Genk baalt hard na gemiste transferprioriteit

700
Genk baalt hard na gemiste transferprioriteit

Eén naam had KRC Genk met stip genoteerd in de zomerse transferperiode: Juan Brunetta moest de de felbegeerde opvolger worden van Alejandro Pozuelo. Uiteindelijk vond Dimitri de Condé geen akkoord met Brunetta's club Godoy Cruz, waarna Bastien Toma als tweede optie werd aangetrokken. Terwijl de Zwitser voorlopig niet beantwoordt aan de hoge verwachtingen bij Genk, ontplooit Brunetta zich gestaag in de Italiaanse Serie A.


WACHTEN OP TOMA

In de voorbije zomer was niet Bastien Toma, maar wel Juan Brunetta de hoofdprioriteit bij KRC Genk. De Argentijnse aanvallende middenvelder van Godoy Cruz moest de missing link worden in Limburg, nadat de club belangrijke spelers zoals Ruslan Malinovski en vooral Alejandro Pozuelo nog niet succesvol kon vervangen. Zowel Toma als Brunetta werden geïdentificeerd als de natuurlijke opvolger van Pozuelo, maar uiteindelijk werd de Zwitserse middenvelder van FC Sion aangetrokken. En misschien kunnen ze daar wel al spijt van hebben bij Genk.`

Bastien Toma was in de Super League één van de betere spelers, die er vooral uitblonk door zijn uitstekende passing en hoge mate van creativiteit. Nadat Patrik Hrosovsky als aanvallende middenvelder niet bracht wat er van hem verwacht werd, zou Toma de nieuwe regisseur van KRC Genk moeten worden. Dimitri de Condé betaalde per slot van rekening ook niet voor niets zo'n 2,5 miljoen euro voor de Zwitserse middenvelder. Maar na 20 speeldagen in de Jupiler Pro League hebben we Toma echter nog niet vaak aan het werk kunnen zien.



Bastien Toma startte in het seizoensbegin nog tegen KV Mechelen en KV Oostende, maar aan de kust kreeg hij na 56 speelminuten een rode kaart van ref Nicolas Laforge. De Zwitser moest een schorsing uitzitten van twee speeldagen en daarna geraakte hij maar moeilijk terug in de ploeg. Toma verschijnt in de laatste twee weken terug aan de oppervlakte, waarbij hij vooral tegen Eupen een goede indruk naliet. Maar algemeen gesteld, bracht de dure zomeraankoop voorlopig nog te weinig en beantwoordt hij momenteel niet aan de hoge verwachtingen.

(TE) DURE BRUNETTA

Vooraleer Dimitri de Condé de geldbuidel opentrok om Bastien Toma binnen te halen, stond Juan Brunetta in eerste instantie hoog genoteerd op de Genkse shortlist. De Limburgers voerden lange onderhandelingen met Godoy Cruz, maar ondanks de geleverde inspanningen werd er amper vooruitgang geboekt in dat transferdossier. Brunetta was vorig seizoen één van de opkomende talenten in de Argentijnse Primera Division en Godoy Cruz zou haar spelmaker uiteindelijk niet gemakkelijk (lees: goedkoop) laten vertrekken. Genk startte de onderhandelingen via een openingsbod van 3,6 miljoen euro maar de Argentijnen mikten op maar liefst 9 miljoen euro.



De technisch vaardige Brunetta opereerde bij Godoy Cruz op meerdere aanvallende posities, van spelmaker tot flankaanvaller, nummer tien en hangende spits. Zijn profiel is overigens een pak aanvallender dan dat van Bastien Toma, die doorgaans als 'acht' of 'tien' opereert. In Argentinië werd Brunetta bewierookt door zijn techniek, vista, creativiteit, inzet en werkijver: op dat vlak zijn er dan wel weer raakpunten met de Zwitser. Brunetta zoekt steeds de voetballende oplossing en brengt een hoge mate van verticaliteit in z'n spel. Niet toevallig eindigde hij in de top tien van de Primera Division qua accuraatheid in de voorwaartse passing.

PARMA CALCIO

Uiteindelijk vond KRC Genk geen vergelijk met Godoy Cruz over een transfer, waarna Juan Brunetta alsnog een knappe transfer kon versieren. Zijn nieuwe bestemming werd het Italiaanse Parma, dat als Parma Calcio in 2015 een doorstart maakte in de vierde klasse en vandaag opnieuw in de Serie A vertoeft. Niet toevallig kwam de transfer van Brunetta tot stand één maand nadat de club overgenomen werd door de Amerikaanse Krause Group. Krause nam Parma Calcio voor 90 procent uit de handen van lokale ondernemers, en bracht daarmee extra kapitaal in de club.

Vorig seizoen eindigde Parma op een veilige elfde plaats in de Serie A, vooral dankzij een financieel gezond en rationeel beleid. Door de buitenlandse overname, in navolging van onder meer Internazionale, AC Milan, AS Roma en Bologna, wil Parma terug een Italiaanse (sub)topper worden. Maar dit seizoen rommelt het opnieuw in Emilia-Romagna. De Gialloblu verkeren momenteel in acuut degradatiegevaar en ontsloen met Roberto D'Aversa (onlangs terug aangesteld) en Fabio Liverani reeds twee hoofdtrainers dit seizoen.



Juan Brunetta arriveerde dus niet in de beste sportieve omstandigheden bij Parma en bovendien raakte de zomeraanwinst al snel geblesseerd. Daarnaast werd hij dit seizoen nog niet op zijn beste plaats ingezet, hij wordt bij Calcio Parma vooral gezien als een concurrent voor Gervinho, die op 33-jarige leeftijd nog steeds de onbetwiste certitude is op de linkerflank. Brunetta verzamelde voorlopig slechts 203 speelminuten, maar indien fit haalt hij wel altijd de wedstrijdselectie. De Argentijn werd niet toevallig aangeworven met het oog op de lange termijn, eerder dan hij meteen verwacht wordt om een directe impact te maken.

VEELBELOVENDE START

De omstandigheden zitten dus voorlopig nog niet mee voor Juan Brunetta, en het voormalige Genkse topdoelwit maakt bij Calcio Parma zelfs minder speelminuten dan Bastien Toma in Limburg. Da's ergens ook logisch, gezien de culturele verschillen tussen Zuid-Amerika en West-Europa waardoor Brunetta toch een bepaalde aanpassingsperiode nodig heeft. Bovendien is de Serie A van een sportief hoger niveau dan de Belgische Jupiler Pro League, en is het in Italië ook moeilijker voor creatieve spelers om zich te kunnen doorzetten. Ook ex-Genkenaar Ruslan Malinovski moest zich bij Atalanta Bergamo bijvoorbeeld flink afstemmen aan het niveau- en spelverschil.



Desondanks liet Juan Brunetta al mooie zaken aantonen in het shirt van Calcio Parma. Hij leverde bijvoorbeeld al één assist af in de Serie A, waardoor de Argentijn een mooi gemiddelde optekent van 0,39 assist per 90 minuten. Dat gemiddelde van Bastien Toma bij Genk ligt namelijk lager met 0,28 assist per 90 minuten. Bovendien springt Brunetta in het oog door zijn vele dribbels en de betreffende efficiëntie ervan. Per 90 minuten voert de Argentijn bijna 6 dribbels uit, en daar koppelt hij een enorme accuraatheid aan toe van maar liefst 73 procent. Ter vergelijking: Bastien is 'slechts' 50 procent efficiënt in zijn dribbels. Tot slot kon Brunetta ook twee keer scoren in de Coppa Italia, terwijl Toma zijn Genkse doelpuntenrekening nog steeds niet geopend heeft.

SPIJT BIJ GENK?

Juan Brunetta startte dus zeker niet onaardig aan zijn eerste buitenlandse avontuur, en dat biedt ongetwijfeld grote perspectieven voor Calcio Parma. De Italianen lenen Brunetta in eerste instantie voor één seizoen van Godoy Cruz, en betaalden één miljoen euro voor die huurbeurt. Aan het eind van dit seizoen wordt de deal omgezet in een permanente transfer. Het toont aan dat Parma een plan heeft met Brunetta en dat hij zich dit seizoen vooral goed moet aanpassen aan zijn nieuwe werkomgeving. Iets waar Brunetta trouwens goed in lijkt te slagen, ondanks zijn eerder weinige speelminuten.



Juan Brunetta is in de Serie A dus beslissender dan Bastien Toma in de Jupiler Pro League, en we vragen ons dan ook af of Dimitri de Condé die constatering ook heeft gemaakt. Per slot van rekening stond Brunetta in de vorige zomer bovenaan genoteerd op de Genkse shortlist, maar viel hij uiteindelijk te duur uit. Anderzijds is Toma ook allerminst afgeschreven in de Luminus Arena. In het verleden bleek meermaals dat een pak Genkse transfers pas volop begonnen te renderen na één of zelfs twee seizoenen. Het wordt hoe dan ook boeiend om de evolutie van Toma, maar ook die van Brunetta op te volgen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren heeft nieuwe club, tabula rasa in Genk'

🚀

Is Toma een miskoop?

