Bilbao verrast Real in halve finale Supercopa

door
Bilbao verrast Real in halve finale Supercopa

In Spanje wordt deze week de Supercup afgewerkt. Anders dan dit in de meeste landen het geval is, werken ze daar met halve finales. Zowel de nummers één en twee uit de competitie als beide bekerfinalisten nemen namelijk deel.

Woensdag wist FC Barcelona zich na penalty’s te verzekeren van een plaats in de finale op zondag. Vandaag was het de beurt aan Real Madrid, dat het thuis opnam tegen Athletic Bilbao. Dat deed het met Courtois én Hazard op het terrein. Die laatste mocht een kleine zeventig minuten opdraven, maar kon andermaal niet overtuigen.

In het Estadio La Rosaleda maakten de Basken indruk in de eerste helft. Halverwege leidde Bilbao namelijk met 0-2. Na iets meer dan een kwartier spelen viel de openingstreffer via Raúl García, die doelman Thibaut Courtois één op één verschalkte. Twintig minuten later schoot diezelfde García de tweede treffer binnen vanaf elf meter na een overtreding van Lucas Vázquez.

Real Madrid besloot op jacht te gaan naar de aansluitingstreffer, maar het aluminium stond Madrileens succes in de weg. Marco Asensio raakte eerst de paal en had even later de pech met een schot op de lat. Ook Karim Benzema dacht succes onthouden te worden, maar de VAR keurde zijn doelpunt alsnog goed omdat er geen sprake bleek te zijn van buitenspel.

De aansluitingstreffer resulteerde niet in een ommekeer. Benzema scoorde nog wel, maar ditmaal besloot de VAR de afgekeurde goal niet te annuleren. Bilbao mag zodoende tegen Barcelona gaan strijden om de Supercopa, de Spaanse Supercup. De Catalanen rekenden zoals gezegd woensdag al af met Real Sociedad.

Scoreverloop: 0-1 (18') Raúl García, 0-2 (38') Raúl García (strafschop), 1-2 (73') Karim Benzema

LEES OOK: Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

Wie wint de finale?

Meest recent

'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

41
41
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

133
133
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

31
31
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

105
105
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

94
94
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

56
56
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

26
26
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

250
250
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

40
40
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

42
42
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

207
207
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

107
107
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

264
264
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

207
207
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

250
250
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

603
603
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

279
279
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

145
145
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

501
501
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

133
133
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

97
97
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

217
217
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

509
509
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

94
94
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

102
102

Meer sportnieuws