Bilbao verrast Real in halve finale Supercopa

door
Bilbao verrast Real in halve finale Supercopa

In Spanje wordt deze week de Supercup afgewerkt. Anders dan dit in de meeste landen het geval is, werken ze daar met halve finales. Zowel de nummers één en twee uit de competitie als beide bekerfinalisten nemen namelijk deel.

Woensdag wist FC Barcelona zich na penalty’s te verzekeren van een plaats in de finale op zondag. Vandaag was het de beurt aan Real Madrid, dat het thuis opnam tegen Athletic Bilbao. Dat deed het met Courtois én Hazard op het terrein. Die laatste mocht een kleine zeventig minuten opdraven, maar kon andermaal niet overtuigen.

In het Estadio La Rosaleda maakten de Basken indruk in de eerste helft. Halverwege leidde Bilbao namelijk met 0-2. Na iets meer dan een kwartier spelen viel de openingstreffer via Raúl García, die doelman Thibaut Courtois één op één verschalkte. Twintig minuten later schoot diezelfde García de tweede treffer binnen vanaf elf meter na een overtreding van Lucas Vázquez.

Real Madrid besloot op jacht te gaan naar de aansluitingstreffer, maar het aluminium stond Madrileens succes in de weg. Marco Asensio raakte eerst de paal en had even later de pech met een schot op de lat. Ook Karim Benzema dacht succes onthouden te worden, maar de VAR keurde zijn doelpunt alsnog goed omdat er geen sprake bleek te zijn van buitenspel.

De aansluitingstreffer resulteerde niet in een ommekeer. Benzema scoorde nog wel, maar ditmaal besloot de VAR de afgekeurde goal niet te annuleren. Bilbao mag zodoende tegen Barcelona gaan strijden om de Supercopa, de Spaanse Supercup. De Catalanen rekenden zoals gezegd woensdag al af met Real Sociedad.

Scoreverloop: 0-1 (18') Raúl García, 0-2 (38') Raúl García (strafschop), 1-2 (73') Karim Benzema

LEES OOK: Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Wie wint de finale?

Meest recent

Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

1
1
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

127
127
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

159
159
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

41
41
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

63
63
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

559
559
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

384
384
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

209
209
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

286
286
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

735
735
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

308
308
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

309
309
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

385
385
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

173
173
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

151
151
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

91
91
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

287
287
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

299
299
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

64
64
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

460
460
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

381
381
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

569
569
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

53
53
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

492
492

Meer sportnieuws