TRANSFERUURTJE: 'Veel beweging bij Anderlecht, Leko lonkt naar Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Veel beweging bij Anderlecht, Leko lonkt naar Antwerp'

De wintermercato heeft zijn poorten inmiddels officieel geopend. En ondanks de gevolgen van de coronacrisis worden toch weer een pak transacties verwacht in binnen- en buitenland, bovendien kunnen spelers met een aflopend contract nu al onderhandelen over een zomertransfer. VoetbalNieuws zet al deze geruchten en belangrijkste afgeronde deals dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het zat er al een tijdje aan te komen, nu is het ook officieel: Anderlecht neemt afscheid van Peter Zulj. De 27-jarige Oostenrijker wordt tot het einde van het seizoen uitgeleend aan de Turkse eersteklasser Göztepe SK, dat geen aankoopoptie bedong. Daarnaast werd de huurbeurt van Derrick Luckassen stopgezet. Mohamed Dauda kan op zijn beurt naar Mallorca trekken. De club blijft dus doorgaan met het afslanken van de kern, maar werkt ook aan versterking. Middenvelder Majeed Ashimeru is alvast onderweg, volgens SudPresse komt er ook nog een extra aanvaller bij. Ook James Léa-Siliki van Stade Rennes wordt genoemd als potentiële aanwinst.

Club Brugge blijft de markt afspeuren jonge en goedkopere talenten. Mogelijk heeft Blauw-Zwart in Polen nu opnieuw zo'n exemplaar in het vizier. Poolse media linken de landskampioen namelijk aan Mateusz Praszelik, een aanvallende middenvelder die momenteel actief is bij Slask Wroclaw. Bryan Reynolds lijkt dan weer geschrapt te moeten worden. De Amerikaanse back stond hoog op de verlanglijst, maar zou nu toch voor Juventus kiezen.

Onder meer La Dernière Heure meldt dat Standard op punt staat om Joao Klauss binnen te halen op huurbasis. De Braziliaan met Duitse en Italiaanse roots, is momenteel eigendom van TSG Hoffenheim. Daar komt hij echter amper in de plannen voor. Vorige week leek Klauss bijvoorbeeld op weg naar KV Mechelen, maar uiteindelijk bedankte hij voor een overgang naar het AFAS-stadion. En nu kiest de spits dus voor Standard, de verwachting is dat de deal weldra officieel beklonken wordt.

Niemand minder dan AC Milan heeft zijn oog laten vallen op een smaakmaker van Beerschot. Volgens Het Nieuwsblad willen de Rossoneri Ismaila Coulibaly aan hun selectie toevoegen. Milan zou zelfs al een officieel bod neergelegd hebben bij moederclub Sheffield United. De Engelsen zouden dat echter resoluut van tafel geveegd hebben. Daarnaast bezorgde Sheffield de Antwerpenaren nog extra aanwinst: middenvelder George Broadbent wordt gehuurd tot eind dit seizoen. Spits Blessing Eleke zou dan weer willen vertrekken.

Ritchie De Laet blijft met Antwerp FC onderhandelen over een nieuw contract. Volgens Het Laatste Nieuws zullen beide partijen er normaal gezien op korte termijn toch uit geraken. In ieder geval mag Antwerp niet te lang meer treuzelen, want de interesse neemt zienderogen toe. Zo zou ook Shanghai SIPG, de nieuwe club van coach Ivan Leko, zijn zinnen hebben gezet op De Laet. Daarnaast heerst er belangstelling vanuit Engeland (Championship), Duitsland en Nederland.

Zulte Waregem heeft het financieel niet breed en de club kan wel een goede uitgaande transfer gebruiken. Essevee mag alvast hopen, want verscillende Engelse clubs zien de komst van Abdoulaye Sissako wel zitten. Mits een goed bod mag hij de club verlaten. Volgens RMC Sports hebben drie Engelse ploegen interesse en met Bristol City en Milwall zijn er daar al twee van bekend.

KV Oostende nam de 25-jarige Jack Hendry in de zomer op huurbasis over van Celtic en de Schot ontpopte zich in geen tijd tot een sterkhouder. Oostende beschikt over een aankoopoptie voor de verdediger en die zal mogelijk van pas komen, want de interesse voor Hendry zou met de dag groeien. Volgens 90min lonkt zelfs de Premier League.

BUITENLAND
Toby Alderweireld blijft vooralsnog bij Tottenham. De Telegraaf onthulde afgelopen donderdag dat PSV al informatie heeft ingewonnen bij zijn management. Toch lijkt zo transfer er niet van te komen. Volgens media in Engeland ligt een overstap naar Eindhoven echter niet voor de hand. De Belg is tevreden in Londen, zowel sportief als privé. Om die reden zou de 31-jarige Alderweireld nog best één of meerdere seizoenen bij de Spurs actief willen blijven.

Christian Eriksen is compleet overbodig bij Internazionale en het gonst al maanden van de geruchten over zijn transfer. Maar intussen is de transferperiode al tien dagen ver. Sky Sport Italia weet bovendien ook dat er in Milaan nog steeds geen officiële aanbieding is binnengelopen voor Eriksen. De middenvelder geniet nochtans wel belangstelling van Tottenham, Wolverhampton en Ajax. Alleen blijkt het torenhoge loon van de Deen een serieus struikelblok te zijn.

Donny van de Beek verkaste afgelopen zomer voor ongeveer 40 miljoen euro van Ajax naar Manchester United, maar de middenvelder komt daar amper aan de bak. De Spaanse roddelmedia verwachten nu een stunt: naar verluidt kan de oud-Ajacied in de aankomende zomer alsnog naar Real Madrid verhuizen. Er worden geen details genoemd, maar Van de Beek is in ieder geval een bekende van Real. Mogelijk hopen de Madrilenen goedkoop toe te kunnen slaan door de rol van hun doelwit bij United.

LEES OOK: Alderweireld ontroert iedereen met emotionele beelden

Verwacht u dat Anderlecht versterkt uit de mercato zal komen?

Meest recent

Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

75
75
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

202
202
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

236
236
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

28
28
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

518
518
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

597
597
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

46
46
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

145
145
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

215
215
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

309
309
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

203
203
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

202
202
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

65
65
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

621
621
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

10
10
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

415
415
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

103
103
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

114
114
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

921
921
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

344
344
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

47
47
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

141
141
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

173
173
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

143
143

Meer sportnieuws