Gouden Schoen 2020: twee topfavorieten leiden de race

2712 stemmen
Gouden Schoen 2020: twee topfavorieten leiden de race

Woensdagavond om 21u45 gaat op VTM de bekendmaking van de Gouden Schoen 2020 van start. Door de corona-maatregelen is er geen groot gala zoals gewoonlijk, maar de verkiezing is dit jaar wel bijzonder spannend. Twee favorieten steken er echter nog net een tikkeltje bovenuit.


Inmiddels is ook de top vijf bekend, alleen de volgorde zullen we woensdagavond pas te weten komen. Landskampioen Club Brugge heeft nog twee kandidaten over om de trofee voor het vijfde jaar op rij mee te pakken naar Jan Breydel: Charles De Ketelaere en Simon Mignolet. Maar beide spelers hebben twee grote nadelen. Ten eerste zullen de Bruggelingen ongetwijfeld punten aan mekaar hebben verloren. Met Clinton Mata (7), Hans Vanaken (8) en Ruud Vormer (13) staan er bijvoorbeeld al drie andere Club-spelers in de top 15. Bovendien wonnen CDK en Mignolet ook al elk een nevenklassement (Belofte en Doelman v/h Jaar), wat hun allicht eveneens punten kostten.

Een andere overgebleven kanshebber is Paul Onuachu. De doelpuntenmachine van Genk wordt echter vooral als grote outsider bestempeld. En dus zijn er twee topfavorieten die er nog net een beetje bovenuit steken: Lior Refaelov en Raphael Holzhauser. De Oostenrijker van Beerschot doet het vooral goed aan Waalse kant. Bij de stemgerechtigden van zowel La Tribune als La Dernière Heure, kwam hij telkens als winnaar uit de bus. De Israëliër van Antwerp staat dan weer bovenaan bij de analisten en journalisten van Het Nieuwsblad, ook meervoudig winnaar Jan Ceulemans zette hem op de eerste plaats.

De kans is dus groot dat de Gouden Schoen voor het eerst sinds 1966 naar de stad Antwerpen zal gaan, maar het is zeker nog geen uitgemaakte zaak. Ook Mignolet zal er ongetwijfeld dichtbij zitten, terwijl De Ketelaere en Onuachu kunnen verrassen. Van een spannende strijd gesproken.

LEES OOK: Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?
202

Wie verdient de Gouden Schoen het meest volgens u?

Meest recent

'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

74
74
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

45
45
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

34
34
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

79
79
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

43
43
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

84
84
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

200
200
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

202
202
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

128
128
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

301
301
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

454
454
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

306
306
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

136
136
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

76
76
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

349
349
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

407
407
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

281
281
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

217
217
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

395
395
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

350
350
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

96
96
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

327
327
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

342
342
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

570
570
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

414
414

Meer sportnieuws