Verbeke past tactiek van Van Holsbeeck en Verschueren toe

492 stemmen
Verbeke past tactiek van Van Holsbeeck en Verschueren toe

De fans van RSC Anderlecht zullen ongetwijfeld een déjà vu krijgen deze mercato. Met Jacub Bruun Larsen lijkt RSCA op het eerste zicht een mooie slag te slaag, maar in het verleden deden Herman Van Holsbeeck en Michael Verschueren ook dergelijke transfers. Dat was slechts één keer een echt succes.


Bruun Larsen heet een ‘groot talent’ te zijn en iemand die past bij de stijl van het huis. Dat klinkt zeer bekend in de oren. Het was jarenlang het handelsmerk van Herman Van Holsbeeck, die in januari ook zeer vaak dergelijke transfers afrondde. Grote namen van beloftevolle spelers, maar die nooit echt een meerwaarde bleken te zijn. Zij kwamen altijd zonder ritme naar Anderlecht.


De voormalige manager haalde Marko Marin op zijn 25ste naar Brussel, Lazar Markovic was 23 jaar en Filip Djuricic 24. Ze hadden allen bijzonder veel talent, maar kwamen zonder ritme naar Brussel. Het trio kwam te weinig aan de bak en hun passage was dan ook geen groot succes, ook al lieten spelers als Djuricic en Markovic mooie dingen zien. Wedstrijdritme veeg je niet zomaar weg.

Michael Verschueren deed het de afgelopen jaren ook met Yannick Bolasie, Dejan Joveljic en Marko Pjaca. Bolasie was misschien nog wel de beste huurdeal, want met 6 goals en 3 assists in 17 wedstrijden presteerde hij op het veld. Pjaca kwam met grote adelbrieven over van Juventus, maar had ongeveer 5 à 6 weken nodig vooraleer hij begon te renderen. Toen sloeg corona toe en Peter Verbeke besliste in de zomer om de optie om hem nog een jaar te huren niet te lichten. Pjaca doet het nu degelijk bij Genoa, waar hij in de Serie A zestien keer in actie kwam en drie keer scoorde.


Bruun Larsen mogen we gerust in dit rijtje van spelers zetten. Een zeer leuk profiel en inzake talent wellicht meer dan goed genoeg voor Anderlecht. Feit is wel dat hij in anderhalf jaar tijd bij Hoffenheim en Dortmund welgeteld 543 minuten speelde in de Bundesliga. Hij startte 6 keer in de basis en viel 9 keer in. De 22-jarige Deen komt dus niet bepaald met veel ritme naar Brussel. Hopelijk kan hij een impact hebben zoals Bolasie, en moet hij niet zoals Pjaca, Marin, Djuricic en Markovic nog weken trainen vooraleer hij in actie kan komen.

Vincent Kompany hoopt alvast dat hij Bruun Larsen dinsdag tegen Moeskroen kan brengen. Abdoulay Diaby (ook een speler zonder veel ritme) kon al debuteren, Majeed Ashimeru (nog een speler zonder al te veel ritme) heeft nog een fysieke achterstand. Het blijft de afgelopen jaren de rode draad bij de wintertransfers van Paars-Wit.

LEES OOK: Gemengde geluiden over Bruun Larsen

CR

LEES OOK: Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Gaat Bruun Larsen wél slagen?

Meest recent

Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

43
43
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

173
173
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

80
80
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

64
64
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

232
232
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

27
27
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

368
368
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

68
68
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

249
249
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

444
444
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

57
57
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

193
193
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

98
98
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

323
323
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

511
511
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

422
422
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

175
175
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

86
86
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

424
424
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

217
217
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

508
508
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

142
142
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

352
352
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

631
631

Meer sportnieuws