EXCLUSIEF: KRC Genk haalt topper in huis

498 stemmen
EXCLUSIEF: KRC Genk haalt topper in huis

KRC Genk heeft met Mark McKenzie een nieuwe verdediger aangetrokken. De Amerikaanse centrale verdediger komt over van Philadelphia Union en tekende voor vier seizoenen. Onze redactie polste in Amerika naar de kwaliteiten van de speler.


McKenzie werd de afgelopen maanden aan tal van clubs, waaronder Anderlecht en Celtic, gelinkt maar het is Genk dat met hem aan de haal ging. Volgens Jonathan Tannenwald, journalist bij The Philadelphia Inquirer, heeft Genk een goede zaak gedaan met de komst van McKenzie. De jonge Amerikaan kost 4,5 miljoen euro, maar met bonussen kan dat nog oplopen tot ruim 5 miljoen euro. Bovendien bedong Philadelphia Union ook een doorverkooppercentage.

Van den Brom heeft er een interessante speler bij.

Maatschappelijk betrokken

"Mark is iemand die het gewend is om met veel ruimte in de rug te spelen en dat heeft alles te maken met het type voetbal dat Philadelphia Union speelde. Ze hanteren er het principe van 'gegenpress' en dat werd geïntroduceerd door sportief directeur Ernst Tanner, die jarenlang werkzaam was als Academy Manager bij RB Salzburg. Hij won er onder meer de Youth League in 2017. Door die aanpak maakte McKenzie positioneel soms nog wat fouten, maar dat heeft ook deels met ervaring te maken."

De nummer twee uit de Jupiler Pro League heeft met de 21-jarige verdediger een veelbelovende speler aangetrokken, die zal klaargestoomd worden om vanaf komende zomer de rol van Jhon Lucumi over te nemen. De Colombiaan gaat wellicht vertrekken. Tannenwald laat zich uit over de kwaliteiten van de Amerikaan.

“McKenzie is een fysiek sterke verdediger, die zeer fair speelt. Hij pakte in 59 wedstrijden, verdeeld over drie seizoenen, amper 9 gele kaarten en hij werd 1 keer van het veld gestuurd. Zijn passing is het laatste jaar heel wat beter geworden. Het is niet de grootste verdediger (1m82) en hij staat in de luchtduels zijn mannetje, maar bij Philadelphia werd hij vaak gekoppeld aan een grote centrale verdediger."

Genk lijkt de vervanger voor Lucumi al beet te hebben.

Genk heeft met McKenzie een speler aangetrokken, die zich ook naast het veld laat horen. "McKenzie toont zich ook naast het veld, want hij zet zich ook in voor de strijd tegen racisme. Hij hielp mee een aantal campagnes op poten te zetten en hij is ook betrokken bij andere projecten in de Verenigde Staten. Het is echt een goede gast en ik hoop dat hij ook in België dergelijke projecten kan verder zetten." Zo liet hij zich ook uit over de gebeurtenissen aan het Capitool in Washington.

Nationale ploeg

Bij de nationale ploeg is McKenzie geen vaste waarde, onder meer Matt Miazga van Anderlecht staat nog voor hem in de rangorde. Daar komt de komende maanden en jaren verandering in. "Bij de nationale ploeg van de VS was hij aanvoerder van de U20, maar hij sukkelde met een aantal blessures waardoor hij op het WK U20 amper speelde. Bij het eerste team speelde hij twee keer, maar ik ben er zeker van dat hij de komende jaren een pak meer interlands zal afwerken. Hij heeft veel potentieel en hij wordt heel hoog ingeschat door de scouts van de nationale ploeg."

"Het is jammer dat we hem de komende maanden amper aan het werk gaan zien, want in de VS kunnen we geen beelden van het Belgische voetbal zien. De interesse in de Jupiler Pro League begint wel te groeien door de aanwezigheid van Ethan Horvath, Matt Miazga, Chris Durkin en nu ook Mark McKenzie", besluit Tannenwald.

LEES OOK: Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Is McKenzie een toekomstige topspeler?

Meest recent

Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

2
2
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

15
15
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

44
44
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

22
22
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

35
35
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

29
29
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

98
98
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

131
131
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

52
52
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

34
34
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

60
60
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

344
344
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

354
354
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

224
224
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

190
190
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

235
235
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

491
491
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

130
130
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

74
74
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

120
120
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

566
566
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

108
108
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

385
385
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

204
204
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

203
203

Meer sportnieuws