EXCLUSIEF: KRC Genk haalt topper in huis

498 stemmen
EXCLUSIEF: KRC Genk haalt topper in huis

KRC Genk heeft met Mark McKenzie een nieuwe verdediger aangetrokken. De Amerikaanse centrale verdediger komt over van Philadelphia Union en tekende voor vier seizoenen. Onze redactie polste in Amerika naar de kwaliteiten van de speler.


McKenzie werd de afgelopen maanden aan tal van clubs, waaronder Anderlecht en Celtic, gelinkt maar het is Genk dat met hem aan de haal ging. Volgens Jonathan Tannenwald, journalist bij The Philadelphia Inquirer, heeft Genk een goede zaak gedaan met de komst van McKenzie. De jonge Amerikaan kost 4,5 miljoen euro, maar met bonussen kan dat nog oplopen tot ruim 5 miljoen euro. Bovendien bedong Philadelphia Union ook een doorverkooppercentage.

Van den Brom heeft er een interessante speler bij.

Maatschappelijk betrokken

"Mark is iemand die het gewend is om met veel ruimte in de rug te spelen en dat heeft alles te maken met het type voetbal dat Philadelphia Union speelde. Ze hanteren er het principe van 'gegenpress' en dat werd geïntroduceerd door sportief directeur Ernst Tanner, die jarenlang werkzaam was als Academy Manager bij RB Salzburg. Hij won er onder meer de Youth League in 2017. Door die aanpak maakte McKenzie positioneel soms nog wat fouten, maar dat heeft ook deels met ervaring te maken."

De nummer twee uit de Jupiler Pro League heeft met de 21-jarige verdediger een veelbelovende speler aangetrokken, die zal klaargestoomd worden om vanaf komende zomer de rol van Jhon Lucumi over te nemen. De Colombiaan gaat wellicht vertrekken. Tannenwald laat zich uit over de kwaliteiten van de Amerikaan.

“McKenzie is een fysiek sterke verdediger, die zeer fair speelt. Hij pakte in 59 wedstrijden, verdeeld over drie seizoenen, amper 9 gele kaarten en hij werd 1 keer van het veld gestuurd. Zijn passing is het laatste jaar heel wat beter geworden. Het is niet de grootste verdediger (1m82) en hij staat in de luchtduels zijn mannetje, maar bij Philadelphia werd hij vaak gekoppeld aan een grote centrale verdediger."

Genk lijkt de vervanger voor Lucumi al beet te hebben.

Genk heeft met McKenzie een speler aangetrokken, die zich ook naast het veld laat horen. "McKenzie toont zich ook naast het veld, want hij zet zich ook in voor de strijd tegen racisme. Hij hielp mee een aantal campagnes op poten te zetten en hij is ook betrokken bij andere projecten in de Verenigde Staten. Het is echt een goede gast en ik hoop dat hij ook in België dergelijke projecten kan verder zetten." Zo liet hij zich ook uit over de gebeurtenissen aan het Capitool in Washington.

Nationale ploeg

Bij de nationale ploeg is McKenzie geen vaste waarde, onder meer Matt Miazga van Anderlecht staat nog voor hem in de rangorde. Daar komt de komende maanden en jaren verandering in. "Bij de nationale ploeg van de VS was hij aanvoerder van de U20, maar hij sukkelde met een aantal blessures waardoor hij op het WK U20 amper speelde. Bij het eerste team speelde hij twee keer, maar ik ben er zeker van dat hij de komende jaren een pak meer interlands zal afwerken. Hij heeft veel potentieel en hij wordt heel hoog ingeschat door de scouts van de nationale ploeg."

"Het is jammer dat we hem de komende maanden amper aan het werk gaan zien, want in de VS kunnen we geen beelden van het Belgische voetbal zien. De interesse in de Jupiler Pro League begint wel te groeien door de aanwezigheid van Ethan Horvath, Matt Miazga, Chris Durkin en nu ook Mark McKenzie", besluit Tannenwald.

LEES OOK: Ajax maakt stunt bekend: Tolu Arokodare tekent

Is McKenzie een toekomstige topspeler?

Meest recent

Europese held bij Anderlecht: kranten geven 9 op 10

Even dreigde het opnieuw helemaal mis te lopen, maar RSC Anderlecht mag dan toch een voorronde ...

164
164
UEL/UECL: Anderlecht kent opponent, wisselend succes Nederland

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tweede voorronde van de Europa en Conference League ...

297
297
Roef flikt het wéér: AA Gent stoot door na strafschoppen

AA Gent heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Conference League. Tegen ...

121
121
'Club Brugge verrast: dubbeltransfer van 14 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongeren te lanceren richting de eerste ploeg. Maar het ...

435
435
Anderlecht overkomt horror-start: Hammarby kraakt na rust

RSC Anderlecht heeft zich geplaatste voor de derde voorronde van de Europa League. In de return ...

183
183
Zware klap Oranje: gedroomde bondscoach haakt af

Met België, Frankrijk, Duitsland en Italië presenteerde vier grote Europese voetballanden ...

100
100
Cercle slaat wéér toe, Beveren haalt sterkhouder terug

Met nog een dikke week tot de competitiestart tonen de ploegen uit de Jupiler Pro League zich nog ...

113
113
Rampzalige start Anderlecht: "Slaapverwekkend B-ploegje"

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de derde voorronde van de Europa ...

291
291
België écht niet naar WK? KBVB komt met krachtig statement

De UEFA heeft één front gevormd tegen Gianni Infantino. De Europese voetbalbond maakte ...

246
246
Uitsluitsel Kompany: Bayern hakt zware transferknoop door

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

212
212
Noa Lang-stunt bij Club Brugge krijgt onverwachte wending

De droom van veel Club Brugge-fans lijkt plots weer wat minder gek. Noa Lang staat opnieuw op een ...

1640
1640
Anderlecht met basisdebutant, één wissel bij AA Gent

Hoewel de Jupiler Pro League nog moet beginnen, komen donderdagavond weer twee eersteklassers in ...

100
100
'Uittocht Anderlecht duurt voort: Nederlanders kloppen aan'

RSC Anderlecht zag de voorbije weken heel wat spelers vertrekken. Maar de Brusselaars zijn nog niet ...

475
475
Mokerslag Club Brugge: miljoenentransfer aan diggelen

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

851
851
Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

KRC Genk staat op punt om zijn eigen transferrecord te verpulveren. Jeugdproduct Konstaninos ...

145
145
Transferitis bij Club: tweetal ontbreekt in selectie supercup

Ook bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond werkt de landskampioen zijn ...

499
499
Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

16
16
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

493
493
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

282
282
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

111
111
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

253
253
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

439
439
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

150
150
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

88
88
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

212
212

Meer sportnieuws