Bilbao verrast Real in halve finale Supercopa

door
Bilbao verrast Real in halve finale Supercopa

In Spanje wordt deze week de Supercup afgewerkt. Anders dan dit in de meeste landen het geval is, werken ze daar met halve finales. Zowel de nummers één en twee uit de competitie als beide bekerfinalisten nemen namelijk deel.

Woensdag wist FC Barcelona zich na penalty’s te verzekeren van een plaats in de finale op zondag. Vandaag was het de beurt aan Real Madrid, dat het thuis opnam tegen Athletic Bilbao. Dat deed het met Courtois én Hazard op het terrein. Die laatste mocht een kleine zeventig minuten opdraven, maar kon andermaal niet overtuigen.

In het Estadio La Rosaleda maakten de Basken indruk in de eerste helft. Halverwege leidde Bilbao namelijk met 0-2. Na iets meer dan een kwartier spelen viel de openingstreffer via Raúl García, die doelman Thibaut Courtois één op één verschalkte. Twintig minuten later schoot diezelfde García de tweede treffer binnen vanaf elf meter na een overtreding van Lucas Vázquez.

Real Madrid besloot op jacht te gaan naar de aansluitingstreffer, maar het aluminium stond Madrileens succes in de weg. Marco Asensio raakte eerst de paal en had even later de pech met een schot op de lat. Ook Karim Benzema dacht succes onthouden te worden, maar de VAR keurde zijn doelpunt alsnog goed omdat er geen sprake bleek te zijn van buitenspel.

De aansluitingstreffer resulteerde niet in een ommekeer. Benzema scoorde nog wel, maar ditmaal besloot de VAR de afgekeurde goal niet te annuleren. Bilbao mag zodoende tegen Barcelona gaan strijden om de Supercopa, de Spaanse Supercup. De Catalanen rekenden zoals gezegd woensdag al af met Real Sociedad.

Scoreverloop: 0-1 (18') Raúl García, 0-2 (38') Raúl García (strafschop), 1-2 (73') Karim Benzema

LEES OOK: 'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Wie wint de finale?

Meest recent

Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

1
1
Zetterberg over overlijden De Boeck: "Ben er niet goed van"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

35
35
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

81
81
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

53
53
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

82
82
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

143
143
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

57
57
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

204
204
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

257
257
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

409
409
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

105
105
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

227
227
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

186
186
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

320
320
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

363
363
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

75
75
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

35
35
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

794
794
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

402
402
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

575
575
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

157
157
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

555
555
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1296
1296

Meer sportnieuws