Scheidsrechters niet te spreken over kritiek Kompany

664 stemmen
Scheidsrechters niet te spreken over kritiek Kompany

RSC Anderlecht verloor vrijdagavond voor de tweede week op rij, maar na de wedstrijd in Eupen (2-0) ging het vooral over de wedstrijdleiding. Zo toonde coach Vincent Kompany zich behoorlijk scherp voor de arbitrage. Hij vindt dat de refs in ons land zich te weinig hebben aangepast aan de intensiteit en snelheid van het moderne voetbal.


De aanleiding van zijn kritiek was de rode kaart voor Kemar Lawrence. Die kreeg oorspronkelijk geel voor een behoorlijk wilde tackle, maar werd na interventie van de VAR alsnog naar de kleedkamer gestuurd. Volgens Kompany wou hij gewoon de bal spelen en had de Jamaicaan pech dat hij zijn actie inzette op een bepaalde snelheid. "Het was een normaal duel, zoals er op training elke week zijn. Mijn persoonlijk idee is dat we moeten stoppen met tackles als fouten te interpreteren omdat iemand snel is", klonk het onder meer. "De scheidsrechters moeten zich meer aanpassen aan het moderne voetbal." Maar volgens La Dernière Heure kon men bij het scheidsrechterscorps niet lachen met deze kritiek.

Men maakt er zich sterk dat de refs zich wél aanpassen aan de snelheid en intensiteit van het spel, maar dat bepaalde regels gewoonweg gerespecteerd moeten worden. "Wat gaan ze zeggen als er iemand zwaar geblesseerd geraakt? Dat de ref te laks was?", kaatste voormalig scheidsrechtersbaas Johan Verbist de bal terug. Dinsdag neemt Anderlecht het thuis op tegen Charleroi. De wedstrijdleiding én het gedrag van Kompany naast de lijn, zullen dan ongetwijfeld met een vergrootglas bekeken worden.

LEES OOK: 'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

De kritiek van Kompany was terecht ...

Meest recent

WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

0
0
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

185
185
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

221
221
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

84
84
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

508
508
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

188
188
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

140
140
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

181
181
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

131
131
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

49
49
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

46
46
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

67
67
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

149
149
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

125
125
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

523
523
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

95
95
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

183
183
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

359
359
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

67
67
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

1059
1059
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

512
512
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

35
35
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

12
12
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

188
188
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

1020
1020

Meer sportnieuws