'Anderlecht zet Lokonga onder flinke druk'

door stemmen
'Anderlecht zet Lokonga onder flinke druk'

Anderlecht ging vorige week niet alleen pijnlijk onderuit in Leuven, tot overmaat van ramp zag Vincent Kompany aanvoerder Sambi Lokonga geblesseerd uitvallen. Terwijl zijn band wellicht terug naar Hannes Delcroix gaat, is het dus de vraag wie het postje van de 21-jarige middenvelder vrijdag op bezoek bij Eupen zal innemen.

Nieuwe aanwinst Majeed Ashimeru zit nog in quarantaine, terwijl er met Adrien Trebel vermoedelijk geen risico's worden genomen. De Fransman is op de weg terug na een knieoperatie en traint intussen mee met de groep, maar voor een basisplaats lijkt het toch nog net iets te vroeg. Andere opties zijn dan vooral youngsters als Marco Kana, Kristian Arnstad of Anouar Aït El Hadj. In die laatste zijn geval kan Antoine Colassin of wie weet zelfs Michel Vlap dan opnieuw als nummer 10 worden gebruikt.

Puzzelen dus voor Kompany, al schuift Het Laatste Nieuws nog een creatieve oplossing naar voren: Michael Murillo. De rechtsachter heeft als international bij Panama enige ervaring als controleur en zou dan ook eventueel kunnen depanneren op het middenveld, met Killian Sardella die ondanks zijn blunder tegen OHL op die manier titularis blijft op de rechtsback. Afwachten welke optie de voorkeur wegdraagt van Kompany, die tevens kan verrassen met pakweg Mario Stroeykens.

UPDATE 23u30

Anderlecht zou dus aan een verrassende vervanger voor Albert Sambi Lokonga denken in de naam van Michael Murillo. Nieuwbakken aanwinst Majeed Ashimeru zou de meest logische vervanger zijn, maar zoals bovenstaand reeds meegegeven, moet die eerst zijn periode in quarantaine nog vervolledigen vooraleer hij in actie kan/mag komen.

Naar de toekomst toe zou de Ghanees echter weleens voornamelijk een concurrent voor Lokonga kunnen worden. Althans, dat valt af te leiden uit woorden van Le Soir. Volgens de Waalse krant heeft Ashimeru namelijk veel vergelijkbare kwaliteiten met Lokonga, die dus straks mogelijk onderling zullen uitmaken wie de voorkeur krijgt. Een andere optie is dat ze beide in het elftal postvatten, maar het mag alvast duidelijk zijn dat Lokonga toch onder de nodige druk komt te staan.

LEES OOK: Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

Moet Lokonga vrezen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union mikt op jackpot: alle records aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

17
17
Bekerstress bij RSCA: cruciale update uit ziekenboeg

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

24
24
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

58
58
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

50
50
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

141
141
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

167
167
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

127
127
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

120
120
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

463
463
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

673
673
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

400
400
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

205
205
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

121
121
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

410
410
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

297
297
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

435
435
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws