TRANSFERUURTJE: 'Veel beweging bij Anderlecht, Leko lonkt naar Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Veel beweging bij Anderlecht, Leko lonkt naar Antwerp'

De wintermercato heeft zijn poorten inmiddels officieel geopend. En ondanks de gevolgen van de coronacrisis worden toch weer een pak transacties verwacht in binnen- en buitenland, bovendien kunnen spelers met een aflopend contract nu al onderhandelen over een zomertransfer. VoetbalNieuws zet al deze geruchten en belangrijkste afgeronde deals dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het zat er al een tijdje aan te komen, nu is het ook officieel: Anderlecht neemt afscheid van Peter Zulj. De 27-jarige Oostenrijker wordt tot het einde van het seizoen uitgeleend aan de Turkse eersteklasser Göztepe SK, dat geen aankoopoptie bedong. Daarnaast werd de huurbeurt van Derrick Luckassen stopgezet. Mohamed Dauda kan op zijn beurt naar Mallorca trekken. De club blijft dus doorgaan met het afslanken van de kern, maar werkt ook aan versterking. Middenvelder Majeed Ashimeru is alvast onderweg, volgens SudPresse komt er ook nog een extra aanvaller bij. Ook James Léa-Siliki van Stade Rennes wordt genoemd als potentiële aanwinst.

Club Brugge blijft de markt afspeuren jonge en goedkopere talenten. Mogelijk heeft Blauw-Zwart in Polen nu opnieuw zo'n exemplaar in het vizier. Poolse media linken de landskampioen namelijk aan Mateusz Praszelik, een aanvallende middenvelder die momenteel actief is bij Slask Wroclaw. Bryan Reynolds lijkt dan weer geschrapt te moeten worden. De Amerikaanse back stond hoog op de verlanglijst, maar zou nu toch voor Juventus kiezen.

Onder meer La Dernière Heure meldt dat Standard op punt staat om Joao Klauss binnen te halen op huurbasis. De Braziliaan met Duitse en Italiaanse roots, is momenteel eigendom van TSG Hoffenheim. Daar komt hij echter amper in de plannen voor. Vorige week leek Klauss bijvoorbeeld op weg naar KV Mechelen, maar uiteindelijk bedankte hij voor een overgang naar het AFAS-stadion. En nu kiest de spits dus voor Standard, de verwachting is dat de deal weldra officieel beklonken wordt.

Niemand minder dan AC Milan heeft zijn oog laten vallen op een smaakmaker van Beerschot. Volgens Het Nieuwsblad willen de Rossoneri Ismaila Coulibaly aan hun selectie toevoegen. Milan zou zelfs al een officieel bod neergelegd hebben bij moederclub Sheffield United. De Engelsen zouden dat echter resoluut van tafel geveegd hebben. Daarnaast bezorgde Sheffield de Antwerpenaren nog extra aanwinst: middenvelder George Broadbent wordt gehuurd tot eind dit seizoen. Spits Blessing Eleke zou dan weer willen vertrekken.

Ritchie De Laet blijft met Antwerp FC onderhandelen over een nieuw contract. Volgens Het Laatste Nieuws zullen beide partijen er normaal gezien op korte termijn toch uit geraken. In ieder geval mag Antwerp niet te lang meer treuzelen, want de interesse neemt zienderogen toe. Zo zou ook Shanghai SIPG, de nieuwe club van coach Ivan Leko, zijn zinnen hebben gezet op De Laet. Daarnaast heerst er belangstelling vanuit Engeland (Championship), Duitsland en Nederland.

Zulte Waregem heeft het financieel niet breed en de club kan wel een goede uitgaande transfer gebruiken. Essevee mag alvast hopen, want verscillende Engelse clubs zien de komst van Abdoulaye Sissako wel zitten. Mits een goed bod mag hij de club verlaten. Volgens RMC Sports hebben drie Engelse ploegen interesse en met Bristol City en Milwall zijn er daar al twee van bekend.

KV Oostende nam de 25-jarige Jack Hendry in de zomer op huurbasis over van Celtic en de Schot ontpopte zich in geen tijd tot een sterkhouder. Oostende beschikt over een aankoopoptie voor de verdediger en die zal mogelijk van pas komen, want de interesse voor Hendry zou met de dag groeien. Volgens 90min lonkt zelfs de Premier League.

BUITENLAND
Toby Alderweireld blijft vooralsnog bij Tottenham. De Telegraaf onthulde afgelopen donderdag dat PSV al informatie heeft ingewonnen bij zijn management. Toch lijkt zo transfer er niet van te komen. Volgens media in Engeland ligt een overstap naar Eindhoven echter niet voor de hand. De Belg is tevreden in Londen, zowel sportief als privé. Om die reden zou de 31-jarige Alderweireld nog best één of meerdere seizoenen bij de Spurs actief willen blijven.

Christian Eriksen is compleet overbodig bij Internazionale en het gonst al maanden van de geruchten over zijn transfer. Maar intussen is de transferperiode al tien dagen ver. Sky Sport Italia weet bovendien ook dat er in Milaan nog steeds geen officiële aanbieding is binnengelopen voor Eriksen. De middenvelder geniet nochtans wel belangstelling van Tottenham, Wolverhampton en Ajax. Alleen blijkt het torenhoge loon van de Deen een serieus struikelblok te zijn.

Donny van de Beek verkaste afgelopen zomer voor ongeveer 40 miljoen euro van Ajax naar Manchester United, maar de middenvelder komt daar amper aan de bak. De Spaanse roddelmedia verwachten nu een stunt: naar verluidt kan de oud-Ajacied in de aankomende zomer alsnog naar Real Madrid verhuizen. Er worden geen details genoemd, maar Van de Beek is in ieder geval een bekende van Real. Mogelijk hopen de Madrilenen goedkoop toe te kunnen slaan door de rol van hun doelwit bij United.

LEES OOK: ‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Verwacht u dat Anderlecht versterkt uit de mercato zal komen?

Meest recent

‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

191
191
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

39
39
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

112
112
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

38
38
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

53
53
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

208
208
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

84
84
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

148
148
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

480
480
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

27
27
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

56
56
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

198
198
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

166
166
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

91
91
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

178
178
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

427
427
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

32
32
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

146
146
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

35
35
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

230
230
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

848
848
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

402
402
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

138
138
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

199
199

Meer sportnieuws