Leye hakt meteen grote knoop door bij Standard

door
Leye hakt meteen grote knoop door bij Standard

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Zo ook op Sclessin, waar Mbaye Leye de negatieve spiraal bij Standard moet omkeren. De 38-jarige ex-spits, die voor het eerst zijn kans krijgt als hoofdcoach, hakt daarom meteen een belangrijke knoop door.


Zo daagde Leye op zijn eerste matchvoorbeschouwing op met Mehdi Carcela aan zijn zijde. De 31-jarige spelverdeler was onder Philippe Montanier alsmaar meer uit beeld verdwenen, al kwam hij vlak voor het ontslag van de Fransman wel weer voorzichtig aan de oppervlakte. Leye rekent er nu op dat de vroegere smaakmaker in Luik, waar zijn contract komende zomer afloopt, zijn oude niveau weer terugvindt. "Ik wil dat jullie Mehdi enkel nog beoordelen op basis van wat hij vanaf nu laat zien, en dat we stoppen met nostalgisch te zijn. Vandaag begint Mehdi weer op nul", klonk het nochtans eerst. Daarna werd echter duidelijk dat Leye een belangrijke rol voorziet voor zijn ex-ploegmaat.

"Hij gaat zijn verantwoordelijkheid nemen om Standard uit de huidige situatie te helpen. Hij weet dat ik op hem reken, net zoals ik op alle spelers tel. Alleen op de ene misschien een beetje maar dan op de andere. Mehdi heeft de kwaliteiten om ons uit deze impasse te sleuren. Ik verwacht de échte Carcela, die betrokken is en zin heeft om zich te tonen. Ik heb meer dan ooit vertrouwen in hem", klonk het klaar en duidelijk. Hoewel er gezien zijn beperkte speelkansen en aflopende verbintenis even sprake was van een winters vertrek voor de geboren Luikenaar van Marokkaanse komaf, lijkt dat dus niet aan de orde. Benieuwd of hij tegen Waasland-Beveren meteen weer zijn stempel kan drukken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

Carcela wordt weer belangrijk voor Standard

Meest recent

Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

6
6
Duivels-fans in de wolken: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

20
20
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

165
165
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

125
125
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

169
169
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

166
166
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

83
83
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

100
100
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

220
220
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

153
153
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

54
54
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

342
342
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

251
251
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

124
124
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

408
408
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

91
91
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

783
783
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

272
272
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

218
218
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

170
170
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

390
390
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

151
151
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

131
131
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

84
84
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

435
435

Meer sportnieuws