Gouden Schoen 2020: twee topfavorieten leiden de race

door
Gouden Schoen 2020: twee topfavorieten leiden de race

Woensdagavond om 21u45 gaat op VTM de bekendmaking van de Gouden Schoen 2020 van start. Door de corona-maatregelen is er geen groot gala zoals gewoonlijk, maar de verkiezing is dit jaar wel bijzonder spannend. Twee favorieten steken er echter nog net een tikkeltje bovenuit.


Inmiddels is ook de top vijf bekend, alleen de volgorde zullen we woensdagavond pas te weten komen. Landskampioen Club Brugge heeft nog twee kandidaten over om de trofee voor het vijfde jaar op rij mee te pakken naar Jan Breydel: Charles De Ketelaere en Simon Mignolet. Maar beide spelers hebben twee grote nadelen. Ten eerste zullen de Bruggelingen ongetwijfeld punten aan mekaar hebben verloren. Met Clinton Mata (7), Hans Vanaken (8) en Ruud Vormer (13) staan er bijvoorbeeld al drie andere Club-spelers in de top 15. Bovendien wonnen CDK en Mignolet ook al elk een nevenklassement (Belofte en Doelman v/h Jaar), wat hun allicht eveneens punten kostten.

Een andere overgebleven kanshebber is Paul Onuachu. De doelpuntenmachine van Genk wordt echter vooral als grote outsider bestempeld. En dus zijn er twee topfavorieten die er nog net een beetje bovenuit steken: Lior Refaelov en Raphael Holzhauser. De Oostenrijker van Beerschot doet het vooral goed aan Waalse kant. Bij de stemgerechtigden van zowel La Tribune als La Dernière Heure, kwam hij telkens als winnaar uit de bus. De Israëliër van Antwerp staat dan weer bovenaan bij de analisten en journalisten van Het Nieuwsblad, ook meervoudig winnaar Jan Ceulemans zette hem op de eerste plaats.

De kans is dus groot dat de Gouden Schoen voor het eerst sinds 1966 naar de stad Antwerpen zal gaan, maar het is zeker nog geen uitgemaakte zaak. Ook Mignolet zal er ongetwijfeld dichtbij zitten, terwijl De Ketelaere en Onuachu kunnen verrassen. Van een spannende strijd gesproken.

JOUW MENING TELT:
Wie verdient de Gouden Schoen het meest volgens u?

Meest recent

'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

35
35
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

501
501
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

106
106
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

172
172
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

132
132
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaan zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

93
93
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

96
96
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

155
155
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

55
55
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

478
478
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

134
134
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

346
346
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

54
54
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

79
79
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

508
508
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

105
105
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

118
118
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

727
727
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

218
218
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

334
334
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

297
297
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

232
232
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

74
74
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

226
226
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

708
708

Meer sportnieuws