'PSG deelt Barça zware dreun uit vlak voor CL-clash'

door
'PSG deelt Barça zware dreun uit vlak voor CL-clash'

FC Barcelona staat voor een bijzonder druk wedstrijdschema tijdens de komende maanden, extra versterking is dan ook geen overbodige luxe. Die leek ook op komst in de vorm van Manchester City-verdediger Eric Garcia. Maar de transfer van de Spanjaard is nu toch weer 'on hold' gezet.


Normaal gezien zou Barça eind deze maand een nieuwe voorzitter kiezen, waardoor de clubleiding weer zou kunnen overgaan tot de orde van de dag. Maar door het coronavirus werd de verkiezing uitgesteld tot begin maart. De club blijft voorlopig dus in handen van het interim-bestuur, dat kan echter geen grote (financiële) beslissingen nemen. Men zou eventueel een consensus kunnen zoeken bij de drie overgebleven voorzitterskandidaten. Maar die houden er elk een eigen visie op na. En dus wordt de transferactiviteit deze winter weer op een laag pitje gezet, tot grote frustratie van coach Ronald Koeman.

Joan Laporta, de grote favoriet als nieuwe preses, vertelde bij Mundo Deportivo dat Garcia 'deze winter niet komt'. "We kunnen het huidige bestuur niet de ruimte geven om beslissingen als deze te nemen", legt hij uit. "Ze hebben de opties en de financiële cijfers toegelicht, dus we hebben allemaal geconcludeerd dat het beter is om de nieuwe leiding te laten bepalen of hij komt zodra hij transfervrij is", klonk het. Ook zijn concurrent Victor Font bevestigde dit verhaal.

UPDATE 20/01
Door al het getreuzel dreigt Barcelona definitief naast de komst van Garcia te grijpen. Zo meldt Mundo Deportivo dat Paris Saint-Germain zich eveneens aan het front heeft gemeld. De Parijzenaars zien hun kans schoon om één van de meest veelbelovende verdedigers in Europa voor een prikje over te nemen en zouden in tegenstelling tot Barça meteen willen toeslaan. Afwachten dus wat Garcia zelf beslist. Pittig detail: binnen minder dan een maandje staan de twee grootmachten tegenover mekaar in de Champions League.

LEES OOK: 'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Wie haalt volgens u de volgende ronde in de CL?

Meest recent

Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

20
20
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

22
22
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

101
101
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

45
45
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

152
152
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

193
193
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

134
134
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

50
50
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

102
102
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

69
69
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

382
382
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

45
45
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

59
59
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

220
220
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

76
76
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

76
76
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

433
433
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

248
248
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

92
92
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

114
114
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

353
353
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

72
72
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

38
38
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

17
17
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

188
188

Meer sportnieuws