Van Ranst zelf onder vuur na kritiek op Vercauteren

door
Van Ranst zelf onder vuur na kritiek op Vercauteren

Antwerp FC heeft zijn nieuwe trainer sinds maandagavond beet. Frank Vercauteren, die recent ook bij KRC Genk en Standard in beeld was, tekende immers een contract van een half seizoen op de Bosuil. Dinsdagmiddag werd de hoofdcoach ook officieel gepresenteerd bij het stamnummer één.


De trainer vertoefde de voorbije dagen wel nog bij zijn familie in Rusland, naar verluidt werd zelfs een privéjet ingelegd. Op die manier kon hij dinsdag meteen aan de slag gaan. Maar op die werkwijze komt nu kritiek van opperviroloog Marc Van Ranst. De voorbije dagen was er immers heel wat te doen omtrent de terugkeer van reizigers uit een rode zone, waartoe ook Rusland behoort. In principe is een quarantaine van 7 dagen dan verplicht. Met ook een test op de eerste dag en de zevende dag van die quarantaine. Vercauteren, die in Rusland wel al negatief zou getest hebben, overtreedt in principe dus de regels. "Dit is geen goed signaal naar onze bevolking", richt Van Ranst zich tot Antwerp.

UPDATE 06/01
Antwerp was er dinsdag als de kippen bij om Van Ranst van een antwoord te voorzien en stelde dat alles gebeurde in overleg met de Pro League. De kans is bovendien klein dat Vercauteren zondag al op de dug-out zal zitten. Ondertussen krijgt de viroloog echter ook kritiek uit andere hoeken vanwege zijn uitspraken. "Waarom zou jezelf laten testen en deelnemen aan een online persconferentie, minder essentieel zijn dan de constante stroom aan media optredens van sommige virologen?", stelt N-VA-politica Annick De Ridder op Twitter.

En ook Rik Torfs, hoogleraar, voormalig rector en televisiepersoonlijkheid, plaatst zijn bedenkingen. "Niet zozeer de 'politionele' rol die Marc Van Ranst opneemt wekt verbazing, wel de vanzelfsprekendheid waarmee die door velen zonder meer wordt aanvaard. De corona-crisis leert veel over onze samenleving", klinkt het filosofisch.

LEES OOK: ///

Logisch dat Van Ranst zich kritisch toonde?

Meest recent

Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

60
60
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

13
13
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

39
39
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

29
29
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

28
28
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

58
58
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

36
36
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

52
52
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

69
69
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

67
67
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

148
148
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

492
492
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

149
149
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

18
18
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

206
206
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

262
262
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

195
195
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

464
464
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

265
265
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

154
154
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

713
713
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

154
154
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

51
51

Meer sportnieuws