Boskamp verbaast met stemmen voor Gouden Schoen

door
Boskamp verbaast met stemmen voor Gouden Schoen

Aanstaande woensdag weten we wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. Door de corona-omstandigheden werd dit keer gestemd over slechts één ronde die loopt over het hele kalenderjaar. Daardoor is het kransje met favorieten behoorlijk groot.


De voorbije weken werden wel al de grootste kanshebbers naar voren geschoven. Antwerp-smaakmaker Lior Refaelov bijvoorbeeld, wordt steeds nadrukkelijker genoemd als dé topfavoriet. Maar ook Raphael Holzhauser (Beerschot) en Paul Onuachu (KRC Genk), die dit seizoen geweldige statistieken voorleggen, komen in bijna alle pronostieken voor. Analist en oud-winnaar Jan Boskamp denkt daar echter anders over.

In een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws stelt de sympathieke Nederlander dat hij de trofee aan geen van de drie genoemde favorieten zou geven. Daar heeft hij ook best gefundeerde redenen voor. Op zijn eigen stembiljet koos Boskamp dan weer voor een opvallend drietal. Zo gaf hij het maximum van de punten aan Club Brugge-sluitstuk Simon Mignolet, die eerder al de trofee voor 'Doelman van het Jaar' won.

Op de tweede plaats verrast hij compleet met Joris Kayembe. Al moet gezegd dat de vleugelback van Charleroi een uitstekend 2020 achter de rug heeft, niet voor niets versierde hij zijn eerste selectie bij de Rode Duivels. Voor zijn derde naam keerde Boskamp terug naar Club Brugge. Zo gaf hij ook punten aan goudhaantje Charles De Ketelaere. De Nederlander voegt daar wel aan toe dat hij Zinho Vanheusden er zeker had bij gezet, was de verdediger van Standard niet uitgevallen met een zware blessure.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Bent u het eens met de stemmen van Boskamp?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

33
33
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

22
22
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

23
23
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

24
24
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

425
425
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

221
221
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

104
104
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

359
359
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

126
126
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

205
205
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

176
176
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

132
132
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

93
93
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

104
104
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

119
119
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

300
300
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

86
86
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

150
150
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

150
150
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

515
515
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

376
376
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

523
523
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

460
460
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

391
391

Meer sportnieuws