De explosie van Vlap: RSCA rekent zich rijk

door
De explosie van Vlap: RSCA rekent zich rijk

Het heeft lang geduurd dit seizoen, maar er wordt nog eens positief gesproken over Michel Vlap. Tegen KAS Eupen was zijn prestatie al veelbelovend, en dinsdag tegen Charleroi zette de Nederlander zich helemaal terug op de kaart. Het was veruit zijn beste prestatie dit seizoen. En indien Vlap blijft bevestigen, overstijgt hij straks zelfs zijn hoge niveau van bij sc Heerenveen.


OVER & OUT 

Het was een korte winterstop in januari, maar toch vond Michel Vlap toen de tijd om zijn huidig seizoen grondig te analyseren. Een snertseizoen, zonder enige vorm voor overdrijving. Net voor de winterbreak haalde Vlap zelfs de wedstrijdselectie niet meer tegen Beerschot. En da's toch een groot imagoverlies voor de man die bijna 7 miljoen euro kostte. De maand januari zou zijn verdere toekomst bepalen bij Sporting, maar die startte – net zoals zijn huidige seizoen – dramatisch.

Zelfs zonder Percy Tau (terug naar Brighton) en de geblesseerde Yari Verschaeren, had Vincent Kompany ook tegen OH Leuven geen plaats voor Michel Vlap. Niet in de basis, maar ook niet op de bank. En dat voor de tweede competitiematch op rij. Het was een zoveelste wake-up call voor Vlap, maar wel eentje die heel hard aankwam. In die periode kwam Het Laatste Nieuws op de proppen dat de middenvelder zelfs Anderlecht wilde verlaten wegens een gebrek aan perspectief. 



“Vlap wil vertrekken? Zolang hij het me niet komt vertellen, reken ik op hem.” In de pers viel Vincent Kompany zijn overbodig geachte speler nooit openlijk af, al kon je uit bepaalde nuances toch afleiden dat de coach van Anderlecht niet hélemaal tevreden was over het werk van Michel Vlap. Zoals zijn niet-selectie tegen OH Leuven bijvoorbeeld, alsook de verplichting om één dag eerder aan te treden met de B-ploeg tegen Lierse Kempenzonen. Dat kon wel tellen als vingerwijzing.

HERSTART TEGEN EUPEN

Maar blijkbaar leerde Michel Vlap wel uit zijn fouten. Na twee niet-selecties op rij, en tussendoor ook een verplichte oefenmatch tegen Lierse-Kempenzonen, startte de 23-jarige bij Anderlecht op 15 januari eindelijk nog eens in de basis. Am Kehrweg mocht Vlap zich nog eens bewijzen tegen KAS Eupen, en daar slaagde hij ook in. Hoewel de fans en analisten eerder gemengde en uiteenlopende kritieken hadden over het spel van de Nederlander, hij deed het al bij al  niet onaardig in de Oostkantons.



Door de veelbesproken rode kaart van Kemar Lawrence werd Vlap tegen de Panda's weliswaar al na 42 minuten vervangen door coach Vincent Kompany, maar hij scoorde in die korte periode wel punten bij z'n T1. Die vroege wissel door Kompany was voornamelijk tactisch georiënteerd, met het oog om meer stabiliteit in de ploeg te bouwen, eerder dan een vingerwijzing naar Vlap. Per slot van rekening had ook de Nederlander een aandeel in één van de beste eerste seizoenshelften van Anderlecht dit seizoen.

VLAP BLIJFT

Vier dagen na de wedstrijd tegen Eupen gunde Vincent Kompany zijn Nederlandse middenvelder een nieuwe kans. Tegen Sporting Charleroi mocht Michel Vlap zijn tweede opeenvolgende competitiematch aanvatten in het basiselftal. 't Moet zijn dat hij dus wel degelijk punten scoorde bij Kompany, zowel op mentaal als het voetballend vlak. Vlap liet dinsdag erg mooie zaken tonen als nummer tien, en daarmee betaalde hij het in hem gestelde vertrouwen van Kompany volledig terug. Zijn glansprestatie tegen de Carolo's betekent hoe dan ook een grote opsteker voor alle betrokken partijen.



“Het is mijn bedoeling om bij Anderlecht te blijven”, verklaarde Michel Vlap aan La Dernière Heure na de wedstrijd tegen Charleroi. Of hoe snel het wel allemaal kan keren in het voetbal. Vlap speelde tegen de Zebra's niet langer als een prima donna. Vlap maakte een klik en schuwde het zware werk niet, hij bleek erg nuttig te zijn in verschillende spelonderdelen. Verschillende media vroegen zich zelfs af of dit zijn beste match was in het shirt van Anderlecht. 't Zou wel eens kunnen.

