De explosie van Vlap: RSCA rekent zich rijk

door
De explosie van Vlap: RSCA rekent zich rijk

Het heeft lang geduurd dit seizoen, maar er wordt nog eens positief gesproken over Michel Vlap. Tegen KAS Eupen was zijn prestatie al veelbelovend, en dinsdag tegen Charleroi zette de Nederlander zich helemaal terug op de kaart. Het was veruit zijn beste prestatie dit seizoen. En indien Vlap blijft bevestigen, overstijgt hij straks zelfs zijn hoge niveau van bij sc Heerenveen.


OVER & OUT 

Het was een korte winterstop in januari, maar toch vond Michel Vlap toen de tijd om zijn huidig seizoen grondig te analyseren. Een snertseizoen, zonder enige vorm voor overdrijving. Net voor de winterbreak haalde Vlap zelfs de wedstrijdselectie niet meer tegen Beerschot. En da's toch een groot imagoverlies voor de man die bijna 7 miljoen euro kostte. De maand januari zou zijn verdere toekomst bepalen bij Sporting, maar die startte – net zoals zijn huidige seizoen – dramatisch.

Zelfs zonder Percy Tau (terug naar Brighton) en de geblesseerde Yari Verschaeren, had Vincent Kompany ook tegen OH Leuven geen plaats voor Michel Vlap. Niet in de basis, maar ook niet op de bank. En dat voor de tweede competitiematch op rij. Het was een zoveelste wake-up call voor Vlap, maar wel eentje die heel hard aankwam. In die periode kwam Het Laatste Nieuws op de proppen dat de middenvelder zelfs Anderlecht wilde verlaten wegens een gebrek aan perspectief. 



“Vlap wil vertrekken? Zolang hij het me niet komt vertellen, reken ik op hem.” In de pers viel Vincent Kompany zijn overbodig geachte speler nooit openlijk af, al kon je uit bepaalde nuances toch afleiden dat de coach van Anderlecht niet hélemaal tevreden was over het werk van Michel Vlap. Zoals zijn niet-selectie tegen OH Leuven bijvoorbeeld, alsook de verplichting om één dag eerder aan te treden met de B-ploeg tegen Lierse Kempenzonen. Dat kon wel tellen als vingerwijzing.

HERSTART TEGEN EUPEN

Maar blijkbaar leerde Michel Vlap wel uit zijn fouten. Na twee niet-selecties op rij, en tussendoor ook een verplichte oefenmatch tegen Lierse-Kempenzonen, startte de 23-jarige bij Anderlecht op 15 januari eindelijk nog eens in de basis. Am Kehrweg mocht Vlap zich nog eens bewijzen tegen KAS Eupen, en daar slaagde hij ook in. Hoewel de fans en analisten eerder gemengde en uiteenlopende kritieken hadden over het spel van de Nederlander, hij deed het al bij al  niet onaardig in de Oostkantons.



Door de veelbesproken rode kaart van Kemar Lawrence werd Vlap tegen de Panda's weliswaar al na 42 minuten vervangen door coach Vincent Kompany, maar hij scoorde in die korte periode wel punten bij z'n T1. Die vroege wissel door Kompany was voornamelijk tactisch georiënteerd, met het oog om meer stabiliteit in de ploeg te bouwen, eerder dan een vingerwijzing naar Vlap. Per slot van rekening had ook de Nederlander een aandeel in één van de beste eerste seizoenshelften van Anderlecht dit seizoen.

VLAP BLIJFT

Vier dagen na de wedstrijd tegen Eupen gunde Vincent Kompany zijn Nederlandse middenvelder een nieuwe kans. Tegen Sporting Charleroi mocht Michel Vlap zijn tweede opeenvolgende competitiematch aanvatten in het basiselftal. 't Moet zijn dat hij dus wel degelijk punten scoorde bij Kompany, zowel op mentaal als het voetballend vlak. Vlap liet dinsdag erg mooie zaken tonen als nummer tien, en daarmee betaalde hij het in hem gestelde vertrouwen van Kompany volledig terug. Zijn glansprestatie tegen de Carolo's betekent hoe dan ook een grote opsteker voor alle betrokken partijen.



“Het is mijn bedoeling om bij Anderlecht te blijven”, verklaarde Michel Vlap aan La Dernière Heure na de wedstrijd tegen Charleroi. Of hoe snel het wel allemaal kan keren in het voetbal. Vlap speelde tegen de Zebra's niet langer als een prima donna. Vlap maakte een klik en schuwde het zware werk niet, hij bleek erg nuttig te zijn in verschillende spelonderdelen. Verschillende media vroegen zich zelfs af of dit zijn beste match was in het shirt van Anderlecht. 't Zou wel eens kunnen.

LOF VAN KOMPANY 

Uiteraard was ook coach Kompany tevreden met de prestatie van Michel Vlap. Het was duidelijk dat de hoofdtrainer dit seizoen meer verwacht had van de man van 7 miljoen euro. Zijn scorend vermogen zal hij altijd blijven bezitten, maar in zijn team verwacht Kompany ook meer dynamiek en vooral vechtlust. En dat ontbrak vaak bij Vlap. “Vlap was bedrijvig, zette hoog druk, liep slim tussen de lijnen en hij was ook nog eens gevaarlijk”, vertelde Kompany op de persconferentie na de overwinning tegen Charleroi. “Michel bracht wat we nodig hadden.”



Een slaak van opluchting. Na de wedstrijd tegen Charleroi bracht Michel Vlap eindelijk wat er van hem verwacht wordt. In januari dubde Anderlecht nog over een uitleenbeurt om de Nederlander niet helemaal te blokkeren, en vooral om zijn marktwaarde terug op te krikken. Vandaag wordt zijn waardering nog op 4 miljoen euro geschat, wat een daling is met 2,9 miljoen euro tegenover zijn initiële aankoopprijs. Omdat kapitaalvernietiging momenteel uit den boze is op Neerpede, betekent de revival van Vlap een uitstekende zaak op het sportief en financieel gebied.

BETER DAN BIJ HEERENVEEN 

Michel Vlap legde dinsdagavond een prestatie op de mat waarmee hij alle criticasters de mond snoerde. Het was deze Vlap waarvoor Anderlecht in 2019 zo diep in de geldbuidel tastte, ook al ontbrak er wel nog een doelpuntje. Het zal hem ongetwijfeld vergeven worden. Als Vlap deze lijn kan doortrekken, en ook af en toe zijn doelpunt kan meepikken, dan kan Anderlecht eindelijk beginnen dromen van een potentiële financiële meerwaarde op de middenvelder. Marktwaarden en sportieve prestaties gaan namelijk altijd hand in hand.

Het goede nieuws is dat Michel Vlap tegen Sporting Charleroi een prestatie afleverde als tijdens zijn periode bij sc Heerenveen, toen hij zich volledig in de kijker speelde bij Anderlecht. Hoewel er er nog een doelpunt ontbrak, was Vlap alomtegenwoordig bij Sporting. Dinsdag verstuurde en ontving hij opvallend veel passes, wat zijn inbreng in de knappe 3-0 overwinning alleen maar bevestigt. Niet verrassend waren die passes gevoelig hoger in aantal dan zijn huidig seizoensgemiddelde, maar zelfs ook meer dan tijdens zijn laatste topseizoen bij Heerenveen. Bovendien was de zuiverheid van zijn passing ook opmerkelijk hoog.



De positieve evolutie van Vlap beperkte zich echter niet alleen tot de passing. Tegenover zijn huidig seizoensgemiddelde en dat van zijn laatste jaargang bij Heerenveen, scoorde de Nederlander ook een pak beter in verschillende onderdelen. Geslaagde dribbels, efficiëntie in de (aanvallende) duels, intercepties, versnellingen met de bal aan de voet en dreigende passes. “Vlap was bedrijvig, zette hoog druk, liep slim tussen de lijnen en hij was ook nog eens gevaarlijk”, zoals Vincent Kompany het dus verwoordde. Deze vorm moet Vlap dus zien aan te houden, en dat kan hij alvast bevestigen vrijdagavond tegen Waasland-Beveren.

