Bilbao verrast Real in halve finale Supercopa

door
Bilbao verrast Real in halve finale Supercopa

In Spanje wordt deze week de Supercup afgewerkt. Anders dan dit in de meeste landen het geval is, werken ze daar met halve finales. Zowel de nummers één en twee uit de competitie als beide bekerfinalisten nemen namelijk deel.

Woensdag wist FC Barcelona zich na penalty’s te verzekeren van een plaats in de finale op zondag. Vandaag was het de beurt aan Real Madrid, dat het thuis opnam tegen Athletic Bilbao. Dat deed het met Courtois én Hazard op het terrein. Die laatste mocht een kleine zeventig minuten opdraven, maar kon andermaal niet overtuigen.

In het Estadio La Rosaleda maakten de Basken indruk in de eerste helft. Halverwege leidde Bilbao namelijk met 0-2. Na iets meer dan een kwartier spelen viel de openingstreffer via Raúl García, die doelman Thibaut Courtois één op één verschalkte. Twintig minuten later schoot diezelfde García de tweede treffer binnen vanaf elf meter na een overtreding van Lucas Vázquez.

Real Madrid besloot op jacht te gaan naar de aansluitingstreffer, maar het aluminium stond Madrileens succes in de weg. Marco Asensio raakte eerst de paal en had even later de pech met een schot op de lat. Ook Karim Benzema dacht succes onthouden te worden, maar de VAR keurde zijn doelpunt alsnog goed omdat er geen sprake bleek te zijn van buitenspel.

De aansluitingstreffer resulteerde niet in een ommekeer. Benzema scoorde nog wel, maar ditmaal besloot de VAR de afgekeurde goal niet te annuleren. Bilbao mag zodoende tegen Barcelona gaan strijden om de Supercopa, de Spaanse Supercup. De Catalanen rekenden zoals gezegd woensdag al af met Real Sociedad.

Scoreverloop: 0-1 (18') Raúl García, 0-2 (38') Raúl García (strafschop), 1-2 (73') Karim Benzema

LEES OOK: 'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Wie wint de finale?

Meest recent

DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

81
81
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

85
85
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

113
113
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

141
141
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

180
180
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

47
47
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

215
215
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

209
209
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

230
230
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

152
152
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

326
326
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

136
136
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

103
103
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

144
144
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

281
281
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

508
508
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

515
515
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

50
50
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

300
300
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

255
255
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

72
72
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

204
204
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

551
551
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

229
229
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

155
155

Meer sportnieuws