Van Ranst zelf onder vuur na kritiek op Vercauteren

door
Van Ranst zelf onder vuur na kritiek op Vercauteren

Antwerp FC heeft zijn nieuwe trainer sinds maandagavond beet. Frank Vercauteren, die recent ook bij KRC Genk en Standard in beeld was, tekende immers een contract van een half seizoen op de Bosuil. Dinsdagmiddag werd de hoofdcoach ook officieel gepresenteerd bij het stamnummer één.


De trainer vertoefde de voorbije dagen wel nog bij zijn familie in Rusland, naar verluidt werd zelfs een privéjet ingelegd. Op die manier kon hij dinsdag meteen aan de slag gaan. Maar op die werkwijze komt nu kritiek van opperviroloog Marc Van Ranst. De voorbije dagen was er immers heel wat te doen omtrent de terugkeer van reizigers uit een rode zone, waartoe ook Rusland behoort. In principe is een quarantaine van 7 dagen dan verplicht. Met ook een test op de eerste dag en de zevende dag van die quarantaine. Vercauteren, die in Rusland wel al negatief zou getest hebben, overtreedt in principe dus de regels. "Dit is geen goed signaal naar onze bevolking", richt Van Ranst zich tot Antwerp.

UPDATE 06/01
Antwerp was er dinsdag als de kippen bij om Van Ranst van een antwoord te voorzien en stelde dat alles gebeurde in overleg met de Pro League. De kans is bovendien klein dat Vercauteren zondag al op de dug-out zal zitten. Ondertussen krijgt de viroloog echter ook kritiek uit andere hoeken vanwege zijn uitspraken. "Waarom zou jezelf laten testen en deelnemen aan een online persconferentie, minder essentieel zijn dan de constante stroom aan media optredens van sommige virologen?", stelt N-VA-politica Annick De Ridder op Twitter.

En ook Rik Torfs, hoogleraar, voormalig rector en televisiepersoonlijkheid, plaatst zijn bedenkingen. "Niet zozeer de 'politionele' rol die Marc Van Ranst opneemt wekt verbazing, wel de vanzelfsprekendheid waarmee die door velen zonder meer wordt aanvaard. De corona-crisis leert veel over onze samenleving", klinkt het filosofisch.

LEES OOK: Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

Logisch dat Van Ranst zich kritisch toonde?

Meest recent

Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

10
10
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

82
82
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

42
42
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

275
275
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

99
99
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

701
701
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

151
151
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

624
624
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

64
64
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

165
165
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

222
222
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

86
86
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

176
176
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

560
560
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

69
69
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

31
31
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

205
205
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

265
265
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

553
553
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

208
208
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

173
173
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

149
149
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

98
98
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

85
85

Meer sportnieuws