Gouden Schoen 2020: twee topfavorieten leiden de race

2712 stemmen
Gouden Schoen 2020: twee topfavorieten leiden de race

Woensdagavond om 21u45 gaat op VTM de bekendmaking van de Gouden Schoen 2020 van start. Door de corona-maatregelen is er geen groot gala zoals gewoonlijk, maar de verkiezing is dit jaar wel bijzonder spannend. Twee favorieten steken er echter nog net een tikkeltje bovenuit.


Inmiddels is ook de top vijf bekend, alleen de volgorde zullen we woensdagavond pas te weten komen. Landskampioen Club Brugge heeft nog twee kandidaten over om de trofee voor het vijfde jaar op rij mee te pakken naar Jan Breydel: Charles De Ketelaere en Simon Mignolet. Maar beide spelers hebben twee grote nadelen. Ten eerste zullen de Bruggelingen ongetwijfeld punten aan mekaar hebben verloren. Met Clinton Mata (7), Hans Vanaken (8) en Ruud Vormer (13) staan er bijvoorbeeld al drie andere Club-spelers in de top 15. Bovendien wonnen CDK en Mignolet ook al elk een nevenklassement (Belofte en Doelman v/h Jaar), wat hun allicht eveneens punten kostten.

Een andere overgebleven kanshebber is Paul Onuachu. De doelpuntenmachine van Genk wordt echter vooral als grote outsider bestempeld. En dus zijn er twee topfavorieten die er nog net een beetje bovenuit steken: Lior Refaelov en Raphael Holzhauser. De Oostenrijker van Beerschot doet het vooral goed aan Waalse kant. Bij de stemgerechtigden van zowel La Tribune als La Dernière Heure, kwam hij telkens als winnaar uit de bus. De Israëliër van Antwerp staat dan weer bovenaan bij de analisten en journalisten van Het Nieuwsblad, ook meervoudig winnaar Jan Ceulemans zette hem op de eerste plaats.

De kans is dus groot dat de Gouden Schoen voor het eerst sinds 1966 naar de stad Antwerpen zal gaan, maar het is zeker nog geen uitgemaakte zaak. Ook Mignolet zal er ongetwijfeld dichtbij zitten, terwijl De Ketelaere en Onuachu kunnen verrassen. Van een spannende strijd gesproken.

LEES OOK: 'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Wie verdient de Gouden Schoen het meest volgens u?

Meest recent

Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

38
38
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

117
117
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

23
23
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

151
151
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

20
20
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

194
194
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

29
29
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

27
27
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

64
64
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

114
114
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

179
179
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

809
809
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

156
156
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

223
223
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

196
196
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

181
181
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

289
289
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

47
47
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

54
54
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

194
194
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

542
542
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

271
271
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

253
253
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

145
145
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

93
93

Meer sportnieuws