Boskamp verbaast met stemmen voor Gouden Schoen

door
Boskamp verbaast met stemmen voor Gouden Schoen

Aanstaande woensdag weten we wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. Door de corona-omstandigheden werd dit keer gestemd over slechts één ronde die loopt over het hele kalenderjaar. Daardoor is het kransje met favorieten behoorlijk groot.


De voorbije weken werden wel al de grootste kanshebbers naar voren geschoven. Antwerp-smaakmaker Lior Refaelov bijvoorbeeld, wordt steeds nadrukkelijker genoemd als dé topfavoriet. Maar ook Raphael Holzhauser (Beerschot) en Paul Onuachu (KRC Genk), die dit seizoen geweldige statistieken voorleggen, komen in bijna alle pronostieken voor. Analist en oud-winnaar Jan Boskamp denkt daar echter anders over.

In een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws stelt de sympathieke Nederlander dat hij de trofee aan geen van de drie genoemde favorieten zou geven. Daar heeft hij ook best gefundeerde redenen voor. Op zijn eigen stembiljet koos Boskamp dan weer voor een opvallend drietal. Zo gaf hij het maximum van de punten aan Club Brugge-sluitstuk Simon Mignolet, die eerder al de trofee voor 'Doelman van het Jaar' won.

Op de tweede plaats verrast hij compleet met Joris Kayembe. Al moet gezegd dat de vleugelback van Charleroi een uitstekend 2020 achter de rug heeft, niet voor niets versierde hij zijn eerste selectie bij de Rode Duivels. Voor zijn derde naam keerde Boskamp terug naar Club Brugge. Zo gaf hij ook punten aan goudhaantje Charles De Ketelaere. De Nederlander voegt daar wel aan toe dat hij Zinho Vanheusden er zeker had bij gezet, was de verdediger van Standard niet uitgevallen met een zware blessure.

LEES OOK: Anderlecht met rug tegen muur: "Als ze Schreuder echt willen ..."

Bent u het eens met de stemmen van Boskamp?

Meest recent

'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

16
16
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

29
29
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

35
35
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

30
30
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

37
37
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

176
176
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

95
95
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

85
85
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

31
31
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

250
250
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

42
42
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

89
89
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

42
42
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

72
72
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

378
378
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

538
538
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

363
363
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

457
457
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

174
174
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

261
261
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

189
189
'Dreun Anderlecht: alternatief Schreuder-scenario smelt weg'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

191
191
'Club zonder Onyedika: Leko broedt op riskant plannetje'

Om de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge dinsdagavond moeten afrekenen ...

155
155
Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Deze week wordend de resterende tickets voor de 1/8ste finales in de Europerse competities ...

381
381
Peeters zorgt voor héérlijk beeld op viering Beveren

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

100
100

Meer sportnieuws