'Overlegcomité neemt beslissing over terugkeer fans'

781 stemmen
'Overlegcomité neemt beslissing over terugkeer fans'

Het Overlegcomité komt vrijdag samen, maar we moeten niet meteen hopen op versoepelingen. Volgens de krant Het Laatste Nieuws is dat bijzonder slecht nieuws voor het amateurvoetbal. Zal er dit seizoen nog gevoetbald worden?

Het was de bedoeling om op 14 februari terug te hervatten, maar als er geen versoepelingen komen, is de kans nihil dat dit daadwerkelijk zal gaan gebeuren. De kans wordt met de dag kleiner dat het amateurvoetbal dit seizoen nog hervat zal worden. Sinds midden oktober ligt alles al stil. 

Het is goed mogelijk dat er pas vanaf eind maart versoepelingen zullen komen in verband met de horeca, wat ook belangrijk is voor een voetbalclub. De omzet van een kantine is van cruciaal belang voor de inkomsten van een voetbalclub. Als er geen kantines kunnen geopend worden, is dat een bijzonder zware domper voor de amateurclubs. De komende dagen zal blijken of het amateurvoetbal nog hervat zal worden, maar voorlopig ziet het er niet goed uit.

UPDATE 23u45

Vrijdag komt het Overlegcomité opnieuw samen, en zoals u bovenstaand al kon lezen, belooft dit geen goed nieuws te zullen worden voor de vele amateurclubs in ons land. Een volledige afgelasting dreigt voor de amateurcompetities, aangezien er geen versoepelingen worden verwacht. En dat maakt meteen ook dat we daar een andere conclusie aan kunnen vastkoppelen.

Namelijk dat er nog wel even zonder supporters in stadions zal moeten worden gespeeld in de Jupiler Pro League en de Proximus League. Dat lijkt dus al zeker het geval te zijn tot eind februari/begin maart. Gezien de herstart voor de amateurcompetities op 14 februari werd beoogt – maar dus vermoedelijk niet zal kunnen doorgaan – lijkt dat de vroegst haalbare datum, al lijkt dat zelfs nog wat optimistisch te zijn.

LEES OOK: Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

🚀

Wat moeten ze doen?

Meest recent

Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

10
10
Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

Na een soap van enkele maanden is de overname van Antwerp FC eindelijk rond. Een consortium rond ...

156
156
Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

94
94
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

130
130
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

25
25
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

430
430
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

257
257
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

477
477
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

542
542
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

143
143
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

727
727
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

278
278
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

526
526
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

257
257
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

319
319
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

185
185
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

508
508
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

462
462
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

93
93
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

62
62
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

66
66
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

889
889
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

382
382
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

582
582
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

190
190

Meer sportnieuws