Lamkel Zé kroont zich bij comeback meteen tot held van Antwerp

door
Lamkel Zé kroont zich bij comeback meteen tot held van Antwerp

Na een wedstrijd die lange tijd op 0-0 leek af te stevenen heeft Lamkel Zé zich meteen tot matchwinnaar gekroond. De Kameroener mocht bij zijn comeback meteen starten van Francky Vercauteren en hij beschaamde dat vertrouwen allerminst. Cercle Brugge lijdt zo nog maar eens een nederlaag, de vraag is hoe lang de positie van Clement nog houdbaar is.

Vercauteren pakte als nieuwe T1 van Antwerp vorig weekend zijn eerste zege in de topper tegen AA Gent. Met een laag blok en een paar scherpe counters nam The Great Old de maat van de Buffalo's. Een absolute verrassing in de basis bij Antwerp vanavond was Lamkel Zé, het woelwater zat voor het eerst sinds lang terug in de kern en kreeg meteen een basisplaats. Cercle Brugge zat in een dramatische periode en had absoluut punten nodig om onderin weg te geraken.
Antwerp toont nog minder dan in de Ghelamco Arena
De Vereniging nam zowaar de beste start op de Bosuil en creëerde het meeste gevaar in de openingsfase. Antwerp onderging het spel en probeerde te counteren met de snelle Lamkel Zé, tot kansen kwam het echter voorlopig niet. Ook Cercle Brugge slaagde er nauwelijks in om een echte kans te creëren. Op dik vijf minuten van de pauze voetbalden de bezoekers hun eerste mogelijkheid bij mekaar: Vanhoutte trapte op Beiranvand. Ook Antwerp dreigde nog eens via Gerkens, zijn poging ging op de paal maar achteraf gezien was er voorafgaand buitenspel van Seck. Na een uiterst povere eerste helft stond het nog 0-0.

Vercauteren ziet zijn team pover voor de dag komen.
Lamkel Zé tovert wat peper in zoutloze wedstrijd
Antwerp nam na de rust het heft in handen: eerst schoot Lamkel Ze (vanuit offside) hoog over en even later mikte Gerkens een kopbal naast. Iets voorbij het uur kwam ook Cercle Brugge nog eens tot een kans via Hotic, hij besloot nipt voorlangs. Pas halfweg de tweede helft was er opnieuw gevaar, Boya knalde nog een eind over de kooi van Didillon. De wedstrijd leek op een flauwe 0-0 af te stevenen. Dat was echter buiten Lamkel Zé gerekend, de Kameroener kreeg op vijf minuten van het einde de bal van Boya en trof knap raak: 1-0, alsof het zo moest zijn vanavond.
Scoreverloop:
1-0 (84') Lamkel Zé

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Verdiende Lamkel Zé een nieuwe kans?

Meest recent

'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

28
28
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

33
33
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

29
29
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

52
52
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

129
129
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

35
35
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

42
42
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

32
32
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

125
125
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

249
249
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

47
47
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

68
68
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

38
38
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

166
166
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

227
227
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

181
181
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

334
334
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

565
565
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

212
212
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

286
286
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

409
409
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

124
124
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

507
507

Meer sportnieuws