'Overlegcomité neemt beslissing over terugkeer fans'

door
'Overlegcomité neemt beslissing over terugkeer fans'

Het Overlegcomité komt vrijdag samen, maar we moeten niet meteen hopen op versoepelingen. Volgens de krant Het Laatste Nieuws is dat bijzonder slecht nieuws voor het amateurvoetbal. Zal er dit seizoen nog gevoetbald worden?

Het was de bedoeling om op 14 februari terug te hervatten, maar als er geen versoepelingen komen, is de kans nihil dat dit daadwerkelijk zal gaan gebeuren. De kans wordt met de dag kleiner dat het amateurvoetbal dit seizoen nog hervat zal worden. Sinds midden oktober ligt alles al stil. 

Het is goed mogelijk dat er pas vanaf eind maart versoepelingen zullen komen in verband met de horeca, wat ook belangrijk is voor een voetbalclub. De omzet van een kantine is van cruciaal belang voor de inkomsten van een voetbalclub. Als er geen kantines kunnen geopend worden, is dat een bijzonder zware domper voor de amateurclubs. De komende dagen zal blijken of het amateurvoetbal nog hervat zal worden, maar voorlopig ziet het er niet goed uit.

UPDATE 23u45

Vrijdag komt het Overlegcomité opnieuw samen, en zoals u bovenstaand al kon lezen, belooft dit geen goed nieuws te zullen worden voor de vele amateurclubs in ons land. Een volledige afgelasting dreigt voor de amateurcompetities, aangezien er geen versoepelingen worden verwacht. En dat maakt meteen ook dat we daar een andere conclusie aan kunnen vastkoppelen.

Namelijk dat er nog wel even zonder supporters in stadions zal moeten worden gespeeld in de Jupiler Pro League en de Proximus League. Dat lijkt dus al zeker het geval te zijn tot eind februari/begin maart. Gezien de herstart voor de amateurcompetities op 14 februari werd beoogt – maar dus vermoedelijk niet zal kunnen doorgaan – lijkt dat de vroegst haalbare datum, al lijkt dat zelfs nog wat optimistisch te zijn.

LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

Wat moeten ze doen?

Meest recent

"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

9
9
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

112
112
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

87
87
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

57
57
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

117
117
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

334
334
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

217
217
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

359
359
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

96
96
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

106
106
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

129
129
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

108
108
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

68
68
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

20
20
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

52
52
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

416
416
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

186
186
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

41
41
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

107
107
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

484
484
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

211
211
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

32
32
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

87
87
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

467
467
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

396
396

Meer sportnieuws