'Overlegcomité neemt beslissing over terugkeer fans'

door
'Overlegcomité neemt beslissing over terugkeer fans'

Het Overlegcomité komt vrijdag samen, maar we moeten niet meteen hopen op versoepelingen. Volgens de krant Het Laatste Nieuws is dat bijzonder slecht nieuws voor het amateurvoetbal. Zal er dit seizoen nog gevoetbald worden?

Het was de bedoeling om op 14 februari terug te hervatten, maar als er geen versoepelingen komen, is de kans nihil dat dit daadwerkelijk zal gaan gebeuren. De kans wordt met de dag kleiner dat het amateurvoetbal dit seizoen nog hervat zal worden. Sinds midden oktober ligt alles al stil. 

Het is goed mogelijk dat er pas vanaf eind maart versoepelingen zullen komen in verband met de horeca, wat ook belangrijk is voor een voetbalclub. De omzet van een kantine is van cruciaal belang voor de inkomsten van een voetbalclub. Als er geen kantines kunnen geopend worden, is dat een bijzonder zware domper voor de amateurclubs. De komende dagen zal blijken of het amateurvoetbal nog hervat zal worden, maar voorlopig ziet het er niet goed uit.

UPDATE 23u45

Vrijdag komt het Overlegcomité opnieuw samen, en zoals u bovenstaand al kon lezen, belooft dit geen goed nieuws te zullen worden voor de vele amateurclubs in ons land. Een volledige afgelasting dreigt voor de amateurcompetities, aangezien er geen versoepelingen worden verwacht. En dat maakt meteen ook dat we daar een andere conclusie aan kunnen vastkoppelen.

Namelijk dat er nog wel even zonder supporters in stadions zal moeten worden gespeeld in de Jupiler Pro League en de Proximus League. Dat lijkt dus al zeker het geval te zijn tot eind februari/begin maart. Gezien de herstart voor de amateurcompetities op 14 februari werd beoogt – maar dus vermoedelijk niet zal kunnen doorgaan – lijkt dat de vroegst haalbare datum, al lijkt dat zelfs nog wat optimistisch te zijn.

LEES OOK: Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Wat moeten ze doen?

Meest recent

'Hard verdict Antwerp: sterkhouder mag beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

15
15
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

18
18
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

23
23
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

196
196
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

78
78
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

153
153
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

166
166
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

169
169
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

155
155
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

58
58
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

72
72
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

88
88
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

132
132
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

113
113
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

501
501
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

312
312
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

73
73
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

144
144
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

353
353
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

464
464
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

142
142
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

146
146
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

210
210
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

417
417

Meer sportnieuws