Verbeke past tactiek van Van Holsbeeck en Verschueren toe

door
Verbeke past tactiek van Van Holsbeeck en Verschueren toe

De fans van RSC Anderlecht zullen ongetwijfeld een déjà vu krijgen deze mercato. Met Jacub Bruun Larsen lijkt RSCA op het eerste zicht een mooie slag te slaag, maar in het verleden deden Herman Van Holsbeeck en Michael Verschueren ook dergelijke transfers. Dat was slechts één keer een echt succes.


Bruun Larsen heet een ‘groot talent’ te zijn en iemand die past bij de stijl van het huis. Dat klinkt zeer bekend in de oren. Het was jarenlang het handelsmerk van Herman Van Holsbeeck, die in januari ook zeer vaak dergelijke transfers afrondde. Grote namen van beloftevolle spelers, maar die nooit echt een meerwaarde bleken te zijn. Zij kwamen altijd zonder ritme naar Anderlecht.


De voormalige manager haalde Marko Marin op zijn 25ste naar Brussel, Lazar Markovic was 23 jaar en Filip Djuricic 24. Ze hadden allen bijzonder veel talent, maar kwamen zonder ritme naar Brussel. Het trio kwam te weinig aan de bak en hun passage was dan ook geen groot succes, ook al lieten spelers als Djuricic en Markovic mooie dingen zien. Wedstrijdritme veeg je niet zomaar weg.

Michael Verschueren deed het de afgelopen jaren ook met Yannick Bolasie, Dejan Joveljic en Marko Pjaca. Bolasie was misschien nog wel de beste huurdeal, want met 6 goals en 3 assists in 17 wedstrijden presteerde hij op het veld. Pjaca kwam met grote adelbrieven over van Juventus, maar had ongeveer 5 à 6 weken nodig vooraleer hij begon te renderen. Toen sloeg corona toe en Peter Verbeke besliste in de zomer om de optie om hem nog een jaar te huren niet te lichten. Pjaca doet het nu degelijk bij Genoa, waar hij in de Serie A zestien keer in actie kwam en drie keer scoorde.


Bruun Larsen mogen we gerust in dit rijtje van spelers zetten. Een zeer leuk profiel en inzake talent wellicht meer dan goed genoeg voor Anderlecht. Feit is wel dat hij in anderhalf jaar tijd bij Hoffenheim en Dortmund welgeteld 543 minuten speelde in de Bundesliga. Hij startte 6 keer in de basis en viel 9 keer in. De 22-jarige Deen komt dus niet bepaald met veel ritme naar Brussel. Hopelijk kan hij een impact hebben zoals Bolasie, en moet hij niet zoals Pjaca, Marin, Djuricic en Markovic nog weken trainen vooraleer hij in actie kan komen.

Vincent Kompany hoopt alvast dat hij Bruun Larsen dinsdag tegen Moeskroen kan brengen. Abdoulay Diaby (ook een speler zonder veel ritme) kon al debuteren, Majeed Ashimeru (nog een speler zonder al te veel ritme) heeft nog een fysieke achterstand. Het blijft de afgelopen jaren de rode draad bij de wintertransfers van Paars-Wit.

LEES OOK: Gemengde geluiden over Bruun Larsen

CR

LEES OOK: Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Gaat Bruun Larsen wél slagen?

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

28
28
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

19
19
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

44
44
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

137
137
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

60
60
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

188
188
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

72
72
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

138
138
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

123
123
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

218
218
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

494
494
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

118
118
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

237
237
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

56
56
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

190
190
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

92
92
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

142
142
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

312
312
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

281
281
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

140
140
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

322
322
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

238
238
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

249
249
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

908
908
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

284
284

Meer sportnieuws