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Zal Vlap slagen bij Anderlecht?

Meest recent

'Laatste struikelblok voor overname Beerschot opgeruimd'

Met een elf op vijftien is Beerschot meer dan degelijk aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro ...

50
50
Pocognoli ziet ondanks knalprestatie toch één minpunt

Union heeft zich dinsdagavond meteen in de kijker gespeeld in de Champions League. Het pakte bij ...

43
43
Real zwoegt naar zege, sensatie in Turijn, Qarabag stunt

Dinsdagavond stonden er nog vier wedstrijden op het programma in de league phase van de Champions ...

54
54
Ait El Hadj haalt gram met geweldige goal: "Ik heb afgezien"

Union liet de voorbije jaren al straffe dingen zien in Europa, maar nu bewezen ze dat ze ook in de ...

58
58
'Nieuwe WK-shirt van Rode Duivels is uitgelekt'

De Rode Duivels kunnen in oktober een grote stap zetten richting kwalificatie voor het WK door een ...

90
90
Mulder duidt enorm verschil aan tussen Union en PSV

Union heeft dinsdagavond een geweldig debuut beleefd in de Champions League. Het pakte meteen de ...

254
254
Euforie bij Union na glansprestatie: "Ongelofelijk!"

Union schreef de voorbije jaren al een straf voetbalsprookje en dat kreeg dinsdagavond nog een extra ...

77
77
Invaller Trossard van goudwaarde: Arsenal neemt droomstart

Naast PSV-Union stond dinsdag in de vroege avond ook al de affiche tussen Athletic Bilbao en Arsenal ...

51
51
Marc Degryse laat PSV-fans in stilte achter met dit beeld

Union kwam zonet door een heel grote poort de Champions League binnen. De Belgische landskampioen ...

338
338
Weergaloos Union SG verovert Europa: "Strafste in 5 jaar"

Union SG blijft verbazen in België en ook in Europa. De Brusselaars maakten vanavond hun debuut ...

160
160
Union knalt Champions League in met wonderavond in Eindhoven

Union verbaasde vanavond Europa, zichzelf en voetbalminnend België. De landskampioen gooide de ...

116
116
Sterkhouder Anderlecht: "Dacht aan zomerse transfer"

Bij RSC Anderlecht hoopten ze deze zomer de nodige uitgaande transfers af te ronden, maar dat lukte ...

143
143
Vermeeren neemt gigantische gok: JPL-clubs liggen op de loer

Arthur Vermeeren brak helemaal door onder Mark van Bommel, een coach die zelf internationale top was ...

262
262
Heisa rond schorsing Degreef: bizarre wending

Veel heisa, maar geen zware sanctie: de schorsing van Tristan Degreef (2 + 1) ligt onderaan de ...

301
301
Sensationeel Union SG: PSV nu al in de touwen?

Union SG trok vanavond naar Eindhoven waar ze hun eerste duel in de Champions League afwerkten tegen ...

50
50
'Anderlecht weigerde smaakmaker KRC Genk'

RSC Anderlecht deed de afgelopen jaren heel wat transfers met ondertussen ook heel wat verschillende ...

278
278
Vandenbempt met gigantische lof: "Lammens al verder dan…’"

Manchester United haalde Senne Lammens weg bij Royal Antwerp FC en betaalde daar stevig voor: 21 ...

192
192
Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Club Brugge heeft een erg drukke zomer achter de rug, al bleven met Raphael Onyedika en Joel ...

365
365
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

149
149
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

287
287
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

43
43
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

326
326
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

417
417
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

1736
1736
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

286
286

Meer sportnieuws