'Anderlecht zet Lokonga onder flinke druk'

467 stemmen
'Anderlecht zet Lokonga onder flinke druk'

Anderlecht ging vorige week niet alleen pijnlijk onderuit in Leuven, tot overmaat van ramp zag Vincent Kompany aanvoerder Sambi Lokonga geblesseerd uitvallen. Terwijl zijn band wellicht terug naar Hannes Delcroix gaat, is het dus de vraag wie het postje van de 21-jarige middenvelder vrijdag op bezoek bij Eupen zal innemen.

Nieuwe aanwinst Majeed Ashimeru zit nog in quarantaine, terwijl er met Adrien Trebel vermoedelijk geen risico's worden genomen. De Fransman is op de weg terug na een knieoperatie en traint intussen mee met de groep, maar voor een basisplaats lijkt het toch nog net iets te vroeg. Andere opties zijn dan vooral youngsters als Marco Kana, Kristian Arnstad of Anouar Aït El Hadj. In die laatste zijn geval kan Antoine Colassin of wie weet zelfs Michel Vlap dan opnieuw als nummer 10 worden gebruikt.

Puzzelen dus voor Kompany, al schuift Het Laatste Nieuws nog een creatieve oplossing naar voren: Michael Murillo. De rechtsachter heeft als international bij Panama enige ervaring als controleur en zou dan ook eventueel kunnen depanneren op het middenveld, met Killian Sardella die ondanks zijn blunder tegen OHL op die manier titularis blijft op de rechtsback. Afwachten welke optie de voorkeur wegdraagt van Kompany, die tevens kan verrassen met pakweg Mario Stroeykens.

UPDATE 23u30

Anderlecht zou dus aan een verrassende vervanger voor Albert Sambi Lokonga denken in de naam van Michael Murillo. Nieuwbakken aanwinst Majeed Ashimeru zou de meest logische vervanger zijn, maar zoals bovenstaand reeds meegegeven, moet die eerst zijn periode in quarantaine nog vervolledigen vooraleer hij in actie kan/mag komen.

Naar de toekomst toe zou de Ghanees echter weleens voornamelijk een concurrent voor Lokonga kunnen worden. Althans, dat valt af te leiden uit woorden van Le Soir. Volgens de Waalse krant heeft Ashimeru namelijk veel vergelijkbare kwaliteiten met Lokonga, die dus straks mogelijk onderling zullen uitmaken wie de voorkeur krijgt. Een andere optie is dat ze beide in het elftal postvatten, maar het mag alvast duidelijk zijn dat Lokonga toch onder de nodige druk komt te staan.

LEES OOK: Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Moet Lokonga vrezen?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

10
10
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

38
38
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

147
147
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

104
104
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

56
56
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

190
190
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

72
72
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

226
226
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

87
87
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

58
58
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

39
39
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

97
97
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

468
468
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

94
94
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

79
79
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

223
223
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

86
86
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

76
76
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

139
139
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

44
44
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

408
408
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

72
72

Meer sportnieuws