Meest recent

'Nervositeit bij Club Brugge: United broedt op miljoenenbod'

Het einde van de transferperiode nadert en dus neemt de nervositeit bij bepaalde clubs toe. ...

114
114
‘Anderlecht pakt uit met spurtbom van 8 miljoen’

Anderlecht heeft in Duitsland een opvallende transferpiste op het oog. Paars-wit kijkt naar een ...

619
619
Drie wissels bij Anderlecht; Burgess toch fit bij AA Gent

Donderdagavond worden de resterende heenwedstrijden in de derde voorronde van de Europa en ...

58
58
'Duivel vindt mondeling akkoord: vraagprijs van 70 miljoen'

In de slotweken van de zomermercato komt ook nog een aantal (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking ...

53
53
Bruno eerste keer hard aangepakt: "Zéér storende uitspraak"

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om Vitor Bruno aan te stellen als nieuwe hoofdcoach. Een ...

337
337
Xavi schrikt op: 'Ophefmakende transfer Tijjani Reijnders'

Xavi Hernandez is de nieuwe bondscoach van Nederland. De Spanjaard zal in de komende weken dus ...

81
81
Anderlecht vs. PAOK: grote favoriet op voorhand bekend

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor de terugmatch in derde voorronde van de Europa League tegen ...

194
194
'Leko vist trio op: laatste kans bij Club Brugge?'

Zeg nooit nooit, maar in principe wil Club Brugge deze zomer geen sterkhouders meer laten ...

783
783
'Sibierski waagt gok: Anderlecht mikt op dure vogel'

Indien het straks doorstoot tegen PAOK kan het transfergeweld pas echt nog losbarsten, maar ongeacht ...

290
290
'Club Brugge zoekt linksback: toptarget lekt uit'

Club Brugge nam woensdag afscheid van Bjorn Meijer, die door blessureleed en de ontwikkeling van ...

327
327
'D-Day in Anderlecht: transfergeweld barst volledig los'

Het nieuwe seizoen is nog maar pas begonnen, maar voor RSC Anderlecht breekt nu al de match van het ...

554
554
Marc Degryse verrast fans: "Plots werd het heel donker..."

Marc Degryse is nog steeds een naam waar naar geluisterd wordt in de Belgische voetbalwereld. De ...

208
208
'Verhaeghe stelt veto: vinger op de knip bij Club Brugge'

Club Brugge gaf deze zomer al meer dan 40 miljoen uit, maar indien alles naar wens verloopt komt ...

723
723
'Bruno zoekt typeploeg: vier wissels bij Anderlecht'

In de derde voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht straks voorbij PAOK zien te geraken. ...

388
388
Jean-Marie Pfaff stunt: terugkeer door grote poort

...

320
320
Anderlecht krijgt vlak voor PAOK dubbele domper

Anderlecht kan om 20u30 zijn kwalificatie voor de play-offs van de Europa League veiligstellen. ...

651
651
'Godts wrijft zich in handen: droomtransfer nadert'

Ajax wil donderdagavond kwalificatie voor de play-offs van de Conference League over de streep ...

90
90
Clash in Charleroi: sterkhouder blijft zijn kat sturen

Charleroi begon vorig weekend zijn seizoen uitstekend door in zijn openingsmatch meteen OH Leuven ...

134
134
'Strijd om Fernandez-Pardo: 2 nieuwe grootmachten in de mix'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer het wit konijn in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

127
127
'Geen doorbraak in Italië: Anderlecht-talent zet stap terug'

Bij Anderlecht blijft Neerpede een zeer belangrijke rol spelen, maar niet alle jeugdproducten hebben ...

253
253
AA Gent spreekt vertrouwen uit met nieuw contract

Bij AA Gent investeerden ze de voorbije jaren stevig in de jeugdopleiding en richtten ze ook hun ...

86
86
'Schok bij Club: Barcelona komt opnieuw aankloppen'

Bij Club Brugge hopen ze in de komende weken nog enkele spelers te kunnen verkopen. Ludovit Reis en ...

1153
1153
Groot nieuws bij Man City: Doku tekent bij

Er is deze zomer bij Manchester City heel wat veranderd na het vertrek van Pep Guardiola. De Engelse ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Transferitis in Gent, Club verliest Forbs'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

560
560
Seuntjens na primeur met Lommel: dramatisch nieuws schokt

Ralf Seuntjens beleefde dit weekend een wedstrijd van uitersten. Sportief pakte Lommel meteen zijn ...

55
55

Meer sportnieuws