De explosie van Vlap: RSCA rekent zich rijk

door
De explosie van Vlap: RSCA rekent zich rijk

Het heeft lang geduurd dit seizoen, maar er wordt nog eens positief gesproken over Michel Vlap. Tegen KAS Eupen was zijn prestatie al veelbelovend, en dinsdag tegen Charleroi zette de Nederlander zich helemaal terug op de kaart. Het was veruit zijn beste prestatie dit seizoen. En indien Vlap blijft bevestigen, overstijgt hij straks zelfs zijn hoge niveau van bij sc Heerenveen.


OVER & OUT 

Het was een korte winterstop in januari, maar toch vond Michel Vlap toen de tijd om zijn huidig seizoen grondig te analyseren. Een snertseizoen, zonder enige vorm voor overdrijving. Net voor de winterbreak haalde Vlap zelfs de wedstrijdselectie niet meer tegen Beerschot. En da's toch een groot imagoverlies voor de man die bijna 7 miljoen euro kostte. De maand januari zou zijn verdere toekomst bepalen bij Sporting, maar die startte – net zoals zijn huidige seizoen – dramatisch.

Zelfs zonder Percy Tau (terug naar Brighton) en de geblesseerde Yari Verschaeren, had Vincent Kompany ook tegen OH Leuven geen plaats voor Michel Vlap. Niet in de basis, maar ook niet op de bank. En dat voor de tweede competitiematch op rij. Het was een zoveelste wake-up call voor Vlap, maar wel eentje die heel hard aankwam. In die periode kwam Het Laatste Nieuws op de proppen dat de middenvelder zelfs Anderlecht wilde verlaten wegens een gebrek aan perspectief. 



“Vlap wil vertrekken? Zolang hij het me niet komt vertellen, reken ik op hem.” In de pers viel Vincent Kompany zijn overbodig geachte speler nooit openlijk af, al kon je uit bepaalde nuances toch afleiden dat de coach van Anderlecht niet hélemaal tevreden was over het werk van Michel Vlap. Zoals zijn niet-selectie tegen OH Leuven bijvoorbeeld, alsook de verplichting om één dag eerder aan te treden met de B-ploeg tegen Lierse Kempenzonen. Dat kon wel tellen als vingerwijzing.

HERSTART TEGEN EUPEN

Maar blijkbaar leerde Michel Vlap wel uit zijn fouten. Na twee niet-selecties op rij, en tussendoor ook een verplichte oefenmatch tegen Lierse-Kempenzonen, startte de 23-jarige bij Anderlecht op 15 januari eindelijk nog eens in de basis. Am Kehrweg mocht Vlap zich nog eens bewijzen tegen KAS Eupen, en daar slaagde hij ook in. Hoewel de fans en analisten eerder gemengde en uiteenlopende kritieken hadden over het spel van de Nederlander, hij deed het al bij al  niet onaardig in de Oostkantons.



Door de veelbesproken rode kaart van Kemar Lawrence werd Vlap tegen de Panda's weliswaar al na 42 minuten vervangen door coach Vincent Kompany, maar hij scoorde in die korte periode wel punten bij z'n T1. Die vroege wissel door Kompany was voornamelijk tactisch georiënteerd, met het oog om meer stabiliteit in de ploeg te bouwen, eerder dan een vingerwijzing naar Vlap. Per slot van rekening had ook de Nederlander een aandeel in één van de beste eerste seizoenshelften van Anderlecht dit seizoen.

VLAP BLIJFT

Vier dagen na de wedstrijd tegen Eupen gunde Vincent Kompany zijn Nederlandse middenvelder een nieuwe kans. Tegen Sporting Charleroi mocht Michel Vlap zijn tweede opeenvolgende competitiematch aanvatten in het basiselftal. 't Moet zijn dat hij dus wel degelijk punten scoorde bij Kompany, zowel op mentaal als het voetballend vlak. Vlap liet dinsdag erg mooie zaken tonen als nummer tien, en daarmee betaalde hij het in hem gestelde vertrouwen van Kompany volledig terug. Zijn glansprestatie tegen de Carolo's betekent hoe dan ook een grote opsteker voor alle betrokken partijen.



