'Anderlecht overweegt investeerders uit buitenland'

door
'Anderlecht overweegt investeerders uit buitenland'

Op bestuurlijk niveau blijft het bijzonder woelig bij RSC Anderlecht. Vorige week nog maakte de club bekend dat CEO Karel Van Eetvelt al na negen maanden vertrekt, met Jos Donvil werd inmiddels al een opvolger aangesteld. Ondertussen blijven de aandeelhouders naar een oplossing zoeken voor de financiële problemen.


De recordkampioen kampt momenteel met zware schulden. Er is dan ook nood aan een grondig herstelplan, zeker met oog op de toekenning van de licenties binnen enkele maanden. Door een herschikking van de schulden naar vers kapitaal, zou men intern een oplossing kunnen vinden. Maar daarover vonden de aandeelhouders tot dusver geen akkoord. En dus worden ook andere pistes verkend. Zo meldt La Dernière Heure dat RSCA ook overweegt om investeerders uit het buitenland aan te trekken.

Het is evenwel niet de bedoeling om de club te verkopen, die blijft grotendeels in handen van Marc Coucke. De zakenman zou wel schulden kunnen omzetten in nieuwe aandelen, die vervolgens worden verkocht aan buitenlandse investeerders. Op die manier verdient Coucke al een klein deel van zijn oorspronkelijke investering terug én behouden de minderheidsaandeelhouders een bepaalde machtspositie. Maar zover zijn we nog lang niet. In corona-tijden is het immers niet evident om zo'n investeerders te vinden.

Ondertussen kunnen de huidige aandeelhouders alsnog tot een onderlinge oplossing komen, maar de tijd begint stilaan te dringen. In maart moet het definitieve licentie-dossier immers worden binnen gedaan bij de bevoegde commissie.

LEES OOK: Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Coucke zou er goed aan doen om al zijn aandelen te verkopen ...

Meest recent

Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

16
16
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

22
22
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

60
60
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

35
35
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

62
62
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

49
49
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

84
84
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

77
77
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

127
127
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

241
241
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

224
224
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

584
584
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

237
237
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

106
106
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

93
93
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

86
86
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

243
243
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

125
125
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

178
178
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

99
99
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

284
284
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

250
250
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

315
315
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

419
419

Meer sportnieuws