'Anderlecht overweegt investeerders uit buitenland'

564
'Anderlecht overweegt investeerders uit buitenland'

Op bestuurlijk niveau blijft het bijzonder woelig bij RSC Anderlecht. Vorige week nog maakte de club bekend dat CEO Karel Van Eetvelt al na negen maanden vertrekt, met Jos Donvil werd inmiddels al een opvolger aangesteld. Ondertussen blijven de aandeelhouders naar een oplossing zoeken voor de financiële problemen.


De recordkampioen kampt momenteel met zware schulden. Er is dan ook nood aan een grondig herstelplan, zeker met oog op de toekenning van de licenties binnen enkele maanden. Door een herschikking van de schulden naar vers kapitaal, zou men intern een oplossing kunnen vinden. Maar daarover vonden de aandeelhouders tot dusver geen akkoord. En dus worden ook andere pistes verkend. Zo meldt La Dernière Heure dat RSCA ook overweegt om investeerders uit het buitenland aan te trekken.

Het is evenwel niet de bedoeling om de club te verkopen, die blijft grotendeels in handen van Marc Coucke. De zakenman zou wel schulden kunnen omzetten in nieuwe aandelen, die vervolgens worden verkocht aan buitenlandse investeerders. Op die manier verdient Coucke al een klein deel van zijn oorspronkelijke investering terug én behouden de minderheidsaandeelhouders een bepaalde machtspositie. Maar zover zijn we nog lang niet. In corona-tijden is het immers niet evident om zo'n investeerders te vinden.

Ondertussen kunnen de huidige aandeelhouders alsnog tot een onderlinge oplossing komen, maar de tijd begint stilaan te dringen. In maart moet het definitieve licentie-dossier immers worden binnen gedaan bij de bevoegde commissie.

LEES OOK: "Ik ben woest!"-Coucke haalt hakbijl boven tegen populaire krant

Coucke zou er goed aan doen om al zijn aandelen te verkopen ...

Meest recent

Kritiek op Nations League: Xavi en Dumfries vellen oordeel

De Nations League is de competitie die helemaal onderaan het lijstje staat van prioriteiten bij de ...

0
0
Vrancken onthult straf voorstel: "Kon er dubbele verdienen"

Wouter Vrancken had afgelopen zomer verschillende opties op tafel liggen, maar koos uiteindelijk ...

5
5
Tielemans: "Zij blijven superbelangrijk voor de Duivels"

Youri Tielemans kon na de wedstrijd vooral opgelucht terugblikken op de overwinning van de Rode ...

15
15
Verschaeren: "Ik begreep niet waarom RSCA hem liet gaan"

Yari Verschaeren (24) kijkt met gemengde gevoelens terug op enkele cruciale jaren bij Anderlecht. In ...

101
101
STVV vindt inspiratie bij... Boca Juniors

STVV zal dit seizoen in de League Phase van de Conference League voetballen. De Truienaars hebben ...

11
11
“Bullshit!”: Herman Brusselmans richt pijlen op Deschacht

Olivier Deschacht ligt al enkele dagen zwaar onder vuur na uitspraken die heel wat reacties ...

40
40
Revanche op Anderlecht? Rits zet puntjes op de i

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat spelers de club verlaten. Eén van hen is Mats ...

150
150
De Cuyper looft Duivels duo: "Alleen maar appreciatie"

Maxim De Cuyper stond tegen Frankrijk nog aan de kant, maar kreeg opnieuw een basisplaats bij de ...

80
80
Oude bekende bezorgt Antwerp oefennederlaag

Royal Antwerp heeft zijn korte stage in Nederland afgesloten met een nipte 2-1-nederlaag tegen ...

76
76
KRC Genk incasseert alweer nederlaag in oefenduel

KRC Genk kent voorlopig een matig seizoen. Vandaag speelden ze in eigen huis een oefenduel tegen ...

161
161
Albert: "Hij zal er staan tot aan het EK 2028"

Kevin De Bruyne speelde een bijzonder sterke partij voor de Rode Duivels. Hij scoorde twee prachtige ...

43
43
Furieuze Vandenbempt schudt voetbalwereld door mekaar

Een snoeiharde aanklacht tegen de internationale voetbalwereld legt de dubbele standaarden bloot die ...

120
120
Europa ontdekt RSCA-aankoop: "Zeer positieve verrassing"

Bij RSC Anderlecht haalden ze vooral meer kwaliteit in de zomer. Lukas Ambros is één ...

260
260
Ooit dé hoop van de Belgische defensie, nu clubloos op 31ste

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Adnan Januzaj en Zakkari Bakkali. Ooit ...

298
298
'Anderlecht zet zinnen op buitenlandse parel'

Gaat RSC Anderlecht in januari versterking halen? Het zou zomaar kunnen. Volgens buitenlandse media ...

112
112
Gigantisch succes bij Club Brugge, flop in NL: "Mooie aan voetbal"

Club Brugge kende geweldige tijden met Christos Tzolis. Ze verkochten de Griek voor 40 miljoen euro ...

141
141
Onder zware politiek druk: nieuwe wending Ronaldo-soap

Het Portugese voetbal daverde de voorbije dagen op zijn grondvesten. Cristiano Ronaldo besloot de ...

79
79
'Droomtransfer Tresoldi: monsterlijk bedrag in januari'

Het is momenteel erg rustig op het Alheembouw Basecamp van Club Brugge. Zo zag Blauw-Zwart een pak ...

159
159
Tielemans en KDB geschorst: Vanaken-verrassing in Frankrijk?

De Rode Duivels kruisen maandagavond opnieuw de degens met Frankrijk. Maar bondscoach Mark van ...

324
324
City drijft affaire op de spits: draconische consequenties

Manchester City blijft zich verzetten tegen de veroordeling van de Premier League wegens ...

118
118
"Ik ben woest!"-Coucke haalt hakbijl boven tegen populaire krant

Marc Coucke heeft scherp gereageerd op de berichtgeving van een populaire krant over zijn holding ...

81
81
Lukaku doodeerlijk: directe oorzaak Fenerbahçe-malaise

Romelu Lukaku heeft opnieuw de weg naar doel gevonden bij de Rode Duivels. Vrijdagavond legde hij de ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Club; Anderlecht-jonkie grof wild'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

280
280
Vandenbempt kiest verrassende uitblinker: “Meest constante”

België staat met zes punten na drie wedstrijden tweede in de Nations League-poulefase. Na de ...

182
182
Verhaeghe slaat op tafel: “Dat moet dringend veranderen”

De afgelopen jaren is er veel veranderd in de voetbalwereld en er staan nog veranderingen op til. Zo ...

322
322

Meer sportnieuws