De explosie van Vlap: RSCA rekent zich rijk

door
De explosie van Vlap: RSCA rekent zich rijk

Het heeft lang geduurd dit seizoen, maar er wordt nog eens positief gesproken over Michel Vlap. Tegen KAS Eupen was zijn prestatie al veelbelovend, en dinsdag tegen Charleroi zette de Nederlander zich helemaal terug op de kaart. Het was veruit zijn beste prestatie dit seizoen. En indien Vlap blijft bevestigen, overstijgt hij straks zelfs zijn hoge niveau van bij sc Heerenveen.


OVER & OUT 

Het was een korte winterstop in januari, maar toch vond Michel Vlap toen de tijd om zijn huidig seizoen grondig te analyseren. Een snertseizoen, zonder enige vorm voor overdrijving. Net voor de winterbreak haalde Vlap zelfs de wedstrijdselectie niet meer tegen Beerschot. En da's toch een groot imagoverlies voor de man die bijna 7 miljoen euro kostte. De maand januari zou zijn verdere toekomst bepalen bij Sporting, maar die startte – net zoals zijn huidige seizoen – dramatisch.

Zelfs zonder Percy Tau (terug naar Brighton) en de geblesseerde Yari Verschaeren, had Vincent Kompany ook tegen OH Leuven geen plaats voor Michel Vlap. Niet in de basis, maar ook niet op de bank. En dat voor de tweede competitiematch op rij. Het was een zoveelste wake-up call voor Vlap, maar wel eentje die heel hard aankwam. In die periode kwam Het Laatste Nieuws op de proppen dat de middenvelder zelfs Anderlecht wilde verlaten wegens een gebrek aan perspectief. 



“Vlap wil vertrekken? Zolang hij het me niet komt vertellen, reken ik op hem.” In de pers viel Vincent Kompany zijn overbodig geachte speler nooit openlijk af, al kon je uit bepaalde nuances toch afleiden dat de coach van Anderlecht niet hélemaal tevreden was over het werk van Michel Vlap. Zoals zijn niet-selectie tegen OH Leuven bijvoorbeeld, alsook de verplichting om één dag eerder aan te treden met de B-ploeg tegen Lierse Kempenzonen. Dat kon wel tellen als vingerwijzing.

HERSTART TEGEN EUPEN

Maar blijkbaar leerde Michel Vlap wel uit zijn fouten. Na twee niet-selecties op rij, en tussendoor ook een verplichte oefenmatch tegen Lierse-Kempenzonen, startte de 23-jarige bij Anderlecht op 15 januari eindelijk nog eens in de basis. Am Kehrweg mocht Vlap zich nog eens bewijzen tegen KAS Eupen, en daar slaagde hij ook in. Hoewel de fans en analisten eerder gemengde en uiteenlopende kritieken hadden over het spel van de Nederlander, hij deed het al bij al  niet onaardig in de Oostkantons.



Door de veelbesproken rode kaart van Kemar Lawrence werd Vlap tegen de Panda's weliswaar al na 42 minuten vervangen door coach Vincent Kompany, maar hij scoorde in die korte periode wel punten bij z'n T1. Die vroege wissel door Kompany was voornamelijk tactisch georiënteerd, met het oog om meer stabiliteit in de ploeg te bouwen, eerder dan een vingerwijzing naar Vlap. Per slot van rekening had ook de Nederlander een aandeel in één van de beste eerste seizoenshelften van Anderlecht dit seizoen.

VLAP BLIJFT

Vier dagen na de wedstrijd tegen Eupen gunde Vincent Kompany zijn Nederlandse middenvelder een nieuwe kans. Tegen Sporting Charleroi mocht Michel Vlap zijn tweede opeenvolgende competitiematch aanvatten in het basiselftal. 't Moet zijn dat hij dus wel degelijk punten scoorde bij Kompany, zowel op mentaal als het voetballend vlak. Vlap liet dinsdag erg mooie zaken tonen als nummer tien, en daarmee betaalde hij het in hem gestelde vertrouwen van Kompany volledig terug. Zijn glansprestatie tegen de Carolo's betekent hoe dan ook een grote opsteker voor alle betrokken partijen.



