Axel Witsel heeft zaterdag voor de eerste keer de Belgische beker in de lucht gestoken. Het goudklompje van Standard Luik haalde opgelucht adem nadat de Luikenaars na een slopend seizoen een prijs pakten. Standard klopte Westerlo in de finale.
"Eindelijk een trofee. Na al het werk dat we dit seizoen geleverd hebben, verdienen we dit", vertelt Witsel aan
Sporza. De middenvelder dacht na de finale aan Mehdi Carcela die in het ziekenhuis ligt. "Dit is ook voor Mehdi. Hij wilde deze wedstrijd absoluut spelen. Ondanks alles heeft hij zijn glimlach nog niet verloren, mentaal zit het erg goed bij hem." Carcela liep dinsdag in de titelwedstrijd tegen Racing Genk een kaak- en neusbreuk op na een onbesuisde trap van Chris Mavinga.
Witsel kon na de eindstrijd nog niet op vakantie vertrekken. De international neemt het op 3 juni met de
Rode Duivels op tegen Turkije in de voorronde van het EK 2012. Aan die cruciale partij wilde het paradepaardje nog niet denken. "Nu gaan we deze beker stevig vieren. De nationale ploeg kan nog wel even wachten." Bondscoach Georges Leekens zat op de Heizel in de tribune en zal wellicht een oogje in het zeil hebben gehouden.