'Anderlecht overweegt investeerders uit buitenland'

door
'Anderlecht overweegt investeerders uit buitenland'

Op bestuurlijk niveau blijft het bijzonder woelig bij RSC Anderlecht. Vorige week nog maakte de club bekend dat CEO Karel Van Eetvelt al na negen maanden vertrekt, met Jos Donvil werd inmiddels al een opvolger aangesteld. Ondertussen blijven de aandeelhouders naar een oplossing zoeken voor de financiële problemen.


De recordkampioen kampt momenteel met zware schulden. Er is dan ook nood aan een grondig herstelplan, zeker met oog op de toekenning van de licenties binnen enkele maanden. Door een herschikking van de schulden naar vers kapitaal, zou men intern een oplossing kunnen vinden. Maar daarover vonden de aandeelhouders tot dusver geen akkoord. En dus worden ook andere pistes verkend. Zo meldt La Dernière Heure dat RSCA ook overweegt om investeerders uit het buitenland aan te trekken.

Het is evenwel niet de bedoeling om de club te verkopen, die blijft grotendeels in handen van Marc Coucke. De zakenman zou wel schulden kunnen omzetten in nieuwe aandelen, die vervolgens worden verkocht aan buitenlandse investeerders. Op die manier verdient Coucke al een klein deel van zijn oorspronkelijke investering terug én behouden de minderheidsaandeelhouders een bepaalde machtspositie. Maar zover zijn we nog lang niet. In corona-tijden is het immers niet evident om zo'n investeerders te vinden.

Ondertussen kunnen de huidige aandeelhouders alsnog tot een onderlinge oplossing komen, maar de tijd begint stilaan te dringen. In maart moet het definitieve licentie-dossier immers worden binnen gedaan bij de bevoegde commissie.

LEES OOK: Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

Coucke zou er goed aan doen om al zijn aandelen te verkopen ...

Meest recent

De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

10
10
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

12
12
Maguire anti-held United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

8
8
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

79
79
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

44
44
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

75
75
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

77
77
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

101
101
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

180
180
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

45
45
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

222
222
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

477
477
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

166
166
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

376
376
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

82
82
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

123
123
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

115
115
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

332
332
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

62
62
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

236
236
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

182
182
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

364
364
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

77
77
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

203
203
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

196
196

Meer sportnieuws