Leye hakt meteen grote knoop door bij Standard

772 stemmen
Leye hakt meteen grote knoop door bij Standard

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Zo ook op Sclessin, waar Mbaye Leye de negatieve spiraal bij Standard moet omkeren. De 38-jarige ex-spits, die voor het eerst zijn kans krijgt als hoofdcoach, hakt daarom meteen een belangrijke knoop door.


Zo daagde Leye op zijn eerste matchvoorbeschouwing op met Mehdi Carcela aan zijn zijde. De 31-jarige spelverdeler was onder Philippe Montanier alsmaar meer uit beeld verdwenen, al kwam hij vlak voor het ontslag van de Fransman wel weer voorzichtig aan de oppervlakte. Leye rekent er nu op dat de vroegere smaakmaker in Luik, waar zijn contract komende zomer afloopt, zijn oude niveau weer terugvindt. "Ik wil dat jullie Mehdi enkel nog beoordelen op basis van wat hij vanaf nu laat zien, en dat we stoppen met nostalgisch te zijn. Vandaag begint Mehdi weer op nul", klonk het nochtans eerst. Daarna werd echter duidelijk dat Leye een belangrijke rol voorziet voor zijn ex-ploegmaat.

"Hij gaat zijn verantwoordelijkheid nemen om Standard uit de huidige situatie te helpen. Hij weet dat ik op hem reken, net zoals ik op alle spelers tel. Alleen op de ene misschien een beetje maar dan op de andere. Mehdi heeft de kwaliteiten om ons uit deze impasse te sleuren. Ik verwacht de échte Carcela, die betrokken is en zin heeft om zich te tonen. Ik heb meer dan ooit vertrouwen in hem", klonk het klaar en duidelijk. Hoewel er gezien zijn beperkte speelkansen en aflopende verbintenis even sprake was van een winters vertrek voor de geboren Luikenaar van Marokkaanse komaf, lijkt dat dus niet aan de orde. Benieuwd of hij tegen Waasland-Beveren meteen weer zijn stempel kan drukken.

LEES OOK: Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Carcela wordt weer belangrijk voor Standard

Meest recent

Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

5
5
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

2
2
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

5
5
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

33
33
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

160
160
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

32
32
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

127
127
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

168
168
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

57
57
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

117
117
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

225
225
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

138
138
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

122
122
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

332
332
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

203
203
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

186
186
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

227
227
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

366
366
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

249
249
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

175
175
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

514
514
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

269
269
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

109
109
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

489
489

Meer sportnieuws