Van Ranst zelf onder vuur na kritiek op Vercauteren

door
Van Ranst zelf onder vuur na kritiek op Vercauteren

Antwerp FC heeft zijn nieuwe trainer sinds maandagavond beet. Frank Vercauteren, die recent ook bij KRC Genk en Standard in beeld was, tekende immers een contract van een half seizoen op de Bosuil. Dinsdagmiddag werd de hoofdcoach ook officieel gepresenteerd bij het stamnummer één.


De trainer vertoefde de voorbije dagen wel nog bij zijn familie in Rusland, naar verluidt werd zelfs een privéjet ingelegd. Op die manier kon hij dinsdag meteen aan de slag gaan. Maar op die werkwijze komt nu kritiek van opperviroloog Marc Van Ranst. De voorbije dagen was er immers heel wat te doen omtrent de terugkeer van reizigers uit een rode zone, waartoe ook Rusland behoort. In principe is een quarantaine van 7 dagen dan verplicht. Met ook een test op de eerste dag en de zevende dag van die quarantaine. Vercauteren, die in Rusland wel al negatief zou getest hebben, overtreedt in principe dus de regels. "Dit is geen goed signaal naar onze bevolking", richt Van Ranst zich tot Antwerp.

UPDATE 06/01
Antwerp was er dinsdag als de kippen bij om Van Ranst van een antwoord te voorzien en stelde dat alles gebeurde in overleg met de Pro League. De kans is bovendien klein dat Vercauteren zondag al op de dug-out zal zitten. Ondertussen krijgt de viroloog echter ook kritiek uit andere hoeken vanwege zijn uitspraken. "Waarom zou jezelf laten testen en deelnemen aan een online persconferentie, minder essentieel zijn dan de constante stroom aan media optredens van sommige virologen?", stelt N-VA-politica Annick De Ridder op Twitter.

En ook Rik Torfs, hoogleraar, voormalig rector en televisiepersoonlijkheid, plaatst zijn bedenkingen. "Niet zozeer de 'politionele' rol die Marc Van Ranst opneemt wekt verbazing, wel de vanzelfsprekendheid waarmee die door velen zonder meer wordt aanvaard. De corona-crisis leert veel over onze samenleving", klinkt het filosofisch.

LEES OOK: Janssen gooit kaarten open: zomers vertrek bij Antwerp?

Logisch dat Van Ranst zich kritisch toonde?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge gaat hard, domper voor Anderlecht en Antwerp'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

10
10
Zoveel verdient Aster Nzeyimana? Het is ronduit schokkend

Aster Nzeyimana maakte enkele jaren geleden de gewaagde overstap vanuit de openbare omroep richting ...

16
16
Bizar: Belgisch supertalent verlaat topclub voor Turkije

Er kloppen tal van talenten op de deur bij de Rode Duivels. Sommige grote beloften vliegen onder de ...

23
23
Sadiki wimpelde drie Europese clubs én Union SG af

Noah Sadiki maakte de overstap van Union SG naar Sunderland. De middenvelder werd kampioen met de ...

32
32
‘Verbazingwekkende transfer: miljoenenbod op Trossard’

Leandro Trossard staat nog tot 2026 onder contract bij Arsenal. De 30-jarige aanvaller wordt ...

69
69
‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

164
164
KRC Genk slaat toe: tweede zomeraanwinst is een feit

KRC Genk heeft na Daan Heymans zijn tweede zomeraanwinst beet. De Limburgers hebben een opvolger ...

121
121
'Beerschot beslist: vier spelers in beeld'

Beerschot zal nog heel wat versterking mogen halen als ze willen meedingen naar promotie. De Kielse ...

195
195
'Union SG speelt het hard: fenomenaal bod geweigerd'

Bij Union SG verloren ze met Koki Machida (Hoffenheim) en Noah Sadiki (Sunderland) al twee ...

147
147
'Westerlo gaat voor stuntdeal met Internazionale'

KVC Westerlo stelde gisteren met Nacho Ferri een nieuwe spits voor. Daar gaat het echter niet bij ...

99
99
Roda JC nog wat Belgischer met ex-speler Club Brugge

Roda JC is een club waar Belgen zich altijd zeer goed hebben thuisgevoeld. De Nederlandse ...

30
30
'Miljoenentransfer Club in gevaar: dealbraker op tafel'

Net zoals de spelers en trainersstaf, vertoeft ook de directie van Club Brugge momenteel in het ...

578
578
Fink bevestigt toptransfer Genk: "Kwestie van tijd"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

325
325
'Real Madrid pakt uit met vierde grote Alonso-aanwinst'

Real Madrid strijdt woensdagavond tegen Paris Saint-Germain voor een plek in de finale van het WK ...

132
132
'Edozie naar Club Brugge: dossier in stroomversnelling'

Club Brugge staat op punt om Chemsdine Talbi voor de nodige miljoenen aan Sunderland FC te ...

1197
1197
'Miljoenenbom: RSCA flikkert publiekslieveling nu al buiten'

Ondanks zijn populariteit en groeipotentieel, staat het vertrek van een sterkhouder hoog op de ...

719
719
WK Clubs: emotioneel geladen droomdebuut bezorgt Chelsea finale

Chelsea FC heeft zich dinsdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van het WK voor clubs. Amper ...

60
60
Jupiler Pro League davert: Union legt officieel klacht neer

De komende jaargang van de Jupiler Pro League wordt normaal gezien de laatste met het ...

614
614
'Bliksemvertrek Tzolis: Club legt riante transfersom vast'

Met de verkoop van Maxim De Cuyper, Ferran Jutgla, Casper Nielsen en de nakende transfer van ...

1367
1367
'Nieuwste aanwinst pusht Anderlecht-speler naar uitgang'

In het Nederlandse Renesse houdt RSC Anderlecht momenteel een zomers oefenkamp. Coach Besnik Hasi ...

567
567
‘Club op oorlogspad: elke linie krijgt versterking’

Club Brugge wordt momenteel vooral geteisterd door uitgaande transferperikelen, maar ook op inkomend ...

604
604
'El Ouahdi out: KRC Genk drukt door voor vervanger'

In het zog van Mike Penders en Christopher Bonsu Baah bereidt KRC Genk zich voor op nog meer ...

273
273
'AA Gent rolt spierballen met peperdure middenvelder'

AA Gent haalde met Wilfried Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis. Ivan ...

500
500
'Bom bij Club Brugge: opvolger Mannaert al richting exit?'

Na de hoogconjunctuur onder Vincent Mannaert dreigde diens vertrek Club Brugge met een kater van ...

1104
1104
‘Fink gaat overstag: Genk op ramkoers voor versterking’

KRC Genk haalde met Daan Heymans tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis, maar daar ...

423
423

Meer sportnieuws