Gouden Schoen 2020: twee topfavorieten leiden de race

door
Gouden Schoen 2020: twee topfavorieten leiden de race

Woensdagavond om 21u45 gaat op VTM de bekendmaking van de Gouden Schoen 2020 van start. Door de corona-maatregelen is er geen groot gala zoals gewoonlijk, maar de verkiezing is dit jaar wel bijzonder spannend. Twee favorieten steken er echter nog net een tikkeltje bovenuit.


Inmiddels is ook de top vijf bekend, alleen de volgorde zullen we woensdagavond pas te weten komen. Landskampioen Club Brugge heeft nog twee kandidaten over om de trofee voor het vijfde jaar op rij mee te pakken naar Jan Breydel: Charles De Ketelaere en Simon Mignolet. Maar beide spelers hebben twee grote nadelen. Ten eerste zullen de Bruggelingen ongetwijfeld punten aan mekaar hebben verloren. Met Clinton Mata (7), Hans Vanaken (8) en Ruud Vormer (13) staan er bijvoorbeeld al drie andere Club-spelers in de top 15. Bovendien wonnen CDK en Mignolet ook al elk een nevenklassement (Belofte en Doelman v/h Jaar), wat hun allicht eveneens punten kostten.

Een andere overgebleven kanshebber is Paul Onuachu. De doelpuntenmachine van Genk wordt echter vooral als grote outsider bestempeld. En dus zijn er twee topfavorieten die er nog net een beetje bovenuit steken: Lior Refaelov en Raphael Holzhauser. De Oostenrijker van Beerschot doet het vooral goed aan Waalse kant. Bij de stemgerechtigden van zowel La Tribune als La Dernière Heure, kwam hij telkens als winnaar uit de bus. De Israëliër van Antwerp staat dan weer bovenaan bij de analisten en journalisten van Het Nieuwsblad, ook meervoudig winnaar Jan Ceulemans zette hem op de eerste plaats.

De kans is dus groot dat de Gouden Schoen voor het eerst sinds 1966 naar de stad Antwerpen zal gaan, maar het is zeker nog geen uitgemaakte zaak. Ook Mignolet zal er ongetwijfeld dichtbij zitten, terwijl De Ketelaere en Onuachu kunnen verrassen. Van een spannende strijd gesproken.

LEES OOK: Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Wie verdient de Gouden Schoen het meest volgens u?

Meest recent

'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

32
32
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

6
6
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

27
27
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

42
42
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

320
320
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

274
274
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

247
247
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

71
71
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

568
568
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

557
557
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

296
296
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

102
102
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

149
149
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

50
50
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

80
80
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

416
416
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

55
55
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

57
57
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

145
145
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

139
139
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

198
198
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

46
46
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

174
174
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

374
374
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

121
121

Meer sportnieuws