Scheidsrechters niet te spreken over kritiek Kompany

664 stemmen
Scheidsrechters niet te spreken over kritiek Kompany

RSC Anderlecht verloor vrijdagavond voor de tweede week op rij, maar na de wedstrijd in Eupen (2-0) ging het vooral over de wedstrijdleiding. Zo toonde coach Vincent Kompany zich behoorlijk scherp voor de arbitrage. Hij vindt dat de refs in ons land zich te weinig hebben aangepast aan de intensiteit en snelheid van het moderne voetbal.


De aanleiding van zijn kritiek was de rode kaart voor Kemar Lawrence. Die kreeg oorspronkelijk geel voor een behoorlijk wilde tackle, maar werd na interventie van de VAR alsnog naar de kleedkamer gestuurd. Volgens Kompany wou hij gewoon de bal spelen en had de Jamaicaan pech dat hij zijn actie inzette op een bepaalde snelheid. "Het was een normaal duel, zoals er op training elke week zijn. Mijn persoonlijk idee is dat we moeten stoppen met tackles als fouten te interpreteren omdat iemand snel is", klonk het onder meer. "De scheidsrechters moeten zich meer aanpassen aan het moderne voetbal." Maar volgens La Dernière Heure kon men bij het scheidsrechterscorps niet lachen met deze kritiek.

Men maakt er zich sterk dat de refs zich wél aanpassen aan de snelheid en intensiteit van het spel, maar dat bepaalde regels gewoonweg gerespecteerd moeten worden. "Wat gaan ze zeggen als er iemand zwaar geblesseerd geraakt? Dat de ref te laks was?", kaatste voormalig scheidsrechtersbaas Johan Verbist de bal terug. Dinsdag neemt Anderlecht het thuis op tegen Charleroi. De wedstrijdleiding én het gedrag van Kompany naast de lijn, zullen dan ongetwijfeld met een vergrootglas bekeken worden.

LEES OOK: Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

De kritiek van Kompany was terecht ...

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

46
46
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

29
29
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

24
24
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

20
20
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

286
286
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

43
43
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

177
177
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

36
36
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

212
212
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

148
148
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

104
104
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

649
649
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

62
62
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

153
153
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

159
159
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1023
1023
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

64
64
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

643
643
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

435
435
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

825
825
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

807
807
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

130
130
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

479
479
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

795
795
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

385
385

Meer sportnieuws