Verbeke past tactiek van Van Holsbeeck en Verschueren toe

492
Verbeke past tactiek van Van Holsbeeck en Verschueren toe

De fans van RSC Anderlecht zullen ongetwijfeld een déjà vu krijgen deze mercato. Met Jacub Bruun Larsen lijkt RSCA op het eerste zicht een mooie slag te slaag, maar in het verleden deden Herman Van Holsbeeck en Michael Verschueren ook dergelijke transfers. Dat was slechts één keer een echt succes.


Bruun Larsen heet een ‘groot talent’ te zijn en iemand die past bij de stijl van het huis. Dat klinkt zeer bekend in de oren. Het was jarenlang het handelsmerk van Herman Van Holsbeeck, die in januari ook zeer vaak dergelijke transfers afrondde. Grote namen van beloftevolle spelers, maar die nooit echt een meerwaarde bleken te zijn. Zij kwamen altijd zonder ritme naar Anderlecht.


De voormalige manager haalde Marko Marin op zijn 25ste naar Brussel, Lazar Markovic was 23 jaar en Filip Djuricic 24. Ze hadden allen bijzonder veel talent, maar kwamen zonder ritme naar Brussel. Het trio kwam te weinig aan de bak en hun passage was dan ook geen groot succes, ook al lieten spelers als Djuricic en Markovic mooie dingen zien. Wedstrijdritme veeg je niet zomaar weg.

Michael Verschueren deed het de afgelopen jaren ook met Yannick Bolasie, Dejan Joveljic en Marko Pjaca. Bolasie was misschien nog wel de beste huurdeal, want met 6 goals en 3 assists in 17 wedstrijden presteerde hij op het veld. Pjaca kwam met grote adelbrieven over van Juventus, maar had ongeveer 5 à 6 weken nodig vooraleer hij begon te renderen. Toen sloeg corona toe en Peter Verbeke besliste in de zomer om de optie om hem nog een jaar te huren niet te lichten. Pjaca doet het nu degelijk bij Genoa, waar hij in de Serie A zestien keer in actie kwam en drie keer scoorde.


Bruun Larsen mogen we gerust in dit rijtje van spelers zetten. Een zeer leuk profiel en inzake talent wellicht meer dan goed genoeg voor Anderlecht. Feit is wel dat hij in anderhalf jaar tijd bij Hoffenheim en Dortmund welgeteld 543 minuten speelde in de Bundesliga. Hij startte 6 keer in de basis en viel 9 keer in. De 22-jarige Deen komt dus niet bepaald met veel ritme naar Brussel. Hopelijk kan hij een impact hebben zoals Bolasie, en moet hij niet zoals Pjaca, Marin, Djuricic en Markovic nog weken trainen vooraleer hij in actie kan komen.

Vincent Kompany hoopt alvast dat hij Bruun Larsen dinsdag tegen Moeskroen kan brengen. Abdoulay Diaby (ook een speler zonder veel ritme) kon al debuteren, Majeed Ashimeru (nog een speler zonder al te veel ritme) heeft nog een fysieke achterstand. Het blijft de afgelopen jaren de rode draad bij de wintertransfers van Paars-Wit.

LEES OOK: Gemengde geluiden over Bruun Larsen

CR

LEES OOK: Bruno haalt zeer belangrijke doelstelling bij Anderlecht

Gaat Bruun Larsen wél slagen?

Meest recent

Westerlo in zak en as na spektakelstuk: grote teleurstelling

Westerlo en SK Beveren maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In de extra tijd ...

4
4
Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Mike Penders staat in doel bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. De Rode Duivel kende ...

46
46
Hommeles bij Zulte: “Geen respect en grote schande”

Zulte Waregem blijft in een desastreuze vorm zitten. Essevee ging onderuit tegen La Louvière ...

67
67
Kums doet boekje open over verrassende komst Burgess

AA Gent verraste vriend en vijand toen ze Christian Burgess gratis weghaalden bij Union SG. De ...

93
93
Charaï na spektakel: "Hoe is dit kunnen gebeuren?"

KVC Westerlo leek op weg naar de zege na een goal in de extra tijd, maar nog later scoorde SK ...

20
20
'Zulte Waregem ruikt jackpot: JPL-topclubs lonken'

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren een competitie geweest waar tal van spitsen een mooie ...

97
97
Euvrard heeft boodschap: "Krijgen dingen in beweging"

Standard moet aan de bak tegen KRC Genk. De Luikenaars beseffen dat een vierde nederlaag in negen ...

47
47
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

278
278
Bruno haalt zeer belangrijke doelstelling bij Anderlecht

Vitor Bruno kreeg de afgelopen week de nodige kritiek, al zijn de resultaten globaal gezien in orde. ...

113
113
'Club Brugge-titularis mag inpakken: opvolger van 10M'

Club Brugge wil in januari opnieuw shoppen op het middenveld, en die zoektocht leidt naar Stavanger. ...

463
463
FC Barcelona – Real Madrid: dit is de ideale gecombineerde elf

Vanavond staat de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. De grootste ...

72
72
STVV weet het nu al: publiekslieveling wordt grof wild

STVV heeft ook dit jaar een goede ploeg. De Truienaars begonnen goed aan het seizoen, kenden een ...

48
48
Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Vitor Bruno is een trainer die de jeugd kansen geeft. Niemand is volledig afgeschreven, dat bewees ...

252
252
Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

582
582
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

178
178
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

247
247
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

67
67
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

127
127
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

475
475
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

392
392
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

91
91
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

148
148
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

96
96
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

36
36
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

325
325

Meer sportnieuws