijn. Uiteraard is het seizoen nog lang, maar de machtsverhoudingen lijken desalniettemin nu al duidelijk te zijn. Een blik op het klassement zegt eigenlijk alles over de Brugse suprematie.

Want zo bedraagt het verschil tussen nummer één en nummer twee – Club en Genk dus – zoals gezegd 12 punten. Dat is zowaar een groter verschil dan de kloof tussen de nummer twee in het klassement en de nummer 14 (!). Die bedraagt namelijk tien punten. Dit toont dan ook aan dat iedereen (veel) punten laat liggen, en het zo wel erg moeilijk wordt om dit Club bij te benen. 

Nog opvallend: op een vijfde plaats - die net geen recht geeft op een ticket voor Play-Off 1 - staat Anderlecht al op vijftien punten van Blauw-Zwart. Dat verschil is dan weer even groot dan Paars-Wit heeft met de laatste in de stand, Waasland-Beveren.

LEES OOK: Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Kampioen al gekend?

Meest recent

'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

5
5
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

24
24
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

53
53
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

28
28
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

140
140
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

181
181
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

194
194
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

147
147
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

264
264
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

252
252
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

333
333
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

626
626
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

448
448
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

112
112
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

68
68
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

180
180
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

342
342
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

276
276
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

302
302
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

182
182
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

445
445
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

102
102
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

72
72
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

135
135

Meer sportnieuws