TRANSFERUURTJE: 'Club krijgt ruilvoorstel, spectaculaire Hazard-deal'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club krijgt ruilvoorstel, spectaculaire Hazard-deal'

De wintermercato heeft zijn poorten inmiddels officieel geopend. En ondanks de gevolgen van de coronacrisis worden toch weer een pak transacties verwacht in binnen- en buitenland, bovendien kunnen spelers met een aflopend contract nu al onderhandelen over een zomertransfer. VoetbalNieuws zet al deze geruchten en belangrijkste afgeronde deals dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wordt opnieuw gelinkt aan Ali Akman, de 18-jarige aanvaller die dit seizoen doorbreekt bij Bursaspor. Maar zijn werkgever zou hem wel nog graag minstens tot het einde van het seizoen houden. Dat schrijft Bursa Hakimiyet. Nog volgens Turkse bronnen zou Fenerbahce ex-Bruggeling Nabil Dirar willen inzetten om Simon Deli los te peuteren, maar zo'n ruil lijkt zeer onwaarschijnlijk. Aan uitgaande zijde werd de overgang van Siebe Schrijvers naar OH Leuven officieel afgerond. Club zou zo'n 2 miljoen euro vangen. Ook Emmanuel Dennis zou azen op een vertrek.

AA Gent heeft zijn eerste winteraanwinst beet. Zo maakte de vicekampioen vrijdag de komst van Yonas Malede bekend. Hij komt over van Maccabi Netanya in zijn thuisland Israël. De 20-jarige spits, die tevens als linksbuiten uit de voeten kan, tekende een contract voor 4,5 seizoenen. Dit seizoen was hij al goed voor zeven doelpunten en twee assists in 15 optredens.

Zoals verwacht laat Antwerp FC spelmaker Ivo Rodrigues vertrekken. Via de officiële kanalen liet de Great Old weten dat het een akkoord heeft bereikt met Famalicão over een definitieve en onmiddellijke transfer. Een verhuis die de voorbije dagen reeds in de lucht hing. Rodrigues keert zo na tien doelpunten en negen assists in 85 optredens voor de Great Old dus terug naar zijn thuisland.

KV Kortrijk ziet opnieuw een ervaren pion vertrekken. Het Nieuwsblad meldt immers dat Hannes Van der Bruggen op weg is naar Cercle Brugge. De middenvelder ziet zijn contract in het Guldensporenstadion komende zomer na 3,5 jaar trouwe dienst aflopen en is dus nu al vrij om te onderhandelen met eventuele geïnteresseerden over een transfervrije overgang na het seizoen. Iets waar Groen-Zwart dus dankbaar gebruik van maakte.

BUITENLAND
Eden Hazard zou wel eens snel kunnen vertrekken bij Real Madrid. Zo stelt de Britse journalist Duncan Castles dat de Madrilenen hem zouden willen betrekken in een grootse ruildeal met Kylian Mbappé. De sterspeler van PSG is al enige tijd de natte droom van voorzitter Florentino Perez, en Hazard betrekken in een mogelijke deal, moet deze tot werkelijkheid laten komen. Dergelijke operatie zou wel pas na het seizoen aan de orde zijn.

Een overgang naar Anfield zal er dan toch niet van komen voor Sergio Ramos. Binnen Liverpool zou men af hebben gezien van zijn komst. Volgens The Athletic heeft dat alles te maken met de Champions League-finale in 2018. Daarin maakte Ramos een zware fout op Mohamed Salah. Bij Liverpool wil men mogelijk conflicten tussen de twee kemphanen vermijden, waardoor een transfer niet langer aan de orde.

Arek Milik gaat zijn voetbalcarrière naar alle waarschijnlijkheid voortzetten in de Franse Ligue 1. Na maandenlange speculatie heeft de spits van Napoli in Olympique Marseille een nieuwe club gevonden. Dat melden Franse media. De deal moet wel nog officieel bevestigd worden.

Gareth Bale werd afgelopen zomer eindelijk verlost van de bank van Real Madrid en keerde op huurbasis terug naar Tottenham Hotspur. Maar zijn toekomst bij de Engelse topclub lijkt onzeker. Volgens The Times ziet het er momenteel niet naar uit dat de Welshman in Londen blijft. Tottenham zou momenteel niet van plan zijn hem definitief over te nemen.

LEES OOK: Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Club moet Dennis houden nu Schrijvers weg is ...

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

185
185
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

54
54
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

159
159
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

63
63
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

622
622
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

729
729
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

271
271
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

169
169
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

61
61
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

200
200
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

126
126
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

398
398
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

30
30
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

190
190
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

192
192
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

77
77
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

118
118
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

289
289
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

205
205
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

25
25
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

72
72
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

135
135
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

518
518
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

120
120
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

759
759

Meer sportnieuws