EXCLUSIEF: KRC Genk haalt topper in huis

door
EXCLUSIEF: KRC Genk haalt topper in huis

KRC Genk heeft met Mark McKenzie een nieuwe verdediger aangetrokken. De Amerikaanse centrale verdediger komt over van Philadelphia Union en tekende voor vier seizoenen. Onze redactie polste in Amerika naar de kwaliteiten van de speler.


McKenzie werd de afgelopen maanden aan tal van clubs, waaronder Anderlecht en Celtic, gelinkt maar het is Genk dat met hem aan de haal ging. Volgens Jonathan Tannenwald, journalist bij The Philadelphia Inquirer, heeft Genk een goede zaak gedaan met de komst van McKenzie. De jonge Amerikaan kost 4,5 miljoen euro, maar met bonussen kan dat nog oplopen tot ruim 5 miljoen euro. Bovendien bedong Philadelphia Union ook een doorverkooppercentage.

Van den Brom heeft er een interessante speler bij.

Maatschappelijk betrokken

"Mark is iemand die het gewend is om met veel ruimte in de rug te spelen en dat heeft alles te maken met het type voetbal dat Philadelphia Union speelde. Ze hanteren er het principe van 'gegenpress' en dat werd geïntroduceerd door sportief directeur Ernst Tanner, die jarenlang werkzaam was als Academy Manager bij RB Salzburg. Hij won er onder meer de Youth League in 2017. Door die aanpak maakte McKenzie positioneel soms nog wat fouten, maar dat heeft ook deels met ervaring te maken."

De nummer twee uit de Jupiler Pro League heeft met de 21-jarige verdediger een veelbelovende speler aangetrokken, die zal klaargestoomd worden om vanaf komende zomer de rol van Jhon Lucumi over te nemen. De Colombiaan gaat wellicht vertrekken. Tannenwald laat zich uit over de kwaliteiten van de Amerikaan.

“McKenzie is een fysiek sterke verdediger, die zeer fair speelt. Hij pakte in 59 wedstrijden, verdeeld over drie seizoenen, amper 9 gele kaarten en hij werd 1 keer van het veld gestuurd. Zijn passing is het laatste jaar heel wat beter geworden. Het is niet de grootste verdediger (1m82) en hij staat in de luchtduels zijn mannetje, maar bij Philadelphia werd hij vaak gekoppeld aan een grote centrale verdediger."

Genk lijkt de vervanger voor Lucumi al beet te hebben.

Genk heeft met McKenzie een speler aangetrokken, die zich ook naast het veld laat horen. "McKenzie toont zich ook naast het veld, want hij zet zich ook in voor de strijd tegen racisme. Hij hielp mee een aantal campagnes op poten te zetten en hij is ook betrokken bij andere projecten in de Verenigde Staten. Het is echt een goede gast en ik hoop dat hij ook in België dergelijke projecten kan verder zetten." Zo liet hij zich ook uit over de gebeurtenissen aan het Capitool in Washington.

Nationale ploeg

Bij de nationale ploeg is McKenzie geen vaste waarde, onder meer Matt Miazga van Anderlecht staat nog voor hem in de rangorde. Daar komt de komende maanden en jaren verandering in. "Bij de nationale ploeg van de VS was hij aanvoerder van de U20, maar hij sukkelde met een aantal blessures waardoor hij op het WK U20 amper speelde. Bij het eerste team speelde hij twee keer, maar ik ben er zeker van dat hij de komende jaren een pak meer interlands zal afwerken. Hij heeft veel potentieel en hij wordt heel hoog ingeschat door de scouts van de nationale ploeg."

"Het is jammer dat we hem de komende maanden amper aan het werk gaan zien, want in de VS kunnen we geen beelden van het Belgische voetbal zien. De interesse in de Jupiler Pro League begint wel te groeien door de aanwezigheid van Ethan Horvath, Matt Miazga, Chris Durkin en nu ook Mark McKenzie", besluit Tannenwald.

LEES OOK: Trekt Genk-fan Luca Brecel dartswereld in? "Bijna klaar"

Is McKenzie een toekomstige topspeler?

Meest recent

Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

10
10
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

129
129
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

83
83
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

225
225
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

253
253
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

384
384
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

360
360
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

184
184
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

269
269
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

224
224
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

328
328
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

356
356
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

529
529
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

261
261
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

322
322
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

343
343
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

429
429
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

273
273
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

358
358
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

686
686
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

485
485
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

161
161
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

176
176
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

311
311
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

926
926

Meer sportnieuws