Verbeke past tactiek van Van Holsbeeck en Verschueren toe

door
Verbeke past tactiek van Van Holsbeeck en Verschueren toe

De fans van RSC Anderlecht zullen ongetwijfeld een déjà vu krijgen deze mercato. Met Jacub Bruun Larsen lijkt RSCA op het eerste zicht een mooie slag te slaag, maar in het verleden deden Herman Van Holsbeeck en Michael Verschueren ook dergelijke transfers. Dat was slechts één keer een echt succes.


Bruun Larsen heet een ‘groot talent’ te zijn en iemand die past bij de stijl van het huis. Dat klinkt zeer bekend in de oren. Het was jarenlang het handelsmerk van Herman Van Holsbeeck, die in januari ook zeer vaak dergelijke transfers afrondde. Grote namen van beloftevolle spelers, maar die nooit echt een meerwaarde bleken te zijn. Zij kwamen altijd zonder ritme naar Anderlecht.


De voormalige manager haalde Marko Marin op zijn 25ste naar Brussel, Lazar Markovic was 23 jaar en Filip Djuricic 24. Ze hadden allen bijzonder veel talent, maar kwamen zonder ritme naar Brussel. Het trio kwam te weinig aan de bak en hun passage was dan ook geen groot succes, ook al lieten spelers als Djuricic en Markovic mooie dingen zien. Wedstrijdritme veeg je niet zomaar weg.

Michael Verschueren deed het de afgelopen jaren ook met Yannick Bolasie, Dejan Joveljic en Marko Pjaca. Bolasie was misschien nog wel de beste huurdeal, want met 6 goals en 3 assists in 17 wedstrijden presteerde hij op het veld. Pjaca kwam met grote adelbrieven over van Juventus, maar had ongeveer 5 à 6 weken nodig vooraleer hij begon te renderen. Toen sloeg corona toe en Peter Verbeke besliste in de zomer om de optie om hem nog een jaar te huren niet te lichten. Pjaca doet het nu degelijk bij Genoa, waar hij in de Serie A zestien keer in actie kwam en drie keer scoorde.


Bruun Larsen mogen we gerust in dit rijtje van spelers zetten. Een zeer leuk profiel en inzake talent wellicht meer dan goed genoeg voor Anderlecht. Feit is wel dat hij in anderhalf jaar tijd bij Hoffenheim en Dortmund welgeteld 543 minuten speelde in de Bundesliga. Hij startte 6 keer in de basis en viel 9 keer in. De 22-jarige Deen komt dus niet bepaald met veel ritme naar Brussel. Hopelijk kan hij een impact hebben zoals Bolasie, en moet hij niet zoals Pjaca, Marin, Djuricic en Markovic nog weken trainen vooraleer hij in actie kan komen.

Vincent Kompany hoopt alvast dat hij Bruun Larsen dinsdag tegen Moeskroen kan brengen. Abdoulay Diaby (ook een speler zonder veel ritme) kon al debuteren, Majeed Ashimeru (nog een speler zonder al te veel ritme) heeft nog een fysieke achterstand. Het blijft de afgelopen jaren de rode draad bij de wintertransfers van Paars-Wit.

LEES OOK: Gemengde geluiden over Bruun Larsen

CR

LEES OOK: ‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Gaat Bruun Larsen wél slagen?

Meest recent

Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

153
153
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

23
23
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

21
21
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

204
204
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

77
77
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

464
464
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

371
371
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

329
329
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

49
49
'Genk pusht voor coach: gesprek met topkandidaat gepland'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

903
903
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

240
240
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

429
429
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

75
75
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1074
1074
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

111
111
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

206
206
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

327
327
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

121
121
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

407
407
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

351
351
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

80
80
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

41
41
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

966
966
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

98
98
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

175
175

Meer sportnieuws