EXCLUSIEF: KRC Genk haalt topper in huis

door
EXCLUSIEF: KRC Genk haalt topper in huis

KRC Genk heeft met Mark McKenzie een nieuwe verdediger aangetrokken. De Amerikaanse centrale verdediger komt over van Philadelphia Union en tekende voor vier seizoenen. Onze redactie polste in Amerika naar de kwaliteiten van de speler.


McKenzie werd de afgelopen maanden aan tal van clubs, waaronder Anderlecht en Celtic, gelinkt maar het is Genk dat met hem aan de haal ging. Volgens Jonathan Tannenwald, journalist bij The Philadelphia Inquirer, heeft Genk een goede zaak gedaan met de komst van McKenzie. De jonge Amerikaan kost 4,5 miljoen euro, maar met bonussen kan dat nog oplopen tot ruim 5 miljoen euro. Bovendien bedong Philadelphia Union ook een doorverkooppercentage.

Van den Brom heeft er een interessante speler bij.

Maatschappelijk betrokken

"Mark is iemand die het gewend is om met veel ruimte in de rug te spelen en dat heeft alles te maken met het type voetbal dat Philadelphia Union speelde. Ze hanteren er het principe van 'gegenpress' en dat werd geïntroduceerd door sportief directeur Ernst Tanner, die jarenlang werkzaam was als Academy Manager bij RB Salzburg. Hij won er onder meer de Youth League in 2017. Door die aanpak maakte McKenzie positioneel soms nog wat fouten, maar dat heeft ook deels met ervaring te maken."

De nummer twee uit de Jupiler Pro League heeft met de 21-jarige verdediger een veelbelovende speler aangetrokken, die zal klaargestoomd worden om vanaf komende zomer de rol van Jhon Lucumi over te nemen. De Colombiaan gaat wellicht vertrekken. Tannenwald laat zich uit over de kwaliteiten van de Amerikaan.

“McKenzie is een fysiek sterke verdediger, die zeer fair speelt. Hij pakte in 59 wedstrijden, verdeeld over drie seizoenen, amper 9 gele kaarten en hij werd 1 keer van het veld gestuurd. Zijn passing is het laatste jaar heel wat beter geworden. Het is niet de grootste verdediger (1m82) en hij staat in de luchtduels zijn mannetje, maar bij Philadelphia werd hij vaak gekoppeld aan een grote centrale verdediger."

Genk lijkt de vervanger voor Lucumi al beet te hebben.

Genk heeft met McKenzie een speler aangetrokken, die zich ook naast het veld laat horen. "McKenzie toont zich ook naast het veld, want hij zet zich ook in voor de strijd tegen racisme. Hij hielp mee een aantal campagnes op poten te zetten en hij is ook betrokken bij andere projecten in de Verenigde Staten. Het is echt een goede gast en ik hoop dat hij ook in België dergelijke projecten kan verder zetten." Zo liet hij zich ook uit over de gebeurtenissen aan het Capitool in Washington.

Nationale ploeg

Bij de nationale ploeg is McKenzie geen vaste waarde, onder meer Matt Miazga van Anderlecht staat nog voor hem in de rangorde. Daar komt de komende maanden en jaren verandering in. "Bij de nationale ploeg van de VS was hij aanvoerder van de U20, maar hij sukkelde met een aantal blessures waardoor hij op het WK U20 amper speelde. Bij het eerste team speelde hij twee keer, maar ik ben er zeker van dat hij de komende jaren een pak meer interlands zal afwerken. Hij heeft veel potentieel en hij wordt heel hoog ingeschat door de scouts van de nationale ploeg."

"Het is jammer dat we hem de komende maanden amper aan het werk gaan zien, want in de VS kunnen we geen beelden van het Belgische voetbal zien. De interesse in de Jupiler Pro League begint wel te groeien door de aanwezigheid van Ethan Horvath, Matt Miazga, Chris Durkin en nu ook Mark McKenzie", besluit Tannenwald.

LEES OOK: Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

Is McKenzie een toekomstige topspeler?

Meest recent

Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

27
27
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

24
24
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

171
171
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

248
248
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

76
76
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

133
133
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

163
163
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

271
271
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

294
294
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

66
66
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

30
30
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

667
667
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

350
350
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

515
515
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

136
136
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

540
540
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1157
1157
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

330
330
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

714
714
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

344
344
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

237
237
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

157
157
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

92
92

Meer sportnieuws