“Het is mijn bedoeling om bij Anderlecht te blijven”, verklaarde Michel Vlap aan La Dernière Heure na de wedstrijd tegen Charleroi. Of hoe snel het wel allemaal kan keren in het voetbal. Vlap speelde tegen de Zebra's niet langer als een prima donna. Vlap maakte een klik en schuwde het zware werk niet, hij bleek erg nuttig te zijn in verschillende spelonderdelen. Verschillende media vroegen zich zelfs af of dit zijn beste match was in het shirt van Anderlecht. 't Zou wel eens kunnen.

LOF VAN KOMPANY 

Uiteraard was ook coach Kompany tevreden met de prestatie van Michel Vlap. Het was duidelijk dat de hoofdtrainer dit seizoen meer verwacht had van de man van 7 miljoen euro. Zijn scorend vermogen zal hij altijd blijven bezitten, maar in zijn team verwacht Kompany ook meer dynamiek en vooral vechtlust. En dat ontbrak vaak bij Vlap. “Vlap was bedrijvig, zette hoog druk, liep slim tussen de lijnen en hij was ook nog eens gevaarlijk”, vertelde Kompany op de persconferentie na de overwinning tegen Charleroi. “Michel bracht wat we nodig hadden.”



Een slaak van opluchting. Na de wedstrijd tegen Charleroi bracht Michel Vlap eindelijk wat er van hem verwacht wordt. In januari dubde Anderlecht nog over een uitleenbeurt om de Nederlander niet helemaal te blokkeren, en vooral om zijn marktwaarde terug op te krikken. Vandaag wordt zijn waardering nog op 4 miljoen euro geschat, wat een daling is met 2,9 miljoen euro tegenover zijn initiële aankoopprijs. Omdat kapitaalvernietiging momenteel uit den boze is op Neerpede, betekent de revival van Vlap een uitstekende zaak op het sportief en financieel gebied.

BETER DAN BIJ HEERENVEEN 

Michel Vlap legde dinsdagavond een prestatie op de mat waarmee hij alle criticasters de mond snoerde. Het was deze Vlap waarvoor Anderlecht in 2019 zo diep in de geldbuidel tastte, ook al ontbrak er wel nog een doelpuntje. Het zal hem ongetwijfeld vergeven worden. Als Vlap deze lijn kan doortrekken, en ook af en toe zijn doelpunt kan meepikken, dan kan Anderlecht eindelijk beginnen dromen van een potentiële financiële meerwaarde op de middenvelder. Marktwaarden en sportieve prestaties gaan namelijk altijd hand in hand.

Het goede nieuws is dat Michel Vlap tegen Sporting Charleroi een prestatie afleverde als tijdens zijn periode bij sc Heerenveen, toen hij zich volledig in de kijker speelde bij Anderlecht. Hoewel er er nog een doelpunt ontbrak, was Vlap alomtegenwoordig bij Sporting. Dinsdag verstuurde en ontving hij opvallend veel passes, wat zijn inbreng in de knappe 3-0 overwinning alleen maar bevestigt. Niet verrassend waren die passes gevoelig hoger in aantal dan zijn huidig seizoensgemiddelde, maar zelfs ook meer dan tijdens zijn laatste topseizoen bij Heerenveen. Bovendien was de zuiverheid van zijn passing ook opmerkelijk hoog.



De positieve evolutie van Vlap beperkte zich echter niet alleen tot de passing. Tegenover zijn huidig seizoensgemiddelde en dat van zijn laatste jaargang bij Heerenveen, scoorde de Nederlander ook een pak beter in verschillende onderdelen. Geslaagde dribbels, efficiëntie in de (aanvallende) duels, intercepties, versnellingen met de bal aan de voet en dreigende passes. “Vlap was bedrijvig, zette hoog druk, liep slim tussen de lijnen en hij was ook nog eens gevaarlijk”, zoals Vincent Kompany het dus verwoordde. Deze vorm moet Vlap dus zien aan te houden, en dat kan hij alvast bevestigen vrijdagavond tegen Waasland-Beveren.

LEES OOK: Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Zal Vlap slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

2
2
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

3
3
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

9
9
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

102
102
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

37
37
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

173
173
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

27
27
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

61
61
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

79
79
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

283
283
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

151
151
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

468
468
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

436
436
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

101
101
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

165
165
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

196
196
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

195
195
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

318
318
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

1217
1217
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

339
339
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

497
497
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

376
376
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

529
529
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

677
677

Meer sportnieuws