'PSG deelt Barça zware dreun uit vlak voor CL-clash'

door
'PSG deelt Barça zware dreun uit vlak voor CL-clash'

FC Barcelona staat voor een bijzonder druk wedstrijdschema tijdens de komende maanden, extra versterking is dan ook geen overbodige luxe. Die leek ook op komst in de vorm van Manchester City-verdediger Eric Garcia. Maar de transfer van de Spanjaard is nu toch weer 'on hold' gezet.


Normaal gezien zou Barça eind deze maand een nieuwe voorzitter kiezen, waardoor de clubleiding weer zou kunnen overgaan tot de orde van de dag. Maar door het coronavirus werd de verkiezing uitgesteld tot begin maart. De club blijft voorlopig dus in handen van het interim-bestuur, dat kan echter geen grote (financiële) beslissingen nemen. Men zou eventueel een consensus kunnen zoeken bij de drie overgebleven voorzitterskandidaten. Maar die houden er elk een eigen visie op na. En dus wordt de transferactiviteit deze winter weer op een laag pitje gezet, tot grote frustratie van coach Ronald Koeman.

Joan Laporta, de grote favoriet als nieuwe preses, vertelde bij Mundo Deportivo dat Garcia 'deze winter niet komt'. "We kunnen het huidige bestuur niet de ruimte geven om beslissingen als deze te nemen", legt hij uit. "Ze hebben de opties en de financiële cijfers toegelicht, dus we hebben allemaal geconcludeerd dat het beter is om de nieuwe leiding te laten bepalen of hij komt zodra hij transfervrij is", klonk het. Ook zijn concurrent Victor Font bevestigde dit verhaal.

UPDATE 20/01
Door al het getreuzel dreigt Barcelona definitief naast de komst van Garcia te grijpen. Zo meldt Mundo Deportivo dat Paris Saint-Germain zich eveneens aan het front heeft gemeld. De Parijzenaars zien hun kans schoon om één van de meest veelbelovende verdedigers in Europa voor een prikje over te nemen en zouden in tegenstelling tot Barça meteen willen toeslaan. Afwachten dus wat Garcia zelf beslist. Pittig detail: binnen minder dan een maandje staan de twee grootmachten tegenover mekaar in de Champions League.

LEES OOK: 'Geen Anderlecht, FC Barcelona slaat wel hard toe'

Wie haalt volgens u de volgende ronde in de CL?

Meest recent

'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

8
8
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

100
100
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

42
42
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

25
25
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

58
58
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

44
44
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

19
19
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

101
101
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

204
204
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

104
104
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

301
301
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

39
39
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

187
187
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

58
58
Alderweireld kiest duidelijk: zo moet België spelen

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

252
252
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

75
75
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

387
387
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

202
202
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

463
463
Analisten unaniem: één winnaar na tweeluik Rode Duivels

De Rode Duivels gaan naar het WK. Tegen het bescheiden Liechtenstein lieten de troepen van Rudi ...

273
273
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

71
71
Doorbraak onder Garcia: "WK is een jongensdroom"

Onder Rudi Garcia komen een aantal Rode Duivels boven water. Zo was er gisteren een uitblinker die ...

122
122
Verheyen en Degryse over Garcia: "Zou laf zijn van de bond"

Rudi Garcia krijgt de volle laag vanuit bepaalde hoek. De kritiek is deels terecht, deels ...

234
234
Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Rudi Garcia heeft de Belgen naar het WK geloodst. Dat is een goede prestatie, maar zeker niet ...

150
150
Weelde voor Garcia: "Ik hoop in de basis te blijven staan"

Rudi Garcia mocht gisteren een feestje vieren. De WK-kwalificatie is een feit. Opdracht volbracht. ...

119
119

Meer sportnieuws