Genk baalt hard na gemiste transferprioriteit

700 stemmen
Genk baalt hard na gemiste transferprioriteit

Eén naam had KRC Genk met stip genoteerd in de zomerse transferperiode: Juan Brunetta moest de de felbegeerde opvolger worden van Alejandro Pozuelo. Uiteindelijk vond Dimitri de Condé geen akkoord met Brunetta's club Godoy Cruz, waarna Bastien Toma als tweede optie werd aangetrokken. Terwijl de Zwitser voorlopig niet beantwoordt aan de hoge verwachtingen bij Genk, ontplooit Brunetta zich gestaag in de Italiaanse Serie A.


WACHTEN OP TOMA

In de voorbije zomer was niet Bastien Toma, maar wel Juan Brunetta de hoofdprioriteit bij KRC Genk. De Argentijnse aanvallende middenvelder van Godoy Cruz moest de missing link worden in Limburg, nadat de club belangrijke spelers zoals Ruslan Malinovski en vooral Alejandro Pozuelo nog niet succesvol kon vervangen. Zowel Toma als Brunetta werden geïdentificeerd als de natuurlijke opvolger van Pozuelo, maar uiteindelijk werd de Zwitserse middenvelder van FC Sion aangetrokken. En misschien kunnen ze daar wel al spijt van hebben bij Genk.`

Bastien Toma was in de Super League één van de betere spelers, die er vooral uitblonk door zijn uitstekende passing en hoge mate van creativiteit. Nadat Patrik Hrosovsky als aanvallende middenvelder niet bracht wat er van hem verwacht werd, zou Toma de nieuwe regisseur van KRC Genk moeten worden. Dimitri de Condé betaalde per slot van rekening ook niet voor niets zo'n 2,5 miljoen euro voor de Zwitserse middenvelder. Maar na 20 speeldagen in de Jupiler Pro League hebben we Toma echter nog niet vaak aan het werk kunnen zien.



Bastien Toma startte in het seizoensbegin nog tegen KV Mechelen en KV Oostende, maar aan de kust kreeg hij na 56 speelminuten een rode kaart van ref Nicolas Laforge. De Zwitser moest een schorsing uitzitten van twee speeldagen en daarna geraakte hij maar moeilijk terug in de ploeg. Toma verschijnt in de laatste twee weken terug aan de oppervlakte, waarbij hij vooral tegen Eupen een goede indruk naliet. Maar algemeen gesteld, bracht de dure zomeraankoop voorlopig nog te weinig en beantwoordt hij momenteel niet aan de hoge verwachtingen.

(TE) DURE BRUNETTA

Vooraleer Dimitri de Condé de geldbuidel opentrok om Bastien Toma binnen te halen, stond Juan Brunetta in eerste instantie hoog genoteerd op de Genkse shortlist. De Limburgers voerden lange onderhandelingen met Godoy Cruz, maar ondanks de geleverde inspanningen werd er amper vooruitgang geboekt in dat transferdossier. Brunetta was vorig seizoen één van de opkomende talenten in de Argentijnse Primera Division en Godoy Cruz zou haar spelmaker uiteindelijk niet gemakkelijk (lees: goedkoop) laten vertrekken. Genk startte de onderhandelingen via een openingsbod van 3,6 miljoen euro maar de Argentijnen mikten op maar liefst 9 miljoen euro.



De technisch vaardige Brunetta opereerde bij Godoy Cruz op meerdere aanvallende posities, van spelmaker tot flankaanvaller, nummer tien en hangende spits. Zijn profiel is overigens een pak aanvallender dan dat van Bastien Toma, die doorgaans als 'acht' of 'tien' opereert. In Argentinië werd Brunetta bewierookt door zijn techniek, vista, creativiteit, inzet en werkijver: op dat vlak zijn er dan wel weer raakpunten met de Zwitser. Brunetta zoekt steeds de voetballende oplossing en brengt een hoge mate van verticaliteit in z'n spel. Niet toevallig eindigde hij in de top tien van de Primera Division qua accuraatheid in de voorwaartse passing.

PARMA CALCIO

Uiteindelijk vond KRC Genk geen vergelijk met Godoy Cruz over een transfer, waarna Juan Brunetta alsnog een knappe transfer kon versieren. Zijn nieuwe bestemming werd het Italiaanse Parma, dat als Parma Calcio in 2015 een doorstart maakte in de vierde klasse en vandaag opnieuw in de Serie A vertoeft. Niet toevallig kwam de transfer van Brunetta tot stand één maand nadat de club overgenomen werd door de Amerikaanse Krause Group. Krause nam Parma Calcio voor 90 procent uit de handen van lokale ondernemers, en bracht daarmee extra kapitaal in de club.

