Gouden Schoen 2020: twee topfavorieten leiden de race

door
Gouden Schoen 2020: twee topfavorieten leiden de race

Woensdagavond om 21u45 gaat op VTM de bekendmaking van de Gouden Schoen 2020 van start. Door de corona-maatregelen is er geen groot gala zoals gewoonlijk, maar de verkiezing is dit jaar wel bijzonder spannend. Twee favorieten steken er echter nog net een tikkeltje bovenuit.


Inmiddels is ook de top vijf bekend, alleen de volgorde zullen we woensdagavond pas te weten komen. Landskampioen Club Brugge heeft nog twee kandidaten over om de trofee voor het vijfde jaar op rij mee te pakken naar Jan Breydel: Charles De Ketelaere en Simon Mignolet. Maar beide spelers hebben twee grote nadelen. Ten eerste zullen de Bruggelingen ongetwijfeld punten aan mekaar hebben verloren. Met Clinton Mata (7), Hans Vanaken (8) en Ruud Vormer (13) staan er bijvoorbeeld al drie andere Club-spelers in de top 15. Bovendien wonnen CDK en Mignolet ook al elk een nevenklassement (Belofte en Doelman v/h Jaar), wat hun allicht eveneens punten kostten.

Een andere overgebleven kanshebber is Paul Onuachu. De doelpuntenmachine van Genk wordt echter vooral als grote outsider bestempeld. En dus zijn er twee topfavorieten die er nog net een beetje bovenuit steken: Lior Refaelov en Raphael Holzhauser. De Oostenrijker van Beerschot doet het vooral goed aan Waalse kant. Bij de stemgerechtigden van zowel La Tribune als La Dernière Heure, kwam hij telkens als winnaar uit de bus. De Israëliër van Antwerp staat dan weer bovenaan bij de analisten en journalisten van Het Nieuwsblad, ook meervoudig winnaar Jan Ceulemans zette hem op de eerste plaats.

De kans is dus groot dat de Gouden Schoen voor het eerst sinds 1966 naar de stad Antwerpen zal gaan, maar het is zeker nog geen uitgemaakte zaak. Ook Mignolet zal er ongetwijfeld dichtbij zitten, terwijl De Ketelaere en Onuachu kunnen verrassen. Van een spannende strijd gesproken.

LEES OOK: CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

Wie verdient de Gouden Schoen het meest volgens u?

Meest recent

Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

2
2
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

19
19
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

23
23
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

41
41
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

194
194
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

131
131
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

166
166
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

408
408
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

166
166
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

367
367
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

424
424
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

531
531
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

539
539
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

207
207
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

324
324
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

266
266
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

374
374
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

371
371
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

560
560
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

279
279
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

351
351
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

358
358
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

448
448
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

288
288
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

373
373

Meer sportnieuws