TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mikt op 10 miljoen, Pogba in grote ruiloperatie'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mikt op 10 miljoen, Pogba in grote ruiloperatie'

De wintermercato heeft zijn poorten inmiddels officieel geopend. En ondanks de gevolgen van de coronacrisis worden toch weer een pak transacties verwacht in binnen- en buitenland, bovendien kunnen spelers met een aflopend contract nu al onderhandelen over een zomertransfer. VoetbalNieuws zet al deze geruchten en belangrijkste afgeronde deals dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht moet komende zomer mogelijk op zoek naar een nieuwe nummer één. Zo zou Hendrik Van Crombrugge een vetrek overwegen. Volgens La Dernière Heure heeft de Belgische doelman - die nog tot maart out is - zijn zinnen gezet op drie doelen: Anderlecht aan een Europees ticket helpen, de EK-selectie halen en nadien een transfer afdwingen naar het buitenland. Paars-Wit zal in dat geval ongeveer 10 miljoen euro willen vangen.

Antwerp FC heeft concrete interesse in Ortwin De Wolf, maar de Great Old zag een eerste bod in de prullenbak gegooid worden. Volgens L'Avenir deden ze een voorstel om de doelman te huren, maar zijn huidige club KAS Eupen weigerde dat. De Wolf is zijn plaats onder de lat in het Oostkantons nochtans kwijtgespeeld aan Théo Defourny. Eupen wil hem echter enkel voor de juiste som verkopen.

KRC Genk rondt tijdens de huidige mercato mogelijk nog enkele uitgaande transfers af. Volgens onze bronnen is er namelijk interesse vanuit de Major League Soccer voor Zinho Gano, die geen toekomst meer heeft bij Genk. De aanvaller geniet ook belangstelling uit Frankrijk, Polen, Servië en Nederland. Voorlopig werd er wel nog geen concreet bod gedaan.

KV Kortrijk zou ook graag Marley Aké binnenhalen, meldt Foot Mercato. De 20-jarige flankaanvaller kwam dit seizoen al dertien keer in actie voor Olympique Marseille, maar om meer speelminuten te kunnen verzamelen mag hij echter op huurbasis vertrekken. Het zou echter Le Havre zijn dat de beste papieren heeft om de strijd te winnen. Kortrijk zal dus snel moeten handelen als het nog kans wil maken.

Het vertrek van Jon Flanagan bij Charleroi is zeer nabij. Er zou een akkoord in pijplijn zitten met het Poolse Jagiellonia en de deal zou snel rond moeten zijn. Dat meldt La Dernière Heure. Charleroi zou de Engelsman gratis laten vertrekken, er moet wel een vervanger aangetrokken worden.

BUITENLAND
Club Brugge probeerde een jaar geleden om Adolfo Gaich naar België te halen en ging behoorlijk ver voor zijn beoogde transfer. Maar tot een akkoord kwam het uiteindelijk niet en de Argentijnse aanvaller trok naar CSKA Moskou. Dat is echter geen succes gebleken. De 21-jarige aanvaller wordt dan ook mogelijk alweer uitgeleend, want volgens Duitse media wil Union Berlijn hem tijdelijk uit zijn lijden verlossen.

Sky Italia meldt dat SSC Napoli de onderhandelingen met FC Barcelona inmiddels heeft opgestart. De werkgever van Dries Mertens zou Junior Firpo willen overnemen op huurbasis, al dan niet met aankoopoptie. In principe zullen de Catalanen hem weinig in de weg leggen, al zijn er ook kapers op de kust. Volgens AS is Granada eveneens geïnteresseerd in een huurovereenkomst.

Paul Pogba blijft in de Italiaanse pers gelinkt worden aan een terugkeer naar Juventus. De Serie A-kampioen zou echter nog wel tegen de forse vraagprijs aanhikken, en daarom denkt het aan een ruiltransfer. Aaron Ramsey, Adrien Rabiot en Douglas Costa worden als mogelijk 'wisselgeld' genoemd, al is het nog niet bekend of Manchester United wel interesse heeft in één van hen.

Onze landgenoot Ilias Chair kan volgens The Sun rekenen op heel wat interesse. De 23-jarige aanvallende middenvelder doet het goed bij QPR en is er een vaste waarde. Bij de nummer achttien uit The Championship was hij in 25 wedstrijden goed voor 5 doelpunten en 1 assist. Volgens de tabloid hebben Brentford, Watford, Bournemouth en Reading allen interesse in hem.

LEES OOK: Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

Is Wellenreuther geschikt als eerste doelman bij Anderlecht?

Meest recent

'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

69
69
UCL: Real dankt sterke Courtois, sensationele comeback Juve

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. ...

26
26
'Plotse ommekeer: Anderlecht lonkt naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

111
111
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

237
237
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

273
273
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

125
125
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

88
88
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

449
449
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

282
282
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

250
250
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

157
157
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

260
260
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

404
404
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

62
62
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

127
127
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

58
58
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

251
251
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

201
201
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

66
66
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

67
67
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

97
97
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

197
197
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

145
145
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

123
123
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

423
423

Meer sportnieuws