Vorig seizoen eindigde Parma op een veilige elfde plaats in de Serie A, vooral dankzij een financieel gezond en rationeel beleid. Door de buitenlandse overname, in navolging van onder meer Internazionale, AC Milan, AS Roma en Bologna, wil Parma terug een Italiaanse (sub)topper worden. Maar dit seizoen rommelt het opnieuw in Emilia-Romagna. De Gialloblu verkeren momenteel in acuut degradatiegevaar en ontsloen met Roberto D'Aversa (onlangs terug aangesteld) en Fabio Liverani reeds twee hoofdtrainers dit seizoen.



Juan Brunetta arriveerde dus niet in de beste sportieve omstandigheden bij Parma en bovendien raakte de zomeraanwinst al snel geblesseerd. Daarnaast werd hij dit seizoen nog niet op zijn beste plaats ingezet, hij wordt bij Calcio Parma vooral gezien als een concurrent voor Gervinho, die op 33-jarige leeftijd nog steeds de onbetwiste certitude is op de linkerflank. Brunetta verzamelde voorlopig slechts 203 speelminuten, maar indien fit haalt hij wel altijd de wedstrijdselectie. De Argentijn werd niet toevallig aangeworven met het oog op de lange termijn, eerder dan hij meteen verwacht wordt om een directe impact te maken.

VEELBELOVENDE START

De omstandigheden zitten dus voorlopig nog niet mee voor Juan Brunetta, en het voormalige Genkse topdoelwit maakt bij Calcio Parma zelfs minder speelminuten dan Bastien Toma in Limburg. Da's ergens ook logisch, gezien de culturele verschillen tussen Zuid-Amerika en West-Europa waardoor Brunetta toch een bepaalde aanpassingsperiode nodig heeft. Bovendien is de Serie A van een sportief hoger niveau dan de Belgische Jupiler Pro League, en is het in Italië ook moeilijker voor creatieve spelers om zich te kunnen doorzetten. Ook ex-Genkenaar Ruslan Malinovski moest zich bij Atalanta Bergamo bijvoorbeeld flink afstemmen aan het niveau- en spelverschil.



Desondanks liet Juan Brunetta al mooie zaken aantonen in het shirt van Calcio Parma. Hij leverde bijvoorbeeld al één assist af in de Serie A, waardoor de Argentijn een mooi gemiddelde optekent van 0,39 assist per 90 minuten. Dat gemiddelde van Bastien Toma bij Genk ligt namelijk lager met 0,28 assist per 90 minuten. Bovendien springt Brunetta in het oog door zijn vele dribbels en de betreffende efficiëntie ervan. Per 90 minuten voert de Argentijn bijna 6 dribbels uit, en daar koppelt hij een enorme accuraatheid aan toe van maar liefst 73 procent. Ter vergelijking: Bastien is 'slechts' 50 procent efficiënt in zijn dribbels. Tot slot kon Brunetta ook twee keer scoren in de Coppa Italia, terwijl Toma zijn Genkse doelpuntenrekening nog steeds niet geopend heeft.

SPIJT BIJ GENK?

Juan Brunetta startte dus zeker niet onaardig aan zijn eerste buitenlandse avontuur, en dat biedt ongetwijfeld grote perspectieven voor Calcio Parma. De Italianen lenen Brunetta in eerste instantie voor één seizoen van Godoy Cruz, en betaalden één miljoen euro voor die huurbeurt. Aan het eind van dit seizoen wordt de deal omgezet in een permanente transfer. Het toont aan dat Parma een plan heeft met Brunetta en dat hij zich dit seizoen vooral goed moet aanpassen aan zijn nieuwe werkomgeving. Iets waar Brunetta trouwens goed in lijkt te slagen, ondanks zijn eerder weinige speelminuten.



Juan Brunetta is in de Serie A dus beslissender dan Bastien Toma in de Jupiler Pro League, en we vragen ons dan ook af of Dimitri de Condé die constatering ook heeft gemaakt. Per slot van rekening stond Brunetta in de vorige zomer bovenaan genoteerd op de Genkse shortlist, maar viel hij uiteindelijk te duur uit. Anderzijds is Toma ook allerminst afgeschreven in de Luminus Arena. In het verleden bleek meermaals dat een pak Genkse transfers pas volop begonnen te renderen na één of zelfs twee seizoenen. Het wordt hoe dan ook boeiend om de evolutie van Toma, maar ook die van Brunetta op te volgen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

Is Toma een miskoop?

Meest recent

Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

20
20
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

114
114
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

193
193
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

489
489
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

104
104
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

152
152
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

246
246
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

37
37
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

465
465
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

172
172
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

152
152
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

53
53
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

86
86
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

63
63
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

423
423
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

245
245
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

564
564
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

178
178
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

121
121
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

143
143
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

162
162
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

213
213
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

179
179
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

149
149
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

551
551

Meer sportnieuws