EXCLUSIEF: KRC Genk haalt topper in huis

498 stemmen
EXCLUSIEF: KRC Genk haalt topper in huis

KRC Genk heeft met Mark McKenzie een nieuwe verdediger aangetrokken. De Amerikaanse centrale verdediger komt over van Philadelphia Union en tekende voor vier seizoenen. Onze redactie polste in Amerika naar de kwaliteiten van de speler.


McKenzie werd de afgelopen maanden aan tal van clubs, waaronder Anderlecht en Celtic, gelinkt maar het is Genk dat met hem aan de haal ging. Volgens Jonathan Tannenwald, journalist bij The Philadelphia Inquirer, heeft Genk een goede zaak gedaan met de komst van McKenzie. De jonge Amerikaan kost 4,5 miljoen euro, maar met bonussen kan dat nog oplopen tot ruim 5 miljoen euro. Bovendien bedong Philadelphia Union ook een doorverkooppercentage.

Van den Brom heeft er een interessante speler bij.

Maatschappelijk betrokken

"Mark is iemand die het gewend is om met veel ruimte in de rug te spelen en dat heeft alles te maken met het type voetbal dat Philadelphia Union speelde. Ze hanteren er het principe van 'gegenpress' en dat werd geïntroduceerd door sportief directeur Ernst Tanner, die jarenlang werkzaam was als Academy Manager bij RB Salzburg. Hij won er onder meer de Youth League in 2017. Door die aanpak maakte McKenzie positioneel soms nog wat fouten, maar dat heeft ook deels met ervaring te maken."

De nummer twee uit de Jupiler Pro League heeft met de 21-jarige verdediger een veelbelovende speler aangetrokken, die zal klaargestoomd worden om vanaf komende zomer de rol van Jhon Lucumi over te nemen. De Colombiaan gaat wellicht vertrekken. Tannenwald laat zich uit over de kwaliteiten van de Amerikaan.

“McKenzie is een fysiek sterke verdediger, die zeer fair speelt. Hij pakte in 59 wedstrijden, verdeeld over drie seizoenen, amper 9 gele kaarten en hij werd 1 keer van het veld gestuurd. Zijn passing is het laatste jaar heel wat beter geworden. Het is niet de grootste verdediger (1m82) en hij staat in de luchtduels zijn mannetje, maar bij Philadelphia werd hij vaak gekoppeld aan een grote centrale verdediger."

Genk lijkt de vervanger voor Lucumi al beet te hebben.

Genk heeft met McKenzie een speler aangetrokken, die zich ook naast het veld laat horen. "McKenzie toont zich ook naast het veld, want hij zet zich ook in voor de strijd tegen racisme. Hij hielp mee een aantal campagnes op poten te zetten en hij is ook betrokken bij andere projecten in de Verenigde Staten. Het is echt een goede gast en ik hoop dat hij ook in België dergelijke projecten kan verder zetten." Zo liet hij zich ook uit over de gebeurtenissen aan het Capitool in Washington.

Nationale ploeg

Bij de nationale ploeg is McKenzie geen vaste waarde, onder meer Matt Miazga van Anderlecht staat nog voor hem in de rangorde. Daar komt de komende maanden en jaren verandering in. "Bij de nationale ploeg van de VS was hij aanvoerder van de U20, maar hij sukkelde met een aantal blessures waardoor hij op het WK U20 amper speelde. Bij het eerste team speelde hij twee keer, maar ik ben er zeker van dat hij de komende jaren een pak meer interlands zal afwerken. Hij heeft veel potentieel en hij wordt heel hoog ingeschat door de scouts van de nationale ploeg."

"Het is jammer dat we hem de komende maanden amper aan het werk gaan zien, want in de VS kunnen we geen beelden van het Belgische voetbal zien. De interesse in de Jupiler Pro League begint wel te groeien door de aanwezigheid van Ethan Horvath, Matt Miazga, Chris Durkin en nu ook Mark McKenzie", besluit Tannenwald.

Is McKenzie een toekomstige topspeler?

Meest recent

Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

7
7
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

97
97
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

44
44
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

57
57
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

125
125
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

151
151
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

162
162
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

57
57
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

132
132
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

284
284
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

343
343
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

77
77
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

532
532
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

71
71
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

424
424
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

617
617
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

239
239
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

297
297
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

98
98
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

904
904
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

486
486
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

149
149
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

452
452
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

599
599
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

82
82

Meer sportnieuws