LOF VAN KOMPANY 

Uiteraard was ook coach Kompany tevreden met de prestatie van Michel Vlap. Het was duidelijk dat de hoofdtrainer dit seizoen meer verwacht had van de man van 7 miljoen euro. Zijn scorend vermogen zal hij altijd blijven bezitten, maar in zijn team verwacht Kompany ook meer dynamiek en vooral vechtlust. En dat ontbrak vaak bij Vlap. “Vlap was bedrijvig, zette hoog druk, liep slim tussen de lijnen en hij was ook nog eens gevaarlijk”, vertelde Kompany op de persconferentie na de overwinning tegen Charleroi. “Michel bracht wat we nodig hadden.”



Een slaak van opluchting. Na de wedstrijd tegen Charleroi bracht Michel Vlap eindelijk wat er van hem verwacht wordt. In januari dubde Anderlecht nog over een uitleenbeurt om de Nederlander niet helemaal te blokkeren, en vooral om zijn marktwaarde terug op te krikken. Vandaag wordt zijn waardering nog op 4 miljoen euro geschat, wat een daling is met 2,9 miljoen euro tegenover zijn initiële aankoopprijs. Omdat kapitaalvernietiging momenteel uit den boze is op Neerpede, betekent de revival van Vlap een uitstekende zaak op het sportief en financieel gebied.

BETER DAN BIJ HEERENVEEN 

Michel Vlap legde dinsdagavond een prestatie op de mat waarmee hij alle criticasters de mond snoerde. Het was deze Vlap waarvoor Anderlecht in 2019 zo diep in de geldbuidel tastte, ook al ontbrak er wel nog een doelpuntje. Het zal hem ongetwijfeld vergeven worden. Als Vlap deze lijn kan doortrekken, en ook af en toe zijn doelpunt kan meepikken, dan kan Anderlecht eindelijk beginnen dromen van een potentiële financiële meerwaarde op de middenvelder. Marktwaarden en sportieve prestaties gaan namelijk altijd hand in hand.

Het goede nieuws is dat Michel Vlap tegen Sporting Charleroi een prestatie afleverde als tijdens zijn periode bij sc Heerenveen, toen hij zich volledig in de kijker speelde bij Anderlecht. Hoewel er er nog een doelpunt ontbrak, was Vlap alomtegenwoordig bij Sporting. Dinsdag verstuurde en ontving hij opvallend veel passes, wat zijn inbreng in de knappe 3-0 overwinning alleen maar bevestigt. Niet verrassend waren die passes gevoelig hoger in aantal dan zijn huidig seizoensgemiddelde, maar zelfs ook meer dan tijdens zijn laatste topseizoen bij Heerenveen. Bovendien was de zuiverheid van zijn passing ook opmerkelijk hoog.



De positieve evolutie van Vlap beperkte zich echter niet alleen tot de passing. Tegenover zijn huidig seizoensgemiddelde en dat van zijn laatste jaargang bij Heerenveen, scoorde de Nederlander ook een pak beter in verschillende onderdelen. Geslaagde dribbels, efficiëntie in de (aanvallende) duels, intercepties, versnellingen met de bal aan de voet en dreigende passes. “Vlap was bedrijvig, zette hoog druk, liep slim tussen de lijnen en hij was ook nog eens gevaarlijk”, zoals Vincent Kompany het dus verwoordde. Deze vorm moet Vlap dus zien aan te houden, en dat kan hij alvast bevestigen vrijdagavond tegen Waasland-Beveren.

LEES OOK: Coosemans roept straffe taal na nieuw contract Anderlecht

Zal Vlap slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Hubert slaat keihard terug op kritiek Union SG

Union SG neemt het in het Dudenpark op tegen Club Brugge. Een regelrechte titeltopper tussen nummer ...

18
18
Hayen slaat op tafel: keeperskwestie weer op komst?

KRC Genk speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven en de Limburgers zagen ...

26
26
Coosemans roept straffe taal na nieuw contract Anderlecht

RSC Anderlecht kwam gisteren met heuglijk nieuws. Paars-Wit heeft het contract van doelman en ...

75
75
Club Brugge slaat slag: “Belgische én buitenlandse talenten”

Club Brugge heeft geschiedenis geschreven in de Youth League. De jonkies van Club NXT dartelde door ...

159
159
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

52
52
Vrancken geeft duiding over pittig transfergerucht

Er duiken steeds meer geruchten op over de toekomst van Wouter Vrancken. Dat is de logica zelve bij ...

66
66
Taraval haalt vergeten transfer terug: "Interessante speler'

Bij RSC Anderlecht hebben ze een heel onevenwichtige spelerskern. Dat zorgt er ook voor dat ...

199
199
'Club gaat voor jackpot: transferwending rond Tzolis'

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

180
180
Historisch! De waanzinnige stats achter superseizoen Beveren

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

127
127
‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

207
207
Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

285
285
'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, dreigt Real Madrid af te stevenen op een ...

166
166
Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

RSC Anderlecht strijdt momenteel volop voor een top 4-notering in de Champions' Play-Offs en is ...

456
456
Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

44
44
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

82
82
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

83
83
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

232
232
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

200
200
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

86
86
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

378
378
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

186
186
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

365
365
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

305
305
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

318
318
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

223
223

Meer sportnieuws