TRANSFERUURTJE: 'Oplossing Zulj nabij, beweging bij Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Oplossing Zulj nabij, beweging bij Antwerp'

De wintermercato heeft zijn poorten inmiddels officieel geopend. En ondanks de gevolgen van de coronacrisis worden toch weer een pak transacties verwacht in binnen- en buitenland, bovendien kunnen spelers met een aflopend contract nu al onderhandelen over een zomertransfer. VoetbalNieuws zet al deze geruchten en belangrijkste afgeronde deals dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge blijft speuren naar mooie opportuniteiten. Zo meldt het Noorse FotballTeve namelijk dat Club zijn oog zou hebben laten vallen op Osame Sahraoui. Dat is een 19-jarige linksbuiten die momenteel actief is bij Valerenga in de hoogste klasse in Noorwegen. Maar ook aan uitgaande zijde lijkt er nog wat te bewegen. Siebe Schrijvers is één van de mogelijke vertrekkers. Volgens La Dernière Heure weigerde Club wel om de aanvaller naar concurrent Antwerp FC te laten gaan. Een deal met Beerschot is overigens wel mogelijk. Daarnaast kunnen ook Simon Deli en Emmanuel Dennis bij een goed bod vertrekken.

Volgens Sky Sports Austria hebben Anderlecht en Peter Zulj bijna een akkoord met een buitenlandse club omtrent een uitleenbeurt. Het zou alvast niet gaan om een Oostenrijkse ploeg. De komende dagen komt er wellicht meer nieuws over het dossier van de linksvoetige centrale middenvelder. Daarnaast staat Paars-Wit dichtbij de komst van Majeed Ashimeru. Sportief directeur Peter Verbeke zou de laatste hand leggen aan zijn transfer.

Antwerp FC lijkt Ivo Rodrigues weldra van de hand te gaan doen. Lech Poznan is niet de enige club die interesse heeft, want Gazet van Antwerpen weet dat de Portugese eersteklasser FC Famalicão hem wil huren tot het einde van het seizoen. Beide partijen hebben de onderhandelingen opgestart en de kans lijkt groot te zijn dat de flankaanvaller de Bosuil weldra zal verlaten.

Dries Wouters ontbreekt in de selectie van KRC Genk. De verdediger/middenvelder gaat immers op zoek naar een andere club. Het jeugdproduct heeft nood aan minuten en heeft besloten om Genk te verlaten, zo meldt Het Belang van Limburg. Voorlopig is het nog niet bekend welke club Wouters eventueel wil losweken, al zou STVV een optie zijn. Ondertussen zouden aanwinsten Angelo Preciado en Mark McKenzie dit weekend in België landen.

Volgens RMC-journalist Sasha Tavolieri trekt Kévin Denkey van Nîmes naar Cercle Brugge. De speler zou al een akkoord hebben en zelfs zijn medische testen hebben afgelegd. Tussen de twee ploegen moet er wel nog wat geregeld worden, maar het lijkt er dus op dat Cercle een nieuwe aanwinst gaat vastleggen. Denkey is een twintigjarige aanvaller die als centrumspits en als rechterflankaanvaller uit de voeten kan.

STVV haalde met Christian Brüls en Ilombé Mboyo twee nieuwkomers in huis, maar er vertrekt ook een speler. De Mexicaanse topclub Club Léon maakte bekend dat het Santiagio Colombatto heeft aangetrokken. Hij was geen vaste waarde meer bij de Kanaries en wordt nu dus verhuurd. De Mexicanen bedongen ook een aankoopoptie op de middenvelder.

BUITENLAND
Een jaar geleden legde Internazionale nog zo'n 27 miljoen euro op tafel om Christian Eriksen vlak voor het aflopen van zijn contract bij Tottenham weg te plukken. Maar de Deense spelmaker is alweer op weg naar de uitgang in het Giuseppe Meazza-stadion. Zo staat hij voor een spraakmakende terugkeer naar Tottenham. Volgens La Gazzetta dello Sport heeft Spurs zelfs al een plannetje met Eriksen. De Deen moet de opvolger worden van Dele Alli, die op zijn beurt dankzij Mauricio Pochettino bij Paris Saint-Germain in beeld is.

Het aflopende contract van Sergio Ramos bij Real Madrid, zorgt voor alertheid bij verschillende topclubs uit Europa. PSG en Manchester City werden eerder al genoemd, volgens diverse media waaronder El Chiringuito volgt ook Liverpool FC zijn situatie van dichtbij. De Engelse kampioen zou zijn defensie willen versterken met oog op komend seizoen, ook David Alaba (einde contract bij Bayern München) is naar verluidt in beeld.

Zowel Neymar als Kylian Mbappé heeft een contract tot medio 2022 in het Parc des Princes. PSG wil beide overeenkomsten verlengen, maar volgens de Spaanse sportkrant Marca krijgt de Braziliaan voorrang boven de Fransman. Wel heeft technisch directeur Leonardo benadrukt dat het uiteindelijke doel is om beide sterspelers te behouden.

FC Barcelona blijft op zoek naar koopjes op de transfermarkt. Zoals Sidnei Tavares bijvoorbeeld, een 19-jarige centrale middenvelder van de U23 van Leicester City. Zijn contract loopt eind dit seizoen af bij de Foxes en Barça hoopt om Tavares in januari voor een prikje aan te trekken. De Portugees geniet ook de interesse van Juventus, FC Porto en Bayern München.

LEES OOK: KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

Welke speler zou u het liefst in uw ploeg hebben?

Meest recent

'Anderlecht dumpt flop: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

9
9
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

148
148
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

20
20
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

147
147
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

146
146
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

293
293
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

77
77
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

220
220
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

263
263
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

153
153
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

261
261
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

602
602
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

202
202
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

30
30
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

464
464
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

223
223
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

446
446
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

35
35
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

63
63
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

276
276
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

92
92
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

298
298
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

287
287
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

134
134

Meer sportnieuws