TRANSFERUURTJE: 'Oplossing Zulj nabij, beweging bij Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Oplossing Zulj nabij, beweging bij Antwerp'

De wintermercato heeft zijn poorten inmiddels officieel geopend. En ondanks de gevolgen van de coronacrisis worden toch weer een pak transacties verwacht in binnen- en buitenland, bovendien kunnen spelers met een aflopend contract nu al onderhandelen over een zomertransfer. VoetbalNieuws zet al deze geruchten en belangrijkste afgeronde deals dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge blijft speuren naar mooie opportuniteiten. Zo meldt het Noorse FotballTeve namelijk dat Club zijn oog zou hebben laten vallen op Osame Sahraoui. Dat is een 19-jarige linksbuiten die momenteel actief is bij Valerenga in de hoogste klasse in Noorwegen. Maar ook aan uitgaande zijde lijkt er nog wat te bewegen. Siebe Schrijvers is één van de mogelijke vertrekkers. Volgens La Dernière Heure weigerde Club wel om de aanvaller naar concurrent Antwerp FC te laten gaan. Een deal met Beerschot is overigens wel mogelijk. Daarnaast kunnen ook Simon Deli en Emmanuel Dennis bij een goed bod vertrekken.

Volgens Sky Sports Austria hebben Anderlecht en Peter Zulj bijna een akkoord met een buitenlandse club omtrent een uitleenbeurt. Het zou alvast niet gaan om een Oostenrijkse ploeg. De komende dagen komt er wellicht meer nieuws over het dossier van de linksvoetige centrale middenvelder. Daarnaast staat Paars-Wit dichtbij de komst van Majeed Ashimeru. Sportief directeur Peter Verbeke zou de laatste hand leggen aan zijn transfer.

Antwerp FC lijkt Ivo Rodrigues weldra van de hand te gaan doen. Lech Poznan is niet de enige club die interesse heeft, want Gazet van Antwerpen weet dat de Portugese eersteklasser FC Famalicão hem wil huren tot het einde van het seizoen. Beide partijen hebben de onderhandelingen opgestart en de kans lijkt groot te zijn dat de flankaanvaller de Bosuil weldra zal verlaten.

Dries Wouters ontbreekt in de selectie van KRC Genk. De verdediger/middenvelder gaat immers op zoek naar een andere club. Het jeugdproduct heeft nood aan minuten en heeft besloten om Genk te verlaten, zo meldt Het Belang van Limburg. Voorlopig is het nog niet bekend welke club Wouters eventueel wil losweken, al zou STVV een optie zijn. Ondertussen zouden aanwinsten Angelo Preciado en Mark McKenzie dit weekend in België landen.

Volgens RMC-journalist Sasha Tavolieri trekt Kévin Denkey van Nîmes naar Cercle Brugge. De speler zou al een akkoord hebben en zelfs zijn medische testen hebben afgelegd. Tussen de twee ploegen moet er wel nog wat geregeld worden, maar het lijkt er dus op dat Cercle een nieuwe aanwinst gaat vastleggen. Denkey is een twintigjarige aanvaller die als centrumspits en als rechterflankaanvaller uit de voeten kan.

STVV haalde met Christian Brüls en Ilombé Mboyo twee nieuwkomers in huis, maar er vertrekt ook een speler. De Mexicaanse topclub Club Léon maakte bekend dat het Santiagio Colombatto heeft aangetrokken. Hij was geen vaste waarde meer bij de Kanaries en wordt nu dus verhuurd. De Mexicanen bedongen ook een aankoopoptie op de middenvelder.

BUITENLAND
Een jaar geleden legde Internazionale nog zo'n 27 miljoen euro op tafel om Christian Eriksen vlak voor het aflopen van zijn contract bij Tottenham weg te plukken. Maar de Deense spelmaker is alweer op weg naar de uitgang in het Giuseppe Meazza-stadion. Zo staat hij voor een spraakmakende terugkeer naar Tottenham. Volgens La Gazzetta dello Sport heeft Spurs zelfs al een plannetje met Eriksen. De Deen moet de opvolger worden van Dele Alli, die op zijn beurt dankzij Mauricio Pochettino bij Paris Saint-Germain in beeld is.

Het aflopende contract van Sergio Ramos bij Real Madrid, zorgt voor alertheid bij verschillende topclubs uit Europa. PSG en Manchester City werden eerder al genoemd, volgens diverse media waaronder El Chiringuito volgt ook Liverpool FC zijn situatie van dichtbij. De Engelse kampioen zou zijn defensie willen versterken met oog op komend seizoen, ook David Alaba (einde contract bij Bayern München) is naar verluidt in beeld.

Zowel Neymar als Kylian Mbappé heeft een contract tot medio 2022 in het Parc des Princes. PSG wil beide overeenkomsten verlengen, maar volgens de Spaanse sportkrant Marca krijgt de Braziliaan voorrang boven de Fransman. Wel heeft technisch directeur Leonardo benadrukt dat het uiteindelijke doel is om beide sterspelers te behouden.

FC Barcelona blijft op zoek naar koopjes op de transfermarkt. Zoals Sidnei Tavares bijvoorbeeld, een 19-jarige centrale middenvelder van de U23 van Leicester City. Zijn contract loopt eind dit seizoen af bij de Foxes en Barça hoopt om Tavares in januari voor een prikje aan te trekken. De Portugees geniet ook de interesse van Juventus, FC Porto en Bayern München.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Transfers bij Club, jackpot voor RSCA'

Welke speler zou u het liefst in uw ploeg hebben?

Meest recent

KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

22
22
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

58
58
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

54
54
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

148
148
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

130
130
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

242
242
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

112
112
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

125
125
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

79
79
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

183
183
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

731
731
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

195
195
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

499
499
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

340
340
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

159
159
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

255
255
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

163
163
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

511
511
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

399
399
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

200
200
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

381
381
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

954
954
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

297
297
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

553
553
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

372
372

Meer sportnieuws