Leye hakt meteen grote knoop door bij Standard

door
Leye hakt meteen grote knoop door bij Standard

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Zo ook op Sclessin, waar Mbaye Leye de negatieve spiraal bij Standard moet omkeren. De 38-jarige ex-spits, die voor het eerst zijn kans krijgt als hoofdcoach, hakt daarom meteen een belangrijke knoop door.


Zo daagde Leye op zijn eerste matchvoorbeschouwing op met Mehdi Carcela aan zijn zijde. De 31-jarige spelverdeler was onder Philippe Montanier alsmaar meer uit beeld verdwenen, al kwam hij vlak voor het ontslag van de Fransman wel weer voorzichtig aan de oppervlakte. Leye rekent er nu op dat de vroegere smaakmaker in Luik, waar zijn contract komende zomer afloopt, zijn oude niveau weer terugvindt. "Ik wil dat jullie Mehdi enkel nog beoordelen op basis van wat hij vanaf nu laat zien, en dat we stoppen met nostalgisch te zijn. Vandaag begint Mehdi weer op nul", klonk het nochtans eerst. Daarna werd echter duidelijk dat Leye een belangrijke rol voorziet voor zijn ex-ploegmaat.

"Hij gaat zijn verantwoordelijkheid nemen om Standard uit de huidige situatie te helpen. Hij weet dat ik op hem reken, net zoals ik op alle spelers tel. Alleen op de ene misschien een beetje maar dan op de andere. Mehdi heeft de kwaliteiten om ons uit deze impasse te sleuren. Ik verwacht de échte Carcela, die betrokken is en zin heeft om zich te tonen. Ik heb meer dan ooit vertrouwen in hem", klonk het klaar en duidelijk. Hoewel er gezien zijn beperkte speelkansen en aflopende verbintenis even sprake was van een winters vertrek voor de geboren Luikenaar van Marokkaanse komaf, lijkt dat dus niet aan de orde. Benieuwd of hij tegen Waasland-Beveren meteen weer zijn stempel kan drukken.

LEES OOK: Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Carcela wordt weer belangrijk voor Standard

Meest recent

Revanche op Anderlecht? Hubert spreekt duidelijke taal

Zondag is het uitkijken naar de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union. Dat is altijd een ...

9
9
Beerschot snuffelt aan top twee, Lommel rukt op

Beerschot is er vrijdagavond in geslaagd om KV Kortrijk onder druk te zetten. Het boekte op het Kiel ...

37
37
Pro League maakt zeer fraaie cijfers bekend

Het was de voorbije dagen alle hens aan dek bij de Pro League door de problemen met DAZN, dat het ...

10
10
'Geen Vermant: Stuttgart richt pijlen op andere Belg'

Bij VfB Stuttgart gaan ze in januari op zoek naar een spits en dat dossier heeft ook een stevige ...

33
33
Nieuwe eigenaars Beerschot kondigen transfergeweld aan

Bij Beerschot deden onlangs nieuwe eigenaars hun intrede. Net als STVV kwamen de Mannekes in Japanse ...

134
134
'Standard krijgt cruciaal nieuws over investeerders'

Bij Standard zijn ze nog altijd in blijde verwachting van nieuwe investeerders. CEO Giacomo Angelini ...

59
59
Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

129
129
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

68
68
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

131
131
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

285
285
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

90
90
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

151
151
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

396
396
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

142
142
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

614
614
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

274
274
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

80
80
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

261
261
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

214
214
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

297
297
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

190
190
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

467
467
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

457
457
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

261
261
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

66
66

Meer sportnieuws