TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mikt op 10 miljoen, Pogba in grote ruiloperatie'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mikt op 10 miljoen, Pogba in grote ruiloperatie'

De wintermercato heeft zijn poorten inmiddels officieel geopend. En ondanks de gevolgen van de coronacrisis worden toch weer een pak transacties verwacht in binnen- en buitenland, bovendien kunnen spelers met een aflopend contract nu al onderhandelen over een zomertransfer. VoetbalNieuws zet al deze geruchten en belangrijkste afgeronde deals dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht moet komende zomer mogelijk op zoek naar een nieuwe nummer één. Zo zou Hendrik Van Crombrugge een vetrek overwegen. Volgens La Dernière Heure heeft de Belgische doelman - die nog tot maart out is - zijn zinnen gezet op drie doelen: Anderlecht aan een Europees ticket helpen, de EK-selectie halen en nadien een transfer afdwingen naar het buitenland. Paars-Wit zal in dat geval ongeveer 10 miljoen euro willen vangen.

Antwerp FC heeft concrete interesse in Ortwin De Wolf, maar de Great Old zag een eerste bod in de prullenbak gegooid worden. Volgens L'Avenir deden ze een voorstel om de doelman te huren, maar zijn huidige club KAS Eupen weigerde dat. De Wolf is zijn plaats onder de lat in het Oostkantons nochtans kwijtgespeeld aan Théo Defourny. Eupen wil hem echter enkel voor de juiste som verkopen.

KRC Genk rondt tijdens de huidige mercato mogelijk nog enkele uitgaande transfers af. Volgens onze bronnen is er namelijk interesse vanuit de Major League Soccer voor Zinho Gano, die geen toekomst meer heeft bij Genk. De aanvaller geniet ook belangstelling uit Frankrijk, Polen, Servië en Nederland. Voorlopig werd er wel nog geen concreet bod gedaan.

KV Kortrijk zou ook graag Marley Aké binnenhalen, meldt Foot Mercato. De 20-jarige flankaanvaller kwam dit seizoen al dertien keer in actie voor Olympique Marseille, maar om meer speelminuten te kunnen verzamelen mag hij echter op huurbasis vertrekken. Het zou echter Le Havre zijn dat de beste papieren heeft om de strijd te winnen. Kortrijk zal dus snel moeten handelen als het nog kans wil maken.

Het vertrek van Jon Flanagan bij Charleroi is zeer nabij. Er zou een akkoord in pijplijn zitten met het Poolse Jagiellonia en de deal zou snel rond moeten zijn. Dat meldt La Dernière Heure. Charleroi zou de Engelsman gratis laten vertrekken, er moet wel een vervanger aangetrokken worden.

BUITENLAND
Club Brugge probeerde een jaar geleden om Adolfo Gaich naar België te halen en ging behoorlijk ver voor zijn beoogde transfer. Maar tot een akkoord kwam het uiteindelijk niet en de Argentijnse aanvaller trok naar CSKA Moskou. Dat is echter geen succes gebleken. De 21-jarige aanvaller wordt dan ook mogelijk alweer uitgeleend, want volgens Duitse media wil Union Berlijn hem tijdelijk uit zijn lijden verlossen.

Sky Italia meldt dat SSC Napoli de onderhandelingen met FC Barcelona inmiddels heeft opgestart. De werkgever van Dries Mertens zou Junior Firpo willen overnemen op huurbasis, al dan niet met aankoopoptie. In principe zullen de Catalanen hem weinig in de weg leggen, al zijn er ook kapers op de kust. Volgens AS is Granada eveneens geïnteresseerd in een huurovereenkomst.

Paul Pogba blijft in de Italiaanse pers gelinkt worden aan een terugkeer naar Juventus. De Serie A-kampioen zou echter nog wel tegen de forse vraagprijs aanhikken, en daarom denkt het aan een ruiltransfer. Aaron Ramsey, Adrien Rabiot en Douglas Costa worden als mogelijk 'wisselgeld' genoemd, al is het nog niet bekend of Manchester United wel interesse heeft in één van hen.

Onze landgenoot Ilias Chair kan volgens The Sun rekenen op heel wat interesse. De 23-jarige aanvallende middenvelder doet het goed bij QPR en is er een vaste waarde. Bij de nummer achttien uit The Championship was hij in 25 wedstrijden goed voor 5 doelpunten en 1 assist. Volgens de tabloid hebben Brentford, Watford, Bournemouth en Reading allen interesse in hem.

LEES OOK: Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

Is Wellenreuther geschikt als eerste doelman bij Anderlecht?

Meest recent

Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

3
3
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

6
6
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

45
45
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

28
28
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

68
68
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

66
66
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

23
23
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

92
92
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

166
166
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

226
226
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

116
116
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

25
25
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

359
359
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

67
67
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

183
183
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

111
111
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

76
76
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

73
73
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

99
99
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

93
93
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

164
164
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

178
178
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

96
96
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

266
266
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

76
76

Meer sportnieuws