'Club Brugge werkt aan tweede straffe terugkeer'

door
'Club Brugge werkt aan tweede straffe terugkeer'

Club Brugge toonde zich al behoorlijk actief op de transfermarkt. Met Bas Dost haalde Blauw-Zwart al een nieuwe spits in huis, terwijl Stefano Denswil op punt zou staan om zijn comeback te maken. En nu wordt Blauw-Zwart gelinkt aan de terugkeer van nog een voormalige smaakmaker.


De Spaanse journalist Juancar Navacerrada, die Getafe van dichtbij volgt voor onder meer de sportkrant Marca, beweert namelijk dat Club een voorstel heeft neergelegd voor Abdoulay Diaby. Ook KRC Genk zou volgens deze bron interesse tonen in de Malinese aanvaller. Diaby, die Blauw-Zwart destijds aan twee landstitels hielp, ging afgelopen zomer op huurbasis bij Getafe aan de slag. Maar in Spanje komt hij amper aan de bak. Moederclub Sporting CP zou zijn huurovereenkomst dan ook vroegtijdig willen stopzetten en hem vervolgens aan een andere ploeg willen verpatsen.

De entourage van de aanvaller liet onlangs verstaan dat hij openstaat voor een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Toch mogen de nodige bedenkingen geplaatst worden bij de vermeende interesse van Club en Genk. De Bruggelingen hebben momenteel niet echt nood aan nog een extra aanvaller. Enkel als Emmanuel Dennis en/of Siebe Schrijvers vertrekken, lijkt er plaats voor een type als Diaby. Manager Vincent Mannaert zei deze week wel nog dat Blauw-Zwart niet blind zal zijn voor 'opportuniteiten op de transfermarkt'.

Genk is evenmin op zoek naar extra aanvallende versterking, de plekjes voorin zijn er nu al behoorlijk duur. Bovendien blijven de Limburgers dit seizoen gespaard van extra Europese wedstrijden, waardoor de kern niet zo groot hoeft te zijn. Antwerp FC en Standard werd in een recent verleden ook gelinkt aan Diaby en zouden een speler van zijn kaliber wel kunnen gebruiken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

Indien Club de kans heeft, moet het Diaby proberen terug te halen ...

Meest recent

Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

9
9
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

32
32
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

47
47
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

119
119
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

37
37
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

152
152
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

125
125
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

377
377
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

200
200
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

142
142
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

277
277
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

83
83
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

237
237
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

94
94
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

771
771
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

87
87
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

104
104
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

88
88
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

492
492
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

288
288
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

439
439
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

741
741
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

309
309
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

357
357

Meer sportnieuws