Boskamp verbaast met stemmen voor Gouden Schoen

door
Boskamp verbaast met stemmen voor Gouden Schoen

Aanstaande woensdag weten we wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. Door de corona-omstandigheden werd dit keer gestemd over slechts één ronde die loopt over het hele kalenderjaar. Daardoor is het kransje met favorieten behoorlijk groot.


De voorbije weken werden wel al de grootste kanshebbers naar voren geschoven. Antwerp-smaakmaker Lior Refaelov bijvoorbeeld, wordt steeds nadrukkelijker genoemd als dé topfavoriet. Maar ook Raphael Holzhauser (Beerschot) en Paul Onuachu (KRC Genk), die dit seizoen geweldige statistieken voorleggen, komen in bijna alle pronostieken voor. Analist en oud-winnaar Jan Boskamp denkt daar echter anders over.

In een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws stelt de sympathieke Nederlander dat hij de trofee aan geen van de drie genoemde favorieten zou geven. Daar heeft hij ook best gefundeerde redenen voor. Op zijn eigen stembiljet koos Boskamp dan weer voor een opvallend drietal. Zo gaf hij het maximum van de punten aan Club Brugge-sluitstuk Simon Mignolet, die eerder al de trofee voor 'Doelman van het Jaar' won.

Op de tweede plaats verrast hij compleet met Joris Kayembe. Al moet gezegd dat de vleugelback van Charleroi een uitstekend 2020 achter de rug heeft, niet voor niets versierde hij zijn eerste selectie bij de Rode Duivels. Voor zijn derde naam keerde Boskamp terug naar Club Brugge. Zo gaf hij ook punten aan goudhaantje Charles De Ketelaere. De Nederlander voegt daar wel aan toe dat hij Zinho Vanheusden er zeker had bij gezet, was de verdediger van Standard niet uitgevallen met een zware blessure.

LEES OOK: "Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Bent u het eens met de stemmen van Boskamp?

Meest recent

'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

23
23
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

28
28
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

111
111
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

56
56
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

275
275
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

68
68
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

65
65
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

266
266
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

103
103
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

199
199
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

140
140
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

37
37
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

86
86
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

89
89
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

57
57
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

303
303
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

195
195
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

288
288
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

75
75
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

258
258
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

604
604
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

45
45
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

398
398
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

486
486

Meer sportnieuws