TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mikt op 10 miljoen, Pogba in grote ruiloperatie'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mikt op 10 miljoen, Pogba in grote ruiloperatie'

De wintermercato heeft zijn poorten inmiddels officieel geopend. En ondanks de gevolgen van de coronacrisis worden toch weer een pak transacties verwacht in binnen- en buitenland, bovendien kunnen spelers met een aflopend contract nu al onderhandelen over een zomertransfer. VoetbalNieuws zet al deze geruchten en belangrijkste afgeronde deals dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht moet komende zomer mogelijk op zoek naar een nieuwe nummer één. Zo zou Hendrik Van Crombrugge een vetrek overwegen. Volgens La Dernière Heure heeft de Belgische doelman - die nog tot maart out is - zijn zinnen gezet op drie doelen: Anderlecht aan een Europees ticket helpen, de EK-selectie halen en nadien een transfer afdwingen naar het buitenland. Paars-Wit zal in dat geval ongeveer 10 miljoen euro willen vangen.

Antwerp FC heeft concrete interesse in Ortwin De Wolf, maar de Great Old zag een eerste bod in de prullenbak gegooid worden. Volgens L'Avenir deden ze een voorstel om de doelman te huren, maar zijn huidige club KAS Eupen weigerde dat. De Wolf is zijn plaats onder de lat in het Oostkantons nochtans kwijtgespeeld aan Théo Defourny. Eupen wil hem echter enkel voor de juiste som verkopen.

KRC Genk rondt tijdens de huidige mercato mogelijk nog enkele uitgaande transfers af. Volgens onze bronnen is er namelijk interesse vanuit de Major League Soccer voor Zinho Gano, die geen toekomst meer heeft bij Genk. De aanvaller geniet ook belangstelling uit Frankrijk, Polen, Servië en Nederland. Voorlopig werd er wel nog geen concreet bod gedaan.

KV Kortrijk zou ook graag Marley Aké binnenhalen, meldt Foot Mercato. De 20-jarige flankaanvaller kwam dit seizoen al dertien keer in actie voor Olympique Marseille, maar om meer speelminuten te kunnen verzamelen mag hij echter op huurbasis vertrekken. Het zou echter Le Havre zijn dat de beste papieren heeft om de strijd te winnen. Kortrijk zal dus snel moeten handelen als het nog kans wil maken.

Het vertrek van Jon Flanagan bij Charleroi is zeer nabij. Er zou een akkoord in pijplijn zitten met het Poolse Jagiellonia en de deal zou snel rond moeten zijn. Dat meldt La Dernière Heure. Charleroi zou de Engelsman gratis laten vertrekken, er moet wel een vervanger aangetrokken worden.

BUITENLAND
Club Brugge probeerde een jaar geleden om Adolfo Gaich naar België te halen en ging behoorlijk ver voor zijn beoogde transfer. Maar tot een akkoord kwam het uiteindelijk niet en de Argentijnse aanvaller trok naar CSKA Moskou. Dat is echter geen succes gebleken. De 21-jarige aanvaller wordt dan ook mogelijk alweer uitgeleend, want volgens Duitse media wil Union Berlijn hem tijdelijk uit zijn lijden verlossen.

Sky Italia meldt dat SSC Napoli de onderhandelingen met FC Barcelona inmiddels heeft opgestart. De werkgever van Dries Mertens zou Junior Firpo willen overnemen op huurbasis, al dan niet met aankoopoptie. In principe zullen de Catalanen hem weinig in de weg leggen, al zijn er ook kapers op de kust. Volgens AS is Granada eveneens geïnteresseerd in een huurovereenkomst.

Paul Pogba blijft in de Italiaanse pers gelinkt worden aan een terugkeer naar Juventus. De Serie A-kampioen zou echter nog wel tegen de forse vraagprijs aanhikken, en daarom denkt het aan een ruiltransfer. Aaron Ramsey, Adrien Rabiot en Douglas Costa worden als mogelijk 'wisselgeld' genoemd, al is het nog niet bekend of Manchester United wel interesse heeft in één van hen.

Onze landgenoot Ilias Chair kan volgens The Sun rekenen op heel wat interesse. De 23-jarige aanvallende middenvelder doet het goed bij QPR en is er een vaste waarde. Bij de nummer achttien uit The Championship was hij in 25 wedstrijden goed voor 5 doelpunten en 1 assist. Volgens de tabloid hebben Brentford, Watford, Bournemouth en Reading allen interesse in hem.

LEES OOK: Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

Is Wellenreuther geschikt als eerste doelman bij Anderlecht?

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

17
17
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

12
12
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

45
45
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

77
77
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

257
257
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

258
258
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

167
167
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

203
203
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

181
181
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

108
108
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

120
120
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

60
60
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

170
170
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

444
444
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

377
377
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

273
273
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

136
136
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

425
425
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

95
95
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

810
810
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

286
286
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

230
230
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

176
176
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

424
424
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

158
158

Meer sportnieuws