Scheidsrechters niet te spreken over kritiek Kompany

door
Scheidsrechters niet te spreken over kritiek Kompany

RSC Anderlecht verloor vrijdagavond voor de tweede week op rij, maar na de wedstrijd in Eupen (2-0) ging het vooral over de wedstrijdleiding. Zo toonde coach Vincent Kompany zich behoorlijk scherp voor de arbitrage. Hij vindt dat de refs in ons land zich te weinig hebben aangepast aan de intensiteit en snelheid van het moderne voetbal.


De aanleiding van zijn kritiek was de rode kaart voor Kemar Lawrence. Die kreeg oorspronkelijk geel voor een behoorlijk wilde tackle, maar werd na interventie van de VAR alsnog naar de kleedkamer gestuurd. Volgens Kompany wou hij gewoon de bal spelen en had de Jamaicaan pech dat hij zijn actie inzette op een bepaalde snelheid. "Het was een normaal duel, zoals er op training elke week zijn. Mijn persoonlijk idee is dat we moeten stoppen met tackles als fouten te interpreteren omdat iemand snel is", klonk het onder meer. "De scheidsrechters moeten zich meer aanpassen aan het moderne voetbal." Maar volgens La Dernière Heure kon men bij het scheidsrechterscorps niet lachen met deze kritiek.

Men maakt er zich sterk dat de refs zich wél aanpassen aan de snelheid en intensiteit van het spel, maar dat bepaalde regels gewoonweg gerespecteerd moeten worden. "Wat gaan ze zeggen als er iemand zwaar geblesseerd geraakt? Dat de ref te laks was?", kaatste voormalig scheidsrechtersbaas Johan Verbist de bal terug. Dinsdag neemt Anderlecht het thuis op tegen Charleroi. De wedstrijdleiding én het gedrag van Kompany naast de lijn, zullen dan ongetwijfeld met een vergrootglas bekeken worden.

LEES OOK: Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

De kritiek van Kompany was terecht ...

Meest recent

Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

12
12
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

4
4
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

11
11
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

17
17
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

108
108
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

600
600
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

168
168
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

128
128
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

100
100
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

31
31
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

220
220
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

117
117
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

317
317
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

213
213
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

392
392
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

216
216
‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

376
376
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

220
220
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

384
384
‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

43
43
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

125
125
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

214
214
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

199
199
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

168
168
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

750
750

Meer sportnieuws