“Het is mijn bedoeling om bij Anderlecht te blijven”, verklaarde Michel Vlap aan La Dernière Heure na de wedstrijd tegen Charleroi. Of hoe snel het wel allemaal kan keren in het voetbal. Vlap speelde tegen de Zebra's niet langer als een prima donna. Vlap maakte een klik en schuwde het zware werk niet, hij bleek erg nuttig te zijn in verschillende spelonderdelen. Verschillende media vroegen zich zelfs af of dit zijn beste match was in het shirt van Anderlecht. 't Zou wel eens kunnen.

LOF VAN KOMPANY 

Uiteraard was ook coach Kompany tevreden met de prestatie van Michel Vlap. Het was duidelijk dat de hoofdtrainer dit seizoen meer verwacht had van de man van 7 miljoen euro. Zijn scorend vermogen zal hij altijd blijven bezitten, maar in zijn team verwacht Kompany ook meer dynamiek en vooral vechtlust. En dat ontbrak vaak bij Vlap. “Vlap was bedrijvig, zette hoog druk, liep slim tussen de lijnen en hij was ook nog eens gevaarlijk”, vertelde Kompany op de persconferentie na de overwinning tegen Charleroi. “Michel bracht wat we nodig hadden.”



Een slaak van opluchting. Na de wedstrijd tegen Charleroi bracht Michel Vlap eindelijk wat er van hem verwacht wordt. In januari dubde Anderlecht nog over een uitleenbeurt om de Nederlander niet helemaal te blokkeren, en vooral om zijn marktwaarde terug op te krikken. Vandaag wordt zijn waardering nog op 4 miljoen euro geschat, wat een daling is met 2,9 miljoen euro tegenover zijn initiële aankoopprijs. Omdat kapitaalvernietiging momenteel uit den boze is op Neerpede, betekent de revival van Vlap een uitstekende zaak op het sportief en financieel gebied.

BETER DAN BIJ HEERENVEEN 

Michel Vlap legde dinsdagavond een prestatie op de mat waarmee hij alle criticasters de mond snoerde. Het was deze Vlap waarvoor Anderlecht in 2019 zo diep in de geldbuidel tastte, ook al ontbrak er wel nog een doelpuntje. Het zal hem ongetwijfeld vergeven worden. Als Vlap deze lijn kan doortrekken, en ook af en toe zijn doelpunt kan meepikken, dan kan Anderlecht eindelijk beginnen dromen van een potentiële financiële meerwaarde op de middenvelder. Marktwaarden en sportieve prestaties gaan namelijk altijd hand in hand.

Het goede nieuws is dat Michel Vlap tegen Sporting Charleroi een prestatie afleverde als tijdens zijn periode bij sc Heerenveen, toen hij zich volledig in de kijker speelde bij Anderlecht. Hoewel er er nog een doelpunt ontbrak, was Vlap alomtegenwoordig bij Sporting. Dinsdag verstuurde en ontving hij opvallend veel passes, wat zijn inbreng in de knappe 3-0 overwinning alleen maar bevestigt. Niet verrassend waren die passes gevoelig hoger in aantal dan zijn huidig seizoensgemiddelde, maar zelfs ook meer dan tijdens zijn laatste topseizoen bij Heerenveen. Bovendien was de zuiverheid van zijn passing ook opmerkelijk hoog.



De positieve evolutie van Vlap beperkte zich echter niet alleen tot de passing. Tegenover zijn huidig seizoensgemiddelde en dat van zijn laatste jaargang bij Heerenveen, scoorde de Nederlander ook een pak beter in verschillende onderdelen. Geslaagde dribbels, efficiëntie in de (aanvallende) duels, intercepties, versnellingen met de bal aan de voet en dreigende passes. “Vlap was bedrijvig, zette hoog druk, liep slim tussen de lijnen en hij was ook nog eens gevaarlijk”, zoals Vincent Kompany het dus verwoordde. Deze vorm moet Vlap dus zien aan te houden, en dat kan hij alvast bevestigen vrijdagavond tegen Waasland-Beveren.

LEES OOK: Tieners maken indruk bij Anderlecht: "'t Is koekenbak"

Zal Vlap slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Milan grijpt macht in Serie A, Mbappé verlost Real

Zondagavond werden ook in het buitenland nog enkele wedstrijden afgewerkt. Real Madrid boekte in La ...

8
8
Leko haalt snoeihard uit: "Zoek een put en schaam je diep"

Met een twaalf op vijftien had AA Gent voor de interlandbreak een stevige opmars gemaakt. Velen ...

40
40
Tieners maken indruk bij Anderlecht: "'t Is koekenbak"

Anderlecht liet zondag nog maar eens punten liggen, want deze keer moest het vrede nemen met een ...

77
77
Manchester nu al wild van Lammens: "Winnen dankzij hem"

Senne Lammens heeft een geweldige start genomen bij Manchester United. Sinds de Rode Duivel in het ...

102
102
Groot onbegrip bij Anderlecht: "Héél rare beslissing"

Anderlecht heeft zondag nog maar eens punten laten liggen. Het moest op Stayen vrede nemen met een ...

225
225
Essevee stunt en geeft AA Gent een pak voor de broek

Zulte Waregem heeft in de slotmatch van de elfde speeldag voor een stunt van formaat gezorgd. De ...

105
105
De Cat doorbreekt de stilte: "Of ik meega naar het WK U17?"

STVV en RSC Anderlecht zorgden voor een aangename wedstrijd in Limburg. De partij eindigde op een ...

237
237
STVV bezorgt wisselvallig Anderlecht serieuze domper

Om 18u30 stond de altijd interessante partij tussen STVV en RSC Anderlecht op het programma. Het ...

104
104
Cercle Brugge likt zijn wonden: Cinel bant de paniek

Cercle Brugge speelde zeker geen onaardige partij tegen KRC Genk. Het werd 2-2 tegen de Limburgers, ...

86
86
Eén groot probleem bij KRC Genk: "Voor een topclub..."

Na twee overwinningen op rij leed KRC Genk puntenverlies tegen Cercle Brugge. Het werd 2-2 in het ...

204
204
Man Utd kraait victorie en duwt Liverpool in een crisis

Om 17u30 stond de Engelse klassieker tussen Liverpool en Manchester United op het programma. Het ...

131
131
Twee RSCA-spelers blinken uit: "50 miljoen euro!"

STVV en RSC Anderlecht hebben de eerste 45 minuten afgewerkt. Het werd een interessante eerste ...

277
277
'Club de waanzin voorbij: recordtransfer van 50 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen zowat alle grote transferrecords in het Belgische clubvoetbal ...

411
411
Fink scherp voor spelersgroep: "Dat kan niet!"

Met twee opeenvolgende competitiezeges op zak, ging KRC Genk zondagmiddag op bezoek bij Cercle ...

236
236
United-fans volledig wild na actie Lammens op Liverpool

In de Engelse Premier League was het zondagavond reikhalzend uitkijken naar de clash tussen ...

465
465
KVM voorlopig derde: eerste thuisgoal magere troost Dender

KV Mechelen heeft zondagnamiddag beslag gelegd op een voorlopige derde plaats in de Jupiler Pro ...

69
69
STVV-Anderlecht: Hasi dropt grote verrassing in basisploeg

RSC Anderlecht wil zondag zijn eerste zege op verplaatsing pakken sinds 17 augustus. Dat wordt ...

228
228
Nederlands voetbal in shock: Drenthe getroffen door herseninfarct

Het Nederlandse voetbal werd zondag opgeschrikt voor heftig nieuws omtrent Royston Drenthe. De ...

86
86
Extra opdoffer Antwerp: sanctie dreigt na fiasco in Luik

Antwerp FC moet maandagnamiddag naar Luik afzakken voor de resterende minuten van het duel tegen ...

327
327
Genk genekt bij penaltyfase? Boeckx velt helder verdict

KRC Genk is er zondagmiddag niet in geslaagd om de drie punten te pakken op het veld van Cercle ...

389
389
'Real haalt uit op transfermarkt: driekoppig lijstje gelekt'

Real Madrid staat volgende week voor een zwaar tweeluik tegen Juventus en FC Barcelona. Ondertussen ...

150
150
Genk overtuigt wéér niet: penalty bezorgt Cercle verdiend punt

KRC Genk is er ook vlak na de interland-break niet in geslaagd om een overtuigende indruk achter te ...

166
166
'Hasi sleutelt aan basiself: vaste titularis moet vrezen'

Nu de bestuursstructuur weer op punt staat, wil RSC Anderlecht zijn nieuwe bazen plezieren met een ...

226
226
'Bayern bibbert en beeft: opzienbarende droomjob Kompany'

Bayern München blijft dit seizoen bijzonder hoge toppen scheren en won tot dusver al zijn ...

667
667
Spanning Antwerp loopt op: ontslag Wils terug op tafel?

Antwerp FC moet maandag opnieuw naar Luik reizen om de resterende minuten van de gestaakte match ...

395
395

Meer sportnieuws