TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mikt op 10 miljoen, Pogba in grote ruiloperatie'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mikt op 10 miljoen, Pogba in grote ruiloperatie'

De wintermercato heeft zijn poorten inmiddels officieel geopend. En ondanks de gevolgen van de coronacrisis worden toch weer een pak transacties verwacht in binnen- en buitenland, bovendien kunnen spelers met een aflopend contract nu al onderhandelen over een zomertransfer. VoetbalNieuws zet al deze geruchten en belangrijkste afgeronde deals dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht moet komende zomer mogelijk op zoek naar een nieuwe nummer één. Zo zou Hendrik Van Crombrugge een vetrek overwegen. Volgens La Dernière Heure heeft de Belgische doelman - die nog tot maart out is - zijn zinnen gezet op drie doelen: Anderlecht aan een Europees ticket helpen, de EK-selectie halen en nadien een transfer afdwingen naar het buitenland. Paars-Wit zal in dat geval ongeveer 10 miljoen euro willen vangen.

Antwerp FC heeft concrete interesse in Ortwin De Wolf, maar de Great Old zag een eerste bod in de prullenbak gegooid worden. Volgens L'Avenir deden ze een voorstel om de doelman te huren, maar zijn huidige club KAS Eupen weigerde dat. De Wolf is zijn plaats onder de lat in het Oostkantons nochtans kwijtgespeeld aan Théo Defourny. Eupen wil hem echter enkel voor de juiste som verkopen.

KRC Genk rondt tijdens de huidige mercato mogelijk nog enkele uitgaande transfers af. Volgens onze bronnen is er namelijk interesse vanuit de Major League Soccer voor Zinho Gano, die geen toekomst meer heeft bij Genk. De aanvaller geniet ook belangstelling uit Frankrijk, Polen, Servië en Nederland. Voorlopig werd er wel nog geen concreet bod gedaan.

KV Kortrijk zou ook graag Marley Aké binnenhalen, meldt Foot Mercato. De 20-jarige flankaanvaller kwam dit seizoen al dertien keer in actie voor Olympique Marseille, maar om meer speelminuten te kunnen verzamelen mag hij echter op huurbasis vertrekken. Het zou echter Le Havre zijn dat de beste papieren heeft om de strijd te winnen. Kortrijk zal dus snel moeten handelen als het nog kans wil maken.

Het vertrek van Jon Flanagan bij Charleroi is zeer nabij. Er zou een akkoord in pijplijn zitten met het Poolse Jagiellonia en de deal zou snel rond moeten zijn. Dat meldt La Dernière Heure. Charleroi zou de Engelsman gratis laten vertrekken, er moet wel een vervanger aangetrokken worden.

BUITENLAND
Club Brugge probeerde een jaar geleden om Adolfo Gaich naar België te halen en ging behoorlijk ver voor zijn beoogde transfer. Maar tot een akkoord kwam het uiteindelijk niet en de Argentijnse aanvaller trok naar CSKA Moskou. Dat is echter geen succes gebleken. De 21-jarige aanvaller wordt dan ook mogelijk alweer uitgeleend, want volgens Duitse media wil Union Berlijn hem tijdelijk uit zijn lijden verlossen.

Sky Italia meldt dat SSC Napoli de onderhandelingen met FC Barcelona inmiddels heeft opgestart. De werkgever van Dries Mertens zou Junior Firpo willen overnemen op huurbasis, al dan niet met aankoopoptie. In principe zullen de Catalanen hem weinig in de weg leggen, al zijn er ook kapers op de kust. Volgens AS is Granada eveneens geïnteresseerd in een huurovereenkomst.

Paul Pogba blijft in de Italiaanse pers gelinkt worden aan een terugkeer naar Juventus. De Serie A-kampioen zou echter nog wel tegen de forse vraagprijs aanhikken, en daarom denkt het aan een ruiltransfer. Aaron Ramsey, Adrien Rabiot en Douglas Costa worden als mogelijk 'wisselgeld' genoemd, al is het nog niet bekend of Manchester United wel interesse heeft in één van hen.

Onze landgenoot Ilias Chair kan volgens The Sun rekenen op heel wat interesse. De 23-jarige aanvallende middenvelder doet het goed bij QPR en is er een vaste waarde. Bij de nummer achttien uit The Championship was hij in 25 wedstrijden goed voor 5 doelpunten en 1 assist. Volgens de tabloid hebben Brentford, Watford, Bournemouth en Reading allen interesse in hem.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

Is Wellenreuther geschikt als eerste doelman bij Anderlecht?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

19
19
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

7
7
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

34
34
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

32
32
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

76
76
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

101
101
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

107
107
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

81
81
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

76
76
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

73
73
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

366
366
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

95
95
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

53
53
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

194
194
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

220
220
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

300
300
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

157
157
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

207
207
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

445
445
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

109
109
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

633
633
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

354
354
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws