'Anderlecht overweegt investeerders uit buitenland'

door
'Anderlecht overweegt investeerders uit buitenland'

Op bestuurlijk niveau blijft het bijzonder woelig bij RSC Anderlecht. Vorige week nog maakte de club bekend dat CEO Karel Van Eetvelt al na negen maanden vertrekt, met Jos Donvil werd inmiddels al een opvolger aangesteld. Ondertussen blijven de aandeelhouders naar een oplossing zoeken voor de financiële problemen.


De recordkampioen kampt momenteel met zware schulden. Er is dan ook nood aan een grondig herstelplan, zeker met oog op de toekenning van de licenties binnen enkele maanden. Door een herschikking van de schulden naar vers kapitaal, zou men intern een oplossing kunnen vinden. Maar daarover vonden de aandeelhouders tot dusver geen akkoord. En dus worden ook andere pistes verkend. Zo meldt La Dernière Heure dat RSCA ook overweegt om investeerders uit het buitenland aan te trekken.

Het is evenwel niet de bedoeling om de club te verkopen, die blijft grotendeels in handen van Marc Coucke. De zakenman zou wel schulden kunnen omzetten in nieuwe aandelen, die vervolgens worden verkocht aan buitenlandse investeerders. Op die manier verdient Coucke al een klein deel van zijn oorspronkelijke investering terug én behouden de minderheidsaandeelhouders een bepaalde machtspositie. Maar zover zijn we nog lang niet. In corona-tijden is het immers niet evident om zo'n investeerders te vinden.

Ondertussen kunnen de huidige aandeelhouders alsnog tot een onderlinge oplossing komen, maar de tijd begint stilaan te dringen. In maart moet het definitieve licentie-dossier immers worden binnen gedaan bij de bevoegde commissie.

LEES OOK: Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Coucke zou er goed aan doen om al zijn aandelen te verkopen ...

Meest recent

Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

90
90
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

44
44
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

187
187
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

142
142
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

159
159
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

212
212
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

56
56
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

453
453
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

626
626
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

198
198
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

253
253
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

271
271
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

452
452
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

658
658
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

401
401
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

389
389
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

261
261
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

149
149
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

261
261
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

89
89
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

64
64
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

231
231
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

58
58
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

180
180

Meer